Adopce dětí homosexuálními páry

Blogy KarolVy Adopce dětí homosexuálními páry
NAPSAL(A) KarolVy 30.10.2017 | 16:54:45 |
Zdravím vás, nedávno jsem přemýšlela založit nové téma na fóru, ale nakonec jsem si řekla, že to spíše nadhodím do blogu. Lidí, co čtou blogy je méně, nedělají unáhlené závěry, a napíšou svůj názor.

Otázky:
1) Je lepší pro dítě vyrůstat v dobře zaopatřené rodině u homosexuálního páru, nebo v dětském domově?
2) Měly by být prověrky u adopce přísnější u lidí stejného pohlaví, než jsou nyní u tradičních rodin?
3) Májí homosexuální rodiče vliv na dítě a jeho orientaci, pokud ho vychovávají do "tradičního" světa? (myšleno tak, že mu vysvětlí, že normální je holka a kluk, ale někdy se to stane jinak)
4) Mají se vyučovat a probírat takové věci už od školky, nebo až ve škole jako fakt? (ve školce například formou pohádky 'Princ a princ' z Holandska)
5) Homosexualita - normální/nenormální?Můj názor:

1) Život dítěte:

Pokud bych si měla vybrat, radši bych vyrůstala v rodině s rodiči stejného pohlaví, než v dětském domově s tetou a hodně dětmi. Mohli by mi zajistit dobrou budoucnost, motivovat mě, jako normální rodiče. Samozřejmě, že by ta rodina musela být normální, ale tak to je vždy.

2) Parametry adopce

Stojím si za názorem, že by prověrka rodiny měla být podrobná, ať se jedná o kohokoliv.

3) Vliv

Dle výzkumů se člověk s orientací rodí, není vyloučeno, že se může v průběhu věku přeorientovat, ale když by homosexuální rodiče dbali, aby jejich dítě bylo ve styku i se vzorem tradiční rodiny, a mohlo mít nějaký vzor chování (například, když by 2 chlapi adoptovali holčičku, chtělo by to mít poblíž ženu, ve které by dcera mohla mít vzor ženy), myslím, že by to mělo vliv jenom na toleranci dítěte v budoucnu.

4) Školka, nebo škola

Za mě určitě až škola. Ve školce by to mohli děti pochopit trochu jinak, pokud by jim to bylo nešikovně vyloženo.

Co se týká knížky 'Princ a princ' = ZLO
(Knížka je o princi, který hledá princeznu, ale zamiluje se do princeznina bratra a žijí šťastně až do smrti, v druhém díle najdou v lese dítě a adoptují si ho, zajímavé nastínění homosexuality, ale trochu jednostranné na můj vkus a spíše to na mě působí dojmem propagace homosexuality, než přiblížení jiné alternativy.)

5) Homosexualita

Nevadí mi, pokud s tím neotravují okolí, svět, nechtějí lepší práva než ostatní, nestěžují si na diskriminaci, a nechodí po Václaváku v úchylných latexových oblečcích, před dětmi. Pokud se chovají jako lidi, je jejich orientace úplně nepodstatná, u dost lidí to ani nepoznáte a tak by to mělo být.Jsem zvědavá na vaše názory, stanoviska a zkušenosti. Určitě pokud někdo víte o nějakých faktech, podělte se.
Děkuji všem, co se zapojí, je to docela zajímavé téma a názory mohou být různé, určitě si obhajte své názory.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
|
26.11.2017 | 00:57:13
Ať si každý dělá co chce, pokud je homosexuál jeho věc. Ale co vidím jako riziko je fakt, že čím více bude homosexuálních párů, tím méně dětí, tím méně pracovní síly, horší ekonomika, více uprchlíků jako náhrada pracovní síly, více teroristických útoků kvůli pohoršení většiny muslimů. To jsou důsledky. Ale i tak jsem tolerantní k odlišným lidem.
|
07.11.2017 | 13:28:57
Dobrý den,

děkuji za téma, myslím, že je aktuální a velmi kontroverzní.

1) Tuto otázku jsem nedávno řešil s mými známými. Osobně si myslím, že děti, které jsou svěřeny do péče párů stejného pohlaví, si dětskými domovy stejně procházejí a pokud by homosexuální páry nebyli, pak tyto děti přijdou do péče klasických rodičů (myšlenu ženu a muže). A vždycky tu bude procento dětí, kteří v dětských domovech zůstanou. Mnohé se co do materiálních věcí mají mnohem lépe než průměrné české děti. V čem strádají, je vlastní rodina. Tu plně nenahradí ani "teta", ani "táta a táta", ani "máma a máma", ale myslím si, že ani "máma a táta". Zkrátka když dítě prochází hledáním si své identity, hledá i odpovědi na otázky, proč ho jeho vlastní rodiče nechtěli. A myslím, že zde tedy není na místě srovnávat péči homoxesuálních párů s péčí dětských domovů, protože to je pouze jen další alternativa výchovy a má taky svá negativa a pozitiva. Navíc otázka péče homosexuálními páry na mě často působí jako spásonosné řešení pro děti z dětských domovů. Myslím si, že je dobré od tohoto odhlédnout, protože to rozhodně není spásonosné řešení a je to dosti obdobné řešení jako otázka péče náhradních heterosexuálních rodičů. Další věcí je otázka stability vztahů u homosexuálních párů. Nemám informace, ale rád bych věděl, jak je to s jejich stabilitou oproti heterosexuálním párům. Mám jen malý vzorek ze svého okolí, kdy takovéto páry nevydrží často ani rok. To samozřejmě ale často ani heterosexuálním párům. Takže by mě zajímalo, zda jsou někde data z této oblasti. Rozvodovost má na dítě vliv obecně.

2) Prověrky bych dal všude stejně přísné. Nevidím důvod, proč nějakou skupinu zvýhodňovat.

3) Myslím, že výzkum, který říká, že se lidé rodí s homosexuální orientací, má v úmyslu především postavit homosexuály na stejnou úroveň jako jsou heterosexuálové. Každý normální psycholog přeci ví, že si člověk během života prochází mnoha vývojovými krizemi a hlavně na rozhraní školkového a školního věku, kdy se dítě identifikuje s rodičem opačného pohlaví, a poté i v pubertálním období, kdy dané dítě hledá svou identitu, může pak dojít k závěrům, že daný člověk je homosexuál. Dříve když například čtrnáctiletý kluk šel za psychologem a zeptal se ho, zda je nebo není v pořádku, když se ve školních sprchách dívá na druhé kluky, tak mu psycholog řekl, že to je zcela normální, že se srovnává a zjišťuje, zda jeho vývoj je normální. Dnes mnoho psychologů tyto případy uzavřou s tím, že jsou takovíto kluci homosexuálně orientováni.
Zde se dostávám k odpovědi na otázku. Myslím, že na vývoj dítěte má výchova homosexuálními páry značný vliv. Dítě pak má o dost těžší pozici a je pro něj náročnější vypořádat se s tím, kdo je. Kluci vychovávani matkami, jsou často zženštilí, vychovávani muži pak nerozumí svému mužství. Dívky pak mají pocit, že mohou mít nadvládu nad muži. To pak může (ale nemusí) způsobit v daných dětech, že i oni budou homosexuálně orientováni, protože jim to bude připadat normální.
Takže ano, mám pocit (a je to můj subjektivní pocit), že takovíto rodiče mají pak vliv na orientaci dětí.

4) Nevidím důvod, proč by se tyto věci měli probírat ve školce nebo ve škole. Možná tak na druhém stupni, kde by v tom mělo mít jasno především vedení školy, ale také celá společnost. Ale vzhledem k tomu, že v tom jako společnost nemáme jasno, proč bychom měli tvořit další zmatek v dětech, které tomu plně nemohou rozumět?

5) Za mě (opět můj subjektivní názor) je homosexualita patologická deviace, která působí na celou společnost negativně. Jednak jí rozděluje na několik skupin, pak ale také nabourává samotnou reprodukci společnosti, což může v extrémních případech vést k zániku kultury. Můžeme se poučit z historie, kde se toto již dělo.Chápu, že se mé názory ne každému budou líbit, protože jsou zřejmě přímočaré a možná i nekorektní. Ale pokud chceme diskutovat o takovýchto tématech, je potřeba nebýt v těchto věcech korektní. Nemám vůči homosexuálům nesnášenlivost, jen zde vidím mnoho faktorů, které vlastně v důsledku nepřináší nic dobrého ani pro jednotlivce, ani pro celé skupiny a společenství.
That Guy | ODS
31.10.2017 | 20:51:09
V podstatě ve všem souhlas. Jen to nechápu, proč se tomu tématu ti politici tak brání a zamítají ho, to dítě v tom dětským domově může trpět (děcka jsou na sebe často dost hnusný) a je pravda, že v rodině, i když netradiční, může mít mnohem lepší budoucnost, což je v zájmu dítěte a hlavně nechápu, co na homosexuální rodině může být tak škodlivýho, jak to pořád prezentují.

Co se týče homosexuálů obecně, souhlasím s tebou, vůbec mi ti lidi nevadí a kolem sebe znám dost takových lidí. Nedělá mi problém se s nima bavit, jít na pivo apod. Co opravdu nemám rád jsou takoví ti, u kterých musí za každou cenu být vidět, že jsou jinak orientovaní, musí dělat různý pochody hrdosti v šílených kostýmech.
|
31.10.2017 | 18:38:39
Dne 31.10.2017 11:29:13 Veronika napsal(a):

Dne 30.10.2017 17:54:55 Jaroslav Fránek napsal(a):
Tak za 1) taky bych si jako dítě spíše vybral vyrůstat u rodičů stejného pohlaví než vyrůstat v dětském domově.
Rodiče mě mužou motitovat a mnoho dalšího

2) Ano...prověrka rodiny stejně podrobná bez rozdílu na pohlaví.

3) Souhlasím.

4) Taky souhlasím

5) A tady taky souhlasím,znám pár dobrých lidí co jsou homosexualní,a nestěžují si na nic a podobně.--- Máte můj souhlas !
Děkuji.
Taky s vámi souhlasím že se děti nemají v dětských domovech dobře....a neznají kouzlo se vracet domů kde na ně čekají milující rodiče ať už jsou stejného či rozdílného pohlaví.
Veronika | TOP09
31.10.2017 | 11:29:13
Dne 30.10.2017 17:54:55 Jaroslav Fránek napsal(a):
Tak za 1) taky bych si jako dítě spíše vybral vyrůstat u rodičů stejného pohlaví než vyrůstat v dětském domově.
Rodiče mě mužou motitovat a mnoho dalšího

2) Ano...prověrka rodiny stejně podrobná bez rozdílu na pohlaví.

3) Souhlasím.

4) Taky souhlasím

5) A tady taky souhlasím,znám pár dobrých lidí co jsou homosexualní,a nestěžují si na nic a podobně.
Máte můj souhlas !
Veronika | TOP09
31.10.2017 | 11:28:13
Znám hodně maminek, co spolu vychovávají děti. Fungují normálně a nikdo to neřeší. Neznám jediný případ u mužů , ale mě osobně by to nevadilo, pokud by nebyli úplně přihřátí.(s omluvou)

Jsem osobně zastáncem rodiny klasické ! Ale tolerovala bych i toto.

Děti v dětských domovech se mají špatně a neznají kouzlo se vracet domů. I proto jsem zastáncem, že když mají dobré srdce, proč jim děti nesvěřit.
|
31.10.2017 | 08:41:38
Knížku jsem nečetl, nemohu tedy posoudit, v ostatních případech souhlasím, snad bych ještě připsal ke kontrolám (ale netýká se to jen výše uvedených kontrol, ale obecně všech), že ti, kteří kontrolují, by měli nést taktéž odpovědnost za svá rozhodnutí, a to až do trestněprávní a hmotné odpovědnosti
|
30.10.2017 | 17:54:55
Tak za 1) taky bych si jako dítě spíše vybral vyrůstat u rodičů stejného pohlaví než vyrůstat v dětském domově.
Rodiče mě mužou motitovat a mnoho dalšího

2) Ano...prověrka rodiny stejně podrobná bez rozdílu na pohlaví.

3) Souhlasím.

4) Taky souhlasím

5) A tady taky souhlasím,znám pár dobrých lidí co jsou homosexualní,a nestěžují si na nic a podobně.
1 |