ZALOŽIL
That Guy | 07.10.2018
That Guy | ODS
07.10.2018 | 00:20:57
Naprosto souhlasím. I když tu v ČR řešíme to situaci ohledně ANO, SPD a KSČM (možná na to máte jiný názor než já), tak stejně i přes to musím vyjádřit lehké potěšení nad českou politikou, že se tu nedějí takové věci, jako na Slovensku.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
MartinChromec | KDU-ČSL
06.10.2018 | 13:15:54
Ano Neomečiarismus tam alespoň podle náznaků co nám tamější politika ukazuje skutečně funguje. Slovenská politická scéna je an tom hodně bledě a je smutné, že se také bavím se spoustou lidí ze Slovenska co se o politiku taktéž zajímají a ti říkají, že už z toho nevede cesta ven. Že státní aparát je prorostlý korupcí a mafiánskými styky natolik, že nikdo už radši proti správě a korupci nebojuje, protože má strach o život nebo o zaměstnání. Kdo by taky neměl, když se podíváte jaké nesmyslné kroky tam vláda dělá. V jakém státě by se rušili CHKO, aby tam Široký a jeho privatizační banda byla schopna těžit dřevo.

Když jsem se se známými bavil, tak odvětili, že jediná šance jak něco změnit, jsou demonstrace těch, co nemají co ztratit, proto jsou na Slovensku teď tak v módě studenstské stávky a demonstrace studentů, protože to jsou jediní, co nemají co ztratit. Ze školy když je vyhodí, tak mohou jít na studia do zahraničí(např. k nám) a být celkem v pořádku.

Ale jinak je slovenská politika výsměch. Fico a Kaliňák museli odejít z politiky, ale stejně mají vliv jak nikdo jiný. Mečiar už v politice taky není, ale stejně tam má svou mocenskou strukturu. Široký ani v politice není, ale může si ji díky korupci ceou koupit. Nezbývá než dodat, že můžeme jen doufat, že mi jsme od tohoto bodu rozkladu ještě daleko.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
That Guy | ODS
06.10.2018 | 02:09:10
Podívejme se na situaci, která je nejen teď, ale už pár let na Slovensku.

Premiérem sice už není Fico, ovšem podle všeho má na vládu stále obrovský vliv. Unesený vietnamec, jehož únos viděli jen 2 policisté, ale exministr vnitra Kaliňák ne. Všemožné teorie o vraždě Jana Kuciaka, domnělý objednavatel vraždy Kočner, který byl prý napojený na policii i prokuraturu + několik dalších obviněných ve vazbě (zde se klade otázka, jestli jsou to praví pachatelé nebo jen nějaká zástěrka).

Těch věcí je tam mnohem více.

Má otázka: Co si o tom myslíte. Nepřipadá vám, že Slovensko ovládl neomečiarismus. Moje známá ze Slovenska, která se o tamnější politiku velice zajímá, to přesně takto nazvala.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |