ZALOŽIL
MartinChromec | 07.11.2018
Perun | ODS
07.11.2018 | 20:19:13
Nejvíce záleží na zahození, prava či leva. Tím myslím, že pokud chcete aby se státu a jeho občanům dařilo nemůže být veden jen pravicovou politikou nebo jen levicovou politikou.

Socialisté chtějí vyhovět všem a nakonec nev<span style="background-color: #ffffff;">y</span>hoví nikomu. Pravičáci chtějí co největší svobodu, ale nakonec si neumějí poradit s korporacemi a konglomeráty (které vždy vzniknou), které stát ždímají stejně jako sociální systémy.

Uspěšné vedení státu vyžaduje oboje např. až dorází do důchodového věku silné ročníky nebudou peníze, ale důchody jsou důležité a proto se musí podporovat české podniky aby nedocházelo k odlivu devizí do zahraničí (pokud by jsme tak učinili nepotřebovali bycho dotace EU a rychle se vyšvihli mezi ty bohatší státy Evropy - viz Norsko)a tedy omezovat příliv cizího kapitálu, kterým strácíme nezávislost atd. a podpořit české firmy a tím si zajitit peníze na důchody, podpory rodin atd

Co se týče spravování státu a politického systému.

Zrušit kraje. Obnovit zemské zřízení (Čechy, Morava, Slezko). Prakticky nahradit nynější parlamentní republiku liberální demokracie prezidenskou republikou nebo podobnou inspirovanou nejstaršími a nejdéle fungujícími republikami (Řím, USA).

Právo volit a učastnit se politické činosti pouze vzdělaným (nutná maturity či výuční list).

Dále bych také chtěl dodat, že do ústavy, že český stát je stát českého národa a také by měl zmizet zákon, který staví nařízení EU a mezinárodní smlouvy automaticka nad zákony ustanovené českým parlamentem a českou ústavou.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | KDU-ČSL
07.11.2018 | 17:56:51
Myslíte si, že jen demokracie má patent na svobodu projevu? Copak si všichni na světě myslí, že svoboda projevu je možná jen v demokracii.

Chtěl bych vás tady každého poprosit. Dejte si tu práci a napište mi sem, jak by vypadal váš ideální stát. Pokud víte jak ho dosáhnout, tak tím lípa taky to sem napište. Konzultujte mezi sebou. Nebojte se bavit o převratech neb i to je znak co nám demokracie umožňuje. Předem děkuji za to, že mi vaším komentem rozšíříte povědomí.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |