ZALOŽIL
That Guy | 26.05.2019
|
26.05.2019 | 20:18:42
Dne 26.05.2019 19:55:19 Dominik Formánek napsal(a):
Doufám, že se konečně na post premiéra dostane Jeremy Corbyn. Z potenciálních premiérů co mají nějakou šanci je ten nejlepší. Myslím, že by se mělo udělat druhé referendum včetně faktu, že si Britové musí najít někoho kdo ten brexit udělá, protože Labour party ho nikdy nechtěla, Toryové neví co vlastně chcou a Farage aspol. je banda nekompetentních idiotů.
A co Skotská národní strana. Tu bych možná i volil jako britský občan raději než Labouristy, které pošpinil Tony Blair. Mně také připadá Skotsko v mnohém jiné než celý zbytek Spojeného království, a to v lidové kultuře a přírodě.

Jinak Corbyn je rozhodně 1 000x lepší než byl Tony Blair. Vlastně Labour party úplně proměnil.

Celý britský politický systém se liší od států EU. Když ale začnou vládnout Labouristé, tak roky práce s brexitem se hned změní. Takže stejně uvažovat o tom, jak omezit co nejvíce obchod s Velkou Británií.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dominik Formánek | ČSSD
26.05.2019 | 19:55:19
Dne 26.05.2019 15:56:06 Jahn Hirschner napsal(a):
Mayová už konečně dostala rozum a odstoupila z Downing Street 10. Když viděla, že tvrdý brexit neodhlasoval parlament, měla už dávno uspořádat předčasné volby. To by se ukázalo, jestli chtějí zůstat v EU nebo ne.

Já říkám, že už musí odejít, aby vypadal Evropský parlament lépe a nemuseli bychom se podřizovat USA, které otevírá Velká Británie a Francie dveře.
Doufám, že se konečně na post premiéra dostane Jeremy Corbyn. Z potenciálních premiérů co mají nějakou šanci je ten nejlepší. Myslím, že by se mělo udělat druhé referendum včetně faktu, že si Britové musí najít někoho kdo ten brexit udělá, protože Labour party ho nikdy nechtěla, Toryové neví co vlastně chcou a Farage aspol. je banda nekompetentních idiotů.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
26.05.2019 | 15:56:06
Mayová už konečně dostala rozum a odstoupila z Downing Street 10. Když viděla, že tvrdý brexit neodhlasoval parlament, měla už dávno uspořádat předčasné volby. To by se ukázalo, jestli chtějí zůstat v EU nebo ne.

Já říkám, že už musí odejít, aby vypadal Evropský parlament lépe a nemuseli bychom se podřizovat USA, které otevírá Velká Británie a Francie dveře.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
21.04.2019 | 15:11:22
Britská vláda je zcela vypatlana tak, že se o ní nebudu bát říct, že je nacionálně kapitalistická. Labouristé a Skotští nacionalisté s odchodem z EU jako dvě nejsilnější strany nesouhlasí. Labouristé vědí, že když odejdou, budou součástí amerického imperialismu. Já ale britským Labouristům nevěřím, protože za jejich vlády Tonyho Blaira s Georgem Bushem konali útok na Irák. Ten útok byl ubohý, primitivní, bezdůvodny a samozřejmě teroristický.

Ještě vypatlanejsi je Westminstersky palác, kde je složení parlamentu takhle hloupě. Chybí jim dost toho politického pluralismu. Ale ať už to Mayová za ty tři roky konečně udělá a ať z EU už vypadnou. Je tu ale další hrozba, že spojí bývalé kolonie a vznikne další imperialisticka velmoc (hned po USA).
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
30.03.2019 | 19:13:59
Dne 30.03.2019 14:47:55 Dominik Formánek napsal(a):
Na podnikatele ani bankéře nacisté nedupli, to je důvod proč byl Krupp před soudem v Normiberku. Hjalmar Schacht zůstal ve vládě až do roku 1943 a do roku 39 byl prezident Říšské banky. Očividně po nástupu Hitlera s ním stále spolupracoval. To, že by podnikatelé neměli žádnou možnost odmítnout nacistický režim a že s ním spolupracovali nedobrovolně bylo odhaleno jako lež na Norimberských procesech. V Hitlerovi levicové myšlenky nepřežívali, onen lidový vůz nemá vlastně s levicovými opatřeními nic moc společného. A Hitlerova forma podpory rodin byla vyčlenit ženy z pracovní síly, aby zůstali doma a starali se o děti. To je ultrakonzervativní postoj a nemá s tradicí levicového feminismu, nejsilnějšího v anarchistických kruzích, nic společného. Hitler prostě nebyl levičák, řekni mi nějaké jeho levicové reformy a jakým způsobem převyšují jeho pravicové."Socialismus" s čínskými znaky je prostě jen normální kapitalismus. Čína si vede sice dobře na kapitalistickou zemi, ale v porovnání se socialismem, nic moc. Severní Korea a Jižní nejsou na stejné úrovni, protože Severní byla naprosto zničena, je mnohem méně úrodná a prosperující část Korei a v devadesátých letech z mapy zmizel její největší spojenec. Zatímco Jižní Korea má obrovskou finanční podporu z USA. Ale stále se v Severní Korei nestrachují o to, co budou jíst, tohle je fakt dementní propagandistický obrázek KLDR. V Jižní Korei jsou bezdomovci, je tam velký socializační problém atd. Každá země má něco.

Udržování tradic pracujícím nepomáhá, pomáhá jen solidarita, sociální cítění a podílení se na dělnickém hnutí. I když dnes, kdy je většina "špinavé" práce prováděna v Indonésii, Indii, Bangládeši a dalších zemích třetího světa dětmi pracujícími 12 a více hodin denně a odboráři jsou vražděni korporacemi . Takže tam je třeba něco udělat, nejlépe aby tam začla socialistická revoluce, protože nic jiného udělat nelze. Když se nějaká země vzepře korporátním pánům, už přispěchává na pomoc Americké impérium aby zardousilo zárodky lepšího světa, jako v Guatemale, Iránu, Chile atd.

Globální trh rozhodně není v zájmu dělnických hnutí, je to jen v zájmu světového velkokapitálu. Nicméně nechápu co s tím chcete v kapitalismu dělat, protože dnešní svět se nemůže vrátit zpět k národním ekonomikám z globalizovaného světa.

No jako ano, globálnímu trhu vadí národní státy. Ale národní trhy dnes jsou v kapitalistické ekonomice neudržitelné. Nemůžete obnovit starý "dobrý" kapitalismus před první světovou, protože svět se změnil, potřebujete import z celého světa a nikdo vám nic nedá, když se nebudete podílet na globálním trhu. V Americe vládne velkokapitál celou dobu. Inflace není krádež, jde o to, že ten růst nemá odkud pocházet. Proto USA vytváří inflaci, aby vytvořili iluzi růstu, na kterém kapitalismus stojí.

Socialismus poskytuje pracujícím zabezpečení, poskytuje jim vládu. Ano, nikde kde vládl socialismus nebyl ráj, nicméně bylo to enormní zlepšení. Na nejznámějším příkladě, SSSR je to krásně vidět. Během Stalinovi éry se dostali z zaostalého nic na úroveň USA. Jakýkoliv další vývoj bohužel přerušila Studená válka, když se USA snažili zničit komunisty. Nicméně nebál bych se tvrdit, že vývoj v SSSR za Stalinovi éry, navíc když k tomu přičteme ještě destrukci přinesenou druhou světovou válkou, je jeden z největších skoků vpřed v moderní historii. A socialistické státy nikdy nepomohli velkokapitálu. Socialistický internacionalismus odstraňuje z globalizace kapitalistickou část, takže zůstává jen propojení světa, což je přínos pro všechny bez Rothschildů nebo Sorosů.
„Komunismus není socialismus. Marxismus není socialismus. … Socialismus je antický Aryan, germánská instituce. Naši germánští předci drželi jistou půdu dohromady. Oni kultivovali ideu veřejného blaha. … Socialismus na rozdíl od marxismu nezavrhuje soukromé vlastnictví. Na rozdíl od marxismu nezahrnuje popření osobnosti a na rozdíl od marxismu je patriotický.“ - Adolf Hilterl. To, že nebyl komunistou neznamenám, že nebyl levicoví. To, že menševici nebyli kominsty z nich nedělalo zrádce... byli demokratickými socialisty a bolševici je vyhladili.

