Politik - profesionál ?

Blogy Crossjohn Politik - profesionál ?
NAPSAL(A) Crossjohn 18.12.2017 | 15:09:26 |
Poslední doubou mě pronásleduje myšlenka ohledně některých individuí, kteří jsou našimi poslanci. Jsem kolikrát šokován, jak se může vůbec takový slabomyslný, kolikrát sebestředny člověk vůbec dostat do parlamentu. Samozřejmě je to i obrázek našeho národa, nu co dodat...

Každopádně si představuju tzv. školu politika, myslím, že už by se tento obor mohl s úspěchem studovat. Chci tím naznačit to, že by snad pomohlo, kdyby se tohle povoláni tzv. sprofesionovalo a do parlamentu by mohl jít pouze člověk s tímto vzděláním. Viděl bych to jako vyšší studium, kde by se probíraly reálné odvětví politiky.

Je pro mě totiž záhadou, že člověk bez jakékoli politické praxe, má rozhodovat o věcech, které se nás všech osobně týkají a mají na nás přímí dopad. Např. inženýr ve stavebnictví taky nemůže odevzdávat projektovou dokumentaci stavebnímu úřadu dokud nemá tzv. autorizaci (praxe+zkoušky st.zákona, čsn a obhajoba autorského projektu), stejně tak doktor atestaci atp.

Jde mi o to aby si ten či onen politik vryl do paměti svoji občanskou zodpovědnost a nebyl pouhým mávačem ruky při hlasováním. Zároveň by mohl mít při tomto studiu možnost další specializace na pozici ministra toho či onoho resortu.

Asi bych to nazval politická licence ;-)

Dál mě děsně irituje obsazování osob na pozice ministrů - to je kolikrát uplná katastrofa! Přirovnal bych to ke rčení "kozel zahradníkem". Jak může někdo dělat ministra něčemu o čem nemá ani páru?! Tento "manažerský" fenomén sleduju v naší zemi už i u větších firem, kde se mění ředitelé jako ponožky. Navíc jak už jste jednou ředitel dostanete tytul MBA, pak můžete chodit pouze po výběrových řízeních a hle máte vždy kam jít ;-)
Pro hodnocení se musíte přihlásit