Jan Švestka | TOP09
11.04.2018 | 12:09:09
Dne 21.01.2018 14:16:56 Jan Geist napsal(a):
Političtí oponenti a jejich stáda po sobě budou vždycky šlapat... Jelikož vnímám šlapání z obou stran, tak se to snažim nevnímat, vždycky to tak totiž bude a já to nezměním.
Nevím, jestli se to nedá změnit, ale určitě se na to dá reagovat tím, že budeme dávat pozitivní příklad a snažit se o férový dialog bez podpásovek s kýmkoli a přesvědčovat druhou stranu, že s urážkami se daleko nedostane. Většinou to sice nepadne na úrodnou půdu, ale i jeden nebo dva pozitivně ovlivnění mají cenu. Nejlépe to jde při osobní komunikaci, ovšem v tom je problém. Máme tendenci se stýkat s přibližně stejně smýšlejícími lidmi, a tak se s názorovými oponenty nesetkáváme tak často. I to je základ problému - lidé s protichůdnými názory se vlastně vzájemně neznají.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jan Geist | ČSSD
21.01.2018 | 14:16:56
Političtí oponenti a jejich stáda po sobě budou vždycky šlapat... Jelikož vnímám šlapání z obou stran, tak se to snažim nevnímat, vždycky to tak totiž bude a já to nezměním.
10
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Josef Trojánek | Svobodní
21.01.2018 | 01:24:29
já nejsem volič ani jednoho z kandidátů... voli budu drahoše, ale to jen protože to není zeman... nemohu říct že ani jednoho nepomlouvám... ale nadávat někomu jinému že je volí ? To bych si nedovolil.
8
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Pavel Kubíček | Piráti
21.01.2018 | 00:34:24
Chybí respekt a emaptie. Lidé se nedokážou vcítíto do ostatních. Lidské životy jsou hodně rozdílné pravda, ale musíme se naučit vidět věci barevně ze všech částí spektra a né černobíle. Stejně tak musíme respektovat názory ostatních. Funguje to asi tak, že lidé si udělají nějaký názor...někdo se snaží víc někdo jen přejímá, ale ve výsledku pak nechápu ostatní, a to jak to mohou vidět tak odlišně nebo něvidět to co si myslí, že je zlo. Bohužel každá volby teď provází dezinformační válka a lidem stačí číst titulky neseriózních novin či článů na netu.
11
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jan Tichý | TOP09
20.01.2018 | 21:41:28
U některých jedinců mi to opravdu tak přijde. Někteří voliči Zemana říkají hnusné věci o voličích Drahoše a naopak. Já naštěstí i když jsem voličem Drahoše, tak zásadně neurážím druhou stranu, jen jí dávám argumenty proč volím toho koho volím a proč nevolím toho koho volí oni. Nic víc nic míň.
9
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
20.01.2018 | 20:47:54
Dne 20.01.2018 18:18:42 Kozák Karel napsal(a):
|Největší problém dnešní doby je nerespektování názoru druhého.
V tom s Vámi souhlasím. Jak zní jedno přísloví nebo citát, Nesouhlasím s tím co říkáte, ale budu bojovat za to, aby jste to mohl říkat. :-) Mám pocit že to pronesl Imanuel Kant.
11
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
20.01.2018 | 18:18:42
|Největší problém dnešní doby je nerespektování názoru druhého.
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Josef Trojánek | Svobodní
20.01.2018 | 17:51:36
Dne 20.01.2018 17:24:15 Tomáš Král napsal(a):

Dne 20.01.2018 15:01:20 Kyri napsal(a):
Zapletl jsem hodně témat dohromady. Myšleno to bylo tak, že lidé před volbami se chovají až fanaticky, pokud někdo nesdílí jejich politický názor. Nejsou schopni argumentovat, nejsou schopni respektovat cizí názor, slušnost najednou neexistuje pro nikoho.--- Máte pravdu. Já jsem se například včera pohádal se svojí učitelkou angličtiny o prezidentských volbách. Chtěl bych říct, že mně osobně nikdy nevadilo debatovat s lidmi odlišného mínění, vždy jsem jejich názor (ač byl sebehloupější) respektoval a nikdy jsem se nesnížil k tomu, abych je osobně slovně napadal (i když se občas nechávám trochu unést ;). A vzhledem k tomu že žiji v Praze, kde převládá ,,všeobecně přijímaný" názor, že Zeman je fuj a Drahoš je suprčupr kandidát, se často setkávám s nepochopením (nečekaně). Avšak vždy se jednalo o nepochopení z řad studentů. Přímá polemika s kantorem pro mě byla novinkou ;) A musím říct, že v moha ohledech poněkud nepříjemnou, leč velmi zábavnou (především pro spolužáky). Nevím jak je tomu na jiných školách, ale na našem gymnáziu bývá dobrým zvykem, že si profesoři sem tam ,,kopnou do Zemana", přímo někomu vyjádří podporu nebo se jinak nekorektně vyjádří k politickému dění (i když se to dle mého názoru mnohdy vůbec nehodí). No a jedna taková offtopic poznámka mě přiměla debatovat, či spíše čelit narážkám a kritice mojí ,,oblíbené" profesorky. Já jsem se, ostatně jako vždy, snažil argumentovat slušně a věcně (dokonce jsem byl přímo vyzván abych si svůj názor na podporu Zemana obhájil ;), avšak setkal sem se jen s protiargumentem typu: ,,Zeman stejně do roka umře, takže volit ho nemá cenu, navíc vypadá hrozně, nechápu jak někdo může volit člověka, který není fešák atp". Na závěř ještě řekla, že: ,,Když Zeman umře, že to bude pro většinu lidí v tomto státě dobře, ale že nechce nikomu přát smrt". Já se s tím poslední dobou setkávám opravdu často, i moji (jinak dobří) přátelé se mě za každou cenu snaží odradit od volby Zemana, avšak čím víc se o to pokoušejí, tím větší mám pocit, že je to správná volba. Zkrátka ta atmosféra je před volbami (zejména těmito volbami) velmi napjatá a já pevně doufám, že až bude po všem tak se společnost opět ,,uklidní". Proto bych rád vyzval všechny, kteří čtou tento komentář, aby se apokud možno vyvarovali dehonestování a urážení voličů (ať už volí kohokoliv). Mohlo by se Vám to totiž vymstít, protože nikdy nevíte, kdo sdílí jaký politický názor a koho Vaším výrokem urazíte.
To máte blbé že s vámi vaše učitelka nesouhlasí... :D Mě teda moje nepustí ke slovu, ale jinak s ní souhlasím... ačkoliv ona nechodí volit ( dělá celkem špatnej příklad ostatním studentům ) tak má dobré názory.

Smutné je, že české školství by mělo být sekulární, ale už se nezakazuje probírat politiku... Osobně mi nevadí, že si s námi učitelka popovídá třeba o tom kdo co udělal atd... ale takhle může docházet k nějakému podstrkování názorů studentům. Což by se dít nemělo...

Pamatuji si z předchozí střední školy, jak se učitelka zmínila že Zeman je nejlepší prezident... od té doby je pro mé bývalé spolužáky ten nejlepší. To je chyba školství.

Jak říkám, nebráním se diskuzi, ale bez podsouvání názorů.
1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Tomáš Král | Svobodní
20.01.2018 | 17:24:15
Dne 20.01.2018 15:01:20 Kyri napsal(a):
Zapletl jsem hodně témat dohromady. Myšleno to bylo tak, že lidé před volbami se chovají až fanaticky, pokud někdo nesdílí jejich politický názor. Nejsou schopni argumentovat, nejsou schopni respektovat cizí názor, slušnost najednou neexistuje pro nikoho.
Máte pravdu. Já jsem se například včera pohádal se svojí učitelkou angličtiny o prezidentských volbách. Chtěl bych říct, že mně osobně nikdy nevadilo debatovat s lidmi odlišného mínění, vždy jsem jejich názor (ač byl sebehloupější) respektoval a nikdy jsem se nesnížil k tomu, abych je osobně slovně napadal (i když se občas nechávám trochu unést ;). A vzhledem k tomu že žiji v Praze, kde převládá ,,všeobecně přijímaný" názor, že Zeman je fuj a Drahoš je suprčupr kandidát, se často setkávám s nepochopením (nečekaně). Avšak vždy se jednalo o nepochopení z řad studentů. Přímá polemika s kantorem pro mě byla novinkou ;) A musím říct, že v moha ohledech poněkud nepříjemnou, leč velmi zábavnou (především pro spolužáky). Nevím jak je tomu na jiných školách, ale na našem gymnáziu bývá dobrým zvykem, že si profesoři sem tam ,,kopnou do Zemana", přímo někomu vyjádří podporu nebo se jinak nekorektně vyjádří k politickému dění (i když se to dle mého názoru mnohdy vůbec nehodí). No a jedna taková offtopic poznámka mě přiměla debatovat, či spíše čelit narážkám a kritice mojí ,,oblíbené" profesorky. Já jsem se, ostatně jako vždy, snažil argumentovat slušně a věcně (dokonce jsem byl přímo vyzván abych si svůj názor na podporu Zemana obhájil ;), avšak setkal sem se jen s protiargumentem typu: ,,Zeman stejně do roka umře, takže volit ho nemá cenu, navíc vypadá hrozně, nechápu jak někdo může volit člověka, který není fešák atp". Na závěř ještě řekla, že: ,,Když Zeman umře, že to bude pro většinu lidí v tomto státě dobře, ale že nechce nikomu přát smrt". Já se s tím poslední dobou setkávám opravdu často, i moji (jinak dobří) přátelé se mě za každou cenu snaží odradit od volby Zemana, avšak čím víc se o to pokoušejí, tím větší mám pocit, že je to správná volba. Zkrátka ta atmosféra je před volbami (zejména těmito volbami) velmi napjatá a já pevně doufám, že až bude po všem tak se společnost opět ,,uklidní". Proto bych rád vyzval všechny, kteří čtou tento komentář, aby se apokud možno vyvarovali dehonestování a urážení voličů (ať už volí kohokoliv). Mohlo by se Vám to totiž vymstít, protože nikdy nevíte, kdo sdílí jaký politický názor a koho Vaším výrokem urazíte.
10
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
20.01.2018 | 16:33:55
Me prijde ze s volici drahose se moc diskutovat neda..jakmile je argumenty setrete tak jste rusky kolaborant..

Bavil jsem se na tema prezident s hodne lidmi..nemaji moc proti agumenty..jen ze zeman je to a to..

Nema cenu resit..ono staci na instagranu sledovat dominika feriho)

Nebo clanky tipu "vychod nebo zapad"..to je strasna hovadina..

Nejlepsi urazky na zemana jsou ze je komunista,ale to muze rict jen clovek,ktery se pred mesicem zacal zajimat o politiku..

Bavi mě jak se mladi snazi delat dulezite pri volbe a pritom nic nevi..

Ovšem je to na obou stranách ..vše je tím, že se o politiku začnou najendou starat lidi co nevědí ani kdo vubec sedí v poslanecké sněmovně..
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 |