Jan Chyla | ANO
01.11.2017 | 21:02:00
Myslím si, že ještě chvíli potrvá než opadne rétorika vůči Babišovi jako takovému a najde se někdo kdo si nakonec řekne, že lepší jít s Babišem než ho nechat vládnout samostatně. Netuším proč je tohle vlákno vůbec založeno, to bychom jsme mohli řešit každou stranu. V tuto chvíli se mi jeví pravděpodobně koalice ANO, KSČM, SPD. Jelikož to jsou strany, které zatím Babiše podporují. Do ustanovení sněmovny, ale žádné zásadní rozhodnutí nečekám, až poté se začne mluvit o koalici jako takové. Menšinova vláda je skvělý vyjednávací způsob, který hraje ANO do karet. Věřím ve stabilní většinu.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
01.11.2017 | 20:45:02
Piráti nejsou jedinými, kteří nechtějí vstoupit do vládní koalice s hnutím ANO. Nevstoupila ani ODS, tak bych v tom neviděl zásadní problém. Chtějí pouze dodržet předvolební slib, že nebudou ve vládě s trestně stíhaným Babišem.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Nemexirus | Piráti
01.11.2017 | 18:09:30
Podle mě je to od Pirátů nerozumné. Jedna věc je dodržet program, což dělá s Pirátů jedinou stranu s rozumným argumentem pro cpaní se do opozice. Aby mohli ale dodržet zbytek programu, tj. všechno ostatní kromě odmítnutí spolupráce na vládě s Babišem, tak by do té vlády museli. Mně by i jako jejich voliče mnohem víc potěšilo, kdyby s Babišem šli. Není pravda, že si diktuje, za všechno nabízel svou půlku. Do médií se jen nedostaly konkrétní věci. Strany jsou ale natolik tvrdohlavé, že si svou touhu po opozici nenechají vymluvit.

Pokud silné demokratické strany jako ODS nebo Piráti do vlády nepůjdou, prosadí minimum nebo nic. A protože Babiš kolem sebe má vesměs schopné lidi, myslím, že vládnout zvládne i sám. Jen mi to přijde škoda, protože spousta výborných lidí by se našla i u těch Pirátů...
-6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Vodan | TOP09
01.11.2017 | 18:06:42
No, je to strašné dilema. Podpořit menšinovou vládu ANO, s trestně stíhaným Babišem v čele, a nebo nechat podporu na SPD a KSČM. Z pohledu budoucnosti naší země by byla jistě lepší první varianta, na druhou stranu strany jako ODS a Piráti (o TOP 09 nemluvě) dali voličům slib, že Babiše jako premiéra nepodpoří a mnozí voliči je volili právě proto. Pořád si myslím, že Babiše nakonec podpoří ČSSD a lidovci (a nebo v to alespoň doufám)
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
01.11.2017 | 17:00:07
Tak já to vidím tak, že nikdo nechce jít s hnutím ANO do vlády a tak když pirátská strana řekla že nepůjde taky nevidím v tom nic zvláštního. To by jsme mohli řešit každou stranu. Piráti to řekni před volbami a jenom to dodržují jako ostatní kdo to řekl. Kdyby s Babišem šli tak by si jenom udělali zle u jejich voličů jako ostatní politické strany.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Mynář | TOP09
01.11.2017 | 16:04:51
Dne 31.10.2017 15:38:21 William napsal(a):
Piráti řekli, že nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO a Kalousek dokonce vyzívá k blokování sněmovny. Podle mě je to přinejmenším nerozumné, protože lidé budou mít pocit, že se všichni spikli proti vítězi voleb a Babiš na tom jen vydělá. Jaký je váš názor?
Tak budu odpovídat na zadané téma.

Nemůžete chtít po stranách ,aby podpořily někoho ským mají v programu zamítnutou spolupráci. Je to proti voličům. Spolupráce s A.Babišem je sebedestruktivní důkazem je CSSD. Rozumím blokováním vlády a celkem to i chápu. Opoziční strany chtějí zabránit ,aby vládla strana která má 29,8% sama. Andrej Babiš má velké střety zájmů ,které se potrdily. Je to strana jednoho muže a aby vládl jeden člověk to je velké ohrožení demokracie. Zároveň pokud projde A.Babišovi menšinová vláda tak bude ministrem a bude moci obsadit všechny ministerstva a vládnout se stínovou podporou nějaké strany či jedincema. Zároveň se voliči nemusí zlobit ,že se TOP09 či ODS snaží blokovat A.Babiše. Je to kvalitní opoziční práce a opozice slouží k tomu ,aby upozorňovala na chyby vlády. Opozice ja taky velice důležitá pozice!! Jsou to profici a upozorňují na to co se děje ve vládě ,aby si vládnoucí strany nedělali co chtěli.
-2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Sergio Perez | ČSSD
01.11.2017 | 15:00:48
Co se týče pana Vondráčka, tak zde si myslím, že Piráti jednali správně, když řekli, že jej podpoří (byť by Fiala byl z mého pohledu o něco lepší kandidát), protože bez fungující sněmovny se Česká republika dlouhodobě neobejde a strkanicemi o post předsedy by se vše zbytečně protahovalo. Co se týče jejich nepodpory menšinové vlády - jenom dodržují to, co slíbili, a tak by to v politice chodit mělo. Na druhou stranu si myslím, že kdyby se jim povedlo prosadit velkou část jejich programových bodů a pro sebe si nechali ministerstvo vnitra, spravedlnosti a financí (kvůli šetřené kauze Čapí hnízdo) + nějaké to další ministerstvo, tak by jim jejich voliči odpustili a z mého pohledu by byli i státotvorní, ale zde se dá jenom spekulovat.
1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Ivan Loginov | Zelení
31.10.2017 | 17:37:24
Pokud jde o to, co je nejlepší pro stát, tak je lepší, aby Piráti, i přes své volební sliby a dlouhodobou posici, podpořili ANO a zamezili narůstaní moci v rukou Andreje Babiše a Tomia Okamury. Taky bych byl hrozně rád v případě, že by právě zástupce Pirátské strany svým působením výrazně ovlivňovali jednání v otázkách životního prostředí a obrany. Stejně tak na postu ministra obrany bych uvítal spíše Bartoše než Černochovou.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Michalion | Piráti
31.10.2017 | 16:24:41
Dne 31.10.2017 16:22:10 Michael Sikora napsal(a):

Dne 31.10.2017 16:06:41 Michalion napsal(a):
Předvolební strategie je stále platná, pokud vím, tedy nechápu, proč se tu někdo rozčiluje :) Piráti jedou dál dle toho, co nalajnovali před rozdanim karet. Za mne v pořádku.--- A proto podpořili předsedu sněmovny Vondráčka z ANO. Přijde mi to jako postavené trošku na hlavu..


Mne to přijde jako rozdíl. Tedy funkční sněmovna a funkční vláda :)
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Michael Sikora | Piráti
31.10.2017 | 16:22:10
Dne 31.10.2017 16:06:41 Michalion napsal(a):
Předvolební strategie je stále platná, pokud vím, tedy nechápu, proč se tu někdo rozčiluje :) Piráti jedou dál dle toho, co nalajnovali před rozdanim karet. Za mne v pořádku.
A proto podpořili předsedu sněmovny Vondráčka z ANO. Přijde mi to jako postavené trošku na hlavu..
-2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 |