ZALOŽIL
Jan Przybyla | 08.06.2018
DANK | Trikolóra
08.06.2018 | 17:39:15
Na území ČR pracuje i mnoho cizinců jako doktoři, ovšem ne vsem bylo uznáno jejich vzdělání a chce se po nich, aby splnili velmi rozsáhlé zkoušky nejen z jejich oboru. Tyto zkoušky jsou velice obtížné na splnění a skládají se jak z písemné části tak i z ústní. Neberou se ohledy ani na ty, kteří už mají svoje studijní leta za sebou a mají mnohaletou zkušenost ve svém oboru. Mnoho doktorů s praxí přijelo ze zahraničí, ale muselo se vrátit nebo odjet jinam, protože ve zkoušce neobstali. Samozřejmě chapal bych tyto příliš těžké zkoušky jako ochranu doktorů českých, ale když je jich nedostatek tak proč to ještě zhoršovat? Samozřejmě jsou tu i jiní cizinci, kteří svoje vzdelani ziskali nepoctivě a je potřeba je nějak oddělit od těch poctivých. Myslím si, že by tyto zkoušky měli být zjednodušeny, je blbý chtít po cizincich to, co se nevyžadava ani u českých doktorů.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hovorka | TOP09
07.06.2018 | 15:15:58
Problém je strukturární - od vzdělávacího procesu až po udržení lidí v oboru a jejich rozmístění v prostoru. Všichni by totiž chtěli kdejakého specialistu i v poměrně malých městech. To znamená vysoká potřeba lidí, jejichž vyškolení není otázkou dní či měsíců, ale roků.

Osobně vidím další problém, kdy se s banalitami (nebo pro pravidelně brané léky) chodí k odborným lékařům. Přitom základní selekci by měl provést obvodní lékař/ka, který by rozhodoval o většině běžných diagnóz. Teprve, když by si dotyčný nevěděl rady, posílal by lidi k odborníkům. V případě chronických stavů postačí prvotní určení diagnózy a rozpětí přijatelného stavu stanovené odborníkem, které následně pohlídá obvodní. Jakmile by pacient vybočil ze stanoveného normálu, byl by vyslán na odborné pracoviště. Právě díky selekci by zde byly minimální čekací doby.

Zubní péče je především o prevenci a životním stylu. A kontrola jednou za půl roku zabere cca 10 minut. Kdo na zuby kašle, nechť si čas u zubního kupuje za tržní cenu... Podobně jako ve Švýcarsku.
9
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | KDU-ČSL
05.06.2018 | 20:34:21
Dne 05.06.2018 17:25:59 TomášK napsal(a):

Dne 05.06.2018 17:22:36 Terezka Voříšková2 napsal(a):
Totoje veliký problémm když vláda nedokáže ocenit práci lékařů, kteří zachraňují životy, nedivím se že jdou do zahraničí.--- To je pravda, že do zdravotnictví dává vláda málo peněz ale otázka kde je vzít? Navrhuji snížit plat poslancům a zvýšit lékařům, sestrám, hasičům a policistům.
Velký nepoměr, ani zdaleka by to nestačilo.

Jestli chce vláda podpořit veřejný sektor, musí nutně sebrat ze soukromnického, jenomže ten tvoří ekonomický růst i růst životní úrovně, takže je tu druhá možnost a to privatizace nemocnic, ale to je hloupost, protoze by tim republika stratila kontrolu nad sociáln ím sektorem a skoncili bychom jako v USA.

pak je tu třetí možnost, konečně zahodit všechny dementní návrhy EU- jako je například ten o inkluzi ve školství nebo o 2 procentech do armády, co nám nutí NATO, a peníze ze všech těchto velikánských a hlavně zbytečných tunelů už konečně jednou nacpat na něco pořádného, a to těm, co drží tento stát pohromadě: LIDEM a STÁTNÍM PRACOVNÍKŮM
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Janmar | Piráti
05.06.2018 | 19:16:23
Problém je podle mě v tom, že platy lékařů jsou nízké a nikdo neví kde vzít peníze na vyšší platy. Já mám jednoduchou odpověď. Strhnout platy poslancům a obecně politikům. Zde se ale setkáváme se základní intuicí člověka. Který člověk bude dobrovolně hlasovat o drastickém snížením jeho platu? Samozřejmě nikdo. Proto je důležité najít způsob jak nezávisle ovlivňovat platy státním zaměstnancům. Aniž by je dotyčné osoby mohli ovlivnit.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
05.06.2018 | 17:25:59
Dne 05.06.2018 17:22:36 Terezka Voříšková2 napsal(a):
Totoje veliký problémm když vláda nedokáže ocenit práci lékařů, kteří zachraňují životy, nedivím se že jdou do zahraničí.
To je pravda, že do zdravotnictví dává vláda málo peněz ale otázka kde je vzít? Navrhuji snížit plat poslancům a zvýšit lékařům, sestrám, hasičům a policistům.
12
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
05.06.2018 | 17:22:36
Totoje veliký problémm když vláda nedokáže ocenit práci lékařů, kteří zachraňují životy, nedivím se že jdou do zahraničí.
12
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
13.03.2018 | 22:24:05
Nikdo nesmí bránit člověku v lepčí budoucnosti.. lékařum to přeji,že odchází do zahraničí. Být lékař tak se ani nerozmejšlim.

Tenhle problém nepotřebuje diskuse,které v ČR trvají věčnost a ani jedna vláda nedokázala za celou postkomunistickou dobu vyřešit tak zásadní problém.

Jediným řešením je přidat více zdroju do zdravotnictví..bez kompromisu.

Nechápu proč se tak řeší platy učitelu,když platy lékařu jsou zásadnější problém. Raději lékařum))

Bojím se,že se to bude řešit dalších několik let..

Polovina lékařu v ČR má více jak 60 let..vždyt to je varování nejvyššího stupně něco dělat.
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
13.03.2018 | 14:33:56
Platy lékařů vnímám já osobně jako JEDEN Z MNOHA problému či důvodu nízkého počtu lékařů. Samozřejmě každý má právo si rozhodnout sám za sebe v jakém státě bude pracovat. Ano stát podporuje studenty, ale na druhou stranu jim nebude bránit v odchodu.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
11.03.2018 | 10:25:01
Dne 10.03.2018 22:08:04 Ludmila Novotná napsal(a):

Dne 10.03.2018 11:58:35 Martusena napsal(a):
50 tisíc měsíčně pro lékaře se vám zdá málo?Ano.ale jenom proto,že vědí,že za hranicemi mohou dostat víc!

Po r.1989 se zde otevřela svoboda a demokracie a v neposlední řadě taky hranice,tudíž má možnost -každý se rozhodnout,kam půjde pracovat a za kolik..Tak nevidím důvod,proč se zde vůbec toto téma řeší.Holt,ona totiž ta demokracie,svoboda a otevřené hranice s sebou mohou nést také nevýhody,nejenom výhody pro naši zemi..Lékaři,prchající za hranice za vyššími výdělky jsou toho důkazem!

Určitě však odsuzuji ,,vzorec,,-,,Dej mi víc,nebo uteču,To mi smrdí vydíráním,A potom 50 tisíc za měsíc považuji za zcela adekvátní plat pro lékaře.A potom -studoval medicínu a složil přísahu zde,-u nás v zemi,aby potom utekl do zahraničí?To mi v pořádku nepřipadá!--- A tu částku jste jako vzala kde?
To má možná primář po 30 letech praxe. Průměrný plat lékaře s mnohaletou praxí je 30tis. Aže lékaři utíkají? Utíkají ti se svědomím. Protože to co se děje ve zdravotnictví v současné době je na blití.
Smutné je,že vystudují v ČR za podpory státu,zde složí přísahu a potom utečou.To mi nepřiapdá zrovna fér..A 30 tisíc,tedy v hrubém dnes berou sestry ve FN v Olomouci,takže nevím kde jste vzala vy vaše informace..

.
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
That Guy | ODS
10.03.2018 | 22:48:51
O zdravotnictví (především o financování) se nějak extra nezajímám, takže tady nebudu rozdávat moudra, ale je pravda, že pokud lékař má jen o pár tisíc víc, než prodavačka v Lidlu, tak je něco někde špatně a je jasné, že se tady nechce lékařům zůstávat.

Co se týče praktických lékařů třeba na venkově, je to problém a vítám aktivitu obcí, že k platu lékaře nabízí třeba služební byt, služební auto atd. Bohužel je vidět, že tato opatření zatím moc účinné nejsou.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |