To že volí jinou stranu, neznamená, že je hloupý.

Blogy KarolVy To že volí jinou stranu, neznamená, že je hloupý.
NAPSAL(A) KarolVy 17.11.2017 | 17:19:11 |
Zdravím všechny,

už nějakou dobu se rozmýšlím, jestli napíšu blog o tomto tématu, ale poslední vývoj a zhuštění atmosféry zde na webu mi řeklo, že bych měla.Otázky:

1) Je člověk, co volí jinou stranu, opačnou od té vaší, hloupý?
2) Myslí si ten člověk to samé o vás?
3) Souhlasíte se všemi body strany, které fandíte?
4) Pomlouváte ostatní strany? Proč?
5) Má to všechno cenu?
1) "Moje strana říká pravdu a usiluje o dobro lidstva"

- Přesně tohle si myslí o své straně snad každý, protože kdybyste si to nemysleli, byla by musela vaše podpora mít jiný důvod. Moc dobrých důvodů nezbývá. Pokud se ale rozhlédneme, né všichni s námi souhlasí.
Logicky.
Pořád není žádný důvod si myslet, že kdo se mnou nesouhlasí, musí mít automaticky úplně opačný názor na vše a musí být hloupý.
Pokud si své stanovisko dokáže obhájit, dokáže vést diskuzi bez agresivity a dokáže víc, než opakovat jednu větu dokola, což se prolíná s tím obhájením, dejte mu šanci a nedělejte si předsudky.

- Rozdíl je ve vnímání světa.
Každý z nás má jiné sociální cítění, jinou výchovu, jiné zkušenosti, jinou historii. Nemůžeme být stejní, byla by to nuda.

Na rovinu - nemůžete chtít po člověku, aby podporoval komunisty, když mu vše na čem se dřel, sebrali a vrátili mu to v dezolátním stavu, naopak chápu, že někteří na tom dost vydělali a měli se dobře.

Tento web je docela dobrým pro nahlédnutí na názory voličů jiných stran, samozřejmě jsou tu lidé vyvolávající konflikty, nepravé profily poškozující stranu, ale pokud tohle člověk odstíní a čte pouze seriózní názory, zjistí, že nejde všechny házet do jednoho pytle.

2) Podle sebe soudím tebe?

Dejte šanci ostatním mluvit. Je pár věcí, které vám napoví s jakým člověkem mluvíte. Nelze mluvit s těmi, co obviňují všechny ostatní. U takových prostě není co říct, jak vést diskuzi, jelikož oni ve své hlavě mají vždy pravdu a neposlouchají. Automaticky si myslí, že vy jste ten hlupák. Na to platí rčení "moudřejší ustoupí", nemá cenu se s takovým hádat.

Pokud ale narazíte na člověka, který dokáže diskutovat, můžete se dost věcí dozvědět.

3) Body strany

Jak jsem zmínila, kdybychom všichni mysleli stejně, byla by to nuda. Stran je moc málo na to, aby si každý našel všechna svá stanoviska tak, jak je cítí.

4) Pomluvy, lži a bludy.

Toto je bod, kvůli kterému se ve mně vaří krev. Pomluvy, a špína, která pomalu začíná pronikat i sem. Znatelně se snížila aktivita lidí schopných diskutovat, s logickými názory a začala se zvyšovat aktivita lidí s krycím názvem 'voliči ostatních stran jsou idioti'. Někdy se mi toto jednání zdá jako hra malých dětí na písečku - To né já, za to může on/oni! - ale horší je, že lidé na to slyší.

Tak dlouho opakujeme lež, až se stane pravdou.

Za svůj život jsem se setkala s různými lidmi a všimla jsem si zajímavé skutečnosti. Pokud mluvíte s člověkem, který sleduje pouze televizní zprávy a bulvár, o politice, vědě, apod., nemáte šanci doříct větu, pokud máte jiný názor, i když podložený. Ba co hůř, i když jim ukážete fakta, řeknou vám "Každý si může napsat, co chce. Ty tomu věříš? Nebuď hloupá."


5) Má to cenu?

Lidičky zlatí, tuto otázku si velmi dlouho pokládám. Nemůžu se se svými názory líbit všem, najdou se lidé, kteří opravdu útočí velmi ošklivě, neznají bonton

- Opravdu je možné zvládnout takový tlak s grácií?

Není. Lidé, kteří dělají politiku musí být z kamene. Dokážete si představit, že byste viděli každý den svůj obličej v novinách a dle počasí by bylo dáno, jestli se o sobě dozvíte něco opravdu zlého, nebo jenom trochu zlého? Na sociálních sítí byste si četli, jak moc velcí hlupáci jste, jak vás chce někdo zabít?

