Volby 2017 z pohledu náctiletého

Blogy David Tvrzník Volby 2017 z pohledu náctiletého
NAPSAL(A) David Tvrzník 19.10.2017 | 17:42:52 |
Dobrý den, rád bych se zde jen okrajově vyjádřil k volbám, z pohledu náctiletého, které proběhnout v pátek a v sobotu.

Je mi pouhých 16 let a tím pádem jsem znevýhodněn tím, že mohu jen přihlížet jak se něco mění a nemohu do toho sám nijak přímo zasáhnout, čehož je mi líto. Vím, že je jen málo lidí mého věku, kteří se o volby zajímají a to je škoda, protože potom neví o lidech, které půjdou v dospělosti volit skoro nic a budou se většinou řídit pouze nějakým videem nebo reklamou.

Ale k věci.. chodím na gymnázium a dnes mě napadlo, zeptat se svých spolužáků co o kandidujících stranách ví a koho by sami volili, kdyby mohli. Asi 50% z nich ani nevědělo, které strany vůbec kandidují a zbytek se většinou přikláněl k Pirátům. Proč? ... protože viděli jejich reklamu a ta se jim líbila.. byla vtipná a výstižná.

Nechci zde nijak vystupovat proti pirátům to v žádném případě. Jen poukazuji na to, že více než polovina náctiletých v mém okolí by se rozhodovala jen na základě reklamy a o program nebo nějakou minulost strany by se vůbec nezajímala. Je celkem smutné, že je tak lehké ovlivnit dnešní náctileté, ale i dospělé a důchodce. Např. mojí babičce stačilo v televizi slyšet, že Andrej Babiš snížil státní dluh a od té doby je pevně rozhodnutá jít zítra a volit ANO, ikdyž tohle je opravdu jediná věc, kterou o straně ví.

Děkuji za chvíli vašeho času. David Tvrzník
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |
Jaroslav Hendrich | Piráti
21.10.2017 | 21:06:38
Výborně. :) Jen u politiky zůstaň. Máš to srovnaný. Kéž bych si tohle ve Tvém věku uvědomoval já. Já jsem při volbách ze srandy na zš volil Dělnickou Stranu. Protože jsem měl v té době hromadu problémů s romy.
Vojtěch R | ODS
21.10.2017 | 10:41:36
Toto taky považuji za problém a myslím, že je důležité, aby se mladí lidé alespoň trochu o politiku zajímali. Pravda je ta, že spousta mladých a nejen těch do 18ti let, ale i starších nemá o politice vůbec páru a nemají snahu se o nějaké volby zajímat.
1 |