ZALOŽIL
Jiří Hráček | 28.04.2021
Tomáš Král | Svobodní
28.04.2021 | 14:17:59
Každý člověk by měl mít právo naložit se svým životem dle svého uvážení.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
kacenka | Piráti
28.04.2021 | 14:12:06
Já si myslím, že by eutanázie měla být legální, protože člověk, který je smrtelně nemocný a nedá se to léčit, by měl mít právo odejít bezbolestnou cestou. Když už ví, že stejně odejde z tohoto světa a jediné, co má před sebou jsou již pouze neskutečné bolesti jak fyzické, tak i duševní. Zda-li se rozhodne odejít sám/a v pokoji a v blízkosti své rodiny.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Milan 123 | ANO
28.04.2021 | 00:25:23
Dobrý den, dovolte mi abych se k věci také vyjádřil. V současné době pracuji na Onkologickém oddělení nejmenované nemocnice jako zdravotní bratr. Pravdou je že mám minimální praxi...pouze 1 rok ale myslím si že i tato doba mne posunula k názoru že Eutanazie by měla být v České republice legální. Nechci vás zde zatěžovat svými nepříjemnými zážitky ,ale pokud vidíte na vlastní oči umírat člověka ktrému je 30 let anebo pokud vás pacient prosí aby jste zkrátil jeho utrpení....je to strašné. Pacienta bolí každý pohyb ikdyž ho chcete jne otočit aby neměl proleženiny tak ho pohyb bolí ale vy mu můžete pomoci jen tak že mu dáte silné léky proti bolesti...konec bohužel trvá dlouho a často bývá nedůstojný. Myslím si že pokud je svéprávný občan těžce nemocný a současná medicína může poskytnout pouze Paliativní léčbu a a jakákoliv další léčba by byla marná. Měl by mít každý možnost rozhodnout o tom zda chce zemřít přirozeně, například v nemocnici,doma nebo v hospicové péči kde i přes veškerou snahu personálu či rodiny nelze garantovat důstojný odchod anebo požádat o důstojnou a bezbolestnou smrt prostřednictvím Eutanázie v blízkosti svých nejbližších.

Pochopitelně by zákon o Eutanázii musel být velmi přísný a musel by být striktně dodržován. Já osobně jsem nad tímto tématen jíž uvažoval...pokud by měl někdo zájem mohli bychom uspořádat online debatu kde bychom o této problematice více a hlouběji hovořili
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Alteron | TOP09
27.04.2021 | 21:49:50
Pokud se nebohý člověk se dostane do velmi tíživé zdravotní situaci, kdy už mu ani veškerá současná medicína nebude schopná pomoct, tak je eutanazie pro něj i pro jeho blízké osvobozujícím, bezbolestným řešením. Aplikovat se bude pouze se souhlasem nemocného pacienta.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
dej.fff | ODS
27.04.2021 | 13:08:32
Pro někoho, komu už není pomoci, je to bezbolestné řešení, jak ukončit jeho trápení. Ale eutanazie nesmí být prvním řešením. Člověk by se měl v tuto chvíli rozhodnout sám zda ji chce podstoupit či nikoliv.
8
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hráček | KSČM
26.04.2021 | 22:28:51
Dne 26.04.2021 18:18:34 Mucholapka napsal(a):
Lidi spáchající sebevraždy by mohlo způsobit paniku, Eutanázie je bezbolestné řešení pro lidi které už by nešlo uzdravit. Ale zásadně by neměla být jako veřejný způsob sebevraždy pro lidi v depresích a s jinými psychickými problémy.
Lidé páchají sebevraždy z mnoha důvodů. Pokud by tito lidé měli možnost uvažovat o eutanázii, možná by jim to odborný lékař ještě dokázal rozmluvit a zajistit jim lepší řešení jejich situace.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Mucholapka | ANO
26.04.2021 | 18:18:34
Dne 25.05.2019 20:52:37 napsal(a):
Ať těžce nemocný člověk, který už nechce žít, skočí z okna nebo spáchá jinou sebevraždu. Ale proč by lékař, který zachraňuje životy, měl najednou brát životy.

A nemusím být ani křesťan, třeba v multikulturní Austrálii také není eutanazie umožněna.
Lidi spáchající sebevraždy by mohlo způsobit paniku, Eutanázie je bezbolestné řešení pro lidi které už by nešlo uzdravit. Ale zásadně by neměla být jako veřejný způsob sebevraždy pro lidi v depresích a s jinými psychickými problémy.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
25.05.2019 | 20:52:37
Dne 14.11.2017 03:09:59 Jiří Hráček napsal(a):
Jaký je váš názor na eutanázii? Podpořili byste její uzákonění tak jako je tomu například ve státech jako je Nizozemsko nebo Belgie? Osobně si myslím, že by lidé například těžce nemocní měli mít tuto možnost volby.
Ať těžce nemocný člověk, který už nechce žít, skočí z okna nebo spáchá jinou sebevraždu. Ale proč by lékař, který zachraňuje životy, měl najednou brát životy.

A nemusím být ani křesťan, třeba v multikulturní Austrálii také není eutanazie umožněna.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
09.11.2018 | 17:30:24
Ukoncime nase neschody,protoze to zaclo az prilis daleko.. dukezite je se drzet tematu a bohuzel sme zacli uplne jinam.

Ovsem nabizim soukromou diskusi bez nejaky h urazek v soukromem chatu jako sme to udelali s kolegou Skrbou.

Ovsem omluva pro verici by nebyla na skodu)
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
09.11.2018 | 17:17:09
Dne 09.11.2018 16:51:19 Dominik Formánek napsal(a):

Dne 09.11.2018 15:54:00 Doménico napsal(a):

Dne 09.11.2018 15:39:13 Dominik Škrba napsal(a):

Dne 09.11.2018 15:35:10 Doménico napsal(a):

Dne 09.11.2018 15:26:02 Dominik Škrba napsal(a):

Dne 09.11.2018 15:03:24 Doménico napsal(a):

Dne 09.11.2018 14:46:08 Dominik Škrba napsal(a):

Dne 09.11.2018 13:32:11 Doménico napsal(a):

Dne 09.11.2018 05:08:44 Dominik Škrba napsal(a):

Dne 09.11.2018 01:16:33 Doménico napsal(a):
Boze odpust jim..--- Jak nám může odpustit někdo, na koho nevěříme?--- Presne jak rika kolega..budu se za vas modlit)

A přestaň tady říkat že neuznávám nevěřící ,protože já nebyl ten kdo tady začal řešit víru. Naopak vy jste začali urážet nás věřící a především katolíky.

Kecy o vyhnani katoliku z republiky prijde normalni? Sorry ale me v demokratickem state ne.

Nikdy sem svou viru nikomu necpal..Nikdy! Moji friends jsou neverici a mam se snima prestat bavit? Omg to snad ne )

Jsi jak stara Gotwaldovska skola. Kazis mi pohled na novou kscm. Strasny,ze takovy lidi neuznavajici nazor druhych vubec existuji -_-..---Modli se, když si myslíš, že to pomůže.

Neříkám, že přímo neuznáváš, ale považuješ je za příčinu zla na zemi viz: Neni divu,ze jsou lidi na sebe takovy,kdyz nevi co je to v neco verit.. co vic si prat v ateisticke zemi. Přitom církev byla v historii ta co tvořila konflikty a každý člověk v něco věří.

Já z republiky katolíky nevyháním. A rozhodovat o důlěžitostech by se mělo dle objektivních faktů ne subjektivních dojmů. A objektivním faktem je, že pro nepovolení eutanazie neexistuje velký objektivní důvod, naopak klady převažují těch pár menších záporů.

Já ti tvůj názor neberu, ale svět se vyvíjí a peklo, bůh, atd.. patří v moderním světě, tak maximálně do pohádek, vše má svojí zákonitost. Já vím, že bys rád v KSČM viděl druhou ČSSD, ale to se nestane.--- Prave se chovas jako ten,proti kteremu zde delsi dobu bojujes. Jako antikominista odcuzujici dnesni kscm kvuli minulosti,kterou nezavinila.

Dnesni cirkev je jina..svet se zmenil. Nelze ji odcuzovat a to moc dobre vim,ze by se mela za co omlouvat. Inkvizice je dobry priklad ..

Nebe patri do pohadek? A presto je nas vice jak miliarda. Chtelo by se to podivat do sveta s otevrit oci.

Bohuzel pro tebe dnesni kscm je jina nez KSC..diky Bohu) ty jsi jen maly pozustatej,ktery kazi obraz na novou noderni stranu.

Po diskusi s tebou clovek pozna,ze oznaceni "bolsevik" je idealni.--- Ano jsem Bolševik.

Jo jiná církev, ale restituce si vesele nárokovali i ty, které před rokem 89 neexistovali. Tak taky církev tu pěkných pár set let je, takže chvíli bude trvat než pohádka o všemohoucím bohu zmizí.

Bohužel z KSČM se pomalu stává druhá ČSSD a ještě chvíli a bude úplnou kopii ČSSD. Pohled na novou moderní stranu? Jako byl by to dobrý vtip, ajen by si to nesměl myslet vážně.--- Cirkev tu byla je a bude vzdy )

Je funny poslouchat takove reci od cloveka verici v komunismus,ktery je tez jako pekna nerealna pohadka. Nikdy nic nejde splnit na 100 procent. Vytvorit takovou spolecnost nelze a prisli na to i v Čiňe.. kde funguje jak ja tomu rad rikam zlaty ekonomicky stred. Volny trh je nutnost.

Cirkevni restituce jsou nutnosti,aby doslo k odlouceni cirkve od statu. Zdaneni by nebylo na skodu..

Prober se do soucastnosti)) slovo moderni je ti hodne vzdaleny pojem si myslim.--- Dogmatismus není dobrý :)
Jenže komunismus stojí, alespoň na reálnějších základech a jeho myšlenky a i částečně prvky nacházíme už v Antice.

Jo to neříkám, ale restituce je navrácení odebraného majetku.

Tak ona KSČM je moderní v tom, že je státotvorná, že se zaprodá, pro kde koho?--- Komunismus v pravem slova smyslu nelze vytvorit..ponauceni z historie kolego. Ekonomika to proste nedovoli..prijde jednoduse kolabs a pad.Davam prednost volnemu trhu,kde bude stat drzet strategicke podniku. Pod pojmem strategickych podniku si oba mozna predstavujeme neco jineho,ale moc dobre vis ze nemam nic proti statnim podnikum. Libi se mi činsky podel..

Nebude se stebou bavit o tom co je moderni,kdyz si jak moje prapratetka. Lidi jako si ty je nastesti malo.--- Které komunistické země zkolabovaly ? Sovětský svaz to určitě nebyl, Kuba taky ne, Vietnam ne atd.
Neustale ta sama pisnicka..parodie na to,ze konunismus tam vlastne nebyl.. vsichni ovsem vime o jakem ekonomickem systemu je rec.

Skoda,ze se perestrojka nepovedla kolego..i gorbacov vedel,ze to nejde.
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...