Můj druhý blog

Blogy Majki.1 Můj druhý blog
NAPSAL(A) Majki.1 12.12.2017 | 19:05:10 |
Možná mám ne příliš originální názvy blogů, ale snad díky přehlednosti nepřicházíte o "žádný díl". Po týdenní pauze bez poslancování jsem se stal opět poslancem, tentokrát s méně hlasy než poprvé (nyní s +7).

Během tohoto týdne jsem se opět aktivne účastni všech hlasování včetně příspěvku. I přestože je zde 200 poslanců, tak v dlouhém hlasování od pátku do pondělí se neúčastnila ani třetina. Možná by nebylo od věci do budoucna přidat možnost "Zdržuji se hlasování", což je snazší pro ty s nevyhraněným názorem. A dále abychom věděli, zda sněmovna byla vůbec usnášeníchopná, což bych očekával aspoň u takových hlasováních, která trvají déle než den.
Mimochodem zrovna v tomto víkendovém hlasování mně překvapilo, že vyhrálo zřízení státní firmy a zadávání zakázek na stavby dálnic bez výběrového řízení, čili naprosté odbourání konkurence v tomto oboru...

Je také pozoruhodné, že konstatování faktu vám může přinést minusy, cituji:
"PROTI lidským právům nebylo vytvořené žádné ministerstvo, ani ministr, ani ombudsman. Všichni ti jsou/byli PRO lidská práva." Konec citace celého výroku s hodnocením minus čtyři.

Zahraniční situace: nejzajímavější byl zřejmě v posledních dnech výrok amerického prezidenta Trumpa o Jeruzalému. Je otázkou, zda je to v současné době boje proti IS načasováno vhodně, nebo je to jen přisypání soli do rány. Můžeme atím spekulovat, zda poslední útok v NY byl reakcí na tento výrok.

Z domova - prezident Zeman se sešel pouze s novými ministry, nikoliv s těmi starými. Ptáte se, proč mne to zaráží? Inu, někteří ministři jako Stropnický či Šlechtová sice ve vládě zůstanou, ale mění resort. Nebylo by od věci si s nimi promluvit o jejich prioritách v novém resortu. Otázka je, zda je Šlechtová expertkou na obranu, nebo jen záplatou. Navíc to vypadá, že bude dávt do pořádku nákupy, které dával do pořádku předchůdce Stropnický (oba za stejnou stranu, či hnutí, ANO; odkaz: https://twitter.com/Posledniskaut/status/940519002878676992 ). Tedy, kam ten spěch pane prezidente? Opravdu nemáte čas na dalších několik málo schůzek?

A nyní trochu mimo politiku, ale opravdu jen trochu, neboť se volí nový předsea FAČRu, tedy neziskovky, která vysává ze státního rozpočtu nejvíce ze všech neziskovek. Když jsem viděl vystupovat bývalého předsedu Peltu se slovy, že ho nechytli při žádném úplatku (moje pozn. Tj. pravda, přesto ty odposlechy o přerozdělování peněz z ministerstva vnímám jako vážný důkaz), tak zde bych se nebál utáhnout kohouty ze státního rozpočtu. Amatérskému a mládežnickému fotbalu by přispívaly obce, které znají kluby lépe. Nepotřebujeme živit mocipány ze Strahova.
Pro hodnocení se musíte přihlásit