ZALOŽIL
Michalion | 29.12.2017
Michalion | Piráti
29.12.2017 | 17:34:37
Vážení kolegové,
Na Facebooku jsem založil stránku Leden 2018 bez cukru, jedná se prakticky o výzvu, kdy zkrátka vyzkoušíme své možnosti a zároveň uděláme něco pro svpoje tělo a vlastně i mysl. Pokud vás zajímají bližší informace, navštivte stránku a buď se můžete zapojit a sdílet zkušenosti, jako to udělám já každý den, anebo prostě akci roznést dál.
A jelikož je to tu od toho, abych vytvořil téma, tak se vás ptám, jestli si myslíte, že taková aktivita má smysl a jestli jsou sociální dostatečně silné pojmout tak velký počet počet lidí, který něco posune.
Díky moc a pod čarou něco málo o...:)
-
Mé jméno je Michal Černý (zde odkaz na můj osobní profil - https://www.facebook.com/111hhj). Jsem běžný občan ČR, kterému se zkrátka nelíbí uměle potlačovaný potenciál a zadupávána kreativita nejen nás, ale i lidem obecně a chce s tím něco dělat aktivitami, kterých je ze své pozice schopen a která zasáhne větší objem lidí, vysílačů, které dál roznesou nové zkušenosti a poznatky o životě a sobě samém, což se prakticky rovná novým a pozitivním možnostem našeho dalšího směřování civilizace.
Má pozornost směřuje zejména ke školství a novému, digitálnímu věku, kde mne zajímá momentálně vývoj financí ve vztahu ke kryptoměnám a filosoficko-morální změny postoje k životu s postupem technologických možností.

Cukrová lobby je mocná a o důsledcích pojídání této součásti potravy se nehovoří až tak, jak by možná bylo potřeba. A tak jste tu, na místě, kde se společně můžeme vzdělávat, sdílet své zkušenosti, rady, myšlenky a kde se jeden od druhého dozvíme vše potřebné, abychom se minimálně zamysleli nad tím, jak funguje potravinářský průmysl a že věci jsou dosti často úplně jinak, než si myslíme.
Jako příklad můžeme uvést jednu velkou mýlku v oblasti hubnutí. Mnozí totiž sáhnou po nízkotučné stravě v domnění, že shodí pár kil, jenomže nikdo už nedodá, že aby se kompenzovala chuť produktu (což se po odstranění tuku stane), přidávají se aditiva, mezi nimiž je zastoupen taktéž cukr (v mnoha, mnoha podobách)

Cílem tohoto projektu není rozhodně zavrhnout veškeré jídlo, které přidaný cukr obsahuje. Zaprvé každé tělo je jiné a za druhé, cukr potřebujeme. Nikdo neříká, že sníst jednu čokoládu týdně je zločin, že dát si jednou za čas ke kávě dort je sebevražedný počin. Co se zde má stát je začít přemýšlet. Chtít znát původ věcí, chtít vědět co jím a proč to jím a co mi to způsobuje, když si dám jednu koblihu a když si jich dám deset.

Nikdy totiž nesmíme zapomínat, že globální korporace mohou vyrábět co chtějí, klidně i pití, kde je 300% cukru, ale nakonec jsme to my, kdo to všechno kupuje.
Nenechme se nadále ovládat. Dejme najevo, že nejsme ochotni nadále podporovat způsob, jakým nás krmí globální korporace.
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |