ZALOŽIL
Pirat404 | 28.05.2019
|
28.05.2019 | 14:16:52
Dne 27.05.2019 15:24:29 Majki.1 napsal(a):
ANO 2011 faktický vítěz voleb, na druhou stranu vzdáleni těm 30 procentům z průzkumů. ODS tam jsem ten výsledek tak nějak očekával. Dobrý výsledek mají Piráti a SPD (oproti předchozím volbám do EP, kdy měli nulu). Co se týče STAN, TOP a partnerů za mě spokojenost, ta je zřejmě i u lidovců. Jednoznačná porážka tradičních levicových stran, zejména ČSSD, která se ani do EP nedostala. Pokud vše půjde takto dál, tak se ve volbách v roce 2021 nedostane ani do české poslanecké sněmovny. Z ostatních stran špatný výsledek jednoznačně Svobodní (pod 1 procentem). Výborný výsledek zaznamenali recesisté z ANO, vytrollíme europarlament a HLAS.
ANO, vytrollíme europarlament získali tolik hlasů kvůli tomu, že si je voliči ANO 2011 spletli. A teď za to získají ještě milión korun. To je na přes držku.

A ČSSD se do sněmovny roku 2021 dostane. Nízká účast u voleb do EP to určitě předpovídat nemůže.
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
27.05.2019 | 21:09:02
Dne 27.05.2019 17:39:14 TomášK napsal(a):
Pro mě jako voliče a sympatizanta ČSSD jsou výsledky voleb ohromným sklamáním.
Výsledek ČSSD mě mrzí. Je vidět, kdo šel k volbám. Levicové strany dopadly z parlamentních stran nejhůře v těchto volbách a vidím to, jako problém budoucnosti.

Měla by levice čerpat hlasy od anarchie nebo se bát, že už se nedostane do sněmovny? Dle mne by měly být volby do EP povinné jako v Belgii. Hned by to byl nějaký rozdíl.
9
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
27.05.2019 | 21:04:51
Ten výsledek je brutální zlo, čert tomu tak chtěl. GUE-NGL bude nakonec nejslabší evropská frakce, pouze 39 mandátů. Naopak nacionalistická hnutí a konzervativní strany budou akorát škodit našemu evropskému systému.

Je jasné, že USA tady dělalo kampaň pro konzervativce a nacionalisty. Proč tedy stejně neudělala Čína kampaň radikální levici a eurokomunistům.

Dnešní složení Evropského parlamentu vidím jako velkou poruchu společnosti na celých 5 let.
5
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
27.05.2019 | 17:39:14
Pro mě jako voliče a sympatizanta ČSSD jsou výsledky voleb ohromným sklamáním.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Majki.1 | STAN
27.05.2019 | 15:24:29
ANO 2011 faktický vítěz voleb, na druhou stranu vzdáleni těm 30 procentům z průzkumů. ODS tam jsem ten výsledek tak nějak očekával. Dobrý výsledek mají Piráti a SPD (oproti předchozím volbám do EP, kdy měli nulu). Co se týče STAN, TOP a partnerů za mě spokojenost, ta je zřejmě i u lidovců. Jednoznačná porážka tradičních levicových stran, zejména ČSSD, která se ani do EP nedostala. Pokud vše půjde takto dál, tak se ve volbách v roce 2021 nedostane ani do české poslanecké sněmovny. Z ostatních stran špatný výsledek jednoznačně Svobodní (pod 1 procentem). Výborný výsledek zaznamenali recesisté z ANO, vytrollíme europarlament a HLAS.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
27.05.2019 | 06:36:55
Co se týká Evropských voleb,očekávala jsem podobný výsledek.ANO jasný vítěz.Trochu mě překvapily 2 mandáty KDU-ČSL.Tam jsem předpokládala,že se do Europarlamentu vůbec nedostanou.ČSSD propada,což bylo patrné a to nejenom kvůli jejich rozpolcenosti ve straně.SPD mě také překvapilo,tipovala jsem mírně něco nad 5%..Jinak jsem ráda,že se moje favoritka K.Konečná do EP dostala a zároveň mě mrzí,že vzešla z voleb pouze jako jediná..Celkově nemám dobrý pocit z tohoto finálního výsledku...A trochu se o Evropu bojím.Obávám se,že směr,kterým se Evropa ubírá,dle mého není tak zcela v pořádku...Ubere ještě více na suverenitě jednotlivých států a co se týká naší země,-pocítíme ještě větší diktát,než který jsme ze směru Bruselu pociťovali doposud.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hráček | KSČM
27.05.2019 | 02:43:07
Jak hodnotíte výsledky do Evropského parlamentu?

KSČM v nich získala necelých sedm procent a to je v současné situaci kdy musíme o naše voliče bojovat s hnutím ANO a SPD relativně dobrý výsledek. Nebýt útočné a lživé kampaně SPD náš výsledek mohl být ještě lepší. Naopak ČSSD podle všeho směřuje do propadliště dějin. KSČM tak zůstává poslední relevatní levicovou politickou stranou v České republice.

Naopak všechny ostatní strany, které se do EP dostali, jsou pravicové a prokapitalistické. V dalších státech nastal propad lidovců a socialistů a ti v EP ztratily většinu. To znamená, že se asi spojí s liberály z frakce ALDE, kteří chtějí prosadit federalizaci EU, a to povede k dalšímu posílení nacionální pravice v Evropě. Jaký je váš názor?
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Sokrates | ODS
14.05.2019 | 20:45:04
Dne 14.05.2019 20:26:57 Dominik Formánek napsal(a):
Jako neříkám, že Evropa žila celou dobu jen z kolonialismu, ale jen díky kolonialismu dosáha svého postavení, které v druhé půlce 20. století ztratila. A nejen, že z kolonií získávala laciné suroviny, ale musíte zohlednit i vliv na postavení kolonií. Tehdejší státy, kolonie i "nezávislé" státy byly prakticky ovládány mocenskými rozmary Evropy (viz. například Opiové války). Kolonialismus měl nedozírné následky na stav Evropských kolonií i tehdejších neevropských, reálně svobodných, však prakticky loutkových států a držel při zemi jakýkoliv jejich růst (krom pár výjmek jako Japonsko). . Když pak konečně po druhé světové válce získalo antikoloniální hnutí podporu a zároveň se rozpadala stará Evropská impéria, Evropa ztratila možnost držet při zemi ostatní státy a vyměnila ji s USA. USA však svým soubojem o mocenské postavení se SSSR museli nově nezávilsé státy "držet na lehko"a umožnit jim takový rozvoj, v rámci získávání spojenců proti SSSR. Plus, komunistické státy rapidně industrializovali a tím pádem např. Čína tvoří dnes velkého nepřítele pro Evropu (obchodně pochopitelně).

Každopádně pointa je, že Evropa měla podstatný náskok s industrializací a proto měla o tolik lepší postavení ve světě. Začala ho ztrácet na konci 2. světové a už ho nikdy nedostane zpět. Takže Evropa měla obrovskou výhodu až do začátku 2. poloviny 20. století a postupně ztrácí svoje zlepšené postavení. Ale reálně, musíme sjednotit Evropu, jestli má mít nějaké mocenské postavení, včetně ekonomického.
Na tohle téma vám doporučím knížku "Civilizace Západ a zbytek světa" od Niall Fergusona. Tam vám vysvětlí že to není jen čistý Kolonialismus co za to mohlo.
V 15. stol. Kdy Evropa byla jen špinavá díra Byla Čína jednou z nejmodernějších civilizací. Lodě které Čína v 15.stol měla velikostí a kvalitou na tolik přesahovali španělské galeony že se evropské loďstvo k takové lodi přiblížilo konstrukcí až 18. stol. Čínská zámořská plavba dosáhla téměř misu dobré naděje a čína se tak mohla stát Mocností která by ještě dnes válcovala chudou a zbídačenou Evropu. v Roce 1458 Osmané dobýjejí Konstantinopolis a o 200 let později stojí před Branama Vídně. Celou tu dobu jsou Osmané daleko vyspělejší a de fakto "civilizovanější" než Evropané a přesto nejen díky bitvě u Vídně. Nakonec "západní" civilizace vítězí na celé čáře.

Tohle není jenom o koloniích Kolonialismus je velkou váhou v Národím i Evropském hledisku. Velká Británie se stává Imperiem díky kolonialismu. Belgičani jsou z země kde je "prd" významnou zemí díky kolonialismu, ale rozhodně to není ani hlavní ani nejtvrdší argument proč je to nakonec Evropský "západní" systém myšlení, vládnutí, uřadování, který určuje dnešní svět. S Čínou v čele nebo ne. Hierarchie a mnoho dalších aspektů převzala Čína z tohoto "systému" ( V tomto případě myslím "západní" civilizaci celou Evropu včetně Ruska neboť to jak bylo formované Rusko ať za Cara tak později za Bolševiků vychází ze západních směrů ať už feudalích tak filozofických.

ale všechy ty důvody právě v knize více méně shrnuje. Je to teda původem Ekonom takže prvních pár stran je kidání keců o Ekonomice ale pak pragmaticky sumarizuje důvody. at už je to přístup k domácím zířatům nebo neustálí boj mezi státečky Evropy.
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dominik Formánek | ČSSD
14.05.2019 | 20:26:57
Dne 14.05.2019 16:40:34 Sokrates napsal(a):
Jediné co stím může udělat je v kapitalistickém světě budovat kapitalismus. I když je to šílené momentálně jsou mocnosti posuzované podle jejich ekonomické moci a to víc než podle té vojenské. Takže pokud evropa nevyrábí a neprodává asi těžko může vydělat. Ostatně to je důvod proč je teď Čína druhá (nebo první to je zatím nejisté). Veškerý průmysl se přesunul tam. Možná byl kolonialismus v 19. století určující pro výchozí pozici v tom století 20. ale Evropa nežije 100 let z kolonialismu. Evropa žila celé dvacaté století z vlastního průmyslu co měla doma. Kolonie už od druhé poloviny 19. stol sloužili spíše jako levný zdroj surovin (klidně to nazívejte vykořisťováním to daleko od pravdy nebude) ale hlavní přidaná hodnota a zisk je z domácí produkce. Koukněte se na Československo to kolonie nemělo a přesto patřilo mezi světové dříče kteří si vybojovávali své mocenské místo za 30 let od vzniku do zrady se dostali dál než za stejnou dobu Španělsko se svojí koloniální minulostí.

Kolonialismus může ospravedlnit ekonomickou situaci a moc jen do první světové války. Nebo v případě jediného státu a to je Velké Británie která z koloniální minulosti těží do dnes.
Jako neříkám, že Evropa žila celou dobu jen z kolonialismu, ale jen díky kolonialismu dosáha svého postavení, které v druhé půlce 20. století ztratila. A nejen, že z kolonií získávala laciné suroviny, ale musíte zohlednit i vliv na postavení kolonií. Tehdejší státy, kolonie i "nezávislé" státy byly prakticky ovládány mocenskými rozmary Evropy (viz. například Opiové války). Kolonialismus měl nedozírné následky na stav Evropských kolonií i tehdejších neevropských, reálně svobodných, však prakticky loutkových států a držel při zemi jakýkoliv jejich růst (krom pár výjmek jako Japonsko). . Když pak konečně po druhé světové válce získalo antikoloniální hnutí podporu a zároveň se rozpadala stará Evropská impéria, Evropa ztratila možnost držet při zemi ostatní státy a vyměnila ji s USA. USA však svým soubojem o mocenské postavení se SSSR museli nově nezávilsé státy "držet na lehko"a umožnit jim takový rozvoj, v rámci získávání spojenců proti SSSR. Plus, komunistické státy rapidně industrializovali a tím pádem např. Čína tvoří dnes velkého nepřítele pro Evropu (obchodně pochopitelně).

Každopádně pointa je, že Evropa měla podstatný náskok s industrializací a proto měla o tolik lepší postavení ve světě. Začala ho ztrácet na konci 2. světové a už ho nikdy nedostane zpět. Takže Evropa měla obrovskou výhodu až do začátku 2. poloviny 20. století a postupně ztrácí svoje zlepšené postavení. Ale reálně, musíme sjednotit Evropu, jestli má mít nějaké mocenské postavení, včetně ekonomického.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Sokrates | ODS
14.05.2019 | 16:40:34
Dne 14.05.2019 16:25:34 Dominik Formánek napsal(a):
Evropa se stává třetiřadou mocností, protože jsme malá (v porovnání s ostatními), nejednotná téměř konfederace, která se musí vyrovnat s tím, že v dnešní době Evropa ztrácí svoje postavení, které získala kolonialismem a využíváním zbytku světa. Teď industrializuje i okolní svět a Evropa prostě už nemá svoje panské postavení. Jediné co s tím můžeme dělat, abychom zůstali relevantní je vznik jednotné EU.

Ekologické, zelené a sociální politiky Evropy jsou nesmyslné, protože všechny neřeší zdroj problémů, které mají řešit, tedy kapitalismus. Ale reálně, lepší tyto záplaty než neoliberální sebevražednou ideologii.
Jediné co stím může udělat je v kapitalistickém světě budovat kapitalismus. I když je to šílené momentálně jsou mocnosti posuzované podle jejich ekonomické moci a to víc než podle té vojenské. Takže pokud evropa nevyrábí a neprodává asi těžko může vydělat. Ostatně to je důvod proč je teď Čína druhá (nebo první to je zatím nejisté). Veškerý průmysl se přesunul tam. Možná byl kolonialismus v 19. století určující pro výchozí pozici v tom století 20. ale Evropa nežije 100 let z kolonialismu. Evropa žila celé dvacaté století z vlastního průmyslu co měla doma. Kolonie už od druhé poloviny 19. stol sloužili spíše jako levný zdroj surovin (klidně to nazívejte vykořisťováním to daleko od pravdy nebude) ale hlavní přidaná hodnota a zisk je z domácí produkce. Koukněte se na Československo to kolonie nemělo a přesto patřilo mezi světové dříče kteří si vybojovávali své mocenské místo za 30 let od vzniku do zrady se dostali dál než za stejnou dobu Španělsko se svojí koloniální minulostí.

Kolonialismus může ospravedlnit ekonomickou situaci a moc jen do první světové války. Nebo v případě jediného státu a to je Velké Británie která z koloniální minulosti těží do dnes.
-1
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...