Miloš Z. a jeho vyznamenání.

Blogy Tomáš Brzák Miloš Z. a jeho vyznamenání.
NAPSAL(A) Tomáš Brzák 21.11.2017 | 16:14:25 |
Miloš Zeman a jeho vyznamenání. Má se tato událost brát jako státnická povinnost, či příležitost uskutečnit vzdorovitý postoj vůči panu Prezidentovi?
Celkově mi to přijde jako fraška, doprovázená různými výstřelky, alias účast v mikině apod. Tato událost zcela ztratila na váze, či nějaké formálnosti. Pokud se vyznamenaný nedokáže dostavit, měl by mít pro to řádnou omluvu (né svoji omluvu sdělovat prostřednictvím sociálních sítí, jak jsme zvyklý). Přeci se jedná o státní akt, který by člověk měl brát tak torchu vážně a svoje zaujaté pocity dát stranou. Mně osobně se vůbec nelíbí výběr vyznamenaných, přeci jenom by veřejnost mohla mít určitou spoluúčast na výběru, například formou dobrovolných voleb.
A když už někdo nesplní společenský kodex, vůbec by na předávání vyznamenání němel být vpuštěn a jeho vyznamení by se mělo okamžitě anulovat. Však stejně všichni čekají, opět na nějaké faux pax ze strany prezidenta, či zúčastněných. Nebylo by na škodu, tuto událost revitalizovat a dát jí novou tvář, která nebude působit, tak směšně.
Pro hodnocení se musíte přihlásit