Jsou některé zákony důležité?

Blogy Jabr Jsou některé zákony důležité?
NAPSAL(A) Jabr 28.10.2017 | 16:47:46 |
Žijeme v době demokracie, která se vyznačuje svobodou slova, soukromého podnikání, volného cestování apod. Myslíte si, že žijeme v demokracii, když vám začnou poslanci diktovat, kde smíte a nesmíte kouřit, kdy si můžete vyjet na nákup do supermarketu či obchodního domu? Nebo třeba, co si mohou vaši děti koupit ve školních kantýnách a bufetech ke svačině.

Je potřeba rozlišit, co je potřeba vnášet do zákonů a co stačí vyjadřovat pouze ústně, jako doporučení. Každá restaurace si doposud mohla rozmyslet, zda bude kuřácká, či nekuřácka. Mohla si i vytvořit část kuřáckou a pro rodiny s dětmi a nekuřáky oddělení nekuřácké. Od vzniku nového zákona si už v žádné restauraci ani ,,ve čtyřce´´ nezakouříte. Neustálé zakazování a přikazování nás vrací před rok 1989.

Proč by si nemohly zákazníci nakoupit o státním svátku? Narušuje se tím jednak rostoucí ekonomika a dále také plány do deštivého počasí. Ekonomika je závislá na tom, jak hodně jsou lidé ochotni utrácen své finanční prostředky. Není tedy na místě zasahovat do zásad nakupování. Za státní svátky jsou navíc příplatky, takže si spousta prodavaček a prodavačů tyto služby bere k většímu výdělku.

Pokud si ministryně školství myslela, že když zakáže dětem nakupovat si ve škole sušenky či ,,nezdravé potraviny´´ a vyvaruje se tak ,,tloustnutí´´ populace, tak se plete. Pokud si Pepíček nebude moci koupit sušenku ve školním bufetu, tak si ji prostě koupí v obchodě po cestě domů. Základem zdravotního životního stylu je výchova v rodině a nikoli ve školních zařízeních.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
|
29.10.2017 | 16:57:35
souhlasím, jen bych doplnil, že je potřeba se podívat, které strany zákony prosadily, sát by se měl starat o věci, které nemůže, či to není vhodné (obrana, soudy, policie apod.), aby je řešil občan sám - jak by to asi vypadalo, kdyby občan vzal do svých rukou zákon si každý dovede představit. V případech v tomto blogu vyjmenovaných je po tom státu kulový...
1 |