Nevraživost mezi voliči - Rozdělená společnost

Blogy KarolVy Nevraživost mezi voliči - Rozdělená společnost
NAPSAL(A) KarolVy 21.01.2018 | 22:04:08 |
Zdravím všechny,

jistě jste si všichni všimli vypjaté situace kolem voleb, vlády a podobně. Lidé jsou naštvaní, někteří mají strach, nenávidí se, závidí si a podráží se víc, než kdykoli dřív. Otázkou je, proč?

Následující text je napsán z mého hlediska.

Snažila jsem se dopídit, čeho se lidé nejvíce bojí. Pohybuji se v rozmanitém okruhu lidí, a každý se bojí něčeho jiného, ale lze to zahrnout do čtyř bodů. (Pokud jich je víc, doplňte.)

Prvním strašákem je nesvoboda.
Druhým strašákem je nemožnost podnikat.
Třetím strašákem je imigrace.
Čtvrtým strašákem je euro.- před lety jsme tu měli komunismus, ze kterého někteří vyšli lépe a jiní hůře, všichni si byli rovni a někteří rovnější, majetky se znárodnili, hodně firem se zničilo, dělníci se stali řediteli a soudci horníky. Pokud někdo nebyl přítel režimu, byl zavřen, nesměl vycestovat a nevystudoval. Lidé se sledovali, bonzovali a nenáviděli. Svoboda slova neexistovala. Nikdo nemůže tvrdit, že si lidé byli rovni, pokud ano, tak takový člověk pochází z rodiny, která na komunismu vydělala, což nezazlívám, je to přirozené.

- "zaklekávání" na firmy je hitem posledních let. Jedná se o firmy, které by se mohli stát konkurenty Agrofertu, k dnešku i o firmy z jiných odvětví. Malým podnikatelům se pořád utahují pouta naopak velkým firmám se dost ustupuje.

- imigranti tu jsou a budou, utíkají sem ze všech zemí. Přirozeně se bojíme neznámého, ale dnes to podporují a přiživují různá dezinformační média. Největší neštvar, co se rozmohl v zahraníčí jsou teroristické útoky. Je to reálná hrozba, lidé by si měli dávat pozor, ale neměli by být hysteričtí. V ČR není zázemí na to, aby chtěl někdo udělat takový útok (klep klep na zuby), protože pokud někde potkáte zahaleného člověka, sledujete ho. Sledují ho desítky očí, každý pohyb.

- i mě euro straší, mám ráda korunu, je to symbol. Lidé argumentují lepším podnikáním, kurzy a podobně, s čímž souhlasím, na druhou stranu mé sociální cítění mi říká, že pro lidi obyčejné to zase tak bezva není. Né všichni jsou finančně gramotní, málo lidí zná hodnotu peněz, natož eura. Pro hodně lidí je rozdíl, pokud dostanou 20 000 kč nebo 770 €, zdá se jim to málo, rychleji to utratí. Nevěřím, že by se všechny platy zvedly, ačkoli se zvýší cena potravin.Můj největší strach je naplnění dystopického románu 1984.

Mír je válka.
Svoboda je otroctví.
Nevědomost je síla.

Už teď by lidé omezovali svobodu těm, kteří s nimi nesouhlasí, zabíjeli by je, přejou jim smrt. Vše je kontrolované, flirtování je sexuální harašení, trestá se za názory a kritiku, média informují pouze o tom, co je výhodné pro vládnoucí.

Svoboda, vědomost a mír je pro mě to nejdůležitější, co můžeme mít. Ráda si říkám, co se mi zlíbí, svůj názor a nerada bych byla v budoucnu vaporizována.Doufám, že jsem vás neunudila. Někomu se to může zdát jako snůška keců, někdo se mnou může souhlasit. Ráda si vyslechnu vaše hledisko věci a nerada budu napadána a poučována, toho se prosím zdržte.

Děkuji vám.

Poznámka pod čarou: Je tu někdo milovník literatury?
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Jiří Vojáček | Piráti
22.01.2018 | 21:50:06
Dobrý souhrn, aneb Orwellovo 1984, jakožto věčný zdroj inspirace při hodnocení politického vývoje. Autorka ví, že s některými částmi asi nebudu souhlasit, ale myslím, že je to dobře popsaná vize zhlediska konzervativně uvažujícího člověka. Třeba Mr. Doménico by mohl napsat něco obdobného z pohledu socialisty.

Mimochodem když se bavíme o literatuře a politice, já měl vždycky radši Farmu zvířat. Asi je bližší naturelu českého čtenáře se Švejkem v genech a národní zkušeností se čtyřiceti lety absurdní diktatury.
1 |