Německo v EU

Blogy Josef Trojánek Německo v EU
Obrázek k: Německo v EU
NAPSAL(A) Josef Trojánek 29.08.2018 | 00:38:48 |
Víte proč bylo založeno ES ( Evropské společenství ), předchůdce EU ( Evropská Unie ) ?


Po 2. světové válce byla Evropa zničená a lidé se vzpamatovávali z nejhorší války v dějinách.
Největší obavy byly právě z dalšího možného konfliktu.

A tak Francouzský ministr zahraničí Robert Schuman představil 9. května 1950 plán, později pojmenovaný po svém tvůrci coby Schumanův plán, který si dával za cíl zajistit, aby další válka mezi Německem a Francií nebyla možná. Tím že produkce uhlí a oceli ve Francii a v Německu, bude kontrolována jednou autoritou ( ES / později EU ) .

Obě suroviny měly v té době největší význam pro zbojní průmysl.


Odpověď je jednoduchá, ES - tedy EU - mělo za úkol omezovat sílu Německa a Francie ( podle mě to byla nutná oběť aby na takový plán Německo přistoupilo ), tím že jejich produkce Uhlí a Oceli, bude jaksi kontrolována.

Svůj podpis pod Pařížskou smlouvu, která Evropské společenství uhlí a oceli založila, přidaly : Francie, Belgie, Německá spolková republika, Nizozemí a Lucembursko.
Ačkoliv od počátku byl jedním z důležitých úkolů evropských společenství také rozvoj členských států a ekonomická integrace, dnes se ve změti dotačních programů a směrnic regulujících vnitřní trh často zapomíná na jeden ze základních cílů a také největších úspěchů evropské integrace.Evropa znamená mír. Není náhodou, že nejdelší období míru v dějinách Evropy začalo založením evropských společenství. Sedmdesát let míru v Evropě, ve světě, zde probíhá 40 ozbrojených konfliktů, které si každoročně vyžádají životy 200 tisíc lidí,


-----------------------------------------


Dnes máme Evropskou UNII, která dává právě Francii a Německu největší Moc a sílu.


Původní EU, Tedy ES ( ESUO ) má svou dnešní "napodobeninu" a to konkrétně EFTA / ESVO která funguje podstatně lépe než EU a její členové mají podstatně lepší ekonomickou situaci, než členské státy EU ( Členové EFTA jsou umístěny nejvýše v žebříčku nejbohatších zemí Evropy ). EFTA funguje také déle než současná EU, konkrétně od roku 1960.


Já jako odpůrce EU, nemám problém s tehdejšími důvody a úkoly, kvůlu kterým byla založena.
Já mám problém s Dnešní Byrokratickou EU, která zasahuje do životů a práv obyčejných lidí... Ano, něco nám EU dala, něco málo dobrého z ní vzešlo... ale převažují ty Regulace ( kolik Wattů má příkon vysavače, jakými žárovkami svítíme ještěrkám v teráriích, jaké potraviny jíme a pijeme ( víte že EU neprodloužila povolení na výrobu Českého Rumu, tzv. Tuzemáku ? ), kolik musí být v benzínu oleje, aby to spolehlivě zničilo motor a extrémně zvedlo ceny paliva... ), Dotační programy, které nás stojí, více než z nich máme zisk ( jako celá společnost, zaplatí Penizé do bruselu.. odtamtud se vrátí o 5% více, než jsme poslali... ale ty příchozí peníze jdou soukromníkům na čapí hnízda.... nehledě na to, že dotace může činit asi jen 30% celkové ceny z rozpočtu ( někde jsem to zaslechl, takže nepodloženo ). a aby byly všechny dotace využity, tak se dělají projekty, které jsou naprosto zbytečné ( cyklotrasa uprostřed pole, vede odnikud, nikam ) a navíc se z dotačních peněz musí platit i reklama na to, že peníze pochází z EU ( to je cca 50 000Kč za jeden billboard, 5 000Kč za jeden plakát, včetně pronajímaných míst ))... a další a další.. Ale co mě nejvíce štve, je ta nerovnoprávnost, která v EU panuje.
Německo a Francie mají nejvíce práv z celé EU, oni o všem rozhodují, tzv. " O nás, bez nás".


Víte že EU získala Nobelovu cenu za mír ?
"Zásluhy Evropské unie na rozvoji míru si před pěti lety (Oprava, před šesti lety ) všiml Nobelův výbor. Za úspěšný boj za mír a usmíření a za demokracii a lidská práva dostala EU v roce 2012 Nobelovu cenu za mír. Výbor ocenil právě to, že válka mezi evropskými národy přestala být myslitelnou."

Odkazy zdrojů ze kterých jsem čerpal -

http://tn.nova.cz/clanek/proc-vznikla-evropska-unie-o-tomto-poslani-uz-dnes-malokdo-vi.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pařížská_smlouva

https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropské_společenství_uhlí_a_oceli

https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropská_unie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tři_pilíře_Evropské_unie

A ES -https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropské_společenství;Události v Chemnitzu

Podle německých mainstreamových médií, jde o Ultrapravicovou demonstraci.
Skutečnost: Jde o smuteční protesty a demonstrace. Demonstruje se proti migrační politice A. Merkel. Migrační politika může za smrt desítek Němců a zároveň za nejbrutálnější útok, který se stal právě v Chemnitzu a všechno odstartoval.

Minuta ticha za oběti brutální vraždy provázela ze stran -

Antifi- obrovským řevem a neklidem, včetně odpalování pyrotechniky.

Obyčejných němců ( kteří jsou označovány za Ultrapravici )- Minuta ticha, z dálky byla slyšet jen Antifa.


------------

Berlín - Šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen už podle serveru Spiegel Online nezpochybňuje, že video ukazující útok na přistěhovalce v Chemnitzu (Saské Kamenici) je pravé. Ještě v pátek přitom tvrdil, že mohlo jít o cíleně šířenou nepravdivou informaci, čímž vzbudil bouři na německé politické scéně. Jejím výsledkem je volání po jeho konci v čele Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV). Maassen ale kritizuje média, že ho příliš rychle zveřejnila, aniž někdo mohl jeho pravost ověřit.
zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sef-nemecke-kontrarozvedky-uz-pry-nezpochybnuje-video-z-chemnitzu/1661373

..................


Chcete něco doplnit ? Napište mi zprávu a já to sem bez úprav vložím.

Upozorňuji že je většina psána z mého pohledu a leckdo nebude muset souhlasit ( s tím kvůli čemu byla založena )... Ale žádám o nutnou dávku slušnosti. Děkuji všem, kteří něco doplní, opraví či vyrátí nebo naopak potvrdí a pochválí.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Josef Trojánek | Svobodní
10.09.2018 | 00:13:43
Dne 05.09.2018 12:09:10 Kyri napsal(a):
V Evropě není 70 let míru. Co 1968? Válka v Jugoslávii? Válka na Ukrajině? V minulých stoletích byla období, kdy mír byl delší, kdysi existovala i Svatá říše římská, což byl podobný projekt EU, který trval 1000 let. Taky nezaručila mír a nakonec ji rozbil Napoleon.
Bohužel to byla citace a ještě větší bohužel, to byla citace samotného prezidenta EU, Makróna.

Já sám tomu nevěřím... Ale možná to bral z pohledu "západní" evropy... válka ve vedla a dlouhá.. tzv "studená válka"....Takže o 70let míru skutečně nešlo.
Perun | ODS
06.09.2018 | 15:12:58
Já jakožto nacionalista mám těžký problém s myšlenkou sjednocení Evropy na úkor národních států vedené někde z Francie, Německa a Bruselu. Navíc mi přijde tragikomické, že 100 let po válce, ve které jsme bojovali za nezávislost se někdo mermomocí snaží nás o tuto nezávislost připravit (a zrovna do organizace pod hegemonií Německa)
Perun | ODS
06.09.2018 | 15:08:42
Dne 05.09.2018 12:09:10 Kyri napsal(a):
V Evropě není 70 let míru. Co 1968? Válka v Jugoslávii? Válka na Ukrajině? V minulých stoletích byla období, kdy mír byl delší, kdysi existovala i Svatá říše římská, což byl podobný projekt EU, který trval 1000 let. Taky nezaručila mír a nakonec ji rozbil Napoleon.
EU, ale skutečně vznikla ve snaze sjednotit Evropu ve jménu míru. A mír fakticky je. To co brobíhá jsou občanské války a 68 nebyl válečný konflikt. V minulích století byl v Evropě nejdelší mír cca 20-30let.

Svatá říše římská nebyla svatá nebyla římská a už vůbec to nebyla říše (je jeden vtip historika).
Kyri | Piráti
05.09.2018 | 12:09:10
V Evropě není 70 let míru. Co 1968? Válka v Jugoslávii? Válka na Ukrajině? V minulých stoletích byla období, kdy mír byl delší, kdysi existovala i Svatá říše římská, což byl podobný projekt EU, který trval 1000 let. Taky nezaručila mír a nakonec ji rozbil Napoleon.
1 |