Z nepoliticko-politického soudku - vulgarita

Blogy KarolVy Z nepoliticko-politického soudku - vulgarita
NAPSAL(A) KarolVy 30.01.2018 | 21:07:02 |
Zdravím vás,
tento článek mě donutily napsat dnešní události.

Chci se věnovat tématu: Vulgarita - u žen

Pokud se rozhlédnete, potkáte spoustu různých typů žen. Jedno ale máme společné - chceme se líbit. Líbit se mužům, ale i ostatním ženám. Upoutat pozornost. Hlavní trend, který tu pár let je s námi, a můžete ho vidět kolem sebe, je high-society styl. Slušné, slušivé, elegantní, drahé oblečení, po vzoru bohatých paniček z filmů nebo dam ze starých filmů. Jediné, co trochu nesedí k tomuto stylu jsou - nadávky.

Co mě donutilo se nad tím pozastavit?
Šla jsem po Praze, procházela jsem okolo skupinky holek (18-22 dneska se to těžko rozeznává) velmi pěkně vypadajících, kvalitně oblečených, podpatečky, kabelčička, opravdové dámy na pohled. Až když jsem byla těsně u nich ozvalo se:

"To si děláš pr*el ty pí*o, já se z toho pose*u, takovej čůr*k to je."

Načež druhá odvětila.

"Je to zm*d."

Člověk přemýšlí, nač ony utrácí tolik peněz, aby z nich byly dámy, když mluví takhle.

Abych se dostala trochu do politiky, takové dámy mohou pomáhat na volební kampani, kde například stojí u stánku a když si myslí, že je nikdo neposlouchá, štěbetají si s kamarádkou vedle. Jejich slovník je tak pestrý jako slovník dlaždiče, nesluší to.

Zdá se mi, že vulgarita je velmi tolerovaná, i v komunikaci mezi lidmi, v hádkách a lidé ztrácí znalost slušné diskuze.

Poklonu mužům v okolí, protože se asi pohybuji mezi velmi slušnými jedinci, nehledě na to, jestli to jsou studenti, podnikatelé, důchodci, prodavači.Ráda bych věděla, co si myslíte o vulgaritě, jak jí shledáváte přípustnou v politice, TV, atp? Jak by se trend slušné mluvy a chování dal zase obnovit?
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Josef Trojánek | Svobodní
04.02.2018 | 11:57:31
Osobně neznám někoho kdo není vulgární, ani já sám, nejsem slušnej člověk...

Je to škoda, to je dobou, kterou ovládají média a především lidé v nich vystupující, většinou právě politici.

Ostudou a příčinou takové mluvy u mladší generace je pan Prezident Zeman.

Často když se zeptám mých mladších... pro upřesnění, jsou na té škole všichni mladší než já, jelikož dělám takovou školu po druhé... kde to slyšeli atd... tak se často ozývá že v televizi, třeba od prezidenta.... od rodičů... atd..

Zakázat televizi nejde. Co jde ? To já nevím, žádnej politik s tím nic nikdy neudělá ( v rámci demokracie ). To je prostě výchovou, pokud vychováme své děti slušně, budeme mít slušnou generaci politiků a poté budeme mít i slušných mladých více.
1 |