Jak bude vypadat Česká republika po volbách 2017

Blogy Jan Mikulín Jak bude vypadat Česká republika po volbách 2017
NAPSAL(A) Jan Mikulín 29.05.2017 | 21:04:21 |
Česká republika má vládu, kde významnou roli hraje hnutí ANO 2011. Myslím si, že jeho popularita, kterou ukazují průzkumu veřejného mínění i volebních preferenncí, může být problémem. První směr, který rozcestí voleb ukazuje je cesta k hnutí ANO ve vládě. Zdánlivě nikterak dramaticky vyhlížející varianta. pro některé menší zlo ze všech variant. Menší zlo, které budou volit.

Dle mého názoru nespočívá nebezpečnost hnutí ANO 2011 v tom, že by chtělo nastolit nějaký vůdcovský režim a omezení médií či dalších hlasů v demokratické společnosti. Politické strany to tak prezentují a nesmíme jim to míti za zlé. Hovoří k voličům a pomocí určitých zkratek. A možná na tom i něco bude, ale největší hrozbou, kterou může ANO do české politiky (čti společnosti) přinést je populistické pojetí programu a názorů. Andrej BAbiš totiž není ani napravo ani nalevo. Ani ryba ani rak. Není extremista. Svými výroky nezarmoutí a nenadchne. Z tohoto pramení ono označení menší zlo. Nic nepokazí a horší, jak ti zkorumpovaní určitě nebude. Je to však člověk bez idejí, bez vize, bez politického myšlení. Dívá se na vše materialisticky. Jeho bvláda by byla vládou manažerů, kteří spravují resorty, udržují jejich chod, ale nedělají nová politická rozhodnutí, reformy atd. Navíc by to byla vláda bez významné osoby. V hnutí ANO totiž žádná není. Potenciál by byl, ale kdo by si chtěl rozhádat šéfa firmy. A nedej bože, kdyby tyto volby odstartivaly nějaké úspěšné období hnutí ANO v české politice. Z ČR by se pomalu, ale jistě stal korporativistický stát, kde jsou úspěšní ti co budují imperia a ne ti, kdož mají menší, ale snaživější podniky. Kde se společnost dělín na silné a slebé. A silní mají navrch.

Dalším (ne menším) nebezpečím je dle mého názoru pokračování ČSSD v kormidlování vlády. Neupírám nikomu, že muže mít buď pravicové či levicové názory na svět. Na druhé straně asi nikdo nemůže zpochybnit následující. Vláda pod vedením sociální demorkracie zneoříjemnila život mnoha firmám a podnikatelům i dalším skupinám. Zavedla vyšší míru byrokracie. Zavedla kontrolní hlášení a EET pro firmy. Navíc vyloučila kuřáky z hospod. PO volbách by pokračovalo další byrokratizování a sociální experimenty. To si tato země nemůže v téhle době, kdy je snaha o co nejmenší byrokracii trendem, dovolit. Navíc Bohuslav Sobotka, lídr ČSSD, připustil možnou spolupráci s komunisty na vládní úrovni. Myslím, že pro mnoho lidí je toto dostatečným argumentem. Stejně tak směřuje i hnutí ANO. Tomu spíše již mnoho možností nezbývá. Koalici s ním vylučuje jak ČSSD, tak ODS a TOP 09.

Posledním rizikem je vítězství ANO a koalice typu ODS TOP09 ČSSD a LIDOVCI - tedy slepenec proti Babišovi. Andrej by se vrátil za 4 roky (pokud jsme velcí optimisté v tom, že koalice tohoto stylu může trvat déle než rok) a silnější! 50%.

Volme zodpovědně. Vox populist, vox deí.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Josh Židloch | ČSSD
17.09.2017 | 14:23:05
Raději volím sociální demokracii než asociální neoliberální pravici, která svou rétoriku v poslední době obohatila i o xenofobní a populistické prvky (ODS)
Miloš T | TOP09
28.06.2017 | 16:38:46
Každý máme mnoho názorů, jedním z hlavních pro mne je aby nebylo zvoleno ANO v osobě Babiše. Nevěřím člověku, který stále křičí jak něco udělal . Přitom je i selsky jasné "když se daří ekonomice tak se vybírá více daní " ikdyž je to jen díky tištění papírků EUR. Musíme mít strach z toho až jednou dojde papír na tištění. Dalším pohledem na EU , ta je vlastně k počtu obyvatel a jejich celkovému bohatství a jejich kupní sile dosti velkým zádrhelem pro ostatní svět t.j. USA, Čínu a to nehledím na ostatní zbytek. Proto je splozen Tampík proto se nabízejí ti z blízkého i dálekého východu. Poto musíme zbrojit na 2% HDP. Není to právě k tomu aby jsme se konečně více semkli do svazku EU a rozhodně by bylo dobré přijmout i jednu měnu.
Tmcom | KDU-ČSL
28.06.2017 | 13:22:23
Dne 01.06.2017 21:56:05 Kirukato napsal(a):
Naprasto sohlasím. U Hnutí ANO mi připada, že kdyby získali vítezství, tak by byli v situaci: ,,Tak jsme tady.... a co teď?"

Abych řekl pravdu, já fakt nevím koho budu volit. ANO je přizdisráč. ČSSD se mohou s komusity jít klouzat. K Lidovcům mám odpor a TOPka je podle mého až příliž pravicová.
Jaký odpor máte k lidovcům? V čem je TOP 09 tolik pravicová, jejich program obsahuje i spoustu levicových témat.
Kirukato | STAN
01.06.2017 | 21:56:05
Naprasto sohlasím. U Hnutí ANO mi připada, že kdyby získali vítezství, tak by byli v situaci: ,,Tak jsme tady.... a co teď?"

Abych řekl pravdu, já fakt nevím koho budu volit. ANO je přizdisráč. ČSSD se mohou s komusity jít klouzat. K Lidovcům mám odpor a TOPka je podle mého až příliž pravicová.
1 |