Doménico | ČSSD
15.02.2019 | 02:30:05
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nordstream-2-plynovod-nemecko-rusko-usa-eu-plyn.A190208_143724_eko-zahranicni_rts

Vyborně..Zajmy EU a Nemecka nemuže poškodit americky vliv. Jsem moc rád,ze stavba bude brzo hotova a prave Nemecko je tou zemi,ktera je hlavni zastancem tohoto velkeho projektu.

Nas "spojenec" za oceanem nam za to hrozi sankcemi a ma nas za Putinovu loutku. Je lepsi byt "loutka" než kupovat zkapalneny plyn.z USA?

Je logicke,ze usa bude delat cokoliv,kdyz se jedna o odchod a my nebudem kupovat americke zdroje.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | ČSSD
02.06.2018 | 08:49:48
Dne 01.06.2018 22:05:31 Doménico napsal(a):

Dne 01.06.2018 18:48:30 Perun napsal(a):
Kdyby jsme měli schopné politiky už dávno máme my, případně V4 vyjímku. Ale k tomu by bylo třeba schopných politiků.....--- Trup nedá vyjímku EU jako celku a dá ho obyčejnému a bezvýznamnému Česku ? -__-..nesmysl.. Navíc země V4 taky takový význam nemají. EU musí jednat jednotně a společně jako jeden celek..vtom je naše síla. EU dokáže USA udělat velké škody a Trump to ví. V jedntě je síla..

Doufám,že brzy přijde odezva ..

Nechápu tvou naivitu a víru ve V4..
Kolego, ten problém je krapec jinde a logika věci je taky krapec jiná. Trump se snaží oslabit EU jako celek, protože tvoří obchodu USA celkem slušnou(ale dle mého ne dost silnou) protiváhu. Stejně tak je to i na mocenském nebo politickém ,,trhu". Dens už války nejsou vedeny zbraněmi,alespoň ne ve vyspělých státech, ale ekonomicky.

Trump tímto jednáním de facto vyhlásil evropě válku.

A teď k logice věci. Tato válka má poškodit největší evropské konkurenty, což ČR rozhodně není. ČR by mohla vyjednat tuto vyjímku a Trumpovi by mohlo být absolutně jedno, jestli nám ji dá, jsme moc malý trh, abychom ho ohrozili.

Na druhou starnu máte ale pravdu v tom, že jakákoli úmluva nebo dohoda mezi státy se vyjednává velmi dlouhou dobu a doufat v to, že se taková úmluva vytvoří jen tak situačně lusknutím prstem je velmi chybná.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | ČSSD
02.06.2018 | 08:42:29
Evropa není americká kolonie a neměla by se tak ani chovat, na druhou stranu je to rozhodně menší ekonomika a ROZHODNĚ nemá dost sil na to vést ekonomickou válku proti USA, bez podpory nějaké z velmocí typu Číny nebo Ruska. Tím bychom ale jen zalezli z deště pod okap.

Pokud by EU chtěla vést ekonomickou válku proti USA, potřebovala by na to nabrat sílu. Ta síla by se ale našla. Museli yb zrušit ekonomické sankce na Rusko, čímž by si značně uvolnili ruce a následně by museli buďto centralizovat trh v Evropě, nebo ho přeorientovat. Cla a vyšší daně(to co dělá Juncker) jsou neefektivní a poškozují jak toho, proti komu jsou vydány, tak ty kdo je vydává.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hráček | KSČM
02.06.2018 | 00:47:09
Dne 01.06.2018 18:48:30 Perun napsal(a):
Kdyby jsme měli schopné politiky už dávno máme my, případně V4 vyjímku. Ale k tomu by bylo třeba schopných politiků.....
Politici u nás se jen hádají mezi sebou a nejsou něčeho takového schopni. Pro Trumpa by samozřejmě bylo výhodnější dojednat si samostatné dohody s jednotlivými státy Evropy místo toho, aby se musel bavit s EU, kterou jak dává často najevo, moc v lásce nemá. Otázka je jestli by taková dohoda byla pro nás výhodná. Obávám se, že díky kvalitě našich zákonodárců spíše ne.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
01.06.2018 | 22:05:31
Dne 01.06.2018 18:48:30 Perun napsal(a):
Kdyby jsme měli schopné politiky už dávno máme my, případně V4 vyjímku. Ale k tomu by bylo třeba schopných politiků.....
Trup nedá vyjímku EU jako celku a dá ho obyčejnému a bezvýznamnému Česku ? -__-..nesmysl.. Navíc země V4 taky takový význam nemají. EU musí jednat jednotně a společně jako jeden celek..vtom je naše síla. EU dokáže USA udělat velké škody a Trump to ví. V jedntě je síla..

Doufám,že brzy přijde odezva ..

Nechápu tvou naivitu a víru ve V4..
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | Realisté
01.06.2018 | 18:48:30
Kdyby jsme měli schopné politiky už dávno máme my, případně V4 vyjímku. Ale k tomu by bylo třeba schopných politiků.....
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Paul | SPD
01.06.2018 | 17:47:22
Je celkem zajímavé, že po prohlášení Trumpa obrátil i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který konstatoval, že je na čase zlepšit vztahy mezi EU a Ruskem. Je toho názoru, že by Evropané neměli zapomínat na to, že Rusko je největší zemí světa a pro EU bude výhodnější s ním v některých oblastech spolupracovat.

Dále řekl, že je na čase zlepšit vztahy mezi EU a Ruskem. Je toho názoru, že by Evropané neměli zapomínat na to, že Rusko je největší zemí světa a pro EU bude výhodnější s ním v některých oblastech spolupracovat.

Kvůli Ukrajině zavedlo EU hospodářské sankce proti Rusku , to se z toho nějak vzpamatovalo, doplatili na to většinou dovozci EU do Ruska, včetně ČR.

Nyní Rusko bude na tahu, který stát EU si pustí na svůj trh. Možná to jeho prohlášení je ta odveta.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
01.06.2018 | 16:35:16
"tlačíte nás dále na východ".. Nejvíce mě zarazila Trumpova vyhružka k paní kancléřce Merkelové na spuštění nového plynovodu z Ruské federace Nord Stream.

Nejsme vazal USA sakra.. doslova mě othle uráží a doufám,že EU nebude škemrat o "smilování" a udeří mnohem větším uderem.

Sice nás to bude bolet,ale furt lepší něž se nechat zahambit.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
01.06.2018 | 16:33:38
Nejhorší teprv přijde.. cla na dovoz Německých aut do usa. To se mi opravdu nelíbí.. EU musí rychle reagovat a mnohem větší "silou",tak aby si Trump uvědomil,že dělá chybu. Nemužem si nechalt všechno líbit...To,že jsme spojenci znás nedělá někoho,kdo si nechá vše líbit.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Martin Hrabík | ODS
01.06.2018 | 16:08:42
Dne 01.06.2018 10:53:08 Jiří Hráček napsal(a):
Trump se rozhodl, že neprodlouží výjimku na dovoz hliníků a oceli z EU, Kanady a Mexika do USA. Jeho další rozhodnutí je ovšem ještě vážnější. Trump pánuje zavést cla na dovoz automobilů z EU a hlavně chce omezit dovoz vozů z Německa. EU plánuje samozřejmě odvetu. Jeho politika America first tedy dostává jasné obrysy. Hrozba obchodní války mu asi starost nedělá.

Americké firmy přesunuli veškerou výrobu do Asie a hlavně do Číny a teď se diví, že jejich ekonomika jde ke dnu a jejich lidi trápí nezaměstnanost. Jediný průmysl, který drží USA ještě nad vodou je ten zbrojní. Vojenskoprůmyslový komplex udržuje uměle válečnou výrobu na maximum a podle toho vypadá politika USA. Trump se může snažit, jak chce ale bez levného dovozu aut z Evropy a dalšího zboží budou běžní Američané jezdit tak akorát na kole, místo mobilů z Číny si budou posílat zprávy morseovkou nebo potrubní poštou, protože i ten jejich slavný předražený Apple se vyrábí kde? No v Číně! A mohou si ho dovolit jen ti nejbohatší. Pád Americké ekonomiky je neodvratný, a pokud dojde k její izolaci a odstřižení od Evropy (což bude znamenat začátek konce globalizace) tak nám to může jen prospět.
Chápu, že USA asi není vaše oblíbená země nicméně:

USA rozhodně zaměstnanost netrápí. Naopak, je nejnižší za posledních cca 20 let (a druhá nejnižší za posledních 50 let).

Iphone si může dovolit velká část američanů (třeba servírka si na něj vydělá za pár dní).

Průmyslu hodně pomohlo snížení daní, takže teď se rozhodně nerozpadá.

To, že globalizace ( ve smyslu stejného výrobku pro celý svět) není nejlepší, se ví už od 70. let. Zhruba od té doby se od ní pomalu ustupuje.Co se týče cel, tak máte pravdu, i když jen částečně. Je to špatně nejen pro USA, ale pro všechny.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 |