Celá Korea byla uplně zničena. Přes obě Koree dvakrát přelša fronta. Hlad není jediný problém. Není kvalitní lékařské pomoci, není elektřiny,... a i dnes má silného spojence Čínu. Jižní Korea je vojensky i ekonomicky už dávno na USA nezávislá (jediné co ji vojensky k USA tlačí je Čína). Bezdomovcům jsou stavějeny domy a zrovna v Korei a Japonsku moc bezdomovců nenajdeme...

Ta špinavá práce snižuje cenu dělníků zde viz. oceláři, textilky,... V SSSR sice rostli továrny, ale nebylo, kde bydlet, zvětšovala se infrastruktura, ale nebyli spotřbní výrobky atd. Kerenského vláda sociálních demokratů by to zvládla možná né tak rychle za to bez mrtvých, mučených, bez totality a diktatury. A navíc v jediných volbách bolševici prohráli načež parlament uzavřeli a nové poslance postříleli Čekysti.

V Čile po znárodnění zkolabovala měna, doly neměl, kdo řídit opět chyběli spotřební výrobky a napětí mezi lidmi málem vyústilo v občanskou válku. Pinotchetova vláda si prošla hrůzami, ale na jejím konci je moderní ČIle (nejrozvinutější stát jižní Ameriky). Guatemala byla prasárna, ale nutno připomenout, že to samé dělala NKVD. Írán vystřídal monarchii islamistiskou teokracií a to si moc nepolepšil.

Národní kapitál tu je, ale potřebuje podporu a ochranu státu před korporacemi. Republikán (podobný Trupovi) v Bílém domě znamená izolacionalismus a omezování se na vyvážení polotovarů, surovin a výrobků což bude bránit růstu mezinárodních firem zatím co demokrat znamená globalismus a podpora mezinárodního finančnictví.

A globalní svět je nesmysl. To by zas museli být odstraněny přírodní zákonitosti, které jsou obsažené i v samotné člověku. Silnější či agresivnější pozře slabší a pasivní (to je např. právě islám a liberální západ - nepochopení, že nejen radikální muslimové, ale i konzervativní muslimové budou cpát svoji víru a vé zákony do západních struktur viz. protesty na pejskaře, prodejny masa, sukně,... jen proto, že to v jejich kutůře není přípusté mussí se jim okolí přizpůsobyt.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dominik Formánek | ČSSD
30.03.2019 | 14:47:55
Dne 29.03.2019 20:12:07 Perun napsal(a):
Ernest Röhm byl mezi zavražděnými. NSDAP skutečně dostávalo body od monarchistů, ale NSDAP duplo na monarchisty hned po uchopení moci viz Rakousko a to samé s podnikateli a bankéři. Levicové myšlenky přežívali v samotném Hitlerovy (to on vymyslel lidové auto, podporyněmeckých rodin,...).

Ale v zemích 3. světa dominuje Čína, která na práva dělníků upřímě sere i u sebe doma. V Severní Karei se lidé bojí co budou jíst zítra, v Jižní lidé demonstrují za lepší klima apod. nemusejí se bát perzekuce a ano sice tam jsou bezdomovci, ale na ty se ve velkém skládají lidé, kteřým se vede dobře...

Středoevropské národy vždy proti někomu bojovali. Frankové, Němci,Tataři, Mongolové, Němci, Křižáci, zas Němci, Turci, Napolen, boševici, nacisté, EU, americký globalismus, čínský a ruský imperialismus.

Globální trh byl sen americké pravice a upřímě, to není v zájmu národních států v Evropě i dělnických hnutí, kdekoliv. https://www.youtube.com/watch?v=mII9NZ8MMVM vypadá to jako pro blbečky, ale je to pravda...

Sám víš, že Real. nejsou úplně pravicovou stranou. Proto jsem k nim taky šel. Tržní ekonomika není vůbec ideální, ale je funkčí a stát by tu měl být od toho aby dbal na práva dělníků a podporoval podniky jako Baťa, ale tohle vyžaduje národní cítění, solidaritu a sociální cítění což si vyžaduje udržování tradic,...

Rotchshildové vládnou již v Americe a Soros dělá to samé napříč EU. Globálnímu trhu, který jde v ruku v ruce s globalisme vadí národní státy bránicí své domácí trhy, malé firmy živnostníky... své dělníky.

Socialismus by to měl poskytovat ..., ale reálně v žádne zemi, kde byl socialismus vůdčí silou nezavládl onen ráj a socialistická internacionála akorát pomohla globalistů (kde jsou schovaní ti držitelé velkokapitálu, kterým nesejde na národec nebo na nějacích dělnících - prosazující skrze globalizaci globální trh).
Na podnikatele ani bankéře nacisté nedupli, to je důvod proč byl Krupp před soudem v Normiberku. Hjalmar Schacht zůstal ve vládě až do roku 1943 a do roku 39 byl prezident Říšské banky. Očividně po nástupu Hitlera s ním stále spolupracoval. To, že by podnikatelé neměli žádnou možnost odmítnout nacistický režim a že s ním spolupracovali nedobrovolně bylo odhaleno jako lež na Norimberských procesech. V Hitlerovi levicové myšlenky nepřežívali, onen lidový vůz nemá vlastně s levicovými opatřeními nic moc společného. A Hitlerova forma podpory rodin byla vyčlenit ženy z pracovní síly, aby zůstali doma a starali se o děti. To je ultrakonzervativní postoj a nemá s tradicí levicového feminismu, nejsilnějšího v anarchistických kruzích, nic společného. Hitler prostě nebyl levičák, řekni mi nějaké jeho levicové reformy a jakým způsobem převyšují jeho pravicové."Socialismus" s čínskými znaky je prostě jen normální kapitalismus. Čína si vede sice dobře na kapitalistickou zemi, ale v porovnání se socialismem, nic moc. Severní Korea a Jižní nejsou na stejné úrovni, protože Severní byla naprosto zničena, je mnohem méně úrodná a prosperující část Korei a v devadesátých letech z mapy zmizel její největší spojenec. Zatímco Jižní Korea má obrovskou finanční podporu z USA. Ale stále se v Severní Korei nestrachují o to, co budou jíst, tohle je fakt dementní propagandistický obrázek KLDR. V Jižní Korei jsou bezdomovci, je tam velký socializační problém atd. Každá země má něco.

Udržování tradic pracujícím nepomáhá, pomáhá jen solidarita, sociální cítění a podílení se na dělnickém hnutí. I když dnes, kdy je většina "špinavé" práce prováděna v Indonésii, Indii, Bangládeši a dalších zemích třetího světa dětmi pracujícími 12 a více hodin denně a odboráři jsou vražděni korporacemi . Takže tam je třeba něco udělat, nejlépe aby tam začla socialistická revoluce, protože nic jiného udělat nelze. Když se nějaká země vzepře korporátním pánům, už přispěchává na pomoc Americké impérium aby zardousilo zárodky lepšího světa, jako v Guatemale, Iránu, Chile atd.

Globální trh rozhodně není v zájmu dělnických hnutí, je to jen v zájmu světového velkokapitálu. Nicméně nechápu co s tím chcete v kapitalismu dělat, protože dnešní svět se nemůže vrátit zpět k národním ekonomikám z globalizovaného světa.

No jako ano, globálnímu trhu vadí národní státy. Ale národní trhy dnes jsou v kapitalistické ekonomice neudržitelné. Nemůžete obnovit starý "dobrý" kapitalismus před první světovou, protože svět se změnil, potřebujete import z celého světa a nikdo vám nic nedá, když se nebudete podílet na globálním trhu. V Americe vládne velkokapitál celou dobu. Inflace není krádež, jde o to, že ten růst nemá odkud pocházet. Proto USA vytváří inflaci, aby vytvořili iluzi růstu, na kterém kapitalismus stojí.

Socialismus poskytuje pracujícím zabezpečení, poskytuje jim vládu. Ano, nikde kde vládl socialismus nebyl ráj, nicméně bylo to enormní zlepšení. Na nejznámějším příkladě, SSSR je to krásně vidět. Během Stalinovi éry se dostali z zaostalého nic na úroveň USA. Jakýkoliv další vývoj bohužel přerušila Studená válka, když se USA snažili zničit komunisty. Nicméně nebál bych se tvrdit, že vývoj v SSSR za Stalinovi éry, navíc když k tomu přičteme ještě destrukci přinesenou druhou světovou válkou, je jeden z největších skoků vpřed v moderní historii. A socialistické státy nikdy nepomohli velkokapitálu. Socialistický internacionalismus odstraňuje z globalizace kapitalistickou část, takže zůstává jen propojení světa, což je přínos pro všechny bez Rothschildů nebo Sorosů.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
30.03.2019 | 11:14:17
Dne 30.03.2019 02:35:30 Jiří Hráček napsal(a):
Já to říkám pořád. Je nutné zničit soukromý bankovní a finanční sektor, který nejvíce škodí běžným lidem po celém světě. Globalizace je na něm závislá, a dokud bude existovat, nadnárodní kapitál nepůjde porazit.
Tam se bojuje proti centralizaci banek např. aby Česká nároní nepadla do cizých rukou, aby bankovní sektor byl v rukou národního kapitálu. ČNB je takový dozorce nad komerčnímy bankami a funguje to dobře. Nesmí dojít k jejímu odkoupení nebo odkoupení zlata, které kryje měnu (což se děje) a jak tam zmiňují, každá generace musí splatit své dluhy aby si nemusela pučovat od nadnárodních kapitalistů. Socialistické země, které se snaží řídit svoje hospodářství kolabují a po zhroucení samotného režimu nezbívá nic jiného než si začít pučovat aby rozběli hospodářství...
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hráček | KSČM
30.03.2019 | 02:35:30
Dne 29.03.2019 20:16:19 Perun napsal(a):
Tak je to i v češtině https://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y
Já to říkám pořád. Je nutné zničit soukromý bankovní a finanční sektor, který nejvíce škodí běžným lidem po celém světě. Globalizace je na něm závislá, a dokud bude existovat, nadnárodní kapitál nepůjde porazit.
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
29.03.2019 | 20:16:19
Dne 29.03.2019 20:12:07 Perun napsal(a):
Ernest Röhm byl mezi zavražděnými. NSDAP skutečně dostávalo body od monarchistů, ale NSDAP duplo na monarchisty hned po uchopení moci viz Rakousko a to samé s podnikateli a bankéři. Levicové myšlenky přežívali v samotném Hitlerovy (to on vymyslel lidové auto, podporyněmeckých rodin,...).

Ale v zemích 3. světa dominuje Čína, která na práva dělníků upřímě sere i u sebe doma. V Severní Karei se lidé bojí co budou jíst zítra, v Jižní lidé demonstrují za lepší klima apod. nemusejí se bát perzekuce a ano sice tam jsou bezdomovci, ale na ty se ve velkém skládají lidé, kteřým se vede dobře...

Středoevropské národy vždy proti někomu bojovali. Frankové, Němci,Tataři, Mongolové, Němci, Křižáci, zas Němci, Turci, Napolen, boševici, nacisté, EU, americký globalismus, čínský a ruský imperialismus.

Globální trh byl sen americké pravice a upřímě, to není v zájmu národních států v Evropě i dělnických hnutí, kdekoliv. https://www.youtube.com/watch?v=mII9NZ8MMVM vypadá to jako pro blbečky, ale je to pravda...

Sám víš, že Real. nejsou úplně pravicovou stranou. Proto jsem k nim taky šel. Tržní ekonomika není vůbec ideální, ale je funkčí a stát by tu měl být od toho aby dbal na práva dělníků a podporoval podniky jako Baťa, ale tohle vyžaduje národní cítění, solidaritu a sociální cítění což si vyžaduje udržování tradic,...

Rotchshildové vládnou již v Americe a Soros dělá to samé napříč EU. Globálnímu trhu, který jde v ruku v ruce s globalisme vadí národní státy bránicí své domácí trhy, malé firmy živnostníky... své dělníky.

Socialismus by to měl poskytovat ..., ale reálně v žádne zemi, kde byl socialismus vůdčí silou nezavládl onen ráj a socialistická internacionála akorát pomohla globalistů (kde jsou schovaní ti držitelé velkokapitálu, kterým nesejde na národec nebo na nějacích dělnících - prosazující skrze globalizaci globální trh).


Tak je to i v češtině https://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
29.03.2019 | 20:12:07
Dne 29.03.2019 19:30:45 Dominik Formánek napsal(a):
Ani ne, to právě "levé" křídlo bylo zavražděno, Röhm, Strasser a Goebbles konvertoval do Hitlerovského "pravého" křídla. Monarchisty uzemnila, nicméně při nástupu se o ně opírala.

Všechen nacionalismus nevede národně-osvobozenecký boj. Země prvního světa se nemají od koho osvobozovat, protože stojí na vrcholu světového systému a vykořisťují ty pod nimi. Severní Korea čelí neustálé existenční hrozbě ze strany USA, které ji chtějí zničit a jejich loutky Jižní Korei.

Levice bojuje proti velkokapitálu. Pravice je ve schyzofrení situaci kdy na jedné straně mají svoji doktrýnu volného trhu a na straně druhé, Rotchschildy s jejich monopolem vytvořeným tímto volným trhem.

A ano, nicméně ty jsou už dávno ze hry, protože v kapitalismu kdo má největší zisky vítězí. Nicméně socialismus poskytuje dělníkům to co Baťa a k tomu mnohem lepší pracovní podmínky a hlavně nějakou pracovní autonomii.
Ernest Röhm byl mezi zavražděnými. NSDAP skutečně dostávalo body od monarchistů, ale NSDAP duplo na monarchisty hned po uchopení moci viz Rakousko a to samé s podnikateli a bankéři. Levicové myšlenky přežívali v samotném Hitlerovy (to on vymyslel lidové auto, podporyněmeckých rodin,...).

Ale v zemích 3. světa dominuje Čína, která na práva dělníků upřímě sere i u sebe doma. V Severní Karei se lidé bojí co budou jíst zítra, v Jižní lidé demonstrují za lepší klima apod. nemusejí se bát perzekuce a ano sice tam jsou bezdomovci, ale na ty se ve velkém skládají lidé, kteřým se vede dobře...

Středoevropské národy vždy proti někomu bojovali. Frankové, Němci,Tataři, Mongolové, Němci, Křižáci, zas Němci, Turci, Napolen, boševici, nacisté, EU, americký globalismus, čínský a ruský imperialismus.

Globální trh byl sen americké pravice a upřímě, to není v zájmu národních států v Evropě i dělnických hnutí, kdekoliv. https://www.youtube.com/watch?v=mII9NZ8MMVM vypadá to jako pro blbečky, ale je to pravda...

Sám víš, že Real. nejsou úplně pravicovou stranou. Proto jsem k nim taky šel. Tržní ekonomika není vůbec ideální, ale je funkčí a stát by tu měl být od toho aby dbal na práva dělníků a podporoval podniky jako Baťa, ale tohle vyžaduje národní cítění, solidaritu a sociální cítění což si vyžaduje udržování tradic,...

Rotchshildové vládnou již v Americe a Soros dělá to samé napříč EU. Globálnímu trhu, který jde v ruku v ruce s globalisme vadí národní státy bránicí své domácí trhy, malé firmy živnostníky... své dělníky.

Socialismus by to měl poskytovat ..., ale reálně v žádne zemi, kde byl socialismus vůdčí silou nezavládl onen ráj a socialistická internacionála akorát pomohla globalistů (kde jsou schovaní ti držitelé velkokapitálu, kterým nesejde na národec nebo na nějacích dělnících - prosazující skrze globalizaci globální trh).
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |