Jan Švestka | TOP09
08.02.2018 | 12:20:48
Především je to obrovský diletantismus. Stačí jednoduchá rešerše na volby.cz, abychom zjistili, že top osobnosti zařazované na konec kandidátek obvykle učiní ohromný skok. Jestliže člověk, který v senátních volbách dostal 12 tisíc hlasů, zaměstnává spoustu lidí a je v kraji dost populární i mimo politiku, kandiduje za stranu všeobecně považovanou za hlavního favorita voleb (a která nakonec v kraji získala 5 mandátů), koleduje si o zvolení celkem dost (byť figuruje ve spodní polovině).

Mně by se líbilo, kdyby:

1) nekandidoval a dal ANO prostor oslovit jiného kandidáta;

2) kandidoval, ale posypal si hlavu popelem, přiznal "jsem blbec" a předpokládané náklady na volby, jelikož je nemůže státu uhradit přímo, poslal nějakému dětskému domovu na Trutnovsku.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
28.01.2018 | 17:15:50
Morální to nebylo. Právo kandidovat ovšem měl. Je dobře, že si občané trutnovska správně vyhodnotili jeho pohrdání voliči. Rozhodli se moudře, když jej nezvolili. Jeho oponent je bude v horní komoře jistě zastupovat lépe.
10
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Radek Diviš | TOP09
20.01.2018 | 21:08:51
Morální není, jak se k parlamentním veletočům Hlavatý vyjadřoval. Bylo to od něj hloupé a měl si buď prostudovat Ústavu nebo zůstat ve Sněmovně. Takhle z toho dělá ještě větší cirkus, než to je.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Lukáš Kvarda | STAN
20.01.2018 | 15:45:13
Upřímně nevím, proč p. Hlavatý, když byl senátorem, kandidoval do sněmovny když musel vědět, že mu senátní mandát dnem zvolení poslancem vyprchá. Pochybuji, že není hloupý a ví, co říká Ústava, nebo se alespoň mohl zeptat.A když už se do té poslanecké sněmovny dostane, tak proč nezůstal poslancem, dokud by nebyl zvolen znovu senátorem. Opravdu mi to příde jako kocourkov, že si ňáky podnikatel dělá z parlamentu holubník. A k tomu mě dostalo, že pan Hlavatý chtěl být znovu zvolen senátorem, protože tam je práce méně, tudíž se může věnovat svému podnikání. Tak tam nemusí lézt a být živen z daňových poplatníků. A mimo to by si měl uvědomit, co vlastně chce.
6
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hovorka | TOP09
10.01.2018 | 23:22:05
Zcela upřímně - jako občan Dvora Králové se stydím jak volí většina spoluobčanů. Zase ale chápu, že se snaží podpořit svého zaměstnavatele. Pokud se totiž bude mít dobře Hlavatý, bude jeho zaměstnancům také lépe...
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
|
08.01.2018 | 13:36:36
Jsem z Trutnova a volila jsem starostu Vrchlabí pana Sobotku. Hlavatý nemá co dělat v politice a měl by ty volby, které se kvůli němu dělají, zaplatit. Osočil své voliče, že ho vykroužkovali a ještě jim řekl, že jsou "blbci" a ať si ty volby zaplatí sami. Taky, že zaplatí. Doufám, že mu spadne čelist za týden.
13
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Jiří Hovorka | TOP09
08.01.2018 | 12:17:54
Zmatky budou a to sčítání hlasů společně s prezidentskými volbami si pěkně užiji. Bohužel stádo následuje svého živitele. Když on bude dělat koniny, tak oni také.

Bohužel se obecně z české společnosti vytrácí schopnost sebereflexe. Málokdo je ochoten si přiznat vlastní chyby. Od prezidenta po obyčejného dělníka. Chyby jsou hledány v těch druhých, kteří jsou označování za viníky všeho špatného. Proto ta společnost je tam, kde je a ve volbách vítězí populisté, kteří se tohoto trendu chytli.

Bohužel, dokud seberefle opět nebude, nedojde k uvědomění, co děláme špatně a nikdy lépe samo o sobě nebude.

Takže začněme od sebe... Neděláme zde tu blbou náladu sami?
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Crasik | Piráti
07.01.2018 | 23:28:45
O víkendu na Trutnovsku proběhly doplňující senátní volby. Kandidoval a do druhého kola opět prošel Jiří Hlavatý, který svůj senátorský mandát ztratil poté, co byl v říjnu zvolen poslancem. Toto pravidlo (zákon, zakotvený v ústavě) nevěděl a rozčiloval se, že bude muset svůj milovaný senát (kam skoro nechodí) opustit. Volby budou celkově stát několik milionů korun a Hlavatý dokonce řekl, že by je měli zaplatit občané, když je to vlastně jejich vina. Platit je samozřejmě budeme. Z daní. A já se tedy ptám - je morální, že pan Hlavatý hraje takovouto bláznivou a drahou politickou hru? V první kole byla tradičně malá účast a dá se předpokládat, že ve druhém kole nastanou zmatky, jelikož se bude konat souběžně s volbami prezidentskými ...
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 |