ZALOŽIL
That Guy | 26.11.2017
Richard Saňka | Piráti
26.11.2017 | 01:35:40
Myslím, že rasismus u nás nemá tradici.
Co si ale myslím, že jsme národ, který má velice rád své tradice.
-4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
KarelKancik | Trikolóra
25.11.2017 | 23:56:15
Ne. Naopak. Obyvatelé Českých zemí už za dob Rakouska patřili k nejvstřícnějším a nejliberálnějším na světě. Ostražitost vůči migrantům hlavně ze zemí muslimských nemá s rasismem nic společného. "Rasista" je velmi silný výraz a nemělo by se s ním plýtvat.
9
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Vondrush | STAN
25.11.2017 | 23:26:07
Tato otázka je příliš obecná. Jsou Češi rasisté? Záleží jak se to bere. Někteří ano. Ale většina Čechů rasisty nejsou. Mohou tu u nás pracovat Ukrajinci, své prosperující živnosti zde mají Vietnamci. Nemyslím si, že čechové jsou národ rasistů.

Doporučuji si na toto téma přečíst pár článků ze seriálu cizinci v Brně na iDnes.cz, kde se lidé, kteří se k nám přistěhovali ze zahraničí vyjadřují o tom, jak se jim zde žije.
-5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
25.11.2017 | 21:50:25
Nevím, jak je možné pokládat takovou otázku. Rasisté jsou všude na světě. Označovat Čechy za rasisty mi přijde úsměvné. Myslím, že drtivá většina Čechů žádnými rasisty nejsou a plně respektují všechny ostatní rasy. Malá skupina bude nedůvěřivá a bude mít strach o bezpečí vlastní skupiny, no a poslední úplně minimální nepatrná část, budou opravdu rasisté.

Dále je také nutné si definovat rasismus - k tomu, co vždy představoval (tedy nenávist vůči jiné rase/rasám) se dost navalilo a dnes se může rasistou stát úplně kdokoliv, když zvolí špatnou kombinaci slov, když se zastane vlastního národa apod. Ovšem nepleťme si tyto mé příklady s xenofoby. To už je jiná kapitola a myslím, že ani nemusím vysvětlovat, jaký je v tom rozdíl.

Také si trochu myslím, že tato problematika vzniká tak trochu uměle. Čím více se o tom v médiích mluví (což není špatně v případě aktuálnosti problému), tím více vášní tento problém-neproblém budí. Možná jsem jen nenarazil ve svém okolí na opravdového rasistu, ale maximálně na paranoidního xenofoba, který vidí všechny problémy kolem sebe, ale na sobě ne.

A odpověď na původně jednouduše vypadající otázku "Jsou Češi rasisté?" - NE
-6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Václavek | TOP09
25.11.2017 | 19:24:31
ANO
-14
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Tade | Trikolóra
22.11.2017 | 16:41:13
Většina čechů rasisté nejsou. V modetní době ovšem stačí mít na triku vlajku ČR a hned jste označen za rasistu skupinami jako je Antifa.
1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MickeyMalik | ODS
22.11.2017 | 15:19:03
Musím souhlasit s kolegou p. Rottem.

Napsal to úplně přesně ;) !
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Joker | ANO
22.11.2017 | 14:43:13
Dne 22.11.2017 12:25:38 Jiří Mynář napsal(a):
No tohle téma je úplně zbytečné ,ale ano češi jsou rasisté aspoň jedni z největších v EU. A k tématu o Islámu co je dole. Myslíte ,že se postavením Islámu mimo zákon nebo jak to říká velký Japonský náčelník dočkáme nějaké změny ? Muslimové nepotřebují mešity tak jako křesťané kostely. Samotné náboženství je v člověku a né v nějakém chrámu. Můžete zakázat posvátná místa ,ale nemužete zakázat nikomu věřit. A nebo bude nějaká speciální metoda na detektoru kde ti to houkne ,že je člověk muslim a dáme mu klepeta?

Proč se lide starají o témata ,které nezmění a nebo jsou úplně stupidní o nich mluvit (Zákaz Islámu v ČR)

Co vlastně chtějí lidé ,nebo spíše co čekají od postavení Islámu mimo zákon ?
Obávám se, že vysvětlovat reálná rizika je ztráta času. Vzpamatujeme se jako obvykle příliš pozdě.
-9
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Joker | ANO
22.11.2017 | 12:32:46
Dne 22.11.2017 12:13:27 SysojPsojič napsal(a):

Dne 22.11.2017 12:09:15 Joker napsal(a):

Dne 22.11.2017 11:35:08 SysojPsojič napsal(a):

Dne 22.11.2017 10:53:46 Joker napsal(a):

Dne 21.11.2017 23:41:30 SysojPsojič napsal(a):

Dne 21.11.2017 23:27:30 Joker napsal(a):

