Politické kampaně

Blogy Ivo R. Politické kampaně
NAPSAL(A) Ivo R. 24.01.2018 | 16:37:39 |
Zdravím Vás, političtí spřízněnci i odpůrci,

tohle je můj první pokus jak něco na těchto stránkách sesmolit do blogu. Nicméně už mi to nedá. V souvislosti s tím, co se strhlo po ohlášení výsledků prvního kola prezidentských voleb v kontextu posledních volebních kampaní do Poslanecké sněmovny, se mi z těchto PR produktů jednotlivých stran (teď nemyšleno politických, ale volebních) dělá poněkud nevolno.

Už od mala jsem bral volby jako možnost, jak se strany mohou prodat. Strany, které byly ve vládě, mají šanci prodat svoje úspěchy a strany opoziční mají jedinečnou příležitost jak ukázat vizi, kvůli které by se měli lidé rozhodnout pro změnu vládní garnitury. Nicméně realita je jiná, dle mého názoru rozhodně horší.

Vznikla totiž postupně snaha o co nejagresivnější kampaň. To by svým způsobem nebylo nejhorší, nicméně vytahování špíny na konkurenty, s poukazováním na vlastní svatost, mi přijde nejen alibistické, ale také neskutečně pokrytecké. Proč se strany nesnaží prodat samy sebe, ale co nejvíce poškodit ostatní?

V dnešní době sociálních sítí a průměrné inteligenci národa českého se i snáze šíří různé dezinformace, a to ať z jedné či druhé strany. Vyříznuté obrázky, přisuzování citátů jednomu z kandidátů, které přitom nikdy neřekl, vysmívání se, titulování...je toho víc než dost. A většina lidí si nedává tu práci najít si zdroje, ze kterých uvedené věci pochází. Spousta jich je zmanipulovaných, spousta žádné zdroje nemá.

Souvisí to patrně i se situací ve společnosti. I v malých komunitách je často k vidění to, že závist je zlo. Často se tak stávají úspěšnější lidé terčem závisti a zloby. Ze svého oblíbeného sportovního prostředí bych použil příklad brankáře Petra Čecha. Ve svém životě dokázal hodně, prosadil se v neskutečně konkurenčním prostředí až do velkoklubů. Místo hrdosti v to, že člověk z naší malé země ve svém odvětví něco dokázal, je kvůli helmě, která chrání jeho život, nazýván "tankistou" a většina lidí čeká na jeho nejbližší chybu, aby mu to mohli natřít.

Vždyť na světě jsou důležitější věci, než politika. Ano, značně ovlivňuje náš život, nicméně ten by si každý měl zejména užívat co nejvíce, neboť věčně tady nebude nikdo. Proto mi vadí, že se necháváme strhávat a ovládat zlobou, která je často uměle a lživě vytvořená. Tím se stáváme pouhými loutkami ve velké hře pánů u moci.
Pro hodnocení se musíte přihlásit