Myšlenka, která není podložena žádnou strnou. Je to pouhé zamyšlení se.

Blogy Denny Myšlenka, která není podložena žádnou strnou. Je to pouhé zamyšlení se.
NAPSAL(A) Denny 13.10.2017 | 22:41:55 |
Důchody? Kde na ně vzít? No, to je jednoduché. Píšu sem pouze za sebe a ne za SPD, je to jen můj názor a mé myšlenky. Nemá to nic společného s SPD a nerad bych, aby toto někoho ovlivnilo. Trochu jsem se rozepsal a zamyslel, ale není to nereálné a myslím, že za pomocí odborníků a lidí, kteří jsou odborníci na dané téma.

A) Vezměte si parazita, který nikdy nepracoval a není jich málo. Čísla, které tu uvádím jsou pouze teoretická, ale od pravdy ne daleko. Bohužel nemám tabulky, nebo porovnání. Nic méně znám lidi, kteří pracovali poctivě celou dobu. Když dobře, tak mají důchod třeba 11 000. Nj, ale protože se jim vypočítával z opravdového platu a průměr je úplně někde jinde.

1) důchod se mu vypočítává z průměrné mzdy v ČR to znamená, když někdo pracoval celý život, a posledních letech co se počítají na důchod měl cca 16 000 Kč k tomu kolikrát jde do důchodu udřený, tak se mu počítá důchod z této částky. Ten člověk co nepracoval využíval různé dávky a soc, služby což takový dosahuje oproti člověku co řádně pracoval, ten nemá kolikrát ani na minimální přídavky nárok. Ten co nepracuje, někdy si někde něco udělal na černo. To si vyložme, jak chceme. Tak takovému člověku se počítá důchod z průměrné mzdy v ČR dnes už z 29 000. Je to správné?

2) dávat dávky, když neplní povinnosti, které obyčejný občan prostě plnit musí? NE!

= dlouhodobým parazitům totálně okrouhat co jde. ( utečou jinam nebo skončí ve vezení. A na to je také řešení co s nimi dál). Důchod jim dát v nejnutnější částce, kterou musejí dostat. Zde bych nedával ani minimální důchod, ale částku na přežití.

B) Vězni: denně nás stojí cca 900 Kč. Někteří, tam jsou doživotně za věci, které jsou proti lidskosti. A nebo tu jsou lidé co jdou ven a za chvíli jsou zpět. Znovu bych zde zavedl trest smrti. Pokud člověk bude jasně odsouzen na doživotí a bude to 100% nezpochybnitelné. Prostě bych mu dal jiný trest. To samé bych udělal pravidlo 5x a dost. Pokud člověk se po 5 vrátí zpět, prostě nemá zde co dělat. On se chová proti společnosti a nemá tu zde co dělat a ještě abychom ho tu živili.

C) posílení pravomocí kontrolního úřadu. Cokoliv politik podělá, zveřejnit nechat ho obhájit a pokud se shledá vinným třeba s předraženou zakázkou, jako třeba Stropnický a další, tak dostane přes prsty: finanční sankce, vězení, zabavení majetku a další. Tohle je horší krádež než, když někomu něco vezmu, zde okrádám celou vlast a všechny lidi. A to by nemělo procházet.

D) Již z první výplaty bych dával lidem 1% na důchod na jejich účet, který by mohli kontrolovat, ale nesměli by na něj sáhnout. Bylo by zde možné investice, které by nebyli rizikové a člověk by si mohl vybrat variantu třeba ze 3 kam.

E) Snížení poslanců a zrušení senátu. Snížení administrativy a zbytečných úřadů. Nahradit elektronicky.

F) Zpětné dostání pod kontrolu významné české podniky a základní zdroje.

G) Školství, bych vrátil trochu zpět. Proč? No, lidi dříve byli výdělečně činí v průměru ve 20 letech. Dnes se to posunulo v průměru na 23 let. Zase nemám tabulky, ale je o to pochopit, že se to posunulo. Určitě bych nebral děti z několika 4 na střední školy jako dnes je. Věnoval bych se více učebním oborům. Jelikož zde máme strašně moc středoškoláků, kteří dost často bohužel neumějí nic a také dost vysokoškoláků, kteří stejně pak berou práce, ke kterým by stačila kvalitní střední škola = 4 roky někdy více studování úplně zbytečné a přetížený trh práce. Pak, když hledá člověk někoho, kdo umí něco manuálně, čeká dokonce i několik měsíců nebo musí platit zlatem. Přitom dost lidí by mohlo dobře žít a vydělávat již třeba o 5 let dříve.

H)

1) Je důležité, aby jsme zde nevyráběli např. Autobus, kde náprava se vyrobí v Itálii za draho se nám prodá a přiveze, mi to smontujeme, ale už nám na tom autobusu nezbude tolik peněz jako by bylo kdybychom to kompletně dělali vše zde. Poté jde zbytek peníze stejně pryč, jelikož tu je spousty Ukrajinců, Poláků, Slováků. Pokud zde takový člověk pracuje nějakou dobu, tak pak mu Česká republika ještě musí platit důchod. A je jedno jestli to jsou Autobusy nebo auta nebo něco jiného.

2) vytváření pracovních míst, ale ne montoven.

3) ulehčení podnikatelům - pomoc

CH) prokázání původu majetku - co neprokážeš nemáš na to nárok. Myslím, že to je spravedlivé.

I) Snížení daní. Dle skupin věcí. Lidé by měli více peněz a více by utráceli. Měli by pocit pohody a ne stresu a strachu. Zlepšila by se situace i chudých.

J) Nepřijímat migranty. Je to opravdu zátěž. Vidíme ty tábory, kde jsou a jak to tam vypadá. Do určité části to chápu, ale co je moc to je moc. A o5 kdo to zase platí my. A kam to vede? Zase k parazitům.

K) Rozhodně nepřijímat Euro!

L) Regulace lichvy a půjčky

1) zestátnění exekutoů, upravení hranic kam mohou a kam ne.

2) úprava maximálních úroků

3) možnosti výhodných půjček pro mladé ( za předpokladů splněných kriterií)

L) dorovnání minimálního důchodu na minimální mzdu, a přidávání ne procenty, ale každému stejnou částkou. ( 10% může být 1 000 ale také 3 000) a potřebujeme dostat lidi, kteří ty peníze nemají na důstojný život a ne prohlubovat pasti a nesmyslně přidávat (bohatým) více než (chudým).

M) bohatství států vždy musí v celé míře zůstat států.

Asi by se toho dalo udělat ještě spousty na spousty věcí jsem asi zapomněl, ale pro začátek by to stačilo.
Pro hodnocení se musíte přihlásit