ZALOŽIL
Jiří Vojáček | 01.07.2019
Kyri | Piráti
01.07.2019 | 20:17:28
Tak sice je to vláda kapitalisty, nicméně program má centristický až levicově centristický, což mi vyhovuje.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
30.06.2019 | 20:11:43
Pane Vojáčku moc se Vám omlouvám za můj tak trochu"ironický"příspěvek,byť s faktickým podtextem...

Vzhledem k tomu že je KSČM strana,která má ve srovnání s ostatními stranami a hnutími,-stále absolutně nejvíce aktivních členů-což je něco přes 37000..a to nemluvím o neaktivních příznivcích,-zareagovala jsem na ten Váš"tak trochu zavádějící..včerejší večerní fejeton,tak jak jsem zareagovala..

Jinými slovy,jak jste na to přišel?v té Vaší úvaze?Vy jste s těmi lidmi diskutoval?....Já osobně kapitalisty nemiluji a to hlavně ty prozápadní!
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dominik Formánek | ČSSD
30.06.2019 | 13:28:02
Bohužel, mezi komunisty stále existuje sentiment jak k Rusku, které je pravicovou polodiktaturou a k Číně, zdegenerovanému socialistickému státu, který, jak řekl Slavoj Žižek, propojil nejhorší aspekty kapitalismu a socialismu. Myslím, že je to vyloženě z historických sentimentů, ale také díky tomu, že tyto státy jsou v opozici vůči USA. Ale tento aspekt by měl být největším cílem sebekritiky KSČM.
26
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Kryštof Klásek | Svobodní
30.06.2019 | 12:18:45
Proč komunisté milují kapitalisty? Protože nahrabat si peníze, cestou jako před 1989 jim teď už moc nepůjde ;)
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Paul | SPD
30.06.2019 | 11:02:19
Proč? Protože se sami se tak stali a po roce 1989 byli první u zdroje a kdo by to nevyužil. Jen se rozplynuli do ostatních stran, které byly poté u moci.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Vojáček | Piráti
30.06.2019 | 10:53:00
Dne 30.06.2019 06:58:03 Sigrid napsal(a):
Klobouk dolů za tak obsáhlou studii o mezinárodních i vnitřních politických a hospodářských vztazích..!

Na studiích tohoto typu pracují po celé věky rektoráty sociologie a politologie těch nejpřednějších světových universit a Vy jste to odhalil zcela sám.Smekám!:-)
To je reakce na mě? Ptám se proto, jestli vám mám smáznout účet, nebo vás tu mám ještě nechat se dál ztrapňovat.
4
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
30.06.2019 | 06:58:03
Klobouk dolů za tak obsáhlou studii o mezinárodních i vnitřních politických a hospodářských vztazích..!

Na studiích tohoto typu pracují po celé věky rektoráty sociologie a politologie těch nejpřednějších světových universit a Vy jste to odhalil zcela sám.Smekám!:-)
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
29.06.2019 | 21:30:06
Dne 27.11.2018 21:50:46 Jiří Vojáček napsal(a):
Proc soucasni clenove a volici komunistu nebojuji za chude lidi, nebo proste pracujici lidi, proc se misto toho berou hlavne za bohate? Tri priklady:

1) Cina, ktera uz davno neni komunistickou zemi, ale tvrdym kapitalismem. Na statnich farmach jsou ozebracovany stamiliony venkovskych rolniku. Ve stovkach tisic tovaren pracuji nejen muzi, ale i zeny a deti za minimalni mzdy deset, dvanact, ctrnact hodin denne. Komunisticka strana Ciny uz je komunisticka jenom podle nazvu. Jejimi nejvyssimi predstaviteli jsou miliardari, kteri zbohatli na vykoristovani svych zamestnancu, srovnatelnem s podminkami v Anglii 19. stoleti. Presne proti tomuto typu kapitalismu bojovali v Londyne Marx a Engels.

2) Rusko. Prvni vec, kterou udelal Vladimir Putin po prichodu do uradu? Nechal pozavirat vetsinu vedoucich predstavitelu ruske komunisticke strany. Komuniste jsou v guberniich trpeni jen do te miry, pokud neprotestuji proti vladni politice. Pokud se ozvou, jako v pripade duchodove reformy, jsou oznaceni za opozici a konci v kriminalech vedle skutecnych opozicniku.

3) Nekoncici podpora soucasne vlady. Vlady, kterou vede clovek, s nimz musi socialni demokracie bojovat o kazdy milion na duchody, podporu socialne slabym nebo nemocenske. Clovek, jehoz jedinym cilem je pro sebe a svou rodinu vydrancovat co se da - a zejmena verejne penize, ktere na danich vybira od obycejnych lidi.A cesti komuniste tohle vsechno podporuji. I kdyz socialisticky Sovetsky svaz uz neexistuje a na ruskemtrunu v Moskve sedi dolarovy miliardar, jehoz nejblizsimi spolupracovniky jsou dalsi miliardari, otevrene pohrdajici obycejnymi lidmi. I kdyz vedeni Cinske lidove republiky vykoristuje vlastni obyvatelstvo vic, nez to kdy delaly nejpravicovejsi vlady na zapade. I kdyz ceskou vladu vede clovek, v jehoz provozech, jak bylo mnohokrat prokazano, pracuji v nuznych podminkach za minimalni penize desetitisice zahranicnich delniku a ktery pro svoje obohaceni nepokryte drancuje verejne finance i prirodu, ktera patri vsem.

Vysvetlete mi, jsou cesti komuniste tak vycurani, ze si hraji do kapsy, nebo tak hloupi, ze podporuji sve odveke nepratele?
Vždyť komunisté v Číně všechno kontrolují jako stát. A firma Huawei patří zaměstnancům. Žádná nadnárodní korporace není ovládaná jedním člověkem. Kdyžtak alespoň progresivní zdanění, sektorova daň a další speciální návrhy tam platí téže.

V Rusku už to tak je. Gorbačov už hodně uvolnil v 80. letech, ale Gazprom jako jedna z nejsilnějších nadnárodních korporací v Rusku patří vládě. Ostatní firmy vlastněné jedním člověkem, ten ale musí být výjimečný intelektuál, kdežto v USA vlastní společnost Facebook člověk, kterého ze školy vykopli. Ale Jednotné Rusko bohužel progresivní zdanění blokuje. Také nevím, proč volí tuto stranu 50 % obyvatel, když média tvrdí, že osobnost Josifa Vissarionoviče Stalina hodnotí kladně 60 % Rusů. Zásadně nepochopení základních ideologií.

A KSČM je záchrana. Bez ní by vláda nebyla. Také to těžce chápu, že levicové strany se nabízejí 2. nejbohatšímu člověku republiky, ale je potřeba nějaká ta vnitrovládní kontrola. Pravice by prd uhlídala a také by korporace pozvedávala.
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
18.05.2019 | 09:54:53
Co je to za hloupé tvrzení?
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Josef Trojánek | Svobodní
27.11.2018 | 23:34:51
Dne 27.11.2018 23:02:34 Doménico napsal(a):
Komunisty už v Rusku prosím né ... nechci další rozpad Ruské federace na malé nevyznamné státečky. Bolševici dokázali Ruské imperium zníčit a myslím tím i sovětské imperium. Npotřebuji vidět za 40 let další rozpad a kolabs. To si rusové nazaslouží.

Zkuste se vžít do ruského občana..kterou stranu volit ? Osobně bych volil stranu Spravedlivé Rusko,která je středolevicová až levicová strana. Sociální demokracie.. ale má pouhých 39 "poslancu".

Další možností je Liberálně-demokratická strana Ruska.. naprosto nevolitelná strana díky svému nacionalnímmu cítění,antižidovské postoje atd.. prostě krajněpravicová strana. Obnova Ruského imperia je další myslenka,ale nemám právo a nárok jí odsoudit,jelikož sám zde "básním" o hranicích z roku 1914.

Tak ted si vyber ;)

Pracovní podmínky v Rusku nejsou o moc lepší jak u nás.. Ruská vesnice je podobná té naší. Praha je stát ve státě.. zbytek republiky je jak z dob socialismu a ještě dál. Nemusim zde snad komentovat. Žiju ve 100 tisícovém měste s ohromnými naklady na život,ale město tomu vubec neodpovídá.Je to jako větší vesnice..Lidé v čechách jsou stejní chudáci jako jinde na východě. Je mi určitých skupin lidí neustále líto,ale pomoc nelze.. jste jen obyčejná pracující chudoba,neboli levná pracovní síla pro německé podniky. Nedokážeme zabranínit odtoku mozku na západ.. doktoři,učitelé atd utíkají pryč. Brzo i dělníci,kteří pochopí,že dělají za almužnu.. Nejvíc se mi líbí.. jak rusové vlastní české firmy a nespočet nemovistí. Nezbylo vám nic.. jen slova a smích.

Dnes jsem byl dělat učetnictví pro nejmenovanou firmu.. po zjištění kolik zdejší pracovníci berou na hodinu mě dostalo. Samozrejmě jsem se ozval jako vzdy :))

Sorry,ale nesnáším ten neustálý posměch vuči jiným národum .. nikdo není lepší) Nemáme duvod se smát Rusku,protože Rsuko aspon ví kam patří.. Češi to neví.
Tak s tou prahou a zbytkem čr souhlasím...

V Rusku jsou vesnice velikostí našich velkoměst... a vypadá to tam daleko lépe, než třeba v Praze.

Nemůžeme tvrdit že jsou na pokraji chudoby... chudoba totiž vypadá jinak... jako tady, pro přirovnání.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 |