KSCM upadá i jejich základna.

Blogy Tomáš Brzák KSCM upadá i jejich základna.
NAPSAL(A) Tomáš Brzák 16.11.2017 | 20:25:01 |
Přijímací řízení v KSCM.

Než přejdu k věci, chtěl bych vysvětlit, proč člověk jako já se začíná zajímat o politiku a v budoucnu by se chtěl nějak prosadit v jejím formování, tvoření, upravování apod. Ten popud je vcelku triviální, a to především v tom, že si člověk řekne jednu větu: „Vždyť by se to dalo udělat lépe.“

Jako student a aktivně pracující osoba, vidím denně nejrůznější problémy v naší zemi, ať už jsou sociálního charakteru, nesmyslné zákony, přemrštěná byrokracie apod. Na základě toho, ve mně každý den sílil duch to změnit k lepšímu.

Je mi 22 let a vím, že pokud bych chtěl do politiky, musím kandidovat. A jak nejlépe? Když jsem se nad tím selským rozumem zamyslel. Reakce byla vcelku okamžitá. Pokud chci kandidovat v budoucnu do politiky, měl bych se přidat do strany. Ale do které? Do té nejsilnější? Nejnovější? Anebo která mi je politicky nejblíže?

Otázek bylo opravdu dost a já si nevěděl rady. Proto jsem obepsal snad všechny politické strany a hnutí, kvůli zájmu o členství. Jako první se mi ozvali z tradiční strany KSČM. Pozvali mě na osobní setkání. Všechny setkání jsem bral velmi formálně, tudíž jsem zvolil košili s kalhoty a uzavřenou obuv. Vcelku jsem byl natěšen, protože se jednalo o moji první schůzku, ohledně přijímání nového člena.

Vstoupil jsem do budovy, která připomínala spíše dějiště plné vzpomínek. Interiér mě vůbec nenadchnul, všude okolo rozházené nejrůznější dokumenty, předvolební letáky apod. Byl jsem usazen do místnosti připomínající zasedací místnost. Čekal jsem zhruba 20 minut, než přišel pan X a rozvázal semnou komunikaci formou dialogu, před sebou měl můj formulář, který jsem vyplňoval na jejich stránkách online.
Musím zmínit, že mi byla nabídnuta voda nebo káva. Dialog probíhal vcelku svižně. Následovali otázky typu. Proč my? Co děláte? Odkud jste. Vcelku nic specifického. Nezapomněl jsem zmínit, že bych chtěl v budoucnu dělat správnou politiku. Pan X se trochu ušklíbnul, jako by se jednalo o politickou utopii. Bylo mi řečeno, že mi bude přiřazena práce v Mládežnickém klubu KSČM, kde mým úkolem bude veřejně a aktivně propagovat stranu. Byl jsem vcelku zklamán, čekal jsem více než rozdávat letáčky na náměstí. Především když mám velké zkušenosti v různých oblastech a rád bych se jednou politice věnoval. Na závěr mi byla ukázaná síň KSČM, kde jsem si mohl prohlédnout různé předměty připomínající totalitní režim. Do ruky mi byla vložena knížka Stanov KSČM s větou: „Mladé potřebujeme a budete kontaktován!“

Jednání této strany mě velmi zklamalo a dívali se na mě vcelku lhostejně. Nechtěl jsem to vzdát a pokračovat ve svém pokusu. Pomocí fcb sítě se mi podařilo dohledat předsedu Mládežnického klubu KSČM. Nazveme ho Pana Y. Kontaktoval jsem pana Y, zda bychom si mohli dát schůzku a popovídat si. Schůzku se mi povedlo domluvit hned na druhý den odpoledne.

Dali jsme si sraz v kavárně, kam jsem přišel o pět minut dříve, ze slušnosti. Pan Y se dostavil o něco později, byl to mladý kluk, kterému bylo zhruba 25. Požádal jsem ho, zda by mi dokázal vysvětlit moji novou úlohu ve straně. Jeho reakce mě velmi zaskočila. Začal mi vyprávět o totálně zkorumpovaném systému v jejich straně, doslova mě odrazoval od
zájmu, něco ve straně dělat. Vysvětlil mi, že nikdo z mladých komunistů nemá zájem, jakkoliv se rozvíjet. Mají určité schůze, které se pořádají každé dva měsíce. Jejich účast je bohužel velmi nízká. Zhruba z desítky členů přijdou sotva dva, tři. Bylo mi vysvětleno, že jejich práce spíše spočívá v pořádání akcí, například dětského fotbalu apod., s podporou KSČM. Když jsem poté zaměřil konverzaci na Pana Y a chtěl jsem se o něm dozvědět více. Byl jsem opět šokován, jako předseda Mládežnického klubu je momentálně nezaměstnaný. Vysvětloval mi, že jako komunista nemůže sehnat práci, protože je každý zaujatý. Naše konverzace byla demotivující. Jeho naříkání a beznaděj, mě vcelku začala unavovat. Tudíž, jsem náš rozhovor musel ukončit. Rozloučili jsme se vcelku v přátelské atmosféře. Říkal, že se mi určitě ozvou. Dodnes se mi nikdo neozval.

Jejich přístup k novým potenciálním členům byl katastrofální. Na to, že se jedná o nejstarší stranu vůbec, bych čekal, že jejich systém a fungování bude ze všech nejdokonalejší. V jejich případě spíše degraduje.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Dominik Škrba | KSČM
19.11.2017 | 06:03:35
Toto se ale liší i jednotlivé organizace, v jedné to bohužel může fungovat jak říkáte vy, ale pak je tu druhá, která se mladého člena snaží zapojit do dění, snaží se ho podporovat v rozvoji a úkolovat a pak už je na jednotlivci, jak se k tomu postaví.

A jestli je propagace strany pro Vás ponižující a chcete se jen dostat do sněmovny, tak nato si najděte jinou stranu.
1 |