Objektivita voličů

Blogy Havrman Objektivita voličů
NAPSAL(A) Havrman 26.11.2017 | 13:44:58 |
Přijde mi velmi smutné, že voliči v této zemi, tedy ti, kterým záleží na budoucnosti naší země, povětšinou odmítají názory jiných, nejsou schopni je respektovat, ba ani si je vyslechnout.
Já osobně jsem otevřen všem názorům, velmi rád si poslechnu vyjádření i takových lidí, kteří podporují hnutí ANO, hnutí SPD Tomio Okamury, či Komunisty. Snažím se být objektivní, pochopit jejich uvažování, vždyť jsou to názory mnoha spoluobčanů, které dnes a denně potkávám.
I v diskuzích na této stránce však vidím, kterak se lidé snaží nza každou cenu prosadit svůj názor, aniž by si zjistili názor druhých, aby ho zkusili pochopit. Vždyť i sám Tomio se vyjádřil tak, že je třeba respektovat přání voličů, každý dostal svůj mandát pro svůj program z nějakého důvodu.
Hledejme důvody proč tomu tak je a veďme diskuzi na úrovni, názory můžeme mít přece odlišné, avšak to neznamená, že někdo jiný nemůže mít v dané věci pravdu.

Abych uvedl příklad, nesouhlasím ani se všemi body ODS, kterou jsem volil. Například dát lidem svobodnou volbu v referendu, jak navrhuje SPD, je podle mě dobrá volba. A i kdybych s tímto nesouhlasil, tak se ptám lidí, co je k tomu vede, proč si myslí, že je to prospěšné pro náš stát, naše občany, abych pochopil pohled druhé strany. A až ho pochopím, pak si mohu teprve utvořit ten správný názor pro demokraticky smýšlejícího člověka, kterým by měli být všichni, kteří mají rádi svobodu.

Každá mince má dvě strany, politika není černá, nebo bílá. :)
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Roman Pašek | Piráti
27.11.2017 | 16:24:14
Snažím se vždy pochopit co lidi přiměje takové strany volit. Do dneška nechápu jaký člověk by měl volit ANO. Každopádně je vždy smutné, když se někoho zeptám proč volí jakoukoli stranu a dostane se mi odpověď "nevím" nebo ještě hůř "to je to nejmenší zlo", za to bych vraždil. Letos bych neměl problém volit 5 stran...
|
26.11.2017 | 20:07:55
Volič je subjekt, proto bude mít názor subjektivní. :-)
Kyri | ANO
26.11.2017 | 17:28:10
Já se snažím myslet a jednat objektivně, ale ne vždy je to jednoduché. Jsme lidé a lidé nejsou vždy objektivní. Tím ale neříkám, že bychom se měli na objektivitu vykašlat, sám se snažím být co nejobjektivnější, ale vím, že 100 % objektivní nejsem a jsem názoru, že 100 % objektivní není nikdo.
KarolVy | TOP09
26.11.2017 | 15:18:49
Moje řeč, také jsem nedávno psala vyjádření do blogu na toto téma, blogy čtou hlavně ti, kteří smíšlí podobně jako já, nebo Vy.

Umění objektivního myšlení je dán zkušenostmi s diskuzí.

Já například nemám problém vzít názor cizího člověka, ale pokud můj příbuzný má jiný názor, nepodložený, nebo nelogický, hrozně těžko se mi s tím bojuje, mám potřebu mu detailně vysvětlit nesrovnalosti jeho názoru a představit mu můj “lepší názor”.

Diskuze je také ovlivněna vzdělaností diskutérů, nemyslím tím kolik škol má kdo vystudovaných, ale jak moc sám sebe vzdělává, jak se zajímá o okolí a hlavně vyhledává pravdivé informace. Naopak nejhůře s lidmi, kteří mají omezené vidění světa, zášť a negativní náhled na svět a hlavně na všechny ostatní názory a v politice - politické strany.
1 |