Babiš: V menšinové vládě by mohl být Klaus ml. nebo Černochová

Blogy sauce250okraduvas Babiš: V menšinové vládě by mohl být Klaus ml. nebo Černochová
NAPSAL(A) sauce250okraduvas 29.10.2017 | 14:03:27 |
Václav Klaus mladší (ODS) na školství, Jana Černochová (ODS) či Jan Hamáček (ČSSD) na obranu. I o takových jménech uvažuje lídr ANO Andrej Babiš jako o případných členech své menšinové vlády, kterou by měli tvořit nejen odborníci, ale i experti-politici. Výše jmenovaní podle Babiše patří právě mezi druhou skupinu.

„Nejsem populista, jsem pragmatik, který chce plnit program. Chci mít vládu pro lepší Česko. Když nikdo s námi do vlády nechce, tak se pojďme bavit o menšinové vládě s experty a politiky-experty, která bude prolínat programy všech stran. Budeme chtít přesvědčit politické strany a Sněmovnu s osobnostmi, které navrhneme. Na školství je expertem pan Klaus, paní Černochová nebo možná pan Hamáček zase na obranu,“ řekl v neděli v debatě na TV Prima Babiš.

Lídr ANO uvedl, že program jeho hnutí má programové průniky se všemi stranami. „Program tak budeme plnit sami a s ostatními budeme vyjednávat,“ uvedl dále Babiš s tím, že nejdříve je třeba, aby co nejrychleji začala fungovat Sněmovna a zvolilo její vedení, ideálně 20. listopadu.

Podle šéfa ANO jeho hnutí bude trvat na tom, aby ve vedení dolní komory zasedl současný místopředseda Sněmovnya poslanec ANO Radek Vondráček. „Vyhráli jsme volby s obrovským náskokem a máme na něj kandidáta s dobrým renomé. Přes to nejede vlak,“ prohlásil Babiš.

Lídr ANO také odmítl spekulace, že by v kauze Čapí hnízdo mohl prezident Miloš Zeman zastavit Babišovo trestní stíhání. V takovém případě by ukončení trestní stíhání musel sám sobě kontrasignovat Babiš v roli premiéra.

„To by bylo absurdní, totálně bych se takovým krokem zkompromitoval a uznal bych tím, že mám nějaký problém. Žádný problém nemám, celá kauza je vylhaná,“ prohlásil Babiš.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
|
30.10.2017 | 19:59:59
jak se dnes - opět - ukázalo, AB má, jak se hezky říká u nás na Moravě, z huby trhací kalendář, co řekne včera, dnes neplatí, co žekne zítra další dny je fúj..
|
29.10.2017 | 16:53:10
jmenování Klause, Hamáčka či Černochové je klasická ukázka manipulace - tím, probůh, nechci ani náhodou říci, že se podobného jednání nedopouštěli jiní politikové...
nechci mluvit za socdem příznivce, ale podívám-li se na stanoviska ODS, pak jsou tam třeba zrušení EET, kategorické prohlášení ODS - PŘED VOLBAMI - že s AB do vlády nepůjdou, totéž se týká hnutí ANO, takže předpokládám, že pokud by se některý poslanec za ODS zúčastnil vlády s ANO, měl by okamžitě z ODS vyletět. Každá demokratická strana by měla fungovat na základě toho, že většinovým způsobem rozhodne, že bude dělat toto nebo ono, pokud ti, kteří s tím nesouhlasí, nedokáží získat pro svůj názor většinu, mají dvě možnosti: dodržovat přijaté rozhodnutí (samozřejmě jim nic nebrání svůj názor obhajovat a získávat pro něj další členy, ale mělo by se tak dít na stranické půdě, nikoli v médiích), nebo ze strany vystoupit...
1 |