Dne 21.11.2017 23:13:57 SysojPsojič napsal(a):

Dne 21.11.2017 22:29:41 Joker napsal(a):

Dne 15.11.2017 18:52:57 Light napsal(a):

Dne 10.11.2017 02:07:47 RobinV napsal(a):
Myslím si že češi rozhodně nejsou rasisté a xenofóbové, ani pan Okamura a jeho voliči. Rasista je přeci člověk co nemusí určitou skupinu lidí pro jejich etnickou příslušnost. Xenofób je zas člověk co se bojí neznámého. Co se týče například takzvaného rasismu vůči cikánskému etniku, tak ten prostě není. Češi prostě nemají rádi když někdo nic nedělá, jen pobírá dávky a s prominutím dělá bordel. Já jsem bydlel 7let v Brněnském bronxu a vím o čem mluvím. A musím samozřejmě říct že mezi nimi žijí i naprosto slušní a pracovití lidé. A tihle, řekněme integrovaní cikáni si rozhodně na žádný rasismus nestěžovali a velice dobře jsme spolu vycházeli. No a pak tady máme otázku strachu z Islámu.Kdo si přečetl alespoň část Koránu, tak prostě musí pochopit že je neslučitelná s naší kulturou. My v evropě bojujeme přeci za rovnoprávnost lidí, v koránu se píše něco jiného. V naších morálních hodnotách přeci není zabíjení a už vůbec ne neviných lidí kteří(jedou z práce metrem, jdou se pobavit na vánoční trhy, oslavit nový rok atd.) My jsme zrušily trest smrti i pro lidi co vraždí a znásilňují ženy a malé děti. Oni zabíjejí pro tu svou ideologii, tu stejnou ideologii kterou si pochvaloval i vůdce 3.Říše Adolf Hitler. To silné náboženství díky kterému by germánská rasa dobyla svět. Islám a jeho vyvolení po celém světě vraždí nevinné lidi. Ne nejsme xenofóbové, nebojíme se neznámého. Bojíme se hodně známé ideologie, a to ideologie nadřazenosti jednoho nad druhým. A to už tu bylo, a myslím si že to tady nikdo nechce. Chci žít v bezpečné a svobodné zemi. A vy?--- Souhlasím, mezi cikány jsou i slušní a pracovití lidé, generalizace ohledně zneužívání dávek je nesmysl. Proč tedy generalizovat muslimy? Já Korán četl, s naší kulturou je skutečně neslučitelný, ale jen pokud je brán doslova. Ani Bible se nesmí brát doslova.

Ve Starém zákoně je dovoleno kamenovat, proč tedy židé a křesťané u nás nikoho nekamenují? Pochopili, že je jiná doba. Čeští muslimové zrovna tak a svými reakcemi na teroristické útoky to dávají jasně najevo. Muslim a islamista spolu mají společného asi tolik jako křesťan a člen Armády Božího odporu. Rozlišujme to.

Hitler byl úspěšný, protože se mu podařilo jeho zvrácenou ideologii zlegalizovat. Musíme pouze zabránit legalizaci islámského fundamentalismu, bránit však někomu poklidně vyznávat své náboženství je protiústavní a uhozené.--- Nikdo nebude bránit žádnému náboženství, které není v rozporu s Listinou základních práv a svobod a také se zákonem o církvích. A Islám ve většině bodů v rozporu s těmito dokumenty je. Protiústavní tedy je toto náboženství v ČR povolit.--- Pokud víte o porušení zákona, nebo dokonce o protiústavnosti, již jste to nahlásil policii? Protože to co píšete mě přijde trochu vycucané z prstu, aneb přání otcem myšlenky.Zákon č. 3/2002 Sb.
Zákon o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů (zákon o církvích a náboženských společnostech)Zákon č. 3/2002 Sb.
Zákon o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů (zákon o církvích a náboženských společnostech)--- § 5

Podmínky vzniku a působení církví a náboženských společností
Vznikat a vyvíjet činnost nemůže církev a náboženská společnost, jejíž učení nebo činnost sleduje porušení práva nebo dosažení nějakého cíle nezákonným způsobem, zejména pokud

a) popírá nebo omezuje osobní, politická nebo jiná práva fyzických osob pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání nebo sociální postavení,

b) rozněcuje nenávist a nesnášenlivost,

c) podporuje násilí nebo porušování právních předpisů,

d) závažně narušuje veřejnou mravnost, veřejný pořádek nebo veřejné zdraví,

e) omezuje osobní svobodu osob zejména tím, že využívá psychický nebo fyzický nátlak k vytvoření závislosti, která vede k fyzickému, psychickému nebo ekonomickému poškozování těchto osob nebo jejich rodinných příslušníků, k poškozování jejich sociálních vazeb včetně omezování psychického vývoje nezletilých nebo omezování jejich práva na vzdělání4), nebo zabraňuje nezletilým přijmout zdravotní péči odpovídající zdravotním potřebám, nebo

f) je její učení utajováno vcelku nebo v některých částech, stejně jako organizační struktura církve a náboženské společnosti a vazby na zahraniční složky, je-li částí církve nebo náboženské společnosti působící mimo území České republiky.

Stačí?

Jak jde tento zákon dohromady s islámem?--- Asi tak, že na zemi je cca 1,6 mld lidí vyznávající islám. Opravdu chcete tvrdit, že kdokoliv z nich (a v ČR znám osobně 2) je dle Vás tedy zločincem?

A moje otázka trvá? Již jste to nahlásil na policii? Je to vaše občanská povinnost ne?--- Podle vás mám nahlásit policii znění zákona o církvích? Chápete vůbec podstatu věci? Islám je postaven na několika základních pilířích. Expanze, obracení nevěřících na jedinou správnou víru - Islám, netolerance, neexistence rovnoprávnosti pohlaví, fyzické tresty, včetně trestu smrti. Tady nejde jen o nějaké texty staré tisíce let a už dávno vyhaslé. Tady jde o jejich běžné praktikování v mnoha zemích světa. Tady jde o snahu zavést tuto ideologii (protože to ve skutečnosti je ideologie) na celém světě. Měl byste se poučit z historie a také se pořádně dívat kolem sebe co se děje. To, že se tak nechovají vaši dva známí ještě neznamená, že se takto nechová další miliarda lidí. To, že jsou muslimové v Evropě ve své snaze prosadit Islám a Šaríju finačně dotováni státy jako jsou Katar nebo Saudská Arábie také není tajemstvím.

A prosím nepřekrucujte moje slova. Netvrdím, že 1,6 mld. lidí jsou zločinci. Mluvím o náboženství (podle mého ideologii) jehož principy jsou v přímém rozporu se zákony této země. Pokud máte argumenty proti, použijte je.--- Povinnost oznámit přípravu nebo páchání trestného činu nebo skutečnost, že trestný čin byl spáchán, je zakotvena v § 367 a § 368 trestního zákoníku. Tzn. pokud islám porušuje dle Vás ústavu či jiný zákon, je to Vaše povinnost! Chcete postavit celé náboženství (ukažte mi stát, který oficiálně považuje Islám za ideologii jako Vy), mimo zákon - v tu chvíli byste udělal kohokoliv z těch 1,6mld lidí, kteří by navštívili ČR zločincem, v tom žádné překroucení nevidím.

Nenechte se mýlit, jakýkoliv extremní fundamentalismus je problém (křesťanský, islámský atd.) a je potřeba se proti němu postavit. Ale ne tím, že budete někoho persekuovat za jeho víru. Persekuce může přijít až za konkrétní činny, konkrétních lidí, pokud budete uplaťnovat kolektivní vinu, tak nejste dalek režimům, které opravdu nemají dobré jméno.---Nechápu proč se opíráte o Trestní zákon. Já mluvím o rozporu, nikoliv o trestném činu. Také stále čekám na Vaše argumenty, kterými vyvrátite jednotlivé body uvedené v odstavcích zákona o církvích, o kterých já tvrdím, že jsou v rozporu s Islámem.--- Uf... tvrdíte, že islám je v rozporu s naším zákonem - tzn. že ho porušuje, z toho plyne porušení zákona, který jste povinnen nahlásit. Fakt je ten, že žádná oficiální instituce stejný pohled jako Vy nemá a tím je případ vyřešen. Toliko k mým argumentům, že jste si to vycucal z prstu, protože kdyby ne, tak se již koná. Své tvrzení opírám i o to, že v žádném státě západního typu není islám jako takový zakázaný a všude je brán jako náboženství nikoliv ideologie. Děkuji.
To myslíte vážně? Pak chápu Váš postoj. Děkuji.
-5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Mynář | TOP09
22.11.2017 | 12:25:38
No tohle téma je úplně zbytečné ,ale ano češi jsou rasisté aspoň jedni z největších v EU. A k tématu o Islámu co je dole. Myslíte ,že se postavením Islámu mimo zákon nebo jak to říká velký Japonský náčelník dočkáme nějaké změny ? Muslimové nepotřebují mešity tak jako křesťané kostely. Samotné náboženství je v člověku a né v nějakém chrámu. Můžete zakázat posvátná místa ,ale nemužete zakázat nikomu věřit. A nebo bude nějaká speciální metoda na detektoru kde ti to houkne ,že je člověk muslim a dáme mu klepeta?

Proč se lide starají o témata ,které nezmění a nebo jsou úplně stupidní o nich mluvit (Zákaz Islámu v ČR)

Co vlastně chtějí lidé ,nebo spíše co čekají od postavení Islámu mimo zákon ?
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |