Pavel Kubíček | Piráti
12.01.2018 | 20:49:22
Já osobně jsem původně zvažoval dát svůj hlas panu Drahošovi, ale s přibývajícím množstvím debat jsem si uvědomil, že to není to pravé ořechové. Nejenom jeho projev a názory, ale občas také potřeba se opřít do lidí. Chápu, že jsou kandidáti nuceni zaskočit své soky, což se mi na té kampani líbí asi nejméně. Dále pánové Hannig, Hynek a Kulhánek jsou podle mne jen prezentátori svých politických stran, tudíž je jako vážné kandidáty ani neberu. Zeman je z mého pohledu nevolitelný díky jeho aroganci a nezčetným přešlapům a chybám. Dále tady máme nejmladšího z kandidátů, a to Hilšera, který se jeví jako zajímavý člověk, ale nedostatek či vlastně naprosté minimum jeho politických zkušeností jdou proti němu. Určitě taky není tak zvyklý mluvit před lidmi, jelikož jeho mluva je plná přeřeknutí. Nicméně bych ho rád viděl do budoucna jako politicky angažovaného. Jen taková perlička je to jeho demonstrování bez trička. Takové chování taky nebudí důvěru a jeho čistě prozápadní angažovanst by také mohla mít nestabilní účinek. K panu Horáčkovi budu stručný. Jeho gesta, arogantní chování a úsměšky mi jdou proti srsti. A to tady nemluvím o tom, že mu nevěřích ani slovo (jak se tváří jako nejlidovější z lidu) a jak nás všechny miluje :D !!! Falešný člověk. Pak Mirek Topolánek, který má nejvíce zkušeností z vrcholné politiky, což je jeho nesporná výhoda v nevýhodě. Je nejvíce známý a nejvíce prověřený, což mu mnohdy ubírá na důstojnisti, ale asi bychom našli jen málo politiků, kteří by měli čistý štít a jsem si také vědom, že bulvár a ostatní novináři si vždy něco najdou nebo přikrášlí. Hold člověk neví, kde je pravda. A nakonec jsem si nechal pana Fischera. Původně jsem ho vůbec neznal, ale díky jeho schopnostem rétora je asi těsně mým favoritem číslo 1. Jeho mluva je plná pokory. Někomu může přijít nudná nebo prázdná, ale vždy se snaží hledět na větši z širší perspektivy. Odpovědět na otázku ano/ne je jednoduché. Ale snažit se pochopit problémy z různých pohledů a smysluplně se k nim vyjádřit je to, co chci od prezidenta. Volím ho jako symbol slušného vychování a rozumu. A celý rok bych se těšil na jeho novoroční projevy, jelikož jeho hlas a mluva je jako z pohádky. Chápu, že každý je jiný a zaujmou ho jiní a jejich názory, ale důležité je nevolit jméno, ale volit sympatie. čau
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Klára Odehnalová | Zelení
12.01.2018 | 19:21:48
Hilšer! Nejen, že je mi tento člověk sympatický, ale v názorech jsme si velice blízcí. Možná to bude i věkem. Mladý prezident by byl změnou. Každopádně uvidíme, kdo se dostane do druhého kola a podle toho se budu rozhodovat dále:)
7
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Pavel Thunel | ANO
12.01.2018 | 15:06:50
Volil jsem Zemana. At se to komu líbí nebo ne. Uvidím jak dopadne první kolo a kdo postoupí a podle toho budu volit ve druhém kole.
10
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
12.01.2018 | 14:31:43
TOPOL !!!!
9
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
12.01.2018 | 13:53:31
Dne 12.01.2018 13:20:07 Daniel Mikeska napsal(a):

Dne 12.01.2018 13:06:41 Doménico napsal(a):
Skoda ze volici cssd nedrzi spolecne za zemanem..ale tam kazdyho vec)--- A dívíte se jim, když MZ nejvíce přispěl k drtivé porážce ČSSD v posledních volbách? Když celé svoje volební období ČSSD systematicky škodil? Já být přesvědčeným voličem ČSSD, tak ho proklínám od rána do večera. Spíš vy by jste se měl rozhodnout jestli chcete silného Zemana nebo silnou ČSSD a konečně pochopit, že obojí prostě nejde. Zeman ČSSD nesnáší a bude jí škodit do svých posledních dnů jak jen bude moct.
Cssd si za to muze sama bohuzel..kam vitr tam plášt..ale mas jakoby pravdu)
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
12.01.2018 | 13:20:07
Dne 12.01.2018 13:06:41 Doménico napsal(a):
Skoda ze volici cssd nedrzi spolecne za zemanem..ale tam kazdyho vec)
A dívíte se jim, když MZ nejvíce přispěl k drtivé porážce ČSSD v posledních volbách? Když celé svoje volební období ČSSD systematicky škodil? Já být přesvědčeným voličem ČSSD, tak ho proklínám od rána do večera. Spíš vy byste se měl rozhodnout jestli chcete silného Zemana nebo silnou ČSSD a konečně pochopit, že obojí prostě nejde. Zeman ČSSD nesnáší a bude jí škodit do svých posledních dnů jak jen bude moct.
14
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
12.01.2018 | 13:06:41
Skoda ze volici cssd nedrzi spolecne za zemanem..ale tam kazdyho vec)
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hráček | KSČM
12.01.2018 | 12:32:28
Dne 12.01.2018 00:37:14 Honza Nosek napsal(a):

Dne 11.01.2018 15:05:08 Jiří Hráček napsal(a):
Jen tak pro informaci. Pokud by náhodou vyhrál někdo jiný než Zeman vedlo by to k ještě větší politické nestabilitě než jaká je dnes a to by v konečném důsledku mohlo pomoci Babišovy k tomu, aby v předčasných volbách získal sám pohodlnou většinu. Pokud to někdo vidí jinak má na to jistě právo, ale obávám se, že se nepletu. Pokud tedy něco ohrožuje demokracii je to antizemanovská hysterie ze strany jeho odpůrců.--- Mě vždycky baví, když komunista mluví o demokracii. Mimochodem obzvlášť vy, vaše tvář je známa z kdejakých politických happeningů a demnostrací komunistické strany, kde se opravdu nechováte ani z poloviny tak korektně, jako tu vystupujete. S názorem ohledně potenciální nestability nesouhlasím, doložte prosím, na základě čeho takto soudíte.


Demokracie a socialismus se nevylučuje, právě naopak. Co se mě týká, uznávám, že tak před deseti lety jsem byl daleko ostřejší a měl jsem o dost vyhrocenější názory a pohled na svět. Ovšem za tu dobu jsem stihnul dospět a dnes dokážu být o dost tolerantnější a nevnímat vše jen černobíle.

Ta nestabilita je vidět na rozdrobenosti sněmovny a nemožnosti vytvořit stabilní vládu. Také je čím dál tím zřetelnější posilování alternativních a protestních stran a hnutí a nedůvěra k politickému systému jako takovému. Ta je v naší zemi rok od roku silnější. Ostatně úspěch Pirátů je toho jasným důkazem. Za další čtyři roky by se klidně mohlo stát, že ve sněmovně budou antisystémové a protestní strany drtivě převažovat a pak se si tuto republiku od základů přetvoří podle svých představ. Problém je, že to tyto síly jsou převážně buď jen populistické a dělají pragmatickou politiku bez ideologie jako hnutí ANO nebo krajně pravicově nacionální se sociálním akcentem jako SPD. No a Piráti jsou alternativní verzí pro voliče TOP 09 a zelených. Levice jako taková je dnes v hluboké krizi, protože její voliči nejsou ani liberální a už vůbec ne proevropští a tak volí ANO a SPD. KSČM i ČSSD musí zásadně přehodnotit svou politiku a posunout se do radikálnějších pozic a vyměnit svoje vedení, které je dnes v obou případech absolutně nedůvěryhodné jinak tyto strany nemají šanci uspět.
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
12.01.2018 | 04:05:26
Já budu volit Michala Horáčka. Je to slušný, zásadový a reprezentativní člověk. Nemá za sebou žádné korupčí skandály, není navázán na "staré struktury", je naprosto nezávislý a v kampani toho nejvíc "odmakal". Já v něm vidím skvělého prezidenta ve smyslu, jak s ním náš ústavní systém počítá. Je uvěřitelný a ve svém životě si prošel vším možným od úplného dna, až po dnešní pro normálního člověka asi nepředstavitelné bohatství, takže s ním jen tak něco nebo někdo neotřese. Má velmi pevné názory a dokáže říkat i nepopulární věci. To že kdysi zakládal sázkovou kancelář (kterou dávno prodal) je z mého pohledu jeho jedinou větší vadou, ale na cti mu to příliš neubírá.

Miloš Zeman mi nevadí jako politik. Co se týká té řekněmě "vnitrostátnické" agendy, tak chyby bych určitě našel ale viceméně mu toho zase tolik za zlé nemám. Co mi na něm vadí enormě je jeho zjevně nevyhovující zdravotní stav a katastrofální zahraniční politika. Né z důvodu orientace na západ nebo na východ, ale kvůli špatné reprezentaci naší země a tím logicky i špatnému prosazování našich zájmů.

Na panu profesuru Drahošovi mi vadí jednak šílená názorová nekonzistentnost a také to, že jeho kampaň viditelně sponzorují někteří "podnikatelé", kteří se snaží dlouhodobě z pozadí ovlivňovat politiku (Křetinský, Tykač, Beneš...). Navázanost na tyto osoby, jejichž zájmem je všechno jen né zájmy občanů ČR, ve spojení s nekonzistentností a celkovou "slabostí" tohoto kandidáta ve mě prostě nemůžou nebudit dojem, že jimi bude více či méně ovlivňován. To jak v posledních týdnech viditelně zvolil taktiku "promlčím se do druhého kola" je pouze vyvrcholením právě té slabosti a neschopnosti stát si za svými názory.

U Pavla Fischera mám z poloviny stejné problémy jako u Jiřího Drahoše. Z mého úhlu pohledu taktéž často mění názory a víceméně se snaží působit tak, aby si z něj každý mohl něco "vybrat", není jasně vyprofilovaný. To že jeden den před katolickým publikem prezentuje negativní výroky vůči homosexuálům a další den poskytuje rozhovor pro LGBT magazín už je jenom spička ledovce. Jako další problém vidím, že řadu let pobýval mimo ČR a tím viditelně lehce ztratil kontakt s českou společenskou realitou. Jako klad naopak dávám, že má velmi sympatickou manželku :)) Tu bych volil hned.

U Mirka Topolánka nebudu vytahovat jeho řekněme poněkud podivné aféry z dob minulých, i když mě to určitě taktéž ovlivňuje. Hlavní důvod proč ho nevolit je pro mě ale daleko prozaičtější. Já v něm prostě vidím druhého Zemana jen přebarveného na modro. Vůbec se netají tím, že chce být hlavně silný prezident a pro splnění svých cílů nebude mít problém chodit až na samou hranu ústavnosti a nebo i za hranu. Problém je, že nejsme Amerika nebo Francie a s takovým prezidentem prostě náš ústavní systém nepočítá. Prezident si má hledět svých úkolů a nemá zasahovat do kompetencí premiéra nebo vlády a s tímto by měl Topolánek rozhodně problém. To že by stejně jako MZ společnost výrazně polarizoval je taktéž jasné.

Marek Hilšer je mi velmi sympatický. Já osobně bych uvítal jeho vstup do politiky, ale né rovnou na funkci prezidenta. Řeknu to hnusně, ale v tuhle chvíli na to prostě nemá. V debatách se nedokázal přiliš vyjádřit, často se zasekával, odbíhal od jednoho tématu ke druhému apod.. Je vidět, že prostě zatím není zvyklý na tu pozornost a je ještě lehce nevyrovnaný. Názory má jinak velmi rozumné, né vždy je ale dokáže vhodně vyjádřit, jak již jsem napsal.

Další kandidáti nemají na postup do druhého kola vůbec žádnou šanci, tudíž nemá smysl se k nim vyjadřovat. Každopádně ať si to srovnám jak chci, tak Michal Horáček má z mého pohledu pro tuto funkci nejvíce kladů a nejméně záporů ze všech. Hlavně si uvědomte, že volíte prezidenta a né premiéra nebo vládu. Prezident má zemi hlavně reprezentovat, dobře vypadat, hezky mluvit a trocha stranického nadhledu je mu také spíše ku prospěchu.

Ve druhém kole i přes některé výhrady nemám problém hodit hlas Fischerovi nebo Hilšerovi, proti MZ bych podpořil i Drahoše. Pokud do druhého kola projde Zeman a Topolánek, tak k volbám nepůjdu, nedokázal bych si vybrat.
11
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Crasik | Piráti
12.01.2018 | 01:21:40
Dne 12.01.2018 00:05:12 That Guy napsal(a):
Takovej návrh.

Už dnes (a taky zítra) se konají volby. Myslím, že tady, ale i v ostatních debatách bylo řečeno dost názorů směrem ke kandidátům. Proto bych navrhoval, abychom diskuze o prezidentských volbách přerušili a znovu ji rozpoutali až v SOBOTU večer, jakmile budou známy výsledky 1. kola. Už teď s jistotou můžu hádat, že debata ohledně výsledku 1. kola bude pořádně bouřlivá.

Za mě bych vám chtěl popřát pevnou ruku u voleb. Bežte volit a tím vyjádřete svůj názor, ať už tam hodíte lístek kteréhokoliv kandidáta. Můžeme svobodně chodit k volbám a vybírat mezi řadou kandidátů, využijte toho práva.
Naprosto s Vámi, kolego souhlasím. Už toho bylo dost. Odvolme si, držme palce svým kandidátům a v sobotu pokračujme v diskusi :)
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...