Osobně bych se ráda dostala do podvědomí, ale nechci, aby mě někdo nesnášel na základě mého přesvědčení, nebo toho, co zastupuji. Mám ráda lidi, ráda se bavím, ráda mluvím, ráda se vzdělávám, ráda pomáhám, kde je důvod, proč by mě měl někdo nesnášet? Důvodů je spousta - stačí jeden názor, jedna akce, se kterou jedna skupina nesouhlasí a to je ten důvod, najdeme i jiné důvody - má zrzavé vlasy, má otravný hlas, nelíbí se mi jak se tváří jako neviňátko .... .... .... Každý je schopný nejméně 3 důvody vymyslet.

Mohu na někoho působit jako naivní mírotvůrce, a i s tím budu souhlasit. Mám ráda uvolněné prostředí, vhodné chování, to asi všichni pochopili. Bohužel, lidi, kteří jdou do politiky s dobrými úmysly se nikdy nedostanou nahoru, skončí u rozdávání letáčků - jo, taky bych přestala být aktivní, kdyby mě pořád posílali rozdávat letáčky. Pokusím se v budoucnu někam dostat, uvidíme.Tímto blogem vás všechny chci požádat, abyste nevyhrocovali situace, neobviňovali ostatní. Nikdo není bez viny, napište svůj postoj k dané věci, ale vyvarujte se dětského žalování na ostatní. Jsme tady kvůli diskuzi, nepotřebujeme se hádat (ano, jistá anonymita z nás dělá rytíře a nevzdělanost vědátory a experty). Ráda s vámi podiskutuju přes vzkazy, nebo pod článkem.

A s tímto blogem i omezuji svou aktivitu ve fóru.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Kyri | Piráti
18.11.2017 | 16:06:24
1) Je člověk, co volí jinou stranu, opačnou od té vaší, hloupý?

Ne, má jen jiný názor, který plyne z jeho odlišných zkušeností. To je v pořádku.


2) Myslí si ten člověk to samé o vás?

Někdo ano, někdo ne.


3) Souhlasíte se všemi body strany, které fandíte?

Nesouhlasím, ale nemůže existovat strana, se kterou by člověk 100% souhlasil, leda že by si ji založil


4) Pomlouváte ostatní strany? Proč?

Nepomlouvám, vystavuji je jedině kritice, pokud s nimi nesouhlasím


5) Má to všechno cenu?

Má cenu prosadit svůj názor a vyslechnout i jiný názor.
Josef Trojánek | Svobodní
17.11.2017 | 23:07:18
1 ) Není hloupý, jen má jiný názor, i když se mě může zdát špatný. Například mě se nelíbí současný Sociální systém, někomu vyhovuje... je třeba o tom diskutovat a třeba budu přesvědčený že to má více výhod než nevýhod... nebo naopak, já přesvědčím toho druhého.

2) Já si o lidech snažím myslet vždy to nejlepší... bohužel zde ve fóru to moc nejde, protože je nedokážu poznávat lépe než přes politické názory ve kterách se většinou od ostatních liším.
Ale nejdříve diskutuji, než abych začal někoho urážet... pokud to nejde, pak si o něm myslím své. Je mi jasné že si na mě udělá obrázek každý podle svého a je jen na mě, zda to mé názory dokáží změnit nebo ne.

3 )Tak s některými Body mé strany úplně nesouhlasím...
Jenže je tam více souhlasů než nesouhlasů... Hlavně těm členům a Předsedovy strany ( Petr Mach ), věřím že své myšlenky myslí zcela vážně a budou je prosazovat. Což u jiných stran moc nevěřím.

4 ) Upřímně... Ano pomlouvám strany se kterými nesouhlasím ve většině nebo ve všech názorech... Ale ne veřejně, pouze mezi přáteli a rodinou a jedině slušně.

Pokud budu nadávat na nějakou stranu, tak budou mé argumenty spíše k smíchu, než brány v úvahu...

5 ) Teď budu odpovídat pouze na otázku.. ne na ( moc dobře napsanej ) článek k této otázce...

Ano má cenu se snažit o prosazeni svých myšlenek a ideí. Pokud by se nesnažil takto nikdo, tak tu dnes nemusí být Demokracie a ani Socialismus... může zde stále vládnout Monarchie.
Osobně si myslím že ez snahy se ničeho nedosáhne a proto má cenu snažit se...

Pokud jde o tento web. Ano má to svou cenu... lidé se tu dozvídají názory jiných lidí, mění své názory ( nachází lepší řešení svých názorů )... ale pouze dokud se zde bavíme slušně...


Pokud jde o tento článek... Super napsanej! Hodně žárlím... kéž bych byl více jako vy... Jste Pečlivá, sebekritická, slušná, chytrá... a pokud jde o lidskost, tak jste i pěkná.. :D

Já dost chápu proč jste pokaždé v čele tabulky. Už tak moc dobře nechápu, proč to někdo kritizuje... sám má hloupé nápady a mele blbosti, a pak kritizuje někoho kdo ( dle mě ) si zaslouží tolik bodů...

A je mi moc líto že omezujete aktivitu ve Fóru, je to škoda. Zase přicházíme o inteligentního člověka...
1 |