ZALOŽIL
Jiří Hráček | 04.05.2018
Maskoun | KSČM
04.05.2018 | 17:20:24
Naprosto souhlasím. Je potřeba se na tuto problematiku zaměřit, vzhledem k tomu, že chudoba sama o sobě je v poslední době problém. O to horší to je, když to musí snášet děti a nebo naopak senioři. Ještě k tomu, když jde například o rozvedné rodiče, či ovdovělé důchodce. Těmto lidem by se mělo pomáhat. Nikdo si nezaslouží žít v bídě.
9
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Dominik Škrba | KSČM
30.04.2018 | 19:37:53
Dne 30.04.2018 00:03:59 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 22:06:02 Dominik Škrba napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:30:17 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:08:55 Dominik Škrba napsal(a):

Dne 29.04.2018 20:43:16 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 20:16:10 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 29.04.2018 19:56:35 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 19:12:46 Dominik Škrba napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- Že nájmy jsou vysoké je holý fakt, ale nyní si pomalu hledám vlastní bydlení, samzřejmě tak, abych to měl rozumně daleko do práce a je prakticky nemožné dostat se pod 7 000, není nezvyklé, že za byt 1+ 1 či 1+kk i ve městech jako jsou Pardubice či Hradec Králové, chtějí klidně i 9 000 a to jsem hledal bez realitky, protože to se ještě prodraží, ano našel jsem i pronájem pod 5 000, ale bylo spolubydlení, což tím, že chceme bydlet s přítelkyní společně nepřichází úvahů.Prostě ceny nájmu by se rozhodně řešit měli a ne vše házet jen na lidi, že to je jejich problém, i když vzhledem k Vaší politické příslušnosti mě to ani nepřekvapuje.
Proto i sociální bydlení rozhodně přichází v úvahu, některá města mají i startovací byty, ale to je jen pár bytů, což rozhodně situaci nevyřeší a je to řešení, jen pro jedno věkovou skupinu.
To samé s našetřením na hypoteků, při nákladech na živobytí, je to běh na velice velkou vzdálenost, hlavně když banky hypotěku poskytnou na maximálně 80% ceny objektu (a ještě budou radit, tak zastavte jiný dům).--- Tak 8 tisíc ve dvou lidech se utáhnout přeci dá ne? 4 tisíce na jednoho mi nepřijde přehnané i kdyby jste pracovali za minimální mzdu ( a je mi jasné, že za minimální mzdu nepracujete). K tomu vám ještě možná stát dá příspěvek na bydlení.

Startovací byty, pro děti z dětskejch domovů jsou podle mě rozumný.

Ano, co nejvíce zodpovědnosti za jejich vlastní život bych dal lidem. Myslím, že to není špatně. Naopak.

K těm hypotékám. Říkáte, že je to těžké, ale přesto si lidé berou hypoték rekordní množství. Takže to tak nedosažitelné přeci jen nebude.

Neříkám, že bych s tím nic nedělal, zjednodušil a urychlil bych proces stavebních povolení, to by podle mě spolu s postupným zvyšováním úrokových sazeb ČNB mělo vrátit ceny nemovitostí na přirozenou hodnotu.--- Vám nepřipadá špatné, že se lidé na desítky let musí zadlužovat, aby získali vlastní bydlení? Nebylo by lepší zavést systém bezúročných půjček z pozice státu a tím eliminovat soukromí kapitál? Nebo zajistit výstavbu družstevních bytů za přijatelné regulované nájmy? Co je zodpovědného na pravicové politice, která upřednostňuje zájmy soukromého sektoru před zájmy většiny společnosti?--- Lidem byla ponechána volba. To mi přijde správné. Chcete pár let šetřit a pořítit si vlastní bydlení ? nebo si na něj chcete půjčit?... Ať se lidé sami rozhodnou co preferují, ukázalo se, že si chtějí raději půjčit. Vedlejší efekt toho, že si lidé půjčují je nárůst cen nemovitostí, který mimochodem nebude věčný.

"Soukromý sektor", tím myslíte co si myslí lidi? ... a "zájmy společnosti" myslíte co si myslí stát?...

... tu zodpovědnost chci vrátit lidem. ... nemířil jsem tím na "zodpovědnou politiku", což je pro mě dost širokej pojem.--- Chci-li svůj dům, tak pod milion (milion a půl) se nedostanu, nato se opravdu nešetří "pár let", takže lidem nezbývá defacto nic jiného než si půjčit.
Soukromý sektor jsou spíše myšleno developeři, různé stavební firmy, apod.. Třeba já bych i nějak ošetřil provizi u realitních kanceláři, tak já se rozhodnu pronajmout či prodat byt, dům, ale zato, že jsem se rozhodl to dát přes agenturu má platit kupující?
A co je zodpovědného na drahotě na nájmech?--- Nejspíš se shodneme, na tom, že vlastní dům by neměl mít každý. Jednoduše pro to, že by se sem nevešly. Můžem se dohodnout, na tom, kdo by měl mít vlastní dům. Budu počítat s průmměrnou mzdou. Myslím, že je to fér. Dům je podle mě spíš pro rodinu, takže budu počítat uvažovat pár. Průměrná mzda je 31 646 Kč (4Q 2017). Čistá je tedy cca 23 860 Kč (ročně 286 320 Kč, takže za 5,2 let máme ten 1,5 milionu). Jak jsem již předeslal, uvožuju s párem, ale veškerý výdělek jednoho se utratí (za 23 860 se ve dvou, žít dá, není to nic moc, ale dá).

Prostě myslím, že to není nic nedosažitelného.--- Zní to trochu nevhodně, ale bohužel prostor není nafukovací a tak stavění RD nejde donekonečna.

A zde jsme na prvním zádrhelu, ja raději pracuji s medianem než s průměrnou mzdou, ten je něco přesnější i když to není ideál a za druhé tvůj model předpokládá, že oba budou mít průměrnou mzdu stejnou, jenže u žen je průměrná mzda o dost nižší, takže reálně jsme natom, že muž bude mít dobře 30 tisíc a žena 20 tisíc a to jsem hodně u průměrů, taky záleží na místě bydliště, tam kde jsou platy vyšší to zas zvedá celorepublikový průměr, takže ve finále tvůj model je sice krásný, tak jako když za stolem ve fabrice někdo něco nakreslí, ale ve finále nereálný.

Člověk má žít aby pracoval, ne pracovat aby žil, proto se mi líbí myšlenka morálních pracovních stimulů místo finančních a situaci nejlépe vystihuje citát: Lidé nemusí být bohatí, ale musí důstojně žít.--- Ono i s tím mediánem by to nebylo o moc déle. Necelých 6 let. Máte pravdu, že je průměrná mzda ženy nižší než průměr, ale zase je průměrná mzda muže vyšší než průměr, takže se to vykompenzuje ;). Neříkám, že je to snadné, ale myslím, že je to prostě opravdu dosažitelné s trochou toho odříkání.
Jenže my zde pracujeme se stavem, že dotyční mají průměr, jenže republikový fakt je ten, že na průměr nedosáhne až 2/3 obyvatel ČR. Ale budiž budeme-li počítat, že oba jsou kolem průměru či mediánu, tedy žena má 18 000,- v čistém a muž tak 22 000,- (ať se to dobře počítá), tak jsme na 40 000,- na měsíc, řekněme, že mají byt 3+1 za tak 15 000 včetně energií (takže nebydlí v žádném velkém městě), tudíž jsme na 25 000,- pak doprava do práce a škol (řekněme že mají 1 dítě), tak po 1000,-, to jsou 3 000,- zbývá tedy 22 000,-, obědy pro dítě ve škole, tak 600,- to máme 21 400,-. Plus ještě jídlo, řekněme tak 4 500, suma sumárům 16 900,- A však žádná TV, internet, telefon (to by nám to spadlo ještě tak o cca 2000,-) kultura, sport, či restaurace jednou za čas, to je to odříkání? Že člověk jenom tak nějak bez společenského života přežívá?
Já neříkám, že musí 3x týdně do hospody, či každý týden do kina, ale člověk nemá pracovat aby žil, ale žít aby pracoval. A jestli podle Vás není drahota dát 60 - 80% z platu jenom za bydlení, tak asi holt každý žijeme v jiném světě.
Dobrá argumunteca, možná že jsou dražší, ale stále jsou tací, co je koupí, takže vlastně drahé nejsou dost a kdy budou dost drahé, až lidé budou končit na ulici, protože nebudou mít na nájem? To je hrozný alibismus.
12
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
30.04.2018 | 01:16:56
Dne 30.04.2018 01:08:53 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 01:00:09 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:57:18 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:52:26 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:49:30 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:40:12 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:18:13 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)--- 2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....--- Bohužel se oba pohybujeme uplně v jiných číslech.. ty máš idealistické čísla,která jsou sice hezká ale nereálná. U nás jsou nájmy o dost větší jak jsem řek a pohybují se právě kolem těch 13ti tisíc a to nejsem pražák)

Zorvna nedávno vedle nás soused prodal naprostou barabiznu,která šla hned k demeolici za 5,5 milionu korun :) A to se nejedná o velký pozemek..bohužel asi bydím v drahé lokalitě :)

Když jsem jako dítě ještě bydlel v pronájmu(než sme šli do vlastního)..naše náklady na nájem bylo 13 tisíc rokun bez energií atd.. a to je dost let zpět.

Strašně si mě rozesmál stěma 400. tisíci :DD Funny opravdu :D Muj známej nedávno prodal obrovskou nemovitost v p*deli světa za 3,5 milionu korun. Ta lokalita se dá srovnat právě s mostem atd.. jak řikáš. Opravdu nešlo o velkou nemovistost.,ale hold obchod je obchod.

Já mám prodejce a kupce kolem sebe.. takže si nevymejšlim a mužu mluvit z vlastních zkušenosti.

Naše ceny jsou srovnatelné s Německem,ale tam mají trošku větší přijmy ;) Jenže němcká vláda se to snaží řešit a ve velkém se staví nové byty a sociální bydlení. Jen v čechách se nic neděje.. zas :)--- https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/most?cena-od=0&cena-do=400000&bez-aukce=1--- ANo..vždyt sem řikal,že v některých lokalitách,kde nikdo bydlet nechce koupíš i za částku jakou řikáš... to je jasné. Vyhlášený Litvínov a Most.. Já se ale nechci bavit o vyloučených lokalitách :)--- Přece mi nechceš tvrdit, že celej Most je vyloučená lokalita. ... Proto píšu pod 400, ve vyloučenejch lokalitách i pod 60 ;) ....

Jinak k tomu tvýmu Liberci:

https://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty/liberec?region=obec%20Liberec&cena-od=0&cena-do=10000®ion-id=1818®ion-typ=municipality&vzdalenost=0.5

Nájem i pod 10. Jasně, není to žádnej luxus, ale žít se v tom dá.--- Tvrdím a tvrdit budu :) cituji znova.. "400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce." Jen aby jsme věděli kde jsme :)

V takovém bytu bych já nebydlel ani zadarmo třeba :D..ale jak koukám jsou to samé odloučené lokality. Ruprechnice třeba atd..

1+1 za 8 tisíc mi taky nepřijde moc přijatelné :)--- Tak dobrá, už se nebudu hádat. Jen jsem chtěl vyjádřit svůj názor, že se prostě nemáme tak špatně. Že byty sice jsou drahé, ale pořád se najde někdo kdo je koupí, takže nejsou drahé dost. Že nájmy jsou drahé, ale stejně se najde někdo, kdo si ten byt pronajme, takže zřejmě nejsou drahé dost. ...

Jinak očekávám, že ceny bytů i nájmů půjdou trochu dolů, takže se zase stanou trošičku dostupnější.

Vám se zdají drahé až příliš a to vám nejspíš nevymluvím, ale aspoň jsem to zkusil.


Já ti tvuj názor neberu a rád si ho přečtu) Nemám tě za zlého jen,že máš jinej názor než já .. já jen prostě nehledím jen na sebe a snažím se pomoc i ostatním a vtm je ten rozdíl mezi náma. Pokud by vše bylo tak ok jak řikáš,nechodí lidi žádat o příspěvky na bydlení protože jim to na nájem prostě nestačí.

Sorry že hájim obyčejné rodiny přijmem do 30ti tisích,kterých je v ČR dost.. pak tu jsou roidny s přijmem pouhých 20ti tisích kč.. a to už je fakt síla.

Sorry že nehci,aby člověk s přijmem 15 tisíc platil náem 10 tisíc korun :)).. 5 tisíc na jídlo,služby,aktivity ? to aby se šel rovnou za střelit,protože na co žít,když vlastně nežijete,ale pouze živoříte.

Já žiju ve vlastním,takže mě nic vymlouvat nemusíš...já se jen zastávám lidí c na to prostě nemaj. Člověk z ODS vždy hledí jen na sebe a nekouká kolem sebe ;) To je celé : )

Josu rodiny,co zaplatí nájem a už nemají na jídlo :) a to do dnešní doby přece nepatří sakra už..

Jeden rok u nás v ČR pracovala příbuzná z Německa..pronajala si byt za 10 tisíc a platila služby a energie kolem 2 tisíc. Vydělala si pouhých 18 tisíc kaček..Neustále nechápala jak tady v čechách lidi mužou vubec existovat.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Martin Hrabík | ODS
30.04.2018 | 01:08:53
Dne 30.04.2018 01:00:09 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:57:18 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:52:26 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:49:30 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:40:12 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:18:13 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)--- 2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....--- Bohužel se oba pohybujeme uplně v jiných číslech.. ty máš idealistické čísla,která jsou sice hezká ale nereálná. U nás jsou nájmy o dost větší jak jsem řek a pohybují se právě kolem těch 13ti tisíc a to nejsem pražák)

Zorvna nedávno vedle nás soused prodal naprostou barabiznu,která šla hned k demeolici za 5,5 milionu korun :) A to se nejedná o velký pozemek..bohužel asi bydím v drahé lokalitě :)

Když jsem jako dítě ještě bydlel v pronájmu(než sme šli do vlastního)..naše náklady na nájem bylo 13 tisíc rokun bez energií atd.. a to je dost let zpět.

Strašně si mě rozesmál stěma 400. tisíci :DD Funny opravdu :D Muj známej nedávno prodal obrovskou nemovitost v p*deli světa za 3,5 milionu korun. Ta lokalita se dá srovnat právě s mostem atd.. jak řikáš. Opravdu nešlo o velkou nemovistost.,ale hold obchod je obchod.

Já mám prodejce a kupce kolem sebe.. takže si nevymejšlim a mužu mluvit z vlastních zkušenosti.

Naše ceny jsou srovnatelné s Německem,ale tam mají trošku větší přijmy ;) Jenže němcká vláda se to snaží řešit a ve velkém se staví nové byty a sociální bydlení. Jen v čechách se nic neděje.. zas :)--- https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/most?cena-od=0&cena-do=400000&bez-aukce=1--- ANo..vždyt sem řikal,že v některých lokalitách,kde nikdo bydlet nechce koupíš i za částku jakou řikáš... to je jasné. Vyhlášený Litvínov a Most.. Já se ale nechci bavit o vyloučených lokalitách :)--- Přece mi nechceš tvrdit, že celej Most je vyloučená lokalita. ... Proto píšu pod 400, ve vyloučenejch lokalitách i pod 60 ;) ....

Jinak k tomu tvýmu Liberci:

https://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty/liberec?region=obec%20Liberec&cena-od=0&cena-do=10000®ion-id=1818®ion-typ=municipality&vzdalenost=0.5

Nájem i pod 10. Jasně, není to žádnej luxus, ale žít se v tom dá.--- Tvrdím a tvrdit budu :) cituji znova.. "400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce." Jen aby jsme věděli kde jsme :)

V takovém bytu bych já nebydlel ani zadarmo třeba :D..ale jak koukám jsou to samé odloučené lokality. Ruprechnice třeba atd..

1+1 za 8 tisíc mi taky nepřijde moc přijatelné :)
Tak dobrá, už se nebudu hádat. Jen jsem chtěl vyjádřit svůj názor, že se prostě nemáme tak špatně. Že byty sice jsou drahé, ale pořád se najde někdo kdo je koupí, takže nejsou drahé dost. Že nájmy jsou drahé, ale stejně se najde někdo, kdo si ten byt pronajme, takže zřejmě nejsou drahé dost. ...

Jinak očekávám, že ceny bytů i nájmů půjdou trochu dolů, takže se zase stanou trošičku dostupnější.

Vám se zdají drahé až příliš a to vám nejspíš nevymluvím, ale aspoň jsem to zkusil.
0
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
30.04.2018 | 01:00:09
Dne 30.04.2018 00:57:18 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:52:26 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:49:30 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:40:12 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:18:13 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)--- 2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....--- Bohužel se oba pohybujeme uplně v jiných číslech.. ty máš idealistické čísla,která jsou sice hezká ale nereálná. U nás jsou nájmy o dost větší jak jsem řek a pohybují se právě kolem těch 13ti tisíc a to nejsem pražák)

Zorvna nedávno vedle nás soused prodal naprostou barabiznu,která šla hned k demeolici za 5,5 milionu korun :) A to se nejedná o velký pozemek..bohužel asi bydím v drahé lokalitě :)

Když jsem jako dítě ještě bydlel v pronájmu(než sme šli do vlastního)..naše náklady na nájem bylo 13 tisíc rokun bez energií atd.. a to je dost let zpět.

Strašně si mě rozesmál stěma 400. tisíci :DD Funny opravdu :D Muj známej nedávno prodal obrovskou nemovitost v p*deli světa za 3,5 milionu korun. Ta lokalita se dá srovnat právě s mostem atd.. jak řikáš. Opravdu nešlo o velkou nemovistost.,ale hold obchod je obchod.

Já mám prodejce a kupce kolem sebe.. takže si nevymejšlim a mužu mluvit z vlastních zkušenosti.

Naše ceny jsou srovnatelné s Německem,ale tam mají trošku větší přijmy ;) Jenže němcká vláda se to snaží řešit a ve velkém se staví nové byty a sociální bydlení. Jen v čechách se nic neděje.. zas :)--- https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/most?cena-od=0&cena-do=400000&bez-aukce=1--- ANo..vždyt sem řikal,že v některých lokalitách,kde nikdo bydlet nechce koupíš i za částku jakou řikáš... to je jasné. Vyhlášený Litvínov a Most.. Já se ale nechci bavit o vyloučených lokalitách :)--- Přece mi nechceš tvrdit, že celej Most je vyloučená lokalita. ... Proto píšu pod 400, ve vyloučenejch lokalitách i pod 60 ;) ....

Jinak k tomu tvýmu Liberci:

https://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty/liberec?region=obec%20Liberec&cena-od=0&cena-do=10000®ion-id=1818®ion-typ=municipality&vzdalenost=0.5

Nájem i pod 10. Jasně, není to žádnej luxus, ale žít se v tom dá.
Tvrdím a tvrdