Proč mu to tam hodím.

Blogy Antonín Tesař Proč mu to tam hodím.
Obrázek k: Proč mu to tam hodím.
NAPSAL(A) Antonín Tesař 04.01.2018 | 12:21:45 |
Prezidentské volby už se blíží a ze všech stran slyším různé názory na různé kandidáty. Asi bych k tomu také chtěl něco dodat.

Jako většina dalších lidí, i já mám jeden z hlavních cílů letošní volby jasný. Nemít na hradě Miloše Zemana. Další cíl, který je o něco těžší, a mohl by to být značný problém, je mít na hradě kvalitního prezidenta.

Z kandidátů mne asi nejvíce zaujal Marek Hilšer. Vystudovaný lékař plný ideálů a zajímavých názorů, který má ještě značnou část života před sebou by mohl vylepšit obraz České Republiky ve světě. Což bychom po výkonu současného hradního pána jistě potřebovali. Není to člověk s vazbami na Rusko, není to člověk, který by měl potřebu dehonestovat všechny kolem a ohýbat ústavu jak se mu zamane. Některé z těchto silných stránek jsou ale i jeho slabinami. Marek Hilšer je člověkem neznámým jak ve světě, tak bohužel většinou i u nás. Což je jednak nevýhoda při boji o hrad, jednak je to i něco, co by mohlo být budoucímu prezidentovi překážkou.

Přesto mne svou osobností oslovil natolik, že bych možná uvažoval o jeho zvolení. Problém je ale jinde. Ač nejsem posedlý všemožnými volebními průzkumy, je i mně jasné, že pravý boj se bude odehrávat jinde. Podle mě prostě není šance dostat Marka do druhého kola. Plno lidí na to říká "V prvním kole volme srdcem koho chceme, rozumem až v tom druhém." S tímhle přístupem mám trošku problém. Ano, mohl bych hodit v prvním Marka, kdy budu vědět, že můj hlas se téměř nijak neprojeví a čekat, kdo stane v kole druhé proti Zemanovi a s nešťastným výrazem ve tváři tam pak hodit Drahoše. To ale neudělám. Stále věřím, že je možné dostat na hrad alespoň silného prezidenta, který má Česku co nabídnout a rozhodně nás nebude připojovat k Rusku a Číně a i když to není politikou neposkvrněný člověk, jako Marek Hilšer, je právě to jeho silná stránka. Má zkušenosti z politiky naší i zahraniční, ve světě ho znají a u nás ho zná téměř každý. Jistě, ne každý na něj má kladný názor, rozhodně ne každý by ho rád viděl na hradě, ale v každém, koho se na ulici zeptáte, vyvolá jméno Topolánek nějaký názor nebo emoci.

A tak mám tím pádem jasno i o prvním kole. V druhém bude můj hlas mít ten, jež bude v druhém kole proti Zemanovi. A protože věřím, že je možné, aby Mirek Topolánek předběhl Michala Horáčka i profesora Drahoše a do druhého kola se podíval, tu šanci se mu pokusím v prvním kole dát. Protože ač by můj hlas měli Drahoš i Horáček a vlastně nejspíš i kterýkoliv jiný kandidát, s mnohem větším klidem na duši ho dám právě Mirkovi.
Pro hodnocení se musíte přihlásit