ZALOŽIL
| 26.11.2017
Roman Ř | KSČM
26.11.2017 | 11:12:26
Byl bych pro zakládání nějaké domobrany, avšak musel by se utvořit nějaký aparát který by hlídal členy těchto spolků. Osobní spisy, psychotesty, nemožnost členství při trestném činu, případně ztáta členství. Nezřídka se u podobných skupin stává že zastávají jisté extremistické názory a mohla by se z nich stál ozbrojená revolta proti naší republice. Vnitřní nepřátele si pěstovat a podporovat nelze. Záštitu by měla mít jasně AČR.
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
26.11.2017 | 10:59:10
Zakládání branných spolků má svá pozitiva, ale i negativa. Za pozitivní věc pokládám, že tito lidé jsou ochotni bránit náš stát a občany. Na druhou stranu mnoho těchto spolků je provázáno s podivnými skupinami, které jsou napojeny na národní zájmy jiných států, což se nemusí shodovat se zájmy ČR.
12
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
21.11.2017 | 21:09:56
Dne 21.11.2017 18:13:39 Michalion napsal(a):
Pokud je účast dobrovolná, pak asi není problém. Navíc ono se vždy hodí mít někoho, kdo se umí bránit a bránit nás ostatní. Jak ale zajistit neradikalizaci?
I výpomoc povodní jak je známe a další. No a zajištění, je to práce BIS, cituji výroční zprávu:

S migrační krizí rovněž souviselo pokračující formování nejrůznějších paramilitárních a domobraneckých skupin, jejichž cílem bylo připravit se na potenciální zamezení vstupu nelegálních imigrantů do ČR a monitorování bezpečnostní situace v ulicích měst. Svým působením se snažily vyvolat dojem, že české bezpečnostní složky nejsou schopné zvládnout situaci a ochránit území ČR a její občany. Jejich aktivity však nepředstavovaly konkrétní hrozbu pro bezpečnost a demokratické základy ČR. Z jejich strany rovněž nedocházelo k užívání násilí.

Složení členské základny, ale i úroveň a míra aktivit paramilitárních a domobraneckých uskupení se odvíjely od stavu uprchlické krize. S oslabením tématu migrace oslabovaly i zainteresované skupiny a snížil se zájem běžných obyvatel o zapojení a aktivní působení v nich.

Paramilitární a domobranecké skupiny tvořilo široké spektrum osob různého ideologického zaměření, od čistě pravicových extremistů, přes bývalé členy ozbrojených sborů, příznivce výcviku střeleckých a bojových dovedností, vyznavače kurzů přežití atd., až po běžné občany obávající se o bezpečnost svou a svých rodin. Většina z nich zaujímala výrazně proruské postoje, které primárně pramenily z jejich protizápadní orientace – z odporu proti USA a nadnárodním společenstvím jako NATO či EU.

K výraznější změně oproti předchozímu roku došlo v modu operandi přímých akcí. Militantní anarchisté se v roce 2016 přihlásili pouze k jednomu žhářskému útoku. Se stejným či podobným cílem však využívali taktiku, při níž prostřednictvím poplašných anonymních e-mailů zaslaných do řady médií, policii či jednotlivým novinářům opakovaně nahlašovali uložení nástražných výbušných systémů, popřípadě další bezpečnostní hrozby.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Michalion | Piráti
21.11.2017 | 18:13:39
Pokud je účast dobrovolná, pak asi není problém. Navíc ono se vždy hodí mít někoho, kdo se umí bránit a bránit nás ostatní. Jak ale zajistit neradikalizaci?
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
SysojPsojič | TOP09
21.11.2017 | 18:00:18
V plánu je pokud vím rozšíření počtu záložáků. Proč ne, když je to na dobrovolné účasti a se stávající podporou.
-7
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
21.11.2017 | 17:11:41
Názory, podpora, záštita, pravidla kolegové a kolegyně ?
-3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |