ZALOŽIL
Dominik Škrba | 12.05.2019
|
12.05.2019 | 10:16:37
Juan Guaido se teď snaží zničit Nicolase Madura. Určitě ho zase Američané ozbrojili. Guaido že prý je za centristickou stranu, nemá to v hlavě v pořádku. Je to ultrapravičák, kterého už měl někdo dávno podříznout.
8
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Michal Hecl | KDU-ČSL
20.04.2019 | 01:18:43
Bohužel to vypadá, že se pan Guaidó ocitl v nultém bodě. Krok mezinárodního společenství byl možná přece jen ukvapený.
15
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
18.04.2019 | 16:41:10
Juan Guaido je symbolem absolutisticke diktatury, jestliže takhle svrhne demokraticky zvoleného Nicolase Madura. Určitě Američané ho tam dosadili, vmisili se do Venezuely a zbraněmi pohrozili. Kubánci, Rusové, Číňané, Severokorejci, Íránci a další státy HNZ nebo SNS spojtete proti tomuto zlu a kdyžpak vás nějaké evropské státy doplní!

Když pan Petříček podpoří Guaida, tak je nedemokratický kojot stejně jako další ministři zahraničí států v EU kromě Řecka, Itálie a Slovenska.
16
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
11.02.2019 | 14:24:52
Dne 05.02.2019 16:04:09 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění (jehož presidentem je Guaidó) bylo zbaveno moci a nahrazeno Ústavním schromážděním (do kterého proběhly legitimní volby, ve kterých velká část opozice odmítla účast) a tedy Maduro ústavu neporušuje, protože byla změněna.

Každopádně, i kdyby Maduro porušoval ústavu, tak Spojené státy nemají žádné právo míchat se do politiky cizích zemí. Vše to je jen záminka, aby se USA a EU zbavili států, které se nezaprodají globalizaci kapitalismu (viz. Libye, Irák, Sýrie, Kuba, Severní Korea a teď Venezuela). Je to jen normální imperialismus.---Dne 05.02.2019 17:20:32 Perun napsal(a):


USA jako Kolumbie či Brazílie musí platit za venezuelské uprchlíky a tím už to přestátvá být jen venezuelský problém.

Ústavu změnil tak aby se zbavil vlivu opozice a jak už tu zmínil kolega.

Co se týče Líbie. Její chudinka válčila s Čadem, financoval teroristy a vyhrožoval Evropě.

O KLDR nemluvě (válku začala ona).

Sýrie je stejná jako Vnezuela. Když problémy přesáhnou její hranice už to není jen její problém.

Fidel v čele Kuby tlačil na Chruščeva aby jaderné zbraně proti USA použil...

Husaj vpadl do Kuvajtu a tiranizoval irácké Kurdy.---Dne 05.02.2019 19:30:11 Dominik Formánek napsal(a):
Stejně tak jako z ostatních zemí odchází a přichází lidé. To je jako říct, že Velká Británie má právo zaútočit na Polsko, protože tam imigrovalo hodně poláků.

Ústavu změnil legálně, žádné zákony neporušuje. Změnil ji aby dal Ústavnímu schromáždění více moci, to, že ty volby opozice bojkotovala je jejich blbost.

Libye bojovala s Čadem v osmdesátých letech, to celkem západu trvalo, než se rozkoukal pro tuto záminku. Evropě Kaddáfí nevyhrožoval, jen řekl, že když ho svrhnou budou mít velký problém s migranty, což se stalo. A teroristy které Kaddáfí financoval byla IRA a Black Panthers Party...to není terorismus v dnešním slova smyslu

Korejská republika vznikla jakožto antikomunistická diktatura a vznikla jen na popud USA, které se báli popularity Kim Čong Ila (jakožto oblíbeného partyzána) a proto odmítli demokratické volby a vytvořili (dva roky po prvních volbách na severu) jižní diktaturu. Severokorejci se snažili dostat svoji zemi zpět.

U Sýrie je to to stejné co u Venezuely, prostě uprchlící/imigranti nejsou validní důvod k invazi.

Protože Kubánskou raketovou krizi začali Spojené státy, když dali rakety do Turecka a Itálie. USA vytvořilo kolem Kuby blokádu, což je válečný akt a celkově se USA chovali strašně agresivně, že je až div, že tu válku nezačali.

Kuwajt vznikl jako pohrobek Britského imperialismu a kradl Iráku ropu pomocí šikmých vrtů. Husajn je několikrát varoval aby s tím přestali...

Prostě, USA tyto státy dobíjí a vytváří své protektoráty. Je to imperialismus a jsem striktně proti.---Dne 05.02.2019 19:52:53 Perun napsal(a):


Rozdíl jsou tisíce během 30 let a přes milion během 5 let. Taky je rozdíl, když emigrují za prací do vyspělé země nebo když emigrují z chudé země do chudé země.

Udělal to poté co prohrál volby do parlametu aby jej obešel.

IRA byla neškodná organizace propagující světoví mír.....

KLDR - několik hladomorů, totalitarismus, unášení lidí, podpora černého trhu, technologie za opicema...

Korejská republika země s jednou z nejvyšších životních úrovní, jedna z nejvyspěleších zemí světa,....

Sýrie - nezvládnutí rozmachu IS, jejich proudění skrze migraty dál, země cílových destinací přestávají igraci zvládat a prto se rozhodnou zasáhnut

O raketách SSSR u nás a v DRN namířených na SRN se nějak zapomíná...

Šikmé vrty byli jen záminkou. Tiranie nad Kurdy však jeden z mnoha Husajnových zločinů.

Čínský imperialismus samozřejmě přehlídneš... Ruské snahy vazalizovat země bývalého SSSR a obnovení vlivu na středním východě samozřejmě pro tebe taky není imperialismus.---Dne 05.02.2019 20:19:24 Dominik Formánek napsal(a):
Nicméně to stále udělal legálně. Takže apel na ústavu je tady neplatný.

IRA nebyla mírumilovná, ani Black Panthers Party, nicméně jejich cíle, za které bojovali jsou dle mého oprávněné. IRA, osvobození Irska od Britské nadvlády, BPP za práva afroameričanů v US. Rozhodně je to něco jiného, než s čím si terorismus asociuje lid dnes, tedy s islamisty.

Hladomory v KLDR byli způsobeny tím, že USA ve své imperialistické válce vybombardovali celou jejich zemi napalmem. Seriózně, USA svrhli na Koreu 635 000 tun bomb a z nich 32 000 tun napalmu. Navíc celý Sever Korei je zemědělsky nevhodná, hornatá oblast, takže jsou problémy se zásobováním pochopitelné. Jižní Korea byla krutá antikomunistická diktatura přesahující i některé dnešní povídky o KLDR. KLDR byla naprosto zničená země, po pádu SSSR jen s podporou Číny, a to ani ne tak velkou. Jižní Korea má do teď velkou ekonomickou podporu největšího kapitalistického impéria na světě, USA.

Růst ISIS byl výsledkem Americké invaze do Iráku, díky svrhnutí Saddáma Husejna měl IS v Iráku sílu a poté napadl Sýrii oslabenou mezitím probíhající občanskou válkou. A chápu vaši kritiku Husejnových prostředků, když se snažil udržet zemi pohromadě, ale tohle nemá řešit USA. Aktuálně podporuji nezávislost Rojavy (která aktuálně tvoří socialistický stát).

O raketách u nás a v Německu se nemluví, protože něměli dolet na hlavní aktéry Kubánské krize.

Čínský i Ruský imperialismus je mi taky proti srsti, nicméně často vykonají dobré věci (nejspíš něvědomě, nebo proti jejich vůli) jen protože bojují proti dominanci Spojených států. Nicméně je to imperialismus, ale je to také prostředek jak vyvrátit mocenskou pozici hegemona USA.---Dne 05.02.2019 23:17:30 Perun napsal(a):


Obešel parlament a podkopal základy svobod... s ústavou si vytřel ři*.

Právě si schváli politiku násilí. Tím pádem je už irelevantní jaká koliv tvá argumetace proti násilí...

Napalm je silnou hořlavinou. Te nezpůsobí hladomor. KLDR dává obrovské prostředky na zbrojení a prakticky žádné do ostátních odvětví a zatím co lid KLDR žral hlínu. Kimové baštili dovážené luxusní potraviny.

Husajn terorizoval Kurdy a ši-íty. Po oslabení Bagdádu se Kurdové a menšinoví sunnité vzdbouřili. (proto dnes USA nechce odejít z Afgánistánu, protože se bojí vytvoření podobného mocenského vakua).

Jenže hegemonii jednoho okamžitě vystřídá hegemonie někoho jiného a já radši USA se zájmi v Pacifiku, Jižní A. než Číny s jejími světovími ambicemi.---Dne 06.02.2019 08:00:15 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění bylo zrušeno. Ústavu neobešel, změnil ji. Volby do Ústavního schromáždění byli fér a svobodné. Opozice se nezúčastnila jen protože neměla šanci.

No, politika násilí...záleží na tom, jak je to oprávněné.

A napalmem spálili všechno tamní zemědělství, stejně tak ten zbytek bomb, prostě je absolutně vybombardovali. KLDR zbrojit musí, protože se ji USA a Jižní Korea snaží zbavit, stejný přístup mají Japonci. Nedivím se, že takto zbrojí. Nicméně uživit soběstačně Severní Koreu je nemožné, jak už jsem řekl, je to hornaté území, nevhodné pro zemědělství a od Korejské války jsou závislí na pomoci z Číny (a SSSR).

Jsem pro vyvrácení pozice USA, nemyslím, že jiné státy mají kapacity stát se celosvětovými hegemony.---Dne 06.02.2019 17:17:12 Perun napsal(a):
Obešel ústavu. Národní schromáždění mělo vyhlásit volby na prezidenta v prosinci 2016. Maduro však ustanovil (proti ústavě) Ustavní schromáždění, které vyhlásilo volby až v květnu 2017, kdy mnoho opozičních kandidátů nesmělo kandidovat a někteří byli hned zavřeni. Tak obešel parlament, který odpověděl legitimním krokem, zvolením prozatimního prezidenta, když Maduro byl zvolen de facto v ilegálních volbách.

Oprávněné....to si však každá strana vykládá jinak.

Plodiny znovu vyrostou a navíc by byl hlad hned po válce a né xkrát dávno po válce. Zbrojení KLDR naopak Japonsko, které bylo silně pacifické, donutilo radikálně změnit politiku (hlavně, když jim Severokorejci odpalovali rakty přímo nad hlavami). Jižní Korea se nechystala napadnout KLDR a nechystá, ale KLDR míří na hlavní město JK dalekonosnými děli do teď.... Navíc KLDR zčíná štvát i samotnou Čínu.

USA jsou ale ideálnímy hegemony a spojenci. Dost daleko se zájmy uplně jinde a přesto se zájmem o klid v Evropě (narozdíl od Německa, kde nám hrozí vazalizace ekonomická i vojenská). Ale není špatné když jim někde někdo konkuruje...---Dne 08.02.2019 18:27:47 Dominik Formánek napsal(a):
Změnil ústavu, dle svých pravomocí. Následně poté utvořil Ústavní shromážnění. Ústava může být změněna, není stálá. A volby do US byly svobodné a sledované mezinárodní komunitou. Je to blbost opozice, když bojkotuje.

Severní Korea byla naprosto zničená, musela začít od nuly. A vybudovat obranyschopnou armádu. Proto se v zásobování spoléhala na SSSR. Hladomor v KLDR nastal kvůli rozpadu SSSR a tím pádem zrušení zásobování.

Hegemon ze své podstaty nemůže být ideální, protože samo slovo hegemon je negativní vlastnost. Nicméně USA, kapitalistická, vykořisťující zámořská oligarchie není spojenec podle mého gusta...---Dne 08.02.2019 18:51:48 Perun napsal(a):


Pro vznik takového schromáždění musí být vyhlášeno referendum dle Venezuelské ústavy. To nebylo a tak ho opozice, která vyhrála volby do parlamentu bojkotovala.

V KLDR byli hladomry i před rozpadem SSSR a byla to KLDR, kdo začal agresivní válku. Jižní Korea se k tomu nechystala a diktatura podobná na Tai-wanu se vzdali vlády po konci rudé hrozby a dnes ksou to nejvyspělejší země s nejvyšší životní úrovní i přesto, že byli válkou podobně zničeny.---Dne 08.02.2019 19:09:36 Dominik Formánek napsal(a):
To s Venezuelskou ústavou není tak úplně pravda. Venezuelská ústava je velmi ohebná a otevřená vlastnímu výkladu, což právě dělá Guaidó. Dokonce i buržoazní proameričtí zbohatličtní novináři fakt neústavnosti nástupu Juana Guaidá pochopili viz. https://plus.rozhlas.cz/spojene-staty-ohybaji-venezuelskou-ustavu-jde-jim-o-zmenu-rezimu-pise-komentator-7753371

Jižní Korea vznikla jako kapitalistický protektorát pod vládou USA, severokorejci jen chtěli zpět svoji zemi. Nemůžu najít žádný hladomor v Severní Koreji před rozpadem SSSR, nejspíš žádný nebyl protože SSSR KLDR zásobovalo v dobách neúrody.---Dne 08.02.2019 19:54:44 Perun napsal(a):
Guaido koná dle ústavy. Pokud není něco s prezidentem (Maduro se stal zvoleným prezidentem po vytvoření nelegálního legislativního orgánu a okleštění kandidátek na prezidenta) v pořádku stává se prozatimním prezidentem předseda parlamentu což Guadio je...

Dobrá. Myslel jsem, že hladomor byl už před rozpadem SSSR...byl okamžitě po (od 1992 - omezování jídla vládou). To však nic nemění, že ani po 40 letech od konce bojů nejsou schopni uživit svélidi i s dodávkami od Číny. viz Vietmam, kerý moc žádnou pomoc neměl.---Dne 08.02.2019 20:00:40 Dominik Formánek napsal(a):
Guaidó jedná neústavně, viz ten odkaz v mém minulém příspěvku. A co se týče KLDR, opravdu nejsou schopni uživit se, když musí udržovat tak velkou armádu jako mají (a kterou potřebují k obraně, viz. Irák, Libye)---Dne 08.02.2019 23:06:26 Perun napsal(a):
Guadó byl zvolen dle ústavy právoplatným venezuelským parlamentem, když prezident jedná neústavně. Maduro si založil vlastní parlament bez svolení v referendu, které je dle ústavy nutné.

Irák vedl agresivní válku a jeho vůdce tiranizoval náboženské a národnostní menšiny.

Libyje vedla agresivní válku a podporovala teroristy.---Dne 09.02.2019 08:53:06 Dominik Formánek napsal(a):
Jenomže národní shromáždění nemůže ani podle staré ústavy sesadit prezidenta, předseda může jen na max. 30 dní převzít jeho pravomoce. A tyto pravomoce může převzít pokud prezident není schopný vykonávat svou funkci například ze zdravotních nebo duševních problémů. Také pokud se sám vzdá úřadu nebo je z něj odvolán venezuelským Nejvyšším soudem. Aby měl Maduro problém ze vzniku Ústavního shromáždění, musel by jeho neústavnost potvrdit Nejvyšší soud, což se nestalo. Takže legálně je Maduro prezident.

Zajímavé je, že USA nevadí válka, když bojují proti jejich nepřátelům (viz. Irácko-Iránská válka), ale když obsadí provincii, která byla od Iráku oddělena Britským imperialismem a je plná ropy, tak to USA zakročí...---Dne 09.02.2019 11:15:10 Perun napsal(a):
Žádného prezidenta nesesadila byl zvolen proti ústavně fakticky není prezidentem. Ústavní soud má pod palcem skrze příbuzné...

Strategii nepřítel mého nepřítele razí všichni včetně komunisticých zemí viz Stalin a Hitler.---Dne 10.02.2019 08:24:14 Dominik Formánek napsal(a):
Madurova volba byla ústavní. Jediná "neústavní" věc bylo Ústavní shromáždění, a na to, aby to bylo legálně neústavní, musel by to uznat Nejvyšší soud, což se nestalo. A vzhledem k tomu, že Maduro je duševně i fyzicky schopný vykonávat funkci prezidenta, to co dělá Guaidó je sesazení ze strany instituce, která na to ani v původní ústavě nemá právo, nemluvě o tom, že byla legálně zbavena moci.---Dne 10.02.2019 18:40:33 Perun napsal(a):
Pokud si s ústavou Maduro vytírá řitť tak se nemůže divit, že mu to opozivce dá sežrat, tečka.---Dne 10.02.2019 20:40:36 Dominik Formánek napsal(a):
Každopádně opozice jedná neústavně a jde o pokus o imperialistický puč.
Stejně jako Maduro. Navíc Venezuelská generalita vesele obchoduje s drogami jako největší mafie ;)
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dominik Formánek | ČSSD
10.02.2019 | 20:40:36
Dne 05.02.2019 16:04:09 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění (jehož presidentem je Guaidó) bylo zbaveno moci a nahrazeno Ústavním schromážděním (do kterého proběhly legitimní volby, ve kterých velká část opozice odmítla účast) a tedy Maduro ústavu neporušuje, protože byla změněna.

Každopádně, i kdyby Maduro porušoval ústavu, tak Spojené státy nemají žádné právo míchat se do politiky cizích zemí. Vše to je jen záminka, aby se USA a EU zbavili států, které se nezaprodají globalizaci kapitalismu (viz. Libye, Irák, Sýrie, Kuba, Severní Korea a teď Venezuela). Je to jen normální imperialismus.---Dne 05.02.2019 17:20:32 Perun napsal(a):


USA jako Kolumbie či Brazílie musí platit za venezuelské uprchlíky a tím už to přestátvá být jen venezuelský problém.

Ústavu změnil tak aby se zbavil vlivu opozice a jak už tu zmínil kolega.

Co se týče Líbie. Její chudinka válčila s Čadem, financoval teroristy a vyhrožoval Evropě.

O KLDR nemluvě (válku začala ona).

Sýrie je stejná jako Vnezuela. Když problémy přesáhnou její hranice už to není jen její problém.

Fidel v čele Kuby tlačil na Chruščeva aby jaderné zbraně proti USA použil...

Husaj vpadl do Kuvajtu a tiranizoval irácké Kurdy.---Dne 05.02.2019 19:30:11 Dominik Formánek napsal(a):
Stejně tak jako z ostatních zemí odchází a přichází lidé. To je jako říct, že Velká Británie má právo zaútočit na Polsko, protože tam imigrovalo hodně poláků.

Ústavu změnil legálně, žádné zákony neporušuje. Změnil ji aby dal Ústavnímu schromáždění více moci, to, že ty volby opozice bojkotovala je jejich blbost.

Libye bojovala s Čadem v osmdesátých letech, to celkem západu trvalo, než se rozkoukal pro tuto záminku. Evropě Kaddáfí nevyhrožoval, jen řekl, že když ho svrhnou budou mít velký problém s migranty, což se stalo. A teroristy které Kaddáfí financoval byla IRA a Black Panthers Party...to není terorismus v dnešním slova smyslu

Korejská republika vznikla jakožto antikomunistická diktatura a vznikla jen na popud USA, které se báli popularity Kim Čong Ila (jakožto oblíbeného partyzána) a proto odmítli demokratické volby a vytvořili (dva roky po prvních volbách na severu) jižní diktaturu. Severokorejci se snažili dostat svoji zemi zpět.

U Sýrie je to to stejné co u Venezuely, prostě uprchlící/imigranti nejsou validní důvod k invazi.

Protože Kubánskou raketovou krizi začali Spojené státy, když dali rakety do Turecka a Itálie. USA vytvořilo kolem Kuby blokádu, což je válečný akt a celkově se USA chovali strašně agresivně, že je až div, že tu válku nezačali.

Kuwajt vznikl jako pohrobek Britského imperialismu a kradl Iráku ropu pomocí šikmých vrtů. Husajn je několikrát varoval aby s tím přestali...

Prostě, USA tyto státy dobíjí a vytváří své protektoráty. Je to imperialismus a jsem striktně proti.---Dne 05.02.2019 19:52:53 Perun napsal(a):


Rozdíl jsou tisíce během 30 let a přes milion během 5 let. Taky je rozdíl, když emigrují za prací do vyspělé země nebo když emigrují z chudé země do chudé země.

Udělal to poté co prohrál volby do parlametu aby jej obešel.

IRA byla neškodná organizace propagující světoví mír.....

KLDR - několik hladomorů, totalitarismus, unášení lidí, podpora černého trhu, technologie za opicema...

Korejská republika země s jednou z nejvyšších životních úrovní, jedna z nejvyspěleších zemí světa,....

Sýrie - nezvládnutí rozmachu IS, jejich proudění skrze migraty dál, země cílových destinací přestávají igraci zvládat a prto se rozhodnou zasáhnut

O raketách SSSR u nás a v DRN namířených na SRN se nějak zapomíná...

Šikmé vrty byli jen záminkou. Tiranie nad Kurdy však jeden z mnoha Husajnových zločinů.

Čínský imperialismus samozřejmě přehlídneš... Ruské snahy vazalizovat země bývalého SSSR a obnovení vlivu na středním východě samozřejmě pro tebe taky není imperialismus.---Dne 05.02.2019 20:19:24 Dominik Formánek napsal(a):
Nicméně to stále udělal legálně. Takže apel na ústavu je tady neplatný.

IRA nebyla mírumilovná, ani Black Panthers Party, nicméně jejich cíle, za které bojovali jsou dle mého oprávněné. IRA, osvobození Irska od Britské nadvlády, BPP za práva afroameričanů v US. Rozhodně je to něco jiného, než s čím si terorismus asociuje lid dnes, tedy s islamisty.

Hladomory v KLDR byli způsobeny tím, že USA ve své imperialistické válce vybombardovali celou jejich zemi napalmem. Seriózně, USA svrhli na Koreu 635 000 tun bomb a z nich 32 000 tun napalmu. Navíc celý Sever Korei je zemědělsky nevhodná, hornatá oblast, takže jsou problémy se zásobováním pochopitelné. Jižní Korea byla krutá antikomunistická diktatura přesahující i některé dnešní povídky o KLDR. KLDR byla naprosto zničená země, po pádu SSSR jen s podporou Číny, a to ani ne tak velkou. Jižní Korea má do teď velkou ekonomickou podporu největšího kapitalistického impéria na světě, USA.

Růst ISIS byl výsledkem Americké invaze do Iráku, díky svrhnutí Saddáma Husejna měl IS v Iráku sílu a poté napadl Sýrii oslabenou mezitím probíhající občanskou válkou. A chápu vaši kritiku Husejnových prostředků, když se snažil udržet zemi pohromadě, ale tohle nemá řešit USA. Aktuálně podporuji nezávislost Rojavy (která aktuálně tvoří socialistický stát).

O raketách u nás a v Německu se nemluví, protože něměli dolet na hlavní aktéry Kubánské krize.

Čínský i Ruský imperialismus je mi taky proti srsti, nicméně často vykonají dobré věci (nejspíš něvědomě, nebo proti jejich vůli) jen protože bojují proti dominanci Spojených států. Nicméně je to imperialismus, ale je to také prostředek jak vyvrátit mocenskou pozici hegemona USA.---Dne 05.02.2019 23:17:30 Perun napsal(a):


Obešel parlament a podkopal základy svobod... s ústavou si vytřel ři*.

Právě si schváli politiku násilí. Tím pádem je už irelevantní jaká koliv tvá argumetace proti násilí...

Napalm je silnou hořlavinou. Te nezpůsobí hladomor. KLDR dává obrovské prostředky na zbrojení a prakticky žádné do ostátních odvětví a zatím co lid KLDR žral hlínu. Kimové baštili dovážené luxusní potraviny.

Husajn terorizoval Kurdy a ši-íty. Po oslabení Bagdádu se Kurdové a menšinoví sunnité vzdbouřili. (proto dnes USA nechce odejít z Afgánistánu, protože se bojí vytvoření podobného mocenského vakua).

Jenže hegemonii jednoho okamžitě vystřídá hegemonie někoho jiného a já radši USA se zájmi v Pacifiku, Jižní A. než Číny s jejími světovími ambicemi.---Dne 06.02.2019 08:00:15 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění bylo zrušeno. Ústavu neobešel, změnil ji. Volby do Ústavního schromáždění byli fér a svobodné. Opozice se nezúčastnila jen protože neměla šanci.

No, politika násilí...záleží na tom, jak je to oprávněné.

A napalmem spálili všechno tamní zemědělství, stejně tak ten zbytek bomb, prostě je absolutně vybombardovali. KLDR zbrojit musí, protože se ji USA a Jižní Korea snaží zbavit, stejný přístup mají Japonci. Nedivím se, že takto zbrojí. Nicméně uživit soběstačně Severní Koreu je nemožné, jak už jsem řekl, je to hornaté území, nevhodné pro zemědělství a od Korejské války jsou závislí na pomoci z Číny (a SSSR).

Jsem pro vyvrácení pozice USA, nemyslím, že jiné státy mají kapacity stát se celosvětovými hegemony.---Dne 06.02.2019 17:17:12 Perun napsal(a):
Obešel ústavu. Národní schromáždění mělo vyhlásit volby na prezidenta v prosinci 2016. Maduro však ustanovil (proti ústavě) Ustavní schromáždění, které vyhlásilo volby až v květnu 2017, kdy mnoho opozičních kandidátů nesmělo kandidovat a někteří byli hned zavřeni. Tak obešel parlament, který odpověděl legitimním krokem, zvolením prozatimního prezidenta, když Maduro byl zvolen de facto v ilegálních volbách.

Oprávněné....to si však každá strana vykládá jinak.

Plodiny znovu vyrostou a navíc by byl hlad hned po válce a né xkrát dávno po válce. Zbrojení KLDR naopak Japonsko, které bylo silně pacifické, donutilo radikálně změnit politiku (hlavně, když jim Severokorejci odpalovali rakty přímo nad hlavami). Jižní Korea se nechystala napadnout KLDR a nechystá, ale KLDR míří na hlavní město JK dalekonosnými děli do teď.... Navíc KLDR zčíná štvát i samotnou Čínu.

USA jsou ale ideálnímy hegemony a spojenci. Dost daleko se zájmy uplně jinde a přesto se zájmem o klid v Evropě (narozdíl od Německa, kde nám hrozí vazalizace ekonomická i vojenská). Ale není špatné když jim někde někdo konkuruje...---Dne 08.02.2019 18:27:47 Dominik Formánek napsal(a):
Změnil ústavu, dle svých pravomocí. Následně poté utvořil Ústavní shromážnění. Ústava může být změněna, není stálá. A volby do US byly svobodné a sledované mezinárodní komunitou. Je to blbost opozice, když bojkotuje.

Severní Korea byla naprosto zničená, musela začít od nuly. A vybudovat obranyschopnou armádu. Proto se v zásobování spoléhala na SSSR. Hladomor v KLDR nastal kvůli rozpadu SSSR a tím pádem zrušení zásobování.

Hegemon ze své podstaty nemůže být ideální, protože samo slovo hegemon je negativní vlastnost. Nicméně USA, kapitalistická, vykořisťující zámořská oligarchie není spojenec podle mého gusta...---Dne 08.02.2019 18:51:48 Perun napsal(a):


Pro vznik takového schromáždění musí být vyhlášeno referendum dle Venezuelské ústavy. To nebylo a tak ho opozice, která vyhrála volby do parlamentu bojkotovala.

V KLDR byli hladomry i před rozpadem SSSR a byla to KLDR, kdo začal agresivní válku. Jižní Korea se k tomu nechystala a diktatura podobná na Tai-wanu se vzdali vlády po konci rudé hrozby a dnes ksou to nejvyspělejší země s nejvyšší životní úrovní i přesto, že byli válkou podobně zničeny.---Dne 08.02.2019 19:09:36 Dominik Formánek napsal(a):
To s Venezuelskou ústavou není tak úplně pravda. Venezuelská ústava je velmi ohebná a otevřená vlastnímu výkladu, což právě dělá Guaidó. Dokonce i buržoazní proameričtí zbohatličtní novináři fakt neústavnosti nástupu Juana Guaidá pochopili viz. https://plus.rozhlas.cz/spojene-staty-ohybaji-venezuelskou-ustavu-jde-jim-o-zmenu-rezimu-pise-komentator-7753371

Jižní Korea vznikla jako kapitalistický protektorát pod vládou USA, severokorejci jen chtěli zpět svoji zemi. Nemůžu najít žádný hladomor v Severní Koreji před rozpadem SSSR, nejspíš žádný nebyl protože SSSR KLDR zásobovalo v dobách neúrody.---Dne 08.02.2019 19:54:44 Perun napsal(a):
Guaido koná dle ústavy. Pokud není něco s prezidentem (Maduro se stal zvoleným prezidentem po vytvoření nelegálního legislativního orgánu a okleštění kandidátek na prezidenta) v pořádku stává se prozatimním prezidentem předseda parlamentu což Guadio je...

Dobrá. Myslel jsem, že hladomor byl už před rozpadem SSSR...byl okamžitě po (od 1992 - omezování jídla vládou). To však nic nemění, že ani po 40 letech od konce bojů nejsou schopni uživit svélidi i s dodávkami od Číny. viz Vietmam, kerý moc žádnou pomoc neměl.---Dne 08.02.2019 20:00:40 Dominik Formánek napsal(a):
Guaidó jedná neústavně, viz ten odkaz v mém minulém příspěvku. A co se týče KLDR, opravdu nejsou schopni uživit se, když musí udržovat tak velkou armádu jako mají (a kterou potřebují k obraně, viz. Irák, Libye)---Dne 08.02.2019 23:06:26 Perun napsal(a):
Guadó byl zvolen dle ústavy právoplatným venezuelským parlamentem, když prezident jedná neústavně. Maduro si založil vlastní parlament bez svolení v referendu, které je dle ústavy nutné.

Irák vedl agresivní válku a jeho vůdce tiranizoval náboženské a národnostní menšiny.

Libyje vedla agresivní válku a podporovala teroristy.---Dne 09.02.2019 08:53:06 Dominik Formánek napsal(a):
Jenomže národní shromáždění nemůže ani podle staré ústavy sesadit prezidenta, předseda může jen na max. 30 dní převzít jeho pravomoce. A tyto pravomoce může převzít pokud prezident není schopný vykonávat svou funkci například ze zdravotních nebo duševních problémů. Také pokud se sám vzdá úřadu nebo je z něj odvolán venezuelským Nejvyšším soudem. Aby měl Maduro problém ze vzniku Ústavního shromáždění, musel by jeho neústavnost potvrdit Nejvyšší soud, což se nestalo. Takže legálně je Maduro prezident.

Zajímavé je, že USA nevadí válka, když bojují proti jejich nepřátelům (viz. Irácko-Iránská válka), ale když obsadí provincii, která byla od Iráku oddělena Britským imperialismem a je plná ropy, tak to USA zakročí...---Dne 09.02.2019 11:15:10 Perun napsal(a):
Žádného prezidenta nesesadila byl zvolen proti ústavně fakticky není prezidentem. Ústavní soud má pod palcem skrze příbuzné...

Strategii nepřítel mého nepřítele razí všichni včetně komunisticých zemí viz Stalin a Hitler.---Dne 10.02.2019 08:24:14 Dominik Formánek napsal(a):
Madurova volba byla ústavní. Jediná "neústavní" věc bylo Ústavní shromáždění, a na to, aby to bylo legálně neústavní, musel by to uznat Nejvyšší soud, což se nestalo. A vzhledem k tomu, že Maduro je duševně i fyzicky schopný vykonávat funkci prezidenta, to co dělá Guaidó je sesazení ze strany instituce, která na to ani v původní ústavě nemá právo, nemluvě o tom, že byla legálně zbavena moci.---Dne 10.02.2019 18:40:33 Perun napsal(a):
Pokud si s ústavou Maduro vytírá řitť tak se nemůže divit, že mu to opozivce dá sežrat, tečka.
Každopádně opozice jedná neústavně a jde o pokus o imperialistický puč.
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
10.02.2019 | 18:40:33
Dne 05.02.2019 16:04:09 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění (jehož presidentem je Guaidó) bylo zbaveno moci a nahrazeno Ústavním schromážděním (do kterého proběhly legitimní volby, ve kterých velká část opozice odmítla účast) a tedy Maduro ústavu neporušuje, protože byla změněna.

Každopádně, i kdyby Maduro porušoval ústavu, tak Spojené státy nemají žádné právo míchat se do politiky cizích zemí. Vše to je jen záminka, aby se USA a EU zbavili států, které se nezaprodají globalizaci kapitalismu (viz. Libye, Irák, Sýrie, Kuba, Severní Korea a teď Venezuela). Je to jen normální imperialismus.---Dne 05.02.2019 17:20:32 Perun napsal(a):


USA jako Kolumbie či Brazílie musí platit za venezuelské uprchlíky a tím už to přestátvá být jen venezuelský problém.

Ústavu změnil tak aby se zbavil vlivu opozice a jak už tu zmínil kolega.

Co se týče Líbie. Její chudinka válčila s Čadem, financoval teroristy a vyhrožoval Evropě.

O KLDR nemluvě (válku začala ona).

Sýrie je stejná jako Vnezuela. Když problémy přesáhnou její hranice už to není jen její problém.

Fidel v čele Kuby tlačil na Chruščeva aby jaderné zbraně proti USA použil...

Husaj vpadl do Kuvajtu a tiranizoval irácké Kurdy.---Dne 05.02.2019 19:30:11 Dominik Formánek napsal(a):
Stejně tak jako z ostatních zemí odchází a přichází lidé. To je jako říct, že Velká Británie má právo zaútočit na Polsko, protože tam imigrovalo hodně poláků.

Ústavu změnil legálně, žádné zákony neporušuje. Změnil ji aby dal Ústavnímu schromáždění více moci, to, že ty volby opozice bojkotovala je jejich blbost.

Libye bojovala s Čadem v osmdesátých letech, to celkem západu trvalo, než se rozkoukal pro tuto záminku. Evropě Kaddáfí nevyhrožoval, jen řekl, že když ho svrhnou budou mít velký problém s migranty, což se stalo. A teroristy které Kaddáfí financoval byla IRA a Black Panthers Party...to není terorismus v dnešním slova smyslu

Korejská republika vznikla jakožto antikomunistická diktatura a vznikla jen na popud USA, které se báli popularity Kim Čong Ila (jakožto oblíbeného partyzána) a proto odmítli demokratické volby a vytvořili (dva roky po prvních volbách na severu) jižní diktaturu. Severokorejci se snažili dostat svoji zemi zpět.

U Sýrie je to to stejné co u Venezuely, prostě uprchlící/imigranti nejsou validní důvod k invazi.

Protože Kubánskou raketovou krizi začali Spojené státy, když dali rakety do Turecka a Itálie. USA vytvořilo kolem Kuby blokádu, což je válečný akt a celkově se USA chovali strašně agresivně, že je až div, že tu válku nezačali.

Kuwajt vznikl jako pohrobek Britského imperialismu a kradl Iráku ropu pomocí šikmých vrtů. Husajn je několikrát varoval aby s tím přestali...

Prostě, USA tyto státy dobíjí a vytváří své protektoráty. Je to imperialismus a jsem striktně proti.---Dne 05.02.2019 19:52:53 Perun napsal(a):


Rozdíl jsou tisíce během 30 let a přes milion během 5 let. Taky je rozdíl, když emigrují za prací do vyspělé země nebo když emigrují z chudé země do chudé země.

Udělal to poté co prohrál volby do parlametu aby jej obešel.

IRA byla neškodná organizace propagující světoví mír.....

KLDR - několik hladomorů, totalitarismus, unášení lidí, podpora černého trhu, technologie za opicema...

Korejská republika země s jednou z nejvyšších životních úrovní, jedna z nejvyspěleších zemí světa,....

Sýrie - nezvládnutí rozmachu IS, jejich proudění skrze migraty dál, země cílových destinací přestávají igraci zvládat a prto se rozhodnou zasáhnut

O raketách SSSR u nás a v DRN namířených na SRN se nějak zapomíná...

Šikmé vrty byli jen záminkou. Tiranie nad Kurdy však jeden z mnoha Husajnových zločinů.

Čínský imperialismus samozřejmě přehlídneš... Ruské snahy vazalizovat země bývalého SSSR a obnovení vlivu na středním východě samozřejmě pro tebe taky není imperialismus.---Dne 05.02.2019 20:19:24 Dominik Formánek napsal(a):
Nicméně to stále udělal legálně. Takže apel na ústavu je tady neplatný.

IRA nebyla mírumilovná, ani Black Panthers Party, nicméně jejich cíle, za které bojovali jsou dle mého oprávněné. IRA, osvobození Irska od Britské nadvlády, BPP za práva afroameričanů v US. Rozhodně je to něco jiného, než s čím si terorismus asociuje lid dnes, tedy s islamisty.

Hladomory v KLDR byli způsobeny tím, že USA ve své imperialistické válce vybombardovali celou jejich zemi napalmem. Seriózně, USA svrhli na Koreu 635 000 tun bomb a z nich 32 000 tun napalmu. Navíc celý Sever Korei je zemědělsky nevhodná, hornatá oblast, takže jsou problémy se zásobováním pochopitelné. Jižní Korea byla krutá antikomunistická diktatura přesahující i některé dnešní povídky o KLDR. KLDR byla naprosto zničená země, po pádu SSSR jen s podporou Číny, a to ani ne tak velkou. Jižní Korea má do teď velkou ekonomickou podporu největšího kapitalistického impéria na světě, USA.

Růst ISIS byl výsledkem Americké invaze do Iráku, díky svrhnutí Saddáma Husejna měl IS v Iráku sílu a poté napadl Sýrii oslabenou mezitím probíhající občanskou válkou. A chápu vaši kritiku Husejnových prostředků, když se snažil udržet zemi pohromadě, ale tohle nemá řešit USA. Aktuálně podporuji nezávislost Rojavy (která aktuálně tvoří socialistický stát).

O raketách u nás a v Německu se nemluví, protože něměli dolet na hlavní aktéry Kubánské krize.

Čínský i Ruský imperialismus je mi taky proti srsti, nicméně často vykonají dobré věci (nejspíš něvědomě, nebo proti jejich vůli) jen protože bojují proti dominanci Spojených států. Nicméně je to imperialismus, ale je to také prostředek jak vyvrátit mocenskou pozici hegemona USA.---Dne 05.02.2019 23:17:30 Perun napsal(a):


Obešel parlament a podkopal základy svobod... s ústavou si vytřel ři*.

Právě si schváli politiku násilí. Tím pádem je už irelevantní jaká koliv tvá argumetace proti násilí...

Napalm je silnou hořlavinou. Te nezpůsobí hladomor. KLDR dává obrovské prostředky na zbrojení a prakticky žádné do ostátních odvětví a zatím co lid KLDR žral hlínu. Kimové baštili dovážené luxusní potraviny.

Husajn terorizoval Kurdy a ši-íty. Po oslabení Bagdádu se Kurdové a menšinoví sunnité vzdbouřili. (proto dnes USA nechce odejít z Afgánistánu, protože se bojí vytvoření podobného mocenského vakua).

Jenže hegemonii jednoho okamžitě vystřídá hegemonie někoho jiného a já radši USA se zájmi v Pacifiku, Jižní A. než Číny s jejími světovími ambicemi.---Dne 06.02.2019 08:00:15 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění bylo zrušeno. Ústavu neobešel, změnil ji. Volby do Ústavního schromáždění byli fér a svobodné. Opozice se nezúčastnila jen protože neměla šanci.

No, politika násilí...záleží na tom, jak je to oprávněné.

A napalmem spálili všechno tamní zemědělství, stejně tak ten zbytek bomb, prostě je absolutně vybombardovali. KLDR zbrojit musí, protože se ji USA a Jižní Korea snaží zbavit, stejný přístup mají Japonci. Nedivím se, že takto zbrojí. Nicméně uživit soběstačně Severní Koreu je nemožné, jak už jsem řekl, je to hornaté území, nevhodné pro zemědělství a od Korejské války jsou závislí na pomoci z Číny (a SSSR).

Jsem pro vyvrácení pozice USA, nemyslím, že jiné státy mají kapacity stát se celosvětovými hegemony.---Dne 06.02.2019 17:17:12 Perun napsal(a):
Obešel ústavu. Národní schromáždění mělo vyhlásit volby na prezidenta v prosinci 2016. Maduro však ustanovil (proti ústavě) Ustavní schromáždění, které vyhlásilo volby až v květnu 2017, kdy mnoho opozičních kandidátů nesmělo kandidovat a někteří byli hned zavřeni. Tak obešel parlament, který odpověděl legitimním krokem, zvolením prozatimního prezidenta, když Maduro byl zvolen de facto v ilegálních volbách.

Oprávněné....to si však každá strana vykládá jinak.

Plodiny znovu vyrostou a navíc by byl hlad hned po válce a né xkrát dávno po válce. Zbrojení KLDR naopak Japonsko, které bylo silně pacifické, donutilo radikálně změnit politiku (hlavně, když jim Severokorejci odpalovali rakty přímo nad hlavami). Jižní Korea se nechystala napadnout KLDR a nechystá, ale KLDR míří na hlavní město JK dalekonosnými děli do teď.... Navíc KLDR zčíná štvát i samotnou Čínu.

USA jsou ale ideálnímy hegemony a spojenci. Dost daleko se zájmy uplně jinde a přesto se zájmem o klid v Evropě (narozdíl od Německa, kde nám hrozí vazalizace ekonomická i vojenská). Ale není špatné když jim někde někdo konkuruje...---Dne 08.02.2019 18:27:47 Dominik Formánek napsal(a):
Změnil ústavu, dle svých pravomocí. Následně poté utvořil Ústavní shromážnění. Ústava může být změněna, není stálá. A volby do US byly svobodné a sledované mezinárodní komunitou. Je to blbost opozice, když bojkotuje.

Severní Korea byla naprosto zničená, musela začít od nuly. A vybudovat obranyschopnou armádu. Proto se v zásobování spoléhala na SSSR. Hladomor v KLDR nastal kvůli rozpadu SSSR a tím pádem zrušení zásobování.

Hegemon ze své podstaty nemůže být ideální, protože samo slovo hegemon je negativní vlastnost. Nicméně USA, kapitalistická, vykořisťující zámořská oligarchie není spojenec podle mého gusta...---Dne 08.02.2019 18:51:48 Perun napsal(a):


Pro vznik takového schromáždění musí být vyhlášeno referendum dle Venezuelské ústavy. To nebylo a tak ho opozice, která vyhrála volby do parlamentu bojkotovala.

V KLDR byli hladomry i před rozpadem SSSR a byla to KLDR, kdo začal agresivní válku. Jižní Korea se k tomu nechystala a diktatura podobná na Tai-wanu se vzdali vlády po konci rudé hrozby a dnes ksou to nejvyspělejší země s nejvyšší životní úrovní i přesto, že byli válkou podobně zničeny.---Dne 08.02.2019 19:09:36 Dominik Formánek napsal(a):
To s Venezuelskou ústavou není tak úplně pravda. Venezuelská ústava je velmi ohebná a otevřená vlastnímu výkladu, což právě dělá Guaidó. Dokonce i buržoazní proameričtí zbohatličtní novináři fakt neústavnosti nástupu Juana Guaidá pochopili viz. https://plus.rozhlas.cz/spojene-staty-ohybaji-venezuelskou-ustavu-jde-jim-o-zmenu-rezimu-pise-komentator-7753371

Jižní Korea vznikla jako kapitalistický protektorát pod vládou USA, severokorejci jen chtěli zpět svoji zemi. Nemůžu najít žádný hladomor v Severní Koreji před rozpadem SSSR, nejspíš žádný nebyl protože SSSR KLDR zásobovalo v dobách neúrody.---Dne 08.02.2019 19:54:44 Perun napsal(a):
Guaido koná dle ústavy. Pokud není něco s prezidentem (Maduro se stal zvoleným prezidentem po vytvoření nelegálního legislativního orgánu a okleštění kandidátek na prezidenta) v pořádku stává se prozatimním prezidentem předseda parlamentu což Guadio je...

Dobrá. Myslel jsem, že hladomor byl už před rozpadem SSSR...byl okamžitě po (od 1992 - omezování jídla vládou). To však nic nemění, že ani po 40 letech od konce bojů nejsou schopni uživit svélidi i s dodávkami od Číny. viz Vietmam, kerý moc žádnou pomoc neměl.---Dne 08.02.2019 20:00:40 Dominik Formánek napsal(a):
Guaidó jedná neústavně, viz ten odkaz v mém minulém příspěvku. A co se týče KLDR, opravdu nejsou schopni uživit se, když musí udržovat tak velkou armádu jako mají (a kterou potřebují k obraně, viz. Irák, Libye)---Dne 08.02.2019 23:06:26 Perun napsal(a):
Guadó byl zvolen dle ústavy právoplatným venezuelským parlamentem, když prezident jedná neústavně. Maduro si založil vlastní parlament bez svolení v referendu, které je dle ústavy nutné.

Irák vedl agresivní válku a jeho vůdce tiranizoval náboženské a národnostní menšiny.

Libyje vedla agresivní válku a podporovala teroristy.---Dne 09.02.2019 08:53:06 Dominik Formánek napsal(a):
Jenomže národní shromáždění nemůže ani podle staré ústavy sesadit prezidenta, předseda může jen na max. 30 dní převzít jeho pravomoce. A tyto pravomoce může převzít pokud prezident není schopný vykonávat svou funkci například ze zdravotních nebo duševních problémů. Také pokud se sám vzdá úřadu nebo je z něj odvolán venezuelským Nejvyšším soudem. Aby měl Maduro problém ze vzniku Ústavního shromáždění, musel by jeho neústavnost potvrdit Nejvyšší soud, což se nestalo. Takže legálně je Maduro prezident.

Zajímavé je, že USA nevadí válka, když bojují proti jejich nepřátelům (viz. Irácko-Iránská válka), ale když obsadí provincii, která byla od Iráku oddělena Britským imperialismem a je plná ropy, tak to USA zakročí...---Dne 09.02.2019 11:15:10 Perun napsal(a):
Žádného prezidenta nesesadila byl zvolen proti ústavně fakticky není prezidentem. Ústavní soud má pod palcem skrze příbuzné...

Strategii nepřítel mého nepřítele razí všichni včetně komunisticých zemí viz Stalin a Hitler.---Dne 10.02.2019 08:24:14 Dominik Formánek napsal(a):
Madurova volba byla ústavní. Jediná "neústavní" věc bylo Ústavní shromáždění, a na to, aby to bylo legálně neústavní, musel by to uznat Nejvyšší soud, což se nestalo. A vzhledem k tomu, že Maduro je duševně i fyzicky schopný vykonávat funkci prezidenta, to co dělá Guaidó je sesazení ze strany instituce, která na to ani v původní ústavě nemá právo, nemluvě o tom, že byla legálně zbavena moci.
Pokud si s ústavou Maduro vytírá řitť tak se nemůže divit, že mu to opozivce dá sežrat, tečka.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Perun | ODS
10.02.2019 | 18:37:51
Dne 05.02.2019 16:04:09 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění (jehož presidentem je Guaidó) bylo zbaveno moci a nahrazeno Ústavním schromážděním (do kterého proběhly legitimní volby, ve kterých velká část opozice odmítla účast) a tedy Maduro ústavu neporušuje, protože byla změněna.

Každopádně, i kdyby Maduro porušoval ústavu, tak Spojené státy nemají žádné právo míchat se do politiky cizích zemí. Vše to je jen záminka, aby se USA a EU zbavili států, které se nezaprodají globalizaci kapitalismu (viz. Libye, Irák, Sýrie, Kuba, Severní Korea a teď Venezuela). Je to jen normální imperialismus.---Dne 05.02.2019 17:20:32 Perun napsal(a):


USA jako Kolumbie či Brazílie musí platit za venezuelské uprchlíky a tím už to přestátvá být jen venezuelský problém.

Ústavu změnil tak aby se zbavil vlivu opozice a jak už tu zmínil kolega.

Co se týče Líbie. Její chudinka válčila s Čadem, financoval teroristy a vyhrožoval Evropě.

O KLDR nemluvě (válku začala ona).

Sýrie je stejná jako Vnezuela. Když problémy přesáhnou její hranice už to není jen její problém.

Fidel v čele Kuby tlačil na Chruščeva aby jaderné zbraně proti USA použil...

Husaj vpadl do Kuvajtu a tiranizoval irácké Kurdy.---Dne 05.02.2019 19:30:11 Dominik Formánek napsal(a):
Stejně tak jako z ostatních zemí odchází a přichází lidé. To je jako říct, že Velká Británie má právo zaútočit na Polsko, protože tam imigrovalo hodně poláků.

Ústavu změnil legálně, žádné zákony neporušuje. Změnil ji aby dal Ústavnímu schromáždění více moci, to, že ty volby opozice bojkotovala je jejich blbost.

Libye bojovala s Čadem v osmdesátých letech, to celkem západu trvalo, než se rozkoukal pro tuto záminku. Evropě Kaddáfí nevyhrožoval, jen řekl, že když ho svrhnou budou mít velký problém s migranty, což se stalo. A teroristy které Kaddáfí financoval byla IRA a Black Panthers Party...to není terorismus v dnešním slova smyslu

Korejská republika vznikla jakožto antikomunistická diktatura a vznikla jen na popud USA, které se báli popularity Kim Čong Ila (jakožto oblíbeného partyzána) a proto odmítli demokratické volby a vytvořili (dva roky po prvních volbách na severu) jižní diktaturu. Severokorejci se snažili dostat svoji zemi zpět.

U Sýrie je to to stejné co u Venezuely, prostě uprchlící/imigranti nejsou validní důvod k invazi.

Protože Kubánskou raketovou krizi začali Spojené státy, když dali rakety do Turecka a Itálie. USA vytvořilo kolem Kuby blokádu, což je válečný akt a celkově se USA chovali strašně agresivně, že je až div, že tu válku nezačali.

Kuwajt vznikl jako pohrobek Britského imperialismu a kradl Iráku ropu pomocí šikmých vrtů. Husajn je několikrát varoval aby s tím přestali...

Prostě, USA tyto státy dobíjí a vytváří své protektoráty. Je to imperialismus a jsem striktně proti.---Dne 05.02.2019 19:52:53 Perun napsal(a):


Rozdíl jsou tisíce během 30 let a přes milion během 5 let. Taky je rozdíl, když emigrují za prací do vyspělé země nebo když emigrují z chudé země do chudé země.

Udělal to poté co prohrál volby do parlametu aby jej obešel.

IRA byla neškodná organizace propagující světoví mír.....

KLDR - několik hladomorů, totalitarismus, unášení lidí, podpora černého trhu, technologie za opicema...

Korejská republika země s jednou z nejvyšších životních úrovní, jedna z nejvyspěleších zemí světa,....

Sýrie - nezvládnutí rozmachu IS, jejich proudění skrze migraty dál, země cílových destinací přestávají igraci zvládat a prto se rozhodnou zasáhnut

O raketách SSSR u nás a v DRN namířených na SRN se nějak zapomíná...

Šikmé vrty byli jen záminkou. Tiranie nad Kurdy však jeden z mnoha Husajnových zločinů.

Čínský imperialismus samozřejmě přehlídneš... Ruské snahy vazalizovat země bývalého SSSR a obnovení vlivu na středním východě samozřejmě pro tebe taky není imperialismus.---Dne 05.02.2019 20:19:24 Dominik Formánek napsal(a):
Nicméně to stále udělal legálně. Takže apel na ústavu je tady neplatný.

IRA nebyla mírumilovná, ani Black Panthers Party, nicméně jejich cíle, za které bojovali jsou dle mého oprávněné. IRA, osvobození Irska od Britské nadvlády, BPP za práva afroameričanů v US. Rozhodně je to něco jiného, než s čím si terorismus asociuje lid dnes, tedy s islamisty.

Hladomory v KLDR byli způsobeny tím, že USA ve své imperialistické válce vybombardovali celou jejich zemi napalmem. Seriózně, USA svrhli na Koreu 635 000 tun bomb a z nich 32 000 tun napalmu. Navíc celý Sever Korei je zemědělsky nevhodná, hornatá oblast, takže jsou problémy se zásobováním pochopitelné. Jižní Korea byla krutá antikomunistická diktatura přesahující i některé dnešní povídky o KLDR. KLDR byla naprosto zničená země, po pádu SSSR jen s podporou Číny, a to ani ne tak velkou. Jižní Korea má do teď velkou ekonomickou podporu největšího kapitalistického impéria na světě, USA.

Růst ISIS byl výsledkem Americké invaze do Iráku, díky svrhnutí Saddáma Husejna měl IS v Iráku sílu a poté napadl Sýrii oslabenou mezitím probíhající občanskou válkou. A chápu vaši kritiku Husejnových prostředků, když se snažil udržet zemi pohromadě, ale tohle nemá řešit USA. Aktuálně podporuji nezávislost Rojavy (která aktuálně tvoří socialistický stát).

O raketách u nás a v Německu se nemluví, protože něměli dolet na hlavní aktéry Kubánské krize.

Čínský i Ruský imperialismus je mi taky proti srsti, nicméně často vykonají dobré věci (nejspíš něvědomě, nebo proti jejich vůli) jen protože bojují proti dominanci Spojených států. Nicméně je to imperialismus, ale je to také prostředek jak vyvrátit mocenskou pozici hegemona USA.---Dne 05.02.2019 23:17:30 Perun napsal(a):


Obešel parlament a podkopal základy svobod... s ústavou si vytřel ři*.

Právě si schváli politiku násilí. Tím pádem je už irelevantní jaká koliv tvá argumetace proti násilí...

Napalm je silnou hořlavinou. Te nezpůsobí hladomor. KLDR dává obrovské prostředky na zbrojení a prakticky žádné do ostátních odvětví a zatím co lid KLDR žral hlínu. Kimové baštili dovážené luxusní potraviny.

Husajn terorizoval Kurdy a ši-íty. Po oslabení Bagdádu se Kurdové a menšinoví sunnité vzdbouřili. (proto dnes USA nechce odejít z Afgánistánu, protože se bojí vytvoření podobného mocenského vakua).

Jenže hegemonii jednoho okamžitě vystřídá hegemonie někoho jiného a já radši USA se zájmi v Pacifiku, Jižní A. než Číny s jejími světovími ambicemi.---Dne 06.02.2019 08:00:15 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění bylo zrušeno. Ústavu neobešel, změnil ji. Volby do Ústavního schromáždění byli fér a svobodné. Opozice se nezúčastnila jen protože neměla šanci.

No, politika násilí...záleží na tom, jak je to oprávněné.

A napalmem spálili všechno tamní zemědělství, stejně tak ten zbytek bomb, prostě je absolutně vybombardovali. KLDR zbrojit musí, protože se ji USA a Jižní Korea snaží zbavit, stejný přístup mají Japonci. Nedivím se, že takto zbrojí. Nicméně uživit soběstačně Severní Koreu je nemožné, jak už jsem řekl, je to hornaté území, nevhodné pro zemědělství a od Korejské války jsou závislí na pomoci z Číny (a SSSR).

Jsem pro vyvrácení pozice USA, nemyslím, že jiné státy mají kapacity stát se celosvětovými hegemony.---Dne 06.02.2019 17:17:12 Perun napsal(a):
Obešel ústavu. Národní schromáždění mělo vyhlásit volby na prezidenta v prosinci 2016. Maduro však ustanovil (proti ústavě) Ustavní schromáždění, které vyhlásilo volby až v květnu 2017, kdy mnoho opozičních kandidátů nesmělo kandidovat a někteří byli hned zavřeni. Tak obešel parlament, který odpověděl legitimním krokem, zvolením prozatimního prezidenta, když Maduro byl zvolen de facto v ilegálních volbách.

Oprávněné....to si však každá strana vykládá jinak.

Plodiny znovu vyrostou a navíc by byl hlad hned po válce a né xkrát dávno po válce. Zbrojení KLDR naopak Japonsko, které bylo silně pacifické, donutilo radikálně změnit politiku (hlavně, když jim Severokorejci odpalovali rakty přímo nad hlavami). Jižní Korea se nechystala napadnout KLDR a nechystá, ale KLDR míří na hlavní město JK dalekonosnými děli do teď.... Navíc KLDR zčíná štvát i samotnou Čínu.

USA jsou ale ideálnímy hegemony a spojenci. Dost daleko se zájmy uplně jinde a přesto se zájmem o klid v Evropě (narozdíl od Německa, kde nám hrozí vazalizace ekonomická i vojenská). Ale není špatné když jim někde někdo konkuruje...---Dne 08.02.2019 18:27:47 Dominik Formánek napsal(a):
Změnil ústavu, dle svých pravomocí. Následně poté utvořil Ústavní shromážnění. Ústava může být změněna, není stálá. A volby do US byly svobodné a sledované mezinárodní komunitou. Je to blbost opozice, když bojkotuje.

Severní Korea byla naprosto zničená, musela začít od nuly. A vybudovat obranyschopnou armádu. Proto se v zásobování spoléhala na SSSR. Hladomor v KLDR nastal kvůli rozpadu SSSR a tím pádem zrušení zásobování.

Hegemon ze své podstaty nemůže být ideální, protože samo slovo hegemon je negativní vlastnost. Nicméně USA, kapitalistická, vykořisťující zámořská oligarchie není spojenec podle mého gusta...---Dne 08.02.2019 18:51:48 Perun napsal(a):


Pro vznik takového schromáždění musí být vyhlášeno referendum dle Venezuelské ústavy. To nebylo a tak ho opozice, která vyhrála volby do parlamentu bojkotovala.

V KLDR byli hladomry i před rozpadem SSSR a byla to KLDR, kdo začal agresivní válku. Jižní Korea se k tomu nechystala a diktatura podobná na Tai-wanu se vzdali vlády po konci rudé hrozby a dnes ksou to nejvyspělejší země s nejvyšší životní úrovní i přesto, že byli válkou podobně zničeny.---Dne 08.02.2019 19:09:36 Dominik Formánek napsal(a):
To s Venezuelskou ústavou není tak úplně pravda. Venezuelská ústava je velmi ohebná a otevřená vlastnímu výkladu, což právě dělá Guaidó. Dokonce i buržoazní proameričtí zbohatličtní novináři fakt neústavnosti nástupu Juana Guaidá pochopili viz. https://plus.rozhlas.cz/spojene-staty-ohybaji-venezuelskou-ustavu-jde-jim-o-zmenu-rezimu-pise-komentator-7753371

Jižní Korea vznikla jako kapitalistický protektorát pod vládou USA, severokorejci jen chtěli zpět svoji zemi. Nemůžu najít žádný hladomor v Severní Koreji před rozpadem SSSR, nejspíš žádný nebyl protože SSSR KLDR zásobovalo v dobách neúrody.---Dne 08.02.2019 19:54:44 Perun napsal(a):
Guaido koná dle ústavy. Pokud není něco s prezidentem (Maduro se stal zvoleným prezidentem po vytvoření nelegálního legislativního orgánu a okleštění kandidátek na prezidenta) v pořádku stává se prozatimním prezidentem předseda parlamentu což Guadio je...

Dobrá. Myslel jsem, že hladomor byl už před rozpadem SSSR...byl okamžitě po (od 1992 - omezování jídla vládou). To však nic nemění, že ani po 40 letech od konce bojů nejsou schopni uživit svélidi i s dodávkami od Číny. viz Vietmam, kerý moc žádnou pomoc neměl.---Dne 09.02.2019 21:49:34 MartinChromec napsal(a):
Cítíte KLDR jako nějaký méněcenný stát..... cítíte se dost silní na to, aby jste ho soudili. KLDR možná neoplývá vysokou životní úrovní a není schopno uživit vlastní lidi, protože území KLDR je hospodářsky neúrodná oblast, narozdíl od jižní části, co je úrodná.... Proč se asi KLDR snaží sjednotit Koreu..... Zvolili si jinou formu evoluce... zatímco jiní vytvářeli nové mobily, tak někteří vytvářeli nové zbraně.... přirovnal bych to k souboji vysokoškolského profesora a bezďáka s pistolí.... kdo asi vyhraje a kdo komu asi dá svou peněženku... přesně

........ Kdyby se KLDR vydalo cestou státu, který radši dá všechno do hospodářství, tak bude někde na úrovni Mongolska.... lidé by se tam uživili, ale jinak by nikdo ani nevěděl, že takový stát je. Chtěli sjednocenou Koreu a taky to dokázali... na pár dní... co dostali pak? Od USA do držky.

A když už jsme u toho věčného tématu US Army Grand Tour, tak bych vám doporučil film Dobré ráno Vietname, kde ke konci filmu je jedna taková emotivní scéna mezi americkým vojákem a mladým klukem podporujícím Vietkong.... tam je celkem hezky řečeno, jak je vítaná cizí armáda, ať je na území za "dobrým účelem".
Ale americká armáda byla v Jižní Korei vítána..narozdíl od severokorejské.

A když je tu řeč o filmech, pěkný film je Pouta války.

A pokud obhajujete zemi, která unáší občany jiných zemí a bez jakýkoliv víčitek zotročojuje vlastní obyvatelstvo zatím co neoficiální král KLDR si žije jako prase vžitě (pár příkladů přoč Jihokorejci o sjednocení pod severem), a zbraně buduje jen na svojí ochranu přičem i jedinému svému spojenci leze na nervy, tak to nemáte v hlavě v pořádku.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dominik Formánek | ČSSD
10.02.2019 | 08:24:14
Dne 05.02.2019 16:04:09 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění (jehož presidentem je Guaidó) bylo zbaveno moci a nahrazeno Ústavním schromážděním (do kterého proběhly legitimní volby, ve kterých velká část opozice odmítla účast) a tedy Maduro ústavu neporušuje, protože byla změněna.

Každopádně, i kdyby Maduro porušoval ústavu, tak Spojené státy nemají žádné právo míchat se do politiky cizích zemí. Vše to je jen záminka, aby se USA a EU zbavili států, které se nezaprodají globalizaci kapitalismu (viz. Libye, Irák, Sýrie, Kuba, Severní Korea a teď Venezuela). Je to jen normální imperialismus.---Dne 05.02.2019 17:20:32 Perun napsal(a):


USA jako Kolumbie či Brazílie musí platit za venezuelské uprchlíky a tím už to přestátvá být jen venezuelský problém.

Ústavu změnil tak aby se zbavil vlivu opozice a jak už tu zmínil kolega.

Co se týče Líbie. Její chudinka válčila s Čadem, financoval teroristy a vyhrožoval Evropě.

O KLDR nemluvě (válku začala ona).

Sýrie je stejná jako Vnezuela. Když problémy přesáhnou její hranice už to není jen její problém.

Fidel v čele Kuby tlačil na Chruščeva aby jaderné zbraně proti USA použil...

Husaj vpadl do Kuvajtu a tiranizoval irácké Kurdy.---Dne 05.02.2019 19:30:11 Dominik Formánek napsal(a):
Stejně tak jako z ostatních zemí odchází a přichází lidé. To je jako říct, že Velká Británie má právo zaútočit na Polsko, protože tam imigrovalo hodně poláků.

Ústavu změnil legálně, žádné zákony neporušuje. Změnil ji aby dal Ústavnímu schromáždění více moci, to, že ty volby opozice bojkotovala je jejich blbost.

Libye bojovala s Čadem v osmdesátých letech, to celkem západu trvalo, než se rozkoukal pro tuto záminku. Evropě Kaddáfí nevyhrožoval, jen řekl, že když ho svrhnou budou mít velký problém s migranty, což se stalo. A teroristy které Kaddáfí financoval byla IRA a Black Panthers Party...to není terorismus v dnešním slova smyslu

Korejská republika vznikla jakožto antikomunistická diktatura a vznikla jen na popud USA, které se báli popularity Kim Čong Ila (jakožto oblíbeného partyzána) a proto odmítli demokratické volby a vytvořili (dva roky po prvních volbách na severu) jižní diktaturu. Severokorejci se snažili dostat svoji zemi zpět.

U Sýrie je to to stejné co u Venezuely, prostě uprchlící/imigranti nejsou validní důvod k invazi.

Protože Kubánskou raketovou krizi začali Spojené státy, když dali rakety do Turecka a Itálie. USA vytvořilo kolem Kuby blokádu, což je válečný akt a celkově se USA chovali strašně agresivně, že je až div, že tu válku nezačali.

Kuwajt vznikl jako pohrobek Britského imperialismu a kradl Iráku ropu pomocí šikmých vrtů. Husajn je několikrát varoval aby s tím přestali...

Prostě, USA tyto státy dobíjí a vytváří své protektoráty. Je to imperialismus a jsem striktně proti.---Dne 05.02.2019 19:52:53 Perun napsal(a):


Rozdíl jsou tisíce během 30 let a přes milion během 5 let. Taky je rozdíl, když emigrují za prací do vyspělé země nebo když emigrují z chudé země do chudé země.

Udělal to poté co prohrál volby do parlametu aby jej obešel.

IRA byla neškodná organizace propagující světoví mír.....

KLDR - několik hladomorů, totalitarismus, unášení lidí, podpora černého trhu, technologie za opicema...

Korejská republika země s jednou z nejvyšších životních úrovní, jedna z nejvyspěleších zemí světa,....

Sýrie - nezvládnutí rozmachu IS, jejich proudění skrze migraty dál, země cílových destinací přestávají igraci zvládat a prto se rozhodnou zasáhnut

O raketách SSSR u nás a v DRN namířených na SRN se nějak zapomíná...

Šikmé vrty byli jen záminkou. Tiranie nad Kurdy však jeden z mnoha Husajnových zločinů.

Čínský imperialismus samozřejmě přehlídneš... Ruské snahy vazalizovat země bývalého SSSR a obnovení vlivu na středním východě samozřejmě pro tebe taky není imperialismus.---Dne 05.02.2019 20:19:24 Dominik Formánek napsal(a):
Nicméně to stále udělal legálně. Takže apel na ústavu je tady neplatný.

IRA nebyla mírumilovná, ani Black Panthers Party, nicméně jejich cíle, za které bojovali jsou dle mého oprávněné. IRA, osvobození Irska od Britské nadvlády, BPP za práva afroameričanů v US. Rozhodně je to něco jiného, než s čím si terorismus asociuje lid dnes, tedy s islamisty.

Hladomory v KLDR byli způsobeny tím, že USA ve své imperialistické válce vybombardovali celou jejich zemi napalmem. Seriózně, USA svrhli na Koreu 635 000 tun bomb a z nich 32 000 tun napalmu. Navíc celý Sever Korei je zemědělsky nevhodná, hornatá oblast, takže jsou problémy se zásobováním pochopitelné. Jižní Korea byla krutá antikomunistická diktatura přesahující i některé dnešní povídky o KLDR. KLDR byla naprosto zničená země, po pádu SSSR jen s podporou Číny, a to ani ne tak velkou. Jižní Korea má do teď velkou ekonomickou podporu největšího kapitalistického impéria na světě, USA.

Růst ISIS byl výsledkem Americké invaze do Iráku, díky svrhnutí Saddáma Husejna měl IS v Iráku sílu a poté napadl Sýrii oslabenou mezitím probíhající občanskou válkou. A chápu vaši kritiku Husejnových prostředků, když se snažil udržet zemi pohromadě, ale tohle nemá řešit USA. Aktuálně podporuji nezávislost Rojavy (která aktuálně tvoří socialistický stát).

O raketách u nás a v Německu se nemluví, protože něměli dolet na hlavní aktéry Kubánské krize.

Čínský i Ruský imperialismus je mi taky proti srsti, nicméně často vykonají dobré věci (nejspíš něvědomě, nebo proti jejich vůli) jen protože bojují proti dominanci Spojených států. Nicméně je to imperialismus, ale je to také prostředek jak vyvrátit mocenskou pozici hegemona USA.---Dne 05.02.2019 23:17:30 Perun napsal(a):


Obešel parlament a podkopal základy svobod... s ústavou si vytřel ři*.

Právě si schváli politiku násilí. Tím pádem je už irelevantní jaká koliv tvá argumetace proti násilí...

Napalm je silnou hořlavinou. Te nezpůsobí hladomor. KLDR dává obrovské prostředky na zbrojení a prakticky žádné do ostátních odvětví a zatím co lid KLDR žral hlínu. Kimové baštili dovážené luxusní potraviny.

Husajn terorizoval Kurdy a ši-íty. Po oslabení Bagdádu se Kurdové a menšinoví sunnité vzdbouřili. (proto dnes USA nechce odejít z Afgánistánu, protože se bojí vytvoření podobného mocenského vakua).

Jenže hegemonii jednoho okamžitě vystřídá hegemonie někoho jiného a já radši USA se zájmi v Pacifiku, Jižní A. než Číny s jejími světovími ambicemi.---Dne 06.02.2019 08:00:15 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění bylo zrušeno. Ústavu neobešel, změnil ji. Volby do Ústavního schromáždění byli fér a svobodné. Opozice se nezúčastnila jen protože neměla šanci.

No, politika násilí...záleží na tom, jak je to oprávněné.

A napalmem spálili všechno tamní zemědělství, stejně tak ten zbytek bomb, prostě je absolutně vybombardovali. KLDR zbrojit musí, protože se ji USA a Jižní Korea snaží zbavit, stejný přístup mají Japonci. Nedivím se, že takto zbrojí. Nicméně uživit soběstačně Severní Koreu je nemožné, jak už jsem řekl, je to hornaté území, nevhodné pro zemědělství a od Korejské války jsou závislí na pomoci z Číny (a SSSR).

Jsem pro vyvrácení pozice USA, nemyslím, že jiné státy mají kapacity stát se celosvětovými hegemony.---Dne 06.02.2019 17:17:12 Perun napsal(a):
Obešel ústavu. Národní schromáždění mělo vyhlásit volby na prezidenta v prosinci 2016. Maduro však ustanovil (proti ústavě) Ustavní schromáždění, které vyhlásilo volby až v květnu 2017, kdy mnoho opozičních kandidátů nesmělo kandidovat a někteří byli hned zavřeni. Tak obešel parlament, který odpověděl legitimním krokem, zvolením prozatimního prezidenta, když Maduro byl zvolen de facto v ilegálních volbách.

Oprávněné....to si však každá strana vykládá jinak.

Plodiny znovu vyrostou a navíc by byl hlad hned po válce a né xkrát dávno po válce. Zbrojení KLDR naopak Japonsko, které bylo silně pacifické, donutilo radikálně změnit politiku (hlavně, když jim Severokorejci odpalovali rakty přímo nad hlavami). Jižní Korea se nechystala napadnout KLDR a nechystá, ale KLDR míří na hlavní město JK dalekonosnými děli do teď.... Navíc KLDR zčíná štvát i samotnou Čínu.

USA jsou ale ideálnímy hegemony a spojenci. Dost daleko se zájmy uplně jinde a přesto se zájmem o klid v Evropě (narozdíl od Německa, kde nám hrozí vazalizace ekonomická i vojenská). Ale není špatné když jim někde někdo konkuruje...---Dne 08.02.2019 18:27:47 Dominik Formánek napsal(a):
Změnil ústavu, dle svých pravomocí. Následně poté utvořil Ústavní shromážnění. Ústava může být změněna, není stálá. A volby do US byly svobodné a sledované mezinárodní komunitou. Je to blbost opozice, když bojkotuje.

Severní Korea byla naprosto zničená, musela začít od nuly. A vybudovat obranyschopnou armádu. Proto se v zásobování spoléhala na SSSR. Hladomor v KLDR nastal kvůli rozpadu SSSR a tím pádem zrušení zásobování.

Hegemon ze své podstaty nemůže být ideální, protože samo slovo hegemon je negativní vlastnost. Nicméně USA, kapitalistická, vykořisťující zámořská oligarchie není spojenec podle mého gusta...---Dne 08.02.2019 18:51:48 Perun napsal(a):


Pro vznik takového schromáždění musí být vyhlášeno referendum dle Venezuelské ústavy. To nebylo a tak ho opozice, která vyhrála volby do parlamentu bojkotovala.

V KLDR byli hladomry i před rozpadem SSSR a byla to KLDR, kdo začal agresivní válku. Jižní Korea se k tomu nechystala a diktatura podobná na Tai-wanu se vzdali vlády po konci rudé hrozby a dnes ksou to nejvyspělejší země s nejvyšší životní úrovní i přesto, že byli válkou podobně zničeny.---Dne 08.02.2019 19:09:36 Dominik Formánek napsal(a):
To s Venezuelskou ústavou není tak úplně pravda. Venezuelská ústava je velmi ohebná a otevřená vlastnímu výkladu, což právě dělá Guaidó. Dokonce i buržoazní proameričtí zbohatličtní novináři fakt neústavnosti nástupu Juana Guaidá pochopili viz. https://plus.rozhlas.cz/spojene-staty-ohybaji-venezuelskou-ustavu-jde-jim-o-zmenu-rezimu-pise-komentator-7753371

Jižní Korea vznikla jako kapitalistický protektorát pod vládou USA, severokorejci jen chtěli zpět svoji zemi. Nemůžu najít žádný hladomor v Severní Koreji před rozpadem SSSR, nejspíš žádný nebyl protože SSSR KLDR zásobovalo v dobách neúrody.---Dne 08.02.2019 19:54:44 Perun napsal(a):
Guaido koná dle ústavy. Pokud není něco s prezidentem (Maduro se stal zvoleným prezidentem po vytvoření nelegálního legislativního orgánu a okleštění kandidátek na prezidenta) v pořádku stává se prozatimním prezidentem předseda parlamentu což Guadio je...

Dobrá. Myslel jsem, že hladomor byl už před rozpadem SSSR...byl okamžitě po (od 1992 - omezování jídla vládou). To však nic nemění, že ani po 40 letech od konce bojů nejsou schopni uživit svélidi i s dodávkami od Číny. viz Vietmam, kerý moc žádnou pomoc neměl.---Dne 08.02.2019 20:00:40 Dominik Formánek napsal(a):
Guaidó jedná neústavně, viz ten odkaz v mém minulém příspěvku. A co se týče KLDR, opravdu nejsou schopni uživit se, když musí udržovat tak velkou armádu jako mají (a kterou potřebují k obraně, viz. Irák, Libye)---Dne 08.02.2019 23:06:26 Perun napsal(a):
Guadó byl zvolen dle ústavy právoplatným venezuelským parlamentem, když prezident jedná neústavně. Maduro si založil vlastní parlament bez svolení v referendu, které je dle ústavy nutné.

Irák vedl agresivní válku a jeho vůdce tiranizoval náboženské a národnostní menšiny.

Libyje vedla agresivní válku a podporovala teroristy.---Dne 09.02.2019 08:53:06 Dominik Formánek napsal(a):
Jenomže národní shromáždění nemůže ani podle staré ústavy sesadit prezidenta, předseda může jen na max. 30 dní převzít jeho pravomoce. A tyto pravomoce může převzít pokud prezident není schopný vykonávat svou funkci například ze zdravotních nebo duševních problémů. Také pokud se sám vzdá úřadu nebo je z něj odvolán venezuelským Nejvyšším soudem. Aby měl Maduro problém ze vzniku Ústavního shromáždění, musel by jeho neústavnost potvrdit Nejvyšší soud, což se nestalo. Takže legálně je Maduro prezident.

Zajímavé je, že USA nevadí válka, když bojují proti jejich nepřátelům (viz. Irácko-Iránská válka), ale když obsadí provincii, která byla od Iráku oddělena Britským imperialismem a je plná ropy, tak to USA zakročí...---Dne 09.02.2019 11:15:10 Perun napsal(a):
Žádného prezidenta nesesadila byl zvolen proti ústavně fakticky není prezidentem. Ústavní soud má pod palcem skrze příbuzné...

Strategii nepřítel mého nepřítele razí všichni včetně komunisticých zemí viz Stalin a Hitler.
Madurova volba byla ústavní. Jediná "neústavní" věc bylo Ústavní shromáždění, a na to, aby to bylo legálně neústavní, musel by to uznat Nejvyšší soud, což se nestalo. A vzhledem k tomu, že Maduro je duševně i fyzicky schopný vykonávat funkci prezidenta, to co dělá Guaidó je sesazení ze strany instituce, která na to ani v původní ústavě nemá právo, nemluvě o tom, že byla legálně zbavena moci.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hráček | KSČM
09.02.2019 | 22:13:48
Pokud USA zaútočí na Venezuelu, bude to válečný zločin a porušení mezinárodního práva. Ovšem jejich armáda je dost neschopná, takže jim místní armáda jistě dost zatopí. No a Rusové a Číňané to taky jen tak nenechají a může z toho být v krajním případě třetí světová válka.
8
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | KDU-ČSL
09.02.2019 | 21:49:34
Dne 05.02.2019 16:04:09 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění (jehož presidentem je Guaidó) bylo zbaveno moci a nahrazeno Ústavním schromážděním (do kterého proběhly legitimní volby, ve kterých velká část opozice odmítla účast) a tedy Maduro ústavu neporušuje, protože byla změněna.

Každopádně, i kdyby Maduro porušoval ústavu, tak Spojené státy nemají žádné právo míchat se do politiky cizích zemí. Vše to je jen záminka, aby se USA a EU zbavili států, které se nezaprodají globalizaci kapitalismu (viz. Libye, Irák, Sýrie, Kuba, Severní Korea a teď Venezuela). Je to jen normální imperialismus.---Dne 05.02.2019 17:20:32 Perun napsal(a):


USA jako Kolumbie či Brazílie musí platit za venezuelské uprchlíky a tím už to přestátvá být jen venezuelský problém.

Ústavu změnil tak aby se zbavil vlivu opozice a jak už tu zmínil kolega.

Co se týče Líbie. Její chudinka válčila s Čadem, financoval teroristy a vyhrožoval Evropě.

O KLDR nemluvě (válku začala ona).

Sýrie je stejná jako Vnezuela. Když problémy přesáhnou její hranice už to není jen její problém.

Fidel v čele Kuby tlačil na Chruščeva aby jaderné zbraně proti USA použil...

Husaj vpadl do Kuvajtu a tiranizoval irácké Kurdy.---Dne 05.02.2019 19:30:11 Dominik Formánek napsal(a):
Stejně tak jako z ostatních zemí odchází a přichází lidé. To je jako říct, že Velká Británie má právo zaútočit na Polsko, protože tam imigrovalo hodně poláků.

Ústavu změnil legálně, žádné zákony neporušuje. Změnil ji aby dal Ústavnímu schromáždění více moci, to, že ty volby opozice bojkotovala je jejich blbost.

Libye bojovala s Čadem v osmdesátých letech, to celkem západu trvalo, než se rozkoukal pro tuto záminku. Evropě Kaddáfí nevyhrožoval, jen řekl, že když ho svrhnou budou mít velký problém s migranty, což se stalo. A teroristy které Kaddáfí financoval byla IRA a Black Panthers Party...to není terorismus v dnešním slova smyslu

Korejská republika vznikla jakožto antikomunistická diktatura a vznikla jen na popud USA, které se báli popularity Kim Čong Ila (jakožto oblíbeného partyzána) a proto odmítli demokratické volby a vytvořili (dva roky po prvních volbách na severu) jižní diktaturu. Severokorejci se snažili dostat svoji zemi zpět.

U Sýrie je to to stejné co u Venezuely, prostě uprchlící/imigranti nejsou validní důvod k invazi.

Protože Kubánskou raketovou krizi začali Spojené státy, když dali rakety do Turecka a Itálie. USA vytvořilo kolem Kuby blokádu, což je válečný akt a celkově se USA chovali strašně agresivně, že je až div, že tu válku nezačali.

Kuwajt vznikl jako pohrobek Britského imperialismu a kradl Iráku ropu pomocí šikmých vrtů. Husajn je několikrát varoval aby s tím přestali...

Prostě, USA tyto státy dobíjí a vytváří své protektoráty. Je to imperialismus a jsem striktně proti.---Dne 05.02.2019 19:52:53 Perun napsal(a):


Rozdíl jsou tisíce během 30 let a přes milion během 5 let. Taky je rozdíl, když emigrují za prací do vyspělé země nebo když emigrují z chudé země do chudé země.

Udělal to poté co prohrál volby do parlametu aby jej obešel.

IRA byla neškodná organizace propagující světoví mír.....

KLDR - několik hladomorů, totalitarismus, unášení lidí, podpora černého trhu, technologie za opicema...

Korejská republika země s jednou z nejvyšších životních úrovní, jedna z nejvyspěleších zemí světa,....

Sýrie - nezvládnutí rozmachu IS, jejich proudění skrze migraty dál, země cílových destinací přestávají igraci zvládat a prto se rozhodnou zasáhnut

O raketách SSSR u nás a v DRN namířených na SRN se nějak zapomíná...

Šikmé vrty byli jen záminkou. Tiranie nad Kurdy však jeden z mnoha Husajnových zločinů.

Čínský imperialismus samozřejmě přehlídneš... Ruské snahy vazalizovat země bývalého SSSR a obnovení vlivu na středním východě samozřejmě pro tebe taky není imperialismus.---Dne 05.02.2019 20:19:24 Dominik Formánek napsal(a):
Nicméně to stále udělal legálně. Takže apel na ústavu je tady neplatný.

IRA nebyla mírumilovná, ani Black Panthers Party, nicméně jejich cíle, za které bojovali jsou dle mého oprávněné. IRA, osvobození Irska od Britské nadvlády, BPP za práva afroameričanů v US. Rozhodně je to něco jiného, než s čím si terorismus asociuje lid dnes, tedy s islamisty.

Hladomory v KLDR byli způsobeny tím, že USA ve své imperialistické válce vybombardovali celou jejich zemi napalmem. Seriózně, USA svrhli na Koreu 635 000 tun bomb a z nich 32 000 tun napalmu. Navíc celý Sever Korei je zemědělsky nevhodná, hornatá oblast, takže jsou problémy se zásobováním pochopitelné. Jižní Korea byla krutá antikomunistická diktatura přesahující i některé dnešní povídky o KLDR. KLDR byla naprosto zničená země, po pádu SSSR jen s podporou Číny, a to ani ne tak velkou. Jižní Korea má do teď velkou ekonomickou podporu největšího kapitalistického impéria na světě, USA.

Růst ISIS byl výsledkem Americké invaze do Iráku, díky svrhnutí Saddáma Husejna měl IS v Iráku sílu a poté napadl Sýrii oslabenou mezitím probíhající občanskou válkou. A chápu vaši kritiku Husejnových prostředků, když se snažil udržet zemi pohromadě, ale tohle nemá řešit USA. Aktuálně podporuji nezávislost Rojavy (která aktuálně tvoří socialistický stát).

O raketách u nás a v Německu se nemluví, protože něměli dolet na hlavní aktéry Kubánské krize.

Čínský i Ruský imperialismus je mi taky proti srsti, nicméně často vykonají dobré věci (nejspíš něvědomě, nebo proti jejich vůli) jen protože bojují proti dominanci Spojených států. Nicméně je to imperialismus, ale je to také prostředek jak vyvrátit mocenskou pozici hegemona USA.---Dne 05.02.2019 23:17:30 Perun napsal(a):


Obešel parlament a podkopal základy svobod... s ústavou si vytřel ři*.

Právě si schváli politiku násilí. Tím pádem je už irelevantní jaká koliv tvá argumetace proti násilí...

Napalm je silnou hořlavinou. Te nezpůsobí hladomor. KLDR dává obrovské prostředky na zbrojení a prakticky žádné do ostátních odvětví a zatím co lid KLDR žral hlínu. Kimové baštili dovážené luxusní potraviny.

Husajn terorizoval Kurdy a ši-íty. Po oslabení Bagdádu se Kurdové a menšinoví sunnité vzdbouřili. (proto dnes USA nechce odejít z Afgánistánu, protože se bojí vytvoření podobného mocenského vakua).

Jenže hegemonii jednoho okamžitě vystřídá hegemonie někoho jiného a já radši USA se zájmi v Pacifiku, Jižní A. než Číny s jejími světovími ambicemi.---Dne 06.02.2019 08:00:15 Dominik Formánek napsal(a):
Národní schromáždění bylo zrušeno. Ústavu neobešel, změnil ji. Volby do Ústavního schromáždění byli fér a svobodné. Opozice se nezúčastnila jen protože neměla šanci.

No, politika násilí...záleží na tom, jak je to oprávněné.

A napalmem spálili všechno tamní zemědělství, stejně tak ten zbytek bomb, prostě je absolutně vybombardovali. KLDR zbrojit musí, protože se ji USA a Jižní Korea snaží zbavit, stejný přístup mají Japonci. Nedivím se, že takto zbrojí. Nicméně uživit soběstačně Severní Koreu je nemožné, jak už jsem řekl, je to hornaté území, nevhodné pro zemědělství a od Korejské války jsou závislí na pomoci z Číny (a SSSR).

Jsem pro vyvrácení pozice USA, nemyslím, že jiné státy mají kapacity stát se celosvětovými hegemony.---Dne 06.02.2019 17:17:12 Perun napsal(a):
Obešel ústavu. Národní schromáždění mělo vyhlásit volby na prezidenta v prosinci 2016. Maduro však ustanovil (proti ústavě) Ustavní schromáždění, které vyhlásilo volby až v květnu 2017, kdy mnoho opozičních kandidátů nesmělo kandidovat a někteří byli hned zavřeni. Tak obešel parlament, který odpověděl legitimním krokem, zvolením prozatimního prezidenta, když Maduro byl zvolen de facto v ilegálních volbách.

Oprávněné....to si však každá strana vykládá jinak.

Plodiny znovu vyrostou a navíc by byl hlad hned po válce a né xkrát dávno po válce. Zbrojení KLDR naopak Japonsko, které bylo silně pacifické, donutilo radikálně změnit politiku (hlavně, když jim Severokorejci odpalovali rakty přímo nad hlavami). Jižní Korea se nechystala napadnout KLDR a nechystá, ale KLDR míří na hlavní město JK dalekonosnými děli do teď.... Navíc KLDR zčíná štvát i samotnou Čínu.

USA jsou ale ideálnímy hegemony a spojenci. Dost daleko se zájmy uplně jinde a přesto se zájmem o klid v Evropě (narozdíl od Německa, kde nám hrozí vazalizace ekonomická i vojenská). Ale není špatné když jim někde někdo konkuruje...---Dne 08.02.2019 18:27:47 Dominik Formánek napsal(a):
Změnil ústavu, dle svých pravomocí. Následně poté utvořil Ústavní shromážnění. Ústava může být změněna, není stálá. A volby do US byly svobodné a sledované mezinárodní komunitou. Je to blbost opozice, když bojkotuje.

Severní Korea byla naprosto zničená, musela začít od nuly. A vybudovat obranyschopnou armádu. Proto se v zásobování spoléhala na SSSR. Hladomor v KLDR nastal kvůli rozpadu SSSR a tím pádem zrušení zásobování.

Hegemon ze své podstaty nemůže být ideální, protože samo slovo hegemon je negativní vlastnost. Nicméně USA, kapitalistická, vykořisťující zámořská oligarchie není spojenec podle mého gusta...---Dne 08.02.2019 18:51:48 Perun napsal(a):


Pro vznik takového schromáždění musí být vyhlášeno referendum dle Venezuelské ústavy. To nebylo a tak ho opozice, která vyhrála volby do parlamentu bojkotovala.

V KLDR byli hladomry i před rozpadem SSSR a byla to KLDR, kdo začal agresivní válku. Jižní Korea se k tomu nechystala a diktatura podobná na Tai-wanu se vzdali vlády po konci rudé hrozby a dnes ksou to nejvyspělejší země s nejvyšší životní úrovní i přesto, že byli válkou podobně zničeny.---Dne 08.02.2019 19:09:36 Dominik Formánek napsal(a):
To s Venezuelskou ústavou není tak úplně pravda. Venezuelská ústava je velmi ohebná a otevřená vlastnímu výkladu, což právě dělá Guaidó. Dokonce i buržoazní proameričtí zbohatličtní novináři fakt neústavnosti nástupu Juana Guaidá pochopili viz. https://plus.rozhlas.cz/spojene-staty-ohybaji-venezuelskou-ustavu-jde-jim-o-zmenu-rezimu-pise-komentator-7753371

Jižní Korea vznikla jako kapitalistický protektorát pod vládou USA, severokorejci jen chtěli zpět svoji zemi. Nemůžu najít žádný hladomor v Severní Koreji před rozpadem SSSR, nejspíš žádný nebyl protože SSSR KLDR zásobovalo v dobách neúrody.---Dne 08.02.2019 19:54:44 Perun napsal(a):
Guaido koná dle ústavy. Pokud není něco s prezidentem (Maduro se stal zvoleným prezidentem po vytvoření nelegálního legislativního orgánu a okleštění kandidátek na prezidenta) v pořádku stává se prozatimním prezidentem předseda parlamentu což Guadio je...

Dobrá. Myslel jsem, že hladomor byl už před rozpadem SSSR...byl okamžitě po (od 1992 - omezování jídla vládou). To však nic nemění, že ani po 40 letech od konce bojů nejsou schopni uživit svélidi i s dodávkami od Číny. viz Vietmam, kerý moc žádnou pomoc neměl.
Cítíte KLDR jako nějaký méněcenný stát..... cítíte se dost silní na to, aby jste ho soudili. KLDR možná neoplývá vysokou životní úrovní a není schopno uživit vlastní lidi, protože území KLDR je hospodářsky neúrodná oblast, narozdíl od jižní části, co je úrodná.... Proč se asi KLDR snaží sjednotit Koreu..... Zvolili si jinou formu evoluce... zatímco jiní vytvářeli nové mobily, tak někteří vytvářeli nové zbraně.... přirovnal bych to k souboji vysokoškolského profesora a bezďáka s pistolí.... kdo asi vyhraje a kdo komu asi dá svou peněženku... přesně

........ Kdyby se KLDR vydalo cestou státu, který radši dá všechno do hospodářství, tak bude někde na úrovni Mongolska.... lidé by se tam uživili, ale jinak by nikdo ani nevěděl, že takový stát je. Chtěli sjednocenou Koreu a taky to dokázali... na pár dní... co dostali pak? Od USA do držky.

A když už jsme u toho věčného tématu US Army Grand Tour, tak bych vám doporučil film Dobré ráno Vietname, kde ke konci filmu je jedna taková emotivní scéna mezi americkým vojákem a mladým klukem podporujícím Vietkong.... tam je celkem hezky řečeno, jak je vítaná cizí armáda, ať je na území za "dobrým účelem".
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...