\"Kdož jsi bez viny, hoď kamenem!\" - Okrádáme se navzájem, a stěžujeme si.

Blogy KarolVy \"Kdož jsi bez viny, hoď kamenem!\" - Okrádáme se navzájem, a stěžujeme si.
NAPSAL(A) KarolVy 24.10.2017 | 19:12:12 |
Rozhlédněte se,
všichni si stěžují, jak mají malý plat. Pokud se zaměříme na soukromý sektor, setkala jsem se s hromadou zaměstnanců, co si stěžovali, že jejich zaměstnavatel jenom sedí v kanceláři a nic nedělá. "Je to ředitel firmy, takže sedí na zadku, lítá na internetu a získává peníze za naši práci," svěřoval se mi jeden člověk nedávno. Někdo takový si ale neuvědomuje, jak náročná je kancelářská práce a hlavně, jak náročná je cesta na takovou pozci.

Začněme u malého platu. Zaměstnavatel musí platit mzdu a daně a nějaký chod firmy. To znamená, že za jednu výplatu, zaplatí navíc ještě to samé státu, takže neplatí málo, jenom stát dost velkou část bere.

Určitě jste se setkali s lidmi, kteří se vám chlubili s tím, že si něco "odnesli" domu a není to krádež, protože ta firma toho má dost a on tam maká a zasloužil by si víc.

Pokud si člověk vezme něco, co není jeho, okrádá druhého. Co se týče zaměstnaneckého vztahu, okrádá firmu, ale i sebe. Firma danou věc musí zaplatit, tím pádem peníze někde chybí a potřebují je něčím doplnit, například prémiema pro zaměstnance.

Přiznejme si, každý z nás si odnesl někdy něco, byť už jenom propisku kamaráda, která nebyla jeho, ale potom si nemůžeme stěžovat, že kamarád používá naše propisky ke psaní.

Ředitelování a práce "hlavou".
Manažeři, řiditelé a celkově vedení pod sebou má nějaký počet lidí, o které se musí starat a k tomu probírat tuny papírů, jednat s lidmi, polouchat stížnosti a pomluvy. Upřímně je to o dost náročnější práce, ovlivňující život člověka i mimo zaměstnání. Né každý na to má, někteří lidé na to nemají psychicky, jiní vzdělání. Dost lidí ve vysokém postavení by rádo uteklo k manuální práci. Od toho činu je ale odradí peníze a pomyšlení na práci, kterou věnovali tomu, se dostat do takové pozice.

Ráda bych slyšela vaše názory na docela obsáhlé téma.
Děkuji.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
|
25.10.2017 | 19:14:47
každá poctivá práce si zaslouží uznání, jak ta uklízečky, tak ta ředitele a každá se dá nějak měřit

co se týká okrádání - to že někdo šlohne propisku je stejná krádež, jako když prodá své firmě dluhopisy za 6% úrok, když od banky může dostat půjčku za 2% (pardon, tato krádež je z hlediska poškození firmy škodou velkého rozsahu a tudíž daleko přísněji trestaná
1 |