Cirkus kolem účtenkové loterie

Blogy Jan Mikulín Cirkus kolem účtenkové loterie
NAPSAL(A) Jan Mikulín 31.05.2017 | 15:15:13 |
EET je pro mne principielně velmi špatný počin. Nejen, že obtěžuje ve valné většině případů poctivé a snažící se podnikatele a poskytovatele služeb, ale navíc omezuje naši svobodu dalším přínosem k dnes již tak přebujelé byrokracii, která tu panuje. Do toho již za své vlády Andrej Babiš a dnes nový ministr financí Pilný hovoří o takzvané účtenkové loterii. Proč?

Velké nadnárodní korporace vyvádějí kapitál z naší země v největší možné míře za poslední léta. Užívají si daňových pobídek a slev. Užívají si někdy až téměř monopolní postavení na trhu, jelikož malí podnikatelém a střední či malé firmy jim konkurovat prostě nedokáží. Dále je v této zemi poměrně vysoký podíl šedé ekonomiky. Co s tím? Zavedeme elektronickou evidenci tržeb pro malé a střední podnikatele. Ty to nejvíce zatíží. Problém vyřešen? Vlastně ano - aspoň se ukázalo na ty špatné ve společnosti! Ti nevydávali účtenky! Pro mne je tedy EET (jak se jí dnes již zkráceně říká, jakoby tu s námi byla staletí) nepřípustná. Ale samozřejmě argumentů pro a proti může být daleko více. Popsali bychom stohy papírů a stejně by nikdo nevhrál. Já se chci teď zaměřit na jinou věc - ÚČTENKOVÁ LOTERIE.

Měli ji tuším na Slovensku. Možná kvůli tomu o ní začal mluvit i Andrej Babiš v době, kdy se ukázalo, že ne malá část společnosti EET odmítá. Nyní o ní hovoří "lakomý" ministr Ivan Pilný (tak lakomý, že mu Babišův rozpočet s 50 miliardovou sekerou přijde OK) a říka: ,,Do listoapdu". Všechny nás ujistil, že se nemusíme bát - loterie bude!

Tato účtenková loterie se mi hnusí z jednoho prostého důvodu. Jde o princip - Vlastně říkáme, že všichni podnikatelé kradou, obtežujeme je nákupy technologií pro EET, nikdo se jich na nic neptá a navíc v praxi jsme se přesvědčili, že tisk účtenky je mnohdy zdlouhavý a obtěžuje jak poskytovatele tak klienty=nás. No nevadí vše zachtráníme nějakou šaškárnou! Za účtenky můžete vyhrát milion nebo auto! To už se vám ta EEt tak blbá nezdá co? A zase sme jim zavřeli hubu a zase jsme jim dali nějaký úplatek, aby byl klid. A možná to vyjde ještě před volbami. Nádhera.

Takže toto je poselství EET a tohoto účtenkového cirkusu? Sebehorší projekt se dá dobře marketingově zvládnout. Přihodíme k tomu nějaké to losování a špatný projekt je dobrým. Doufám, že ne. Doufám, že lidé nejsou hloupí. Řekněte: ,,My se nenecháme uplácet" a ,,My na nějakou loterii kašlem, chceme svobodu bez buzerace a byrokracie".
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Jan Mikulín | KDU-ČSL
03.06.2017 | 16:12:11
Josh Židloch | ČSSD
03.06.2017 | 15:45:01
„Velké nadnárodní korporace vyvádějí kapitál z naší země v největší možné míře za poslední léta.“

Prosím, z jakých zdrojů čerpáte? Můžete tato tvrzení doložit na relevantních zdrojích? Děkuji.
toniczekcz | TOP09
31.05.2017 | 20:29:17
Hezka uvaha, ale bohuzel neplati na volice tupce, kteri svou frustraci z toho ze jsou na tom spatne vybijeji smerem k lidem, kteri se maji o trosku lepe. A misto toho, aby se sebou neco udelali, radsi budou, aby ti, kteri se sebou neco udelali, byli na tom stejne spatne jako oni. To je pak ta spravna spravedlnost. Presne tenhle program fungoval u KSC v roce 45. Utok na zakladni lidskou zavist a frustraci ze svych posranych zivotu. Tenkrat to byl tridni boj mezi delnikem a burzoazii (to je jedno ze ten burzoust byl i sedlak, co mel 50 hektaru a 20 krav, ze kterych uzivil sebe a zbylo mu sotva na udrzbu majetku). Dnes je tridni boj miren proti stredni tride a OSVC. Stejny scenar, jen jina doba a jiny nepritel.
1 |