ZALOŽIL
Doménico | 24.06.2022
Honza Burger | Svobodní
24.06.2022 | 22:42:41
Nejlepší by bylo mírové řešení pro celou Evropu. Nechápu totiž proč po tak relativně krátké době co jsme si mohly oddechnout že sovětský svaz do toho hodil vidle, vznikly samostatné republiky a obešlo se to bez krveprolití, se musí nutně rozšiřovat NATO o země sousedící s Ruskem, stavět v Evropě základny USA která válčí jak pomocí armády tak pomocí ovlivňovací politiky všude kde to jen lze, a přetahovat se s Ruskem o vliv a obchodní smlouvy v bývalých republikách SSSR. Kdyby ten rozpad SSSR byl nějak vojensky potlačován ze strany Ruska, tak bych chápal že je třeba pojistit si vybojovanou svobodu, ale kor pokud Rusko bereme jako agresivní stát, tak se to mělo nechat pěkně pozvolna ustálit, protože vidíme že výsledek je jaký je, hrozí nám akorát 3. světová a jaderná přestřelka. Je bláhové si myslet že pokud Rusko dobrovolně vzdalo studenou válku, tak to znamená že si nechá líbit naprosto cokoliv. A začít opět studenou válku zrovna kvůli Ukrajině která z pohledu korupce a mafiánských praktik je ještě horší než Rusko bylo zcela zbytečné. Ukrajina nemá ani nějakého Putina ale řídí ji čistě oligarchové, a že toto celé vzniklo protože jim šlo o blaho národa je fakt hodně naivní.

Já osobně teda nechápu tu taktiku k zajištění míru v Evropě tím že začnu rozšiřovat vojenský pakt a stavět více základen, protože protistrana vždy začne také více zbrojit, a zbraně neslouží k míru ale k válčení. Mě by to dávalo smysl kdyby se to řešilo úplně naopak, USA se stáhne z Evropy (protože nevidím jediný důvod proč mít zde armádu z úplně jiného kontinentu, my taky nemáme vojsko na tom jejich), EU nebude stavět žádné vojenské zařízení schopné ohrožovat Rusko, ale Rusko samozřejmě stejným metrem, stáhne si vše co by mohlo ohrožovat státy v Evropě za Ural, kde si raději může hlídat své asijské hranice. S dnešnímy možnostmi satelitních snímků by jen těžko jedna ze stran mohla tajně shromažďovat vojsko u hranic v Evropě. Dále co se týče obchodního a politického vlivu v postsovětských státech, tak vždy dělat trojstranně prospěšné dohody, zkrátka na světě to bohužel nefunguje tak že můžete mít vše co si umanete a vždy jen to nejvýhodnější. A taky určitou dobu být zdrženlivý, hned nekritizovat a nevyskakovat na druhého ať je jakýkoliv, ničemu to neprospěje, jak říkají budhističtí mniši, jen klidem prokážete svou sílu.

To by dle mně byla cesta k míru, Možná ne, ale nikdo to ani nezkoušel.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hráček | KSČM
20.06.2022 | 10:16:57
Dne 20.06.2022 08:46:09 Tom1234 napsal(a):
Uznat nezávislost samozvaných republik výměnou za stažení ruských vojsk z území Ukrajiny
Na to Putin nepřistoupí. Chce získat celou Doněckou a Luhanskou oblast a odříznout Ukrajinu od přístupu k Azovskému moři. Naděje na mír je zatím v nedohlednu.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Tom1234 | ČSSD
20.06.2022 | 08:46:09
Uznat nezávislost samozvaných republik výměnou za stažení ruských vojsk z území Ukrajiny
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
07.06.2022 | 13:49:44
Zdravím,

krize na východě se táhne již příliš dlouho, je to pouze naše chyba, že jsme nedokázali přimět Ukrajinu od roku 2014 k dialogu s Ruskem, naopak americká zahraniční politika neustále slibovala Ukrajinským partnerům bezpečností záruky, vstup do NATO a zbraně za stovky miliard dolarů. Tyto zbraně protí do Ukrajiny od roku 2014 a to jen povzbuzovalo Ukrajinské politiky k dalšímu boji se separatisty. Co bylo již nikdo znás nevratí, všechny strany udělali příliš mnoho chyb, které nakonec vyústily k očekávané konfrontaci. Byla to jen otázka času, kdy se tak stane, nebot problém nevyřešíte tím, že ho nebudete řešit, on nikdy nezmizí, ale naopak bobtná.

Ruská agrase je ovšem námi odsuzovaná, ale nikoliv celým světem. Sankce, které jsme nstavili jsou spíše proti nám ( EU ). Evropská unie trpí jak nikdy za svou dlouholetou historii, ekonomika má problémy, inflace, nedostatky výrobních materiálu a možná i budoucí nedostatek jídla. Rusko má také problémy, ale všichni dobře víme, že pokud neodstřihneme Evropskou unii od ruské nafty a plynu, tak Rusko položit ekonomicky nejde. Než to uděláme, tak si Rusko najde jiné místa na trhu, což již v podstatě dělá.. například Indie, kde jsou již vyjednané nové kontrakty. Brutská diplomatice se minulý měsíc snažila přimět Indickou vládu, aby zavedla embargo na Ruskou ropu a zboží, Indie to skritně odmítla a není divu.

Lídři západních zemí volají po mírových řešeních, tak aby přiměla Ukrajinské politiky k diskusi, nebot vědí, že nelze vést tento konflikt do nekonečna. Evropské země nemají prostředky na to, aby do nekonečna posílala zbraně za miliardy na východ. Všichni víme, že ukrajina nemá šanci vyhrát a bez zbraní z Evropy se ani neubrání. Jde jen o čas.

Je potřeba připravit mírové řešení, aby Evropské mocnosti zaručili garanci novému Ukrajinskému státu, ovšem za podmínek, které se dohodnout na jednání. Nevím jaké jsou požadavky Ruské strany, ale ukrajinské požadavky na získání celého Ukrajinského uzemí včetně Krymu jsou nereálné a lídři EU to vědí. Naopak je dobré dát najevo Ukrajně, že to není žádná potupná kapitulace, ale v zájmu míru v Evropě se musí jednat. Evropa je po letech pandemie vyčerpaná a potřebuje čas na regeneraci a tu nezíská, když se na východě válčí a trhy jsou nestabilní. V zájmu Evropské unie musíme přibět Ukrajinu a Rusko k dialogua vyjednat takové podmínky, které budou nejlepší pro Evropu i Ukrajinu.

Nechme Putina Putinem, ale koukejme se na to prosím z pohledu politické geografie a mezinárodní bezpečnosti, tam není místo pro plané řeči.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |