Pavel Fischer do senátu!

Blogy Ladislav Samek Pavel Fischer do senátu!
NAPSAL(A) Ladislav Samek 23.02.2018 | 03:03:40 |
A je to tady. (Ne)úspěšný kandidát na funkci prezidenta České republiky Pavel Fischer oznámil svojí kandiadturu do senátu v nadcházejících volbách. Myslím si, že je to v pravý čas, protože Pavel Fischer je skutečný odborník a myslím si, že ho budeme potřebovat. Jeho schopnost vést dialog a politické zkušenosti se budou hodit. Také bych řekl, že tentokrát to oznámil docela včas a velmi bych mu to přál, také oceňuji jeho spolupráci s demokratickými stranami jako TOP 09, KDU-ČSL a STAN, naopak jasně vyloučil spolupráci s ANO, SPD a KSČM, což je pozitivní. Ale já osobně bych byl velmi rád, kdyby se příště ještě popral o prezidentské křeslo.

Pavel Fischer:

Jakožto nestraník jsem se pro svou kandidaturu rozhodl získat podpisy nejméně jednoho tisíce voličů ze svého senátního obvodu. Co nejdříve začnu se sběrem podpisů za pomoci dobrovolníků. Současně mám vážný zájem o spolupráci s politickými stranami. O podpoře své kandidatury již jednám s TOP09, se STAN a s KDU-ČSL. Nebráním se jednání s dalšími politickými stranami, vylučuji však spolupráci s hnutím ANO, SPD a s KSČM.

Mezi moje programové priority v Senátu bude patřit zahraniční politika a bezpečnost státu a dále rozvoj regionů.
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Jan Švestka | TOP09
21.03.2018 | 13:19:32
Bylo úžasné v prezidentských debatách pozorovat, jak na jednotlivé otázky kandidáti na prezidenta odpovídají souhlasně, nebo nesouhlasně, a pak přišla řada na Pavla Fischera a on většinou odpověděl něco ve smyslu: "Nejsem ani pro, ani proti, protože v této věci si nejdřív musíme udělat pořádný průzkum a zahrnout opravdu všechna možná úskalí a pro a proti zúčastněných stran, abychom se mohli zodpovědně rozhodnout. To ještě neproběhlo, a tak mohu jen nabídnout odhad zkušeného diplomata, ale ne zodpovědné rozhodnutí." Borec, který se nesníží k laciným proklamacím a jde po jádru věci, pro mě byl příjemným překvapením a osvěžením voleb. Držím mu palce!
1 |