ZALOŽIL
Jiří Hovorka | 23.08.2018
|
23.08.2018 | 17:08:36
Dne 28.06.2018 20:47:50 Jiří Hovorka napsal(a):
Mě dostává ten paradox - lidé okolo ANO tak strašně křičí, jak ostatní kradli a nepadne žádné obvinění a požadují odstoupení/ukončení činnosti, kdežto v opačném případě, když se jich to týká, tak se najednou musí ctít presumpce neviny a mohou si vesele působit dále.
No, to máte jistě pravdu. Tojle působí velmi úsměvně. Ale co také po hnutí ANO chtít, že??
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
04.08.2018 | 16:14:37
Ani jeden ze členů ANO, nebyl provomocně odsouzen.Nehodlám je tedy ani já nikterak odsuzovat,či na ně vrhat zlomocný pohled.Možná by bylo zajímavé prolustrovat i členy jiných stran.Aby nám potom vůbec ve vládě ještě někdo zůstal,že?:-)

Ne,ale vážně,bez nadsázky.To,co nám"podsouvají Média"na zlatých podnosech,ještě zdaleka nemusí být pravda.Takže tak nějak k tomu přistupuji.Co se týká plagiátorství-tedy těch přiznaných.-Je to smutné a trapné zároveň,-rozhodně to však nevidím,jako konec světa.V politice totiž rozhodně nemusí platit rovnice:,,Že ten politik,poslanec,či ministr,který byl obviněn z plagiátorství,-musí být horší,než ti,kteří z plagiátorství obviněni nebyli...
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Josef Trojánek | Svobodní
01.08.2018 | 23:49:55
Dne 01.07.2018 02:01:31 Paul napsal(a):
Když je něco protiprávní , tak má každý občan má právo podat návrh na trestrní oznámení a policie to musí vyšetřovat a buď to odloží nebo podá trestní oznámení na dotyčného k soudu a ten rozhoduje o vině či nevině , jinak pořád platí presumce neviny.
Nemáte pravdu pane kolego.

Pokud občan zjistí protiprávní jednání, je POVINEN takové jednání bezprostředně oznáit na příslušný úřad. Resp. na Policii.

A Policie nemá právo podávat trestní oznámení k soudu. Policie dá podnět Státnímu zástupci a ten u soudu dokazuje vinu obžalovanému.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
31.07.2018 | 13:28:13
Dne 31.07.2018 10:00:42 TomášK napsal(a):
Toto hnutí je v krizi vždyť i sám předseda byl vyšetřován policií
Kolego..toto hnutí je na samém vrcholu. Lidi bohužel nějaké vyšetrování policii nezajímá.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
31.07.2018 | 10:00:42
Toto hnutí je v krizi vždyť i sám předseda byl vyšetřován policií
8
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Joker | ANO
12.07.2018 | 22:43:54
Dne 28.06.2018 19:55:29 Doménico napsal(a):
Nechci se zastávat nikoho,ale to že je někdo obviněný neznamená,že čin spáchal..
Což je obvzlášť v téhle zemičce poslední dobou celkem opakovaný jev. Bohužel.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Eva Stehlíková | Piráti
07.07.2018 | 06:53:09
Dne 29.06.2018 18:45:37 Daniel Mikeska napsal(a):

Dne 28.06.2018 20:47:50 Jiří Hovorka napsal(a):
Mě dostává ten paradox - lidé okolo ANO tak strašně křičí, jak ostatní kradli a nepadne žádné obvinění a požadují odstoupení/ukončení činnosti, kdežto v opačném případě, když se jich to týká, tak se najednou musí ctít presumpce neviny a mohou si vesele působit dále.--- Neplatí náhodou tahle logika dost podobně u příznivců všech stran? TOPka nejvíc řve že Babiš se snaží ovlivňovat trestní stíhaní, ale kdo to volal vyšetřovateli kauzy tehdejší ministryně obrany Parkanové to už si nepamatujou... Nejvíc řvou, že současní ministři nemají potřebnou kvalifikaci a jedná se pouze o nějaké neschopné kývače.. Ale kdo poslal už zmíněnou manekýnu Parkanovou na ministerstvo obrany, elektrotechnika Drábka a jeho náměstka Šišku (toho času už nejspíš ve vězení) na ministerstvo práce a sociálních věci nebo zubaře Bessera na ministerstvo kultury (podezřelý z korupce) to už si zase nepamatují.. a to jsou prosím jen ti nejvýraznější "odborníci" té doby..

Takže souhlasím v tom, že úvaha samotného AB a mnohých voličů hnutí ANO v tomto směru je velmi úsměvná a nic mě nepobavilo více než když AB mluvil o nutnosti "konstruktivního chování" ze strany M. Pocheho aby mohla vzniknout vláda... Od něj to skutečně sedí..

Ale stejně tak mě velmi dobře baví, když Kalousek mluví o ovlivňování vyšetřování, o podivném rozdělování dotací, o kompetentních ministrech a podobně...

Tohle jednostranné vnímání "reality" skutečně není jen záležitost voličů hnutí ANO, ale voličů v zásadě úplně všech stran.. Protože prostě budou bránit svoji "volbu" a nechtějí vidět že situace kterou kritizují je vlastně úplně stejná jako situace kterou nedávno v opačném směru obhajovali.. Takže řekněme si to tak jak to je... ve vládě sedí naprosti stejně neurudovaní a nekompetentí ministři jako ve všech předchozích vládách, existuje zda řada různých problémů, podezření a obvinění (stejně jako ve všech předchozích vládách) atd.. Ano jistě nikdy jsme neměli trestně stíhaného premiéra a podobně.. situace je v mnoha věcech trochu horší (v mnoha věcech možná zase trochu lepší).. ale neříkejme prosím že tohle je nějaká výrazná rarita, že to co se děje teď se tu dřív nedělo a vše bylo čisté jako lesní studánka.. Není to pravda a všichni kteří si na to pamatují, tak to dobře ví..
Ano, právě proto, že ti, kteří si pamatují, dobře vědí... Že je tenhle způsob politiky malér, a ten malér je stále větší a větší: politici se cítí být beztrestní, exemplární případy ala Rath nestačí... Drzost a bezskrupuloznost lidí, kteří se dostávají k moci se stupňuje, bezmocnoost běžných občanů roste a chování politiků se nakonec stává vzorem, jehož je žádoucí a funkční dosáhnout. Sočasná doba je vlastně testem toho, jak je schopná obstát česká soudní moc jeko "třetí pilíř demokracie"...
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Paul | SPD
01.07.2018 | 02:01:31
Když je něco protiprávní , tak má každý občan má právo podat návrh na trestrní oznámení a policie to musí vyšetřovat a buď to odloží nebo podá trestní oznámení na dotyčného k soudu a ten rozhoduje o vině či nevině , jinak pořád platí presumce neviny.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jan Tichý | TOP09
29.06.2018 | 21:59:01
Už jsem se k tomu vyjadřoval v několika diskuzích, vyjádřím se tedy i tady. Mně vůbec se teď ta politická situace, která tu je nelíbí. Co se týče členů ANO, tak můj názor je ten, jaký je šéf, tak takoví jsou jeho podřízení.
8
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
29.06.2018 | 19:53:07
Dne 29.06.2018 19:10:04 Jiří Hovorka napsal(a):
Jasně, každá strana má své "černé" ovce. Ale bohužel mi vychází, že nynější procento černých ovcí se výrazně zvyšuje.

U Drábka si cením toho, že na základě problémů svých podřízených rezignoval sám, narozdíl od jistého ministra financí, který musel odejít až po značném nátlaku.
No taky to bylo až po značném tlaku :D Určitě po menším než u Babiše, ale politika který odešel "jen tak sám od sebe" jsem fakt ještě neviděl :D :) Výrazně vyšší? :D MInimálně na půlce resortů např. za TOPku v Nečasově vládě seděli lidé kteří museli odstoupit pro podezření z korupce, manipulování zakázek a podobně.. a to se bavím jen o tom že se vyloženě děli nějaké nepravosti.. a tom jakou má odbornost zubař pro ministerstvo kultury, elektrotechnik pro MPSV nebo pochybná zpěvačka pro obranu se snad není potřeba bavit.... Pořád je to to samé.. stále stejné paralely
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 |