|
25.11.2017 | 13:58:47
Je to rozhodně válečný zločinec a jednoznačně by si zasloužil trest smrti. Má na rukou krev bílých farmářů v Rhodésii. Celou zemi naprosto zničil, před jeho vládou byla Rhodésie nazývána "Breedbasket of Africa", dnes je to Zimbabwe s nefunkční ekonomikou a hladomory. Během Rhodéské občanské války se dostal k moci tím, že vraždil bělochy, vypaloval jejich farmy a během toho vesele získával podporu celého světa (SSSR a Čína zásobovali a vyzbrojovali ZANU a ZAPU, OSN vyhlásila na Rhodésii sankce). To co se dělo jak během války, tak během jeho vlády je bez jakýchkoli pochyb genocida, ale protože byla namířena proti bílým křesťanům, tak se o něj nikdo nezajímá. O boji za "svobodu" černochů nemůže být ani řeč, vždyť v Rhodéské armádě sloužilo mnoho černochů, které Mugabeho teroristé zabili. Navíc jakmile se tihle marxističtí zmetci dostali k vládě, začali se vraždit mezi sebou (Nkomo). Neskutečné, jak ho někdo může vůbec podporovat.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Michalion | Piráti
22.11.2017 | 11:42:30
Stejně jako v případě kohokoliv jiného, máme jen jednostranné informace z oficiálních médií. Propaganda hučí na obou stranách a pokud nežijeme přímo na místě, je nám pravda na hony vzdálená a proto není na místě kohokoliv takto označovat, protože svět v médiích a svět tam venku jsou zcela odlišné záležitosti.
13
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Matěj Soukup | Piráti
22.11.2017 | 11:07:08
Rád bych tady zavedl diskusi na téma odvolání zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho. Část Zimbabwanů ho vnímá jako hrdinu boje za nezávislost, ale dle mého se svojí politikou postavil na roveň válečným zločincům. Nemluvě o násilném vyvlastnění půdy bílých farmářů, díky kterému přivedl tehdější obilnici Afriky do hladomoru a hyperinflace. Umetá si cestičku pro manželku, která div nepřevezme za něj všechnu moc v zemi. Sice je to prezident, to ano, ale tohle je regulérní diktatura. A oni mu za to všechno nabídli ještě úplnou imunitu a ponechání nahrabaného majetku, když se uráčí odstoupit! A hořkou ironií je, že i přes to všechno se toho svého místečka drží jako klíště do chvíle, než v parlamentu začne proces jeho odvolání. Normální člověk by ho i v jeho 93 letech poslal do vězení. Vždyť zruinoval celou zemi!Rád bych na tohle téma znal i vaše názory, milí kolegové.
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |