Weros | SPD
20.04.2021 | 19:01:38
Dne 20.04.2021 18:56:06 Weros napsal(a):
Rozhodně si myslím, že jako pomůcka, je to výborná věc, ale je to dvousečná zbraň, která by mohla přimět naše děti k závislosti, proto si myslím, že je potřeba nějaká osvěta, která vysvětlí dětem, aby se nestali závislími a otroky moderní technologie a poznali pískoviště. Myslím si, že by se meli zavádět až od třetí třídy, kdy stejnak většina dětí má svůj mobil/tablet a proto by stejnak byla potřeba osvěta ohledně závislostí.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Haykimaru | TOP09
20.04.2021 | 18:59:02
Pro starší ročníky určitě ano, pro mladší bych to jako dobrý nápad neviděla. Pro starší jako jsou třeba středoškoláci je to krásná zkušenost jak psát na zařízení při výkladu nebo nějaké prezenatce pro jejich budoucí práci třeba v kancelářích apd.. U mladších jako je jsou třeba děti na prvním stupni by to mohlo vyvolat závislost, v dnešní době je v celku normální že už čtyř letí dítě má tablet. Tak proč jim přispívat na závislostí i ve škole.
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Weros | SPD
20.04.2021 | 18:56:06
Rozhodně si myslím, že jako pomůcka, je to výborná věc, ale je to dvousečná zbraň, která by mohla přimět naše děti k závislosti, proto si myslím, že je potřeba nějaká osvěta, která vysvětlí dětem, aby se nestali závislími a otroky moderní technologie a poznali pískoviště.
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
14.07.2019 | 10:28:09
Určitě bych to nechal na škole, jestli má výuka vycházet z tradičních hodnot nebo pokročit a využívat technologii při výuce.

Moje základní škola vycházela z tradiční výuky stejně moje gymnázium. Tak je mi to bližší. Já jako ředitel školy bych povolil techniku pouze při cizím jazyku při poslechovém cvičení, neboť když jeden dobytek zahlučí, tak to nikdo neslyší. Nebo při nějaké výukové hře, ale ne že bychom si hráli na postavičky a odznaky jako americké nemorální školství.

Ale rozhodně nesouhlasím, že by to mělo sloužit k vyhledávání informací. Protože naše generace je zmanipulovaná a zkorumpovaná netvorným magnátským dobytkem z Dalného západu, tak jejich zdroj bude vždy pouze wikipedie.org. Dále by je mohli zneužít, že by mohli jít na facebook, instagram a další s*ačky, které do školy v žádném případě nepatří. A v matematice opravdu stačí max. kalkulačka.

Jinak zařízení rozhodně nemá povinnost si kupovat student či žák. Škola ho pořídí na určité předměty. Musí tam být určitě omezený přístup pro hajzly, kteří neznají školní řád a to u nás ve škole dle mne byla hrubá většina včetně učitelů.

A pane Chromče. Velice obdivuji Vaši ideu, že byste koupil dítěti mobil až ve 13ti letech. To by Vaše dítě bylo mezi spolužáky hodně odstrčené stejně jako jsem byl já na základce, protože jsem nechtěl mít žádnou sociální síť, která má kořeny z USA. Bohužel doba se vyloženě pos*ala, a tak si myslím, že Vaše dítě by bylo dost nešťastné z toho, že jako jediné ze třídy nemá mobil. Jsou i děti, které dostali mobil i v 1. třídě (což je kokotina obrovská) a tahle hranice snad už nebude horší, protože ve školce snad mobily budou navždy zakázané.

Vyzývám českou vládu, aby už nenechala dále korumpovat společnost americkým korporatismem.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
09.01.2019 | 11:52:13
V podstatě nejsem proti,ale určitě bych na tom"nezakládala"celou výuku a rozhodně bych s tím nezačínala v první,či druhé třídě.. :-)

Tyto technologie by se měly stát opravdu pouze pomůckou,ale ne základním"nástrojem"!
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
ypsilonx | ANO
09.01.2019 | 10:22:52
Dne 08.01.2019 15:37:31 Jan Chyla napsal(a):
Ano, ale pouze v předmětu komunikačních technologii, jinde do výuky to nepatří.
Tak to pardon ale to není pravda, už je dost předmětů kde by bylo třeba se zabývat tím jak implenentovat IT do výuky -> ono totiž základem nového vzdělávání vě světě by mělo být naučit lidi hledat relevatntní informace a rozlišovat hoaxy a jiné fake news nebo umět rozeznat nepravdu od pravdy apod.... to je to co dnešní mládeži chybí a až bude pozdě tak se to bohužel projeví ve strašném scénáři.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jan Chyla | ANO
08.01.2019 | 15:37:31
Ano, ale pouze v předmětu komunikačních technologii, jinde do výuky to nepatří.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
ypsilonx | ANO
08.01.2019 | 12:26:57
Nejsem proti tomu, ale mělo by se to spojit s novým školstvím, protože ty naše Tereziánské metody už nefungují.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
04.01.2019 | 13:56:06
Kdyby tento návrh byl před 20 lety o počítačích tak se tady taky bude psát jak to bude oblbovat mozky a dnes není škola, která by neměla počítače.Tablety jsou už dnes ve školách a školy je vlastní a umožňují pracovat s nimi v hodinách. Při hodinách angličtiny/němčiny nám učitelky dovolují používat vlastní mobily v některých případech, že si tam najdeme některá slovíčka. Často se to používá při cvičných překladech textu.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
02.01.2019 | 18:08:00
Já bych s tím souhlasil pouze u některých vyjímek, jako je třeba demagogická nerepublika sídlící v opuštěných troskách a pustinách na severu Maďarska. Tam se tamní obyvatelstvo, jestli se to dá obyvatelstvem nazývat ta banda přičmoudlých exemplářů, bije klackama a kamenama po hlavě a jejich IQ jde spočítat na jedné ruce. Tam dle mého odborného úsudku opravdu je třeba pomoci. Ekonomika tam neexistuje, kradou se tam měděné kabely, čóruje se železo a hliník a v nynější době také objevili jeden pozůstalý kabel, který je připojen na síť zvanou internet. Tam se tlupa vandráku z ukradených technologií západu snaží oxidovat a vměšovat se do moderní kultury. Pak není divu, že každy vyspělý jedinec s IQ nad 80 se jim zasměje a někdy i střelí moderní technologií, která by na území těchto žoldáku byla anomálií, kterou by i hrabě Mižigár po důkladném prošetření nedokázal identifikovat a nazval by ji snad "ufem", zvanou puška. No jo, ale teď kde by se vzali peníze na techniku? Měděným kabelem se neplatí, protože v civilizovaném světě tato neměna samozřejmě neexistuje a stvůry, kterým tam říkají děti by s tím ani za boha nemohli pracovat, jelikož i práce se dřevem a kamením dáva zabrat jejich mozkovým závitům, které se pod tím žárem námahy taví jako sopečné magma. Tedy finální verdikt je, že nakonec by vše vyšlo na zmar.

Ing. Doc. CSc. Ph.D. Arnošt.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 |