ZALOŽIL
Doménico | 21.06.2019
MartinChromec | KDU-ČSL
21.06.2019 | 19:09:24
Jenom dodatek: JAko volič jste uzavřen v začarovaném kruhu bez úniku. Pokud chcete něco skutečně změnit, apk se staňte bohatým, nebo politkem a nebo bohatým politikem... pak začněte tahat za nitky... využívejte vlivu a postupně měňte svět k lepšímu(a nenchte se zmást faktem, že co je správné podle vás, není správné pro ostatní jinačího názoru).... protože jako volič v PS jste 1 z 200.... ale jako volič do PS jste jeden z 6,6M různě hloupých lidí co jdou k volbám... ty šance na změnu jsou nepoměr.. co?

PS: Jiná možnost neexistuje... protože člověk za svůj život nedokáže postavit dost přístřešků v africe na to, aby jeho snažení mělo vůbec nějaký větší smysl pro ostatní.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | KDU-ČSL
21.06.2019 | 19:01:33
Dne 21.06.2019 13:41:19 Outaz napsal(a):
Děkuji za odpověď. Bez obav mě to však nenechává. Nelíbí se mi ani jedna z možností (a ta první je přesně to, z čeho má mnoho lidí obavy). Myslíte, že by se těmto scénářům dalo zabránit už nyní? Protože mi přijde, že jednou něco takového může nastat, ale momentálně s tím nemůžeme nic dělat, protože činnost obou táborů tuto situaci jen prohlubuje a přibližuje. A postupné islamizaci a budoucím konfliktům se holt nevyhneme. Ale kdo ví, třeba za několik desítek let budeme řešit úplně jiné problémy - přírodní katastrofy, nedostatek nerostných surovin, nedostatek vody, úhyn některých důležitých druhů zvířat apod.
Jinak chápu, že chování ostatních států neovlivníme a naše republika určitý postoj zaujala (proti migraci). A z toho mi vyplívá, že nezbývá nic jiného, než jen čekat co se bude v Evropě dít dál. Dále bych chtěl zmínit, že spousta lidí nebere islamizaci jako jeden z největších problémů. Tyto scénáře mi však příjdou jako hodně problematické.
Největší problém dnešní společnosti je, že nemá jedinou společnou hodnotu, kterou by všichni(nebo skoro všichni) uznávali.... už jí není ani svoboda(o té už se dnes nedá vůbec bavit), ani rovnost(tu začínají všichni nenávidět) a ani bratrství....

.... v postmoderní společnosti už se nemůžeme odpíchnout od klasických hodnot a museli jsme si tedy stvořit jednu kvazihodnotu a tou jsou peníze

Peníze jsou pro všechny dnes až na prvním místě a tato ziskuchtivost ovlivňuje silnou většinu veškerého jednání ve společnosti. A na problematiku peněz je dnes navázána veškerá problematika.

Lidé co nemají dostatek peněz se snaží aby měli alespoň nějaké a pak se o např. politické dění vůbec nezajímají... a těchto lidí je dneska v republice okolo 35%... to je dost.. že?

A od toho se odvíjí situace dál... každého nejvíc tlačí to co je mu nejblíž. Důchodce islamizace vůbec netrápí, protože jestli skutečně propukne, tak jich už se týkat nebude... když se nebude týkat jich, tak už opadá bezprostřední strach a už si mohou říct... to je vlastně hloupost.. vlastně ani moje děti a vnuky to nepotká... takže nezájem... radši mě zajímá, kdo mi na důchod přidá 500 korun.. přece si to zasloužím za odpracovaný život.

Velmi haním dnešní postmoderní společnost... všichni v něm mají plnou pusu liberalismu a svobody a ani si nevšímají, že jejich život je odmalička spoutaný, nalinkovaný a veškeré životní úsilí nic moc nikam nevede.

Ale ještě k těm společenským problémům... my to dnes můžeme vidět naprosto jasně... Rozdělení na dva tábory... můžeme to vidět v problematice EU... volba prezidenta... ekologie ... atd. ...

Lidé dneska jsou naprosto neinformovaní... informační revoluce totiž došla do bodu, kdy člověk pod tíhou informací ztrácí nejenom víru v dané informace, ale i vůli se o daná témata starat... uzavírá se od problematiky a dělá, jako by neexistovala. Sem se hodí věta:,, Co mi není rovno, po tom je mi hovno." Dnes neexistuje jinačí pravda, než ta, kterou můžete vidět při pohledu z okna na vlastní oči...

.... Vůbec média si neuvědomují svou sprostost. Když vám expert na odhalování hoaxů a fake news řekne: Podívejte se na článek.. když zní až moc hezky, tak to nebývá pravda. Když to nenajdete někde jinde potvrzené, tak to není pravda..... Ve všem je až moc kdyby... Celou společnost sžírá nejistota... a neexistuje nic jistěho(kromě daní a smrti)

..... a výsledek tohoto systému je, že 8,5M aktivních voličů si má samo vládnout... nepřijde vám to ani trochu k smíchu? Vytváří to chaos... plně legitimizovaný, plně legální chaos... a kdo na tomto chaosu nejvíc vydělává? Ten kdo má dost peněz na to, aby se dozvěděl Pravdu-ten ví odkud vítr fouká a může se podle toho zařídit

A nebo ten, kdo tento chaos vlastně vytváří... což je dneska celá politická sféra. Jeden říká, že je nejlepší tohle, druhý říká opak... ve skutečnosti ani jeden nehlásá co je nejlepší pro občana, ale to co je nejlepší pro něj, nebo co je blízko jeho přesvědčení o tom, co je nejlepší... a protože ani jedna z možností nefunguje, tak se střídají u moci pořád noví a noví politici, kteří ovšem nepřináší řešení.. pouze změnu nefungujícího řešení... a takhle se dnes dělá byznys.

A teď se velkou oklikou dostáváme k těm dvěma táborům... v demokracii si nemůžete otevřít pusu na nic... nemůžete nic... můžete akorát čekat a koukat, jak se situace ve společnosti jeví... a když se nějaká věc dostane do kritického bodu, pak nastupuje jinačí režim. A jsme u dvou táborů.

Slabí a zmatení lidé si ve strachu o svoje bezpečí(strach o to poslední, co jim zbylo) obětují své svobody a své pravomoce k tomu, aby NĚKDO přinesl funkční řešení. Jak již jste si všiml.. ani jeden z táborů není demokratický(nebo alespoň ne fakticky)... a zřejmě ani v jednom nebude fungovat princip právního státu. A tomuhle se nedá vyhnout... to je koloběh který je prověřený.

Ale přecejen existuje možnost jak tomuto celému předcházet. Stačí projevit aktivitu v řešení daných jednotlivých situací tak, aby se dané situace stali pouze problémem k vyřešení a ne součástí postupné ideologické války. Uvedu příklad:

Greta Thunberg a její vidění ekologického světa.... někteří říkají, že to je ekoterorismus v praxi, jiní říkají že to je opodstatněný strach.... Každopádně... "Správní" představitelé státu by měli promlvit k lidu a říct: ANO... chápeme svůj lid, že ho daná problematika trápí... vyslyšeli jsme tedy prosby lidu a ustanovili nezávislou vědeckou komisi, která získá o dané problematice poznatky.... nabídne nejlepší možné řešení a my toto řešení budeme ctít. Tím se zamezí tomu, co můžeme vidět dneska.. Jedni příznivci volají, že ten a tenhle vědec je pro a druzí že ten a ten je proti... a kupodivu nikdy to není vědec z ČR a většinou je to vědec z Německa, USA a nebo Ruska... to aby se ani jednomu ze zdrojů nedalo kvůli ideologické válce věřit.

V případě Islamizace si vlastně Česko počíná velmi dobře. Vycítilo politické nálady lidu. Zaujali stanovisko a našli státy, ketré mají podobné stanovisko, jako pomoc při boji se státy, co uprchlíky přijímali a pak nevěděli kam s nimi.

Samozřejmě se najdou i tací, kteří budou vlastní vládu spojovat s ideologickými proudy a i šetření vlastní vlády zpochybňovat, ale s tím už se nedá skutečně nic dělat.... Svět je chaos... je třeba se s tím smířit.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Outaz | STAN
21.06.2019 | 13:41:19
Dne 21.06.2019 13:28:15 MartinChromec napsal(a):
Buďte bez obav... mohou nastat pouze dvě možné cesty.

S přibývajícím počtem muslimů(kterýchkoli) se lidé uvnitře státu rozdělí na dva znepřáteléne tábory. Jeden bude požadovat absolutní toleranci(prakticky nastane komunistický pohled na situaci... lidi jsou lidi a nikdo si není kulturně rozdílný) a druhý bude požadovat privilegované postavení národních příslušníků k danému území(prakticky nastane nacistický/fašistický pohled na situaci)

1. Vyhraje tábor číslo 1... na masy muslimů se už nebudeme dívat jako na masy muslimů, ale na masy lidí stejných jako jsme my... byť stejní nebyli, nejsou a nebudou... možná ještě naopak získají oni nějaká privilegia a poté co se z nich stane v národě většina už nebudeme moct dělat nic... budeme jim vydaní na milost a nemilost, ale to už je tak daleko, že to nejde předpovídat.... Daní muslimové vychovaní v našich civilizovaných zemích mohou být mírumilovní a naopak začít sami potlačovat radikální stoupence ze svých řad, a nebo naopak ne a my budeme muset silně snášet obnovené mocenské panství Islámské víry...

2. Vyhraje druhý tábor a máme tu zpátky Dachau a Osvětim.... lidé cizích národních struktur budou masově odstraňováni... pokud dobře tak deportováni pryč a pokud špatně, tak rovnou do komory(a to nevtipkuju.... stále je toho valná část dnešní moderní společnosti schopná).... tím se vyřeší populace v daném státě a vše bude jako dřív...Obě ty cesty mají své mnohé proměnné, kdy my ani netušíme, podle kterých hodnot bude každá z těchto cest pokračovat.... ale zase velmi odbře víme, že tyto 2 nabízené cesty budou hned to první co nastane... ostatně už jsme se o něčem podobném byli schopni přesvědčit na krizi v městě Chemnitz..

Pokud byste k tomu chtěl něco dodat, nebo namítnout, tak napište.. myslím, že to je zaímavé téma, které stojí za probrání.
Děkuji za odpověď. Bez obav mě to však nenechává. Nelíbí se mi ani jedna z možností (a ta první je přesně to, z čeho má mnoho lidí obavy). Myslíte, že by se těmto scénářům dalo zabránit už nyní? Protože mi přijde, že jednou něco takového může nastat, ale momentálně s tím nemůžeme nic dělat, protože činnost obou táborů tuto situaci jen prohlubuje a přibližuje. A postupné islamizaci a budoucím konfliktům se holt nevyhneme. Ale kdo ví, třeba za několik desítek let budeme řešit úplně jiné problémy - přírodní katastrofy, nedostatek nerostných surovin, nedostatek vody, úhyn některých důležitých druhů zvířat apod.
Jinak chápu, že chování ostatních států neovlivníme a naše republika určitý postoj zaujala (proti migraci). A z toho mi vyplívá, že nezbývá nic jiného, než jen čekat co se bude v Evropě dít dál. Dále bych chtěl zmínit, že spousta lidí nebere islamizaci jako jeden z největších problémů. Tyto scénáře mi však příjdou jako hodně problematické.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | KDU-ČSL
21.06.2019 | 13:28:15
Dne 21.06.2019 11:12:06 Outaz napsal(a):
Dovolím si vytáhnout ještě starý příspěvek z jiného tématu, kde se probírala SPD.
Divím se, že na toto video moc lidí nereagovalo, popř. se ho nesnažilo vyvrátit. Vidím, že statistiky řečené ve videu jsou trochu zkreslené nebo vytažené z kontextu, ale pojďme se zamyslet nad problémem na který video poukazuje. A tím je islamizace Evropy, která by mohla nastat i bez válek a dalšího přílivu migrantů, jen díky porodnosti.

Pročetl jsem zde spoustu vláken na toto téma a argumentem spousty lidí na migraci bylo to, že to vůbec není problém který bychom měli řešit, že počet migrantů je zanedbatelný, nebo že u nás nejsou a nechcou být (což je pravda), a jaká je situace v ostatních státech pro nás není tak důležité.
Bohužel s něčím musím nesouhlasit. Ano, množství muslimů u nás je zanedbatelných 0,2 %. Ale co taková Francie, Německo, Švédsko? Uvedu zde fakta z wikipedie, které se shodují i s jinými zdroji: Francie - 8.8 % populace, Německo - 5,4 – 5,7 %, Švédsko - 6 %, Anglie 4,4 %. A to jsou všechno státy, které od nás nejsou daleko. Chtěli byste mít jako sousední stát muslimskou zemi?

A co se týče mladých lidí, je to ještě víc, např. https://www.defendevropa.com/2018/news/20-percent-french-newborns-muslim/.
20 % narozených dětí ve Francii jsou z muslimských rodin.
A vzhledem k tomu, že porodnost v Evropských zemích (a v USA taky) je dost nízká, tak to tomuto problému moc nenahrává.

Zde se uvádí jako porodnost nemuslimů 1,4 %, zatímco muslimů 3,4 – 4 %: https://www.washingtontimes.com/news/2017/sep/26/muslim-majority-in-france-projected-in-40-years/.
Vidíte toto jako hrozbu?

Tady je také krásně zobrazený nárůst muslimské populace v Evropě: https://www.thelocal.fr/20171201/how-frances-muslim-population-will-grow-in-the-future.
A jestli se za nějaké 2 generace (pouze) zvýší populace muslimů v některé zemi na 20 % - 30 %, příjde vám to v pořádku?

Jinak, nemyslete si že házím všechny do jednoho pytle. Proti většině muslimů nic nemám, znám třeby lidi ze Sýrie, kteří se sem legálně dostali a jsou to úplně v pohodě lidi. Mluvím zde o tom malém procentu radikálních muslimů, kteří představují hrozbu. Podívejte se co se děje v Evropě, neustále máme zprávy o teroristických útocích. A teď si představte že každou generací se toto jen znásobí? A jednoho dne se v některém z evropských států rozhodne "menšina" udělat převrat (podobně jak v Kosovu). Nevidíte to jako problém pro nás, pro naše děti?

Chtěl jsem si na toto udělat nějaký názor a vyvrátit představy o takovéto budoucnosti, ale bohužel jsem toho našel dost málo.

Neberte to prosím jakože chci strašit, jen bych rád slyšel nějaké protiargumenty (protože jsem jich našel málo) a rád se mýlil v tom, že hrozba tam přeci jen je.

P.S.: SPD jsem nikdy nevolil, ale přesně takovéhle úvahy a samotný terorismus této straně dost nahrávají. O této straně se říká, že je extremistická. Ale co když mají z části pravdu? Řekl bych, že onen extremismus je v tomto případě oprávněný. Pomiňme tady prosím fakt, který tu zmínila už spousta lidí, a to je komunita jejich voličů - agrsevní apod. A že Okamura šíří spoustu lží, dezinformací a maže nesouhlasné příspěvky. To už všichni víme :)
Buďte bez obav... mohou nastat pouze dvě možné cesty.

S přibývajícím počtem muslimů(kterýchkoli) se lidé uvnitře státu rozdělí na dva znepřáteléne tábory. Jeden bude požadovat absolutní toleranci(prakticky nastane komunistický pohled na situaci... lidi jsou lidi a nikdo si není kulturně rozdílný) a druhý bude požadovat privilegované postavení národních příslušníků k danému území(prakticky nastane nacistický/fašistický pohled na situaci)

1. Vyhraje tábor číslo 1... na masy muslimů se už nebudeme dívat jako na masy muslimů, ale na masy lidí stejných jako jsme my... byť stejní nebyli, nejsou a nebudou... možná ještě naopak získají oni nějaká privilegia a poté co se z nich stane v národě většina už nebudeme moct dělat nic... budeme jim vydaní na milost a nemilost, ale to už je tak daleko, že to nejde předpovídat.... Daní muslimové vychovaní v našich civilizovaných zemích mohou být mírumilovní a naopak začít sami potlačovat radikální stoupence ze svých řad, a nebo naopak ne a my budeme muset silně snášet obnovené mocenské panství Islámské víry...

2. Vyhraje druhý tábor a máme tu zpátky Dachau a Osvětim.... lidé cizích národních struktur budou masově odstraňováni... pokud dobře tak deportováni pryč a pokud špatně, tak rovnou do komory(a to nevtipkuju.... stále je toho valná část dnešní moderní společnosti schopná).... tím se vyřeší populace v daném státě a vše bude jako dřív...Obě ty cesty mají své mnohé proměnné, kdy my ani netušíme, podle kterých hodnot bude každá z těchto cest pokračovat.... ale zase velmi odbře víme, že tyto 2 nabízené cesty budou hned to první co nastane... ostatně už jsme se o něčem podobném byli schopni přesvědčit na krizi v městě Chemnitz..

Pokud byste k tomu chtěl něco dodat, nebo namítnout, tak napište.. myslím, že to je zaímavé téma, které stojí za probrání.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Outaz | STAN
21.06.2019 | 11:12:06
Dne 27.10.2017 22:42:31 Fišer napsal(a):
Islám je problém nejen Evropy, ale celého světa.

https://www.youtube.com/watch?v=tHk3hR5gKyw&ab_channel=Hitman555Assassin
Dovolím si vytáhnout ještě starý příspěvek z jiného tématu, kde se probírala SPD.
Divím se, že na toto video moc lidí nereagovalo, popř. se ho nesnažilo vyvrátit. Vidím, že statistiky řečené ve videu jsou trochu zkreslené nebo vytažené z kontextu, ale pojďme se zamyslet nad problémem na který video poukazuje. A tím je islamizace Evropy, která by mohla nastat i bez válek a dalšího přílivu migrantů, jen díky porodnosti.

Pročetl jsem zde spoustu vláken na toto téma a argumentem spousty lidí na migraci bylo to, že to vůbec není problém který bychom měli řešit, že počet migrantů je zanedbatelný, nebo že u nás nejsou a nechcou být (což je pravda), a jaká je situace v ostatních státech pro nás není tak důležité.
Bohužel s něčím musím nesouhlasit. Ano, množství muslimů u nás je zanedbatelných 0,2 %. Ale co taková Francie, Německo, Švédsko? Uvedu zde fakta z wikipedie, které se shodují i s jinými zdroji: Francie - 8.8 % populace, Německo - 5,4 – 5,7 %, Švédsko - 6 %, Anglie 4,4 %. A to jsou všechno státy, které od nás nejsou daleko. Chtěli byste mít jako sousední stát muslimskou zemi?

A co se týče mladých lidí, je to ještě víc, např. https://www.defendevropa.com/2018/news/20-percent-french-newborns-muslim/.
20 % narozených dětí ve Francii jsou z muslimských rodin.
A vzhledem k tomu, že porodnost v Evropských zemích (a v USA taky) je dost nízká, tak to tomuto problému moc nenahrává.

Zde se uvádí jako porodnost nemuslimů 1,4 %, zatímco muslimů 3,4 – 4 %: https://www.washingtontimes.com/news/2017/sep/26/muslim-majority-in-france-projected-in-40-years/.
Vidíte toto jako hrozbu?

Tady je také krásně zobrazený nárůst muslimské populace v Evropě: https://www.thelocal.fr/20171201/how-frances-muslim-population-will-grow-in-the-future.
A jestli se za nějaké 2 generace (pouze) zvýší populace muslimů v některé zemi na 20 % - 30 %, příjde vám to v pořádku?

Jinak, nemyslete si že házím všechny do jednoho pytle. Proti většině muslimů nic nemám, znám třeby lidi ze Sýrie, kteří se sem legálně dostali a jsou to úplně v pohodě lidi. Mluvím zde o tom malém procentu radikálních muslimů, kteří představují hrozbu. Podívejte se co se děje v Evropě, neustále máme zprávy o teroristických útocích. A teď si představte že každou generací se toto jen znásobí? A jednoho dne se v některém z evropských států rozhodne "menšina" udělat převrat (podobně jak v Kosovu). Nevidíte to jako problém pro nás, pro naše děti?

Chtěl jsem si na toto udělat nějaký názor a vyvrátit představy o takovéto budoucnosti, ale bohužel jsem toho našel dost málo.

Neberte to prosím jakože chci strašit, jen bych rád slyšel nějaké protiargumenty (protože jsem jich našel málo) a rád se mýlil v tom, že hrozba tam přeci jen je.

P.S.: SPD jsem nikdy nevolil, ale přesně takovéhle úvahy a samotný terorismus této straně dost nahrávají. O této straně se říká, že je extremistická. Ale co když mají z části pravdu? Řekl bych, že onen extremismus je v tomto případě oprávněný. Pomiňme tady prosím fakt, který tu zmínila už spousta lidí, a to je komunita jejich voličů - agrsevní apod. A že Okamura šíří spoustu lží, dezinformací a maže nesouhlasné příspěvky. To už všichni víme :)
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
24.04.2019 | 19:12:25
Že je něco teroristická organizace, tak na tom se celý svět nedohodne. Všechno, co řekne USA by neměly ostatní státy poslouchat. Samozřejmě, že Islámský stát je teroristickou organizací, ale zbrojili jej Američané. Mají v tom prsty. Ten Bush chtěl do různých koutů světa strčit vojenské základny včetně ČR. Celý svět je teď špatně uspořádán. Vinou je kromě americké nesmyslné geografie také Válka v Iráku.

Nemějte mi to za zlé, když řeknu že Tálibán je jen obviněn Američany, toto hnutí nemusíme označit teroristickým. Stejně Al Kaida, útok 11. září mohla být jenom odplata. Obě tyto "teroristická hnutí" jak řečí Američané, bych nepodporoval z jediného důvodu a tím je islamizace.

Na stejné úrovni jako Islámský stát je NATO, poněvadž bezbranne zautocilo na Jugoslávii, Irák, Libyi a Sýrii..... Jestliže je Tálibán, Al Kaida nebo Islámský stát teroristickou organizací, tak Severoatlantická aliance také, proto zastávám odchod z NATO a sestrojeni armády ze zbylých států Evropy.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
23.03.2019 | 10:26:08
Dne 21.03.2019 08:02:04 Light napsal(a):
Já myslím, že právě naopak. Většinu těch magorů by totiž přesněji napadlo "To je přesně to, co mi v životě chybí, ale nemám zbraň". Zbraně ano, ale s psychotesty a školením, ne pro všechny.
Jasně, že s nutností prodělání všech testů...
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Josef Trojánek | Svobodní
23.03.2019 | 01:01:13
Dne 16.03.2019 20:26:23 Doménico napsal(a):
-_-..nikdo mi nenachcal do mozku,abych podporoval terroristy. Jak si dovolujes vubec napsat takovou uvahu.
S tím nemohu souhlasit. Opak je pravdou, mnohokrát dokázanou.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Light | Piráti
21.03.2019 | 08:02:04
Dne 20.03.2019 16:58:28 Perun napsal(a):
A proto by neměli být zakázané legálně držené zbraně.

Kdyby tam byl jeden člověk s pistolí, bylo by po problému...
Já myslím, že právě naopak. Většinu těch magorů by totiž přesněji napadlo "To je přesně to, co mi v životě chybí, ale nemám zbraň". Zbraně ano, ale s psychotesty a školením, ne pro všechny.
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
20.03.2019 | 16:58:28
Dne 20.03.2019 07:46:08 Light napsal(a):
Problém je, že podobné magory může napadnout "To je přesně to, co mi v životě chybí".


A proto by neměli být zakázané legálně držené zbraně.

Kdyby tam byl jeden člověk s pistolí, bylo by po problému...
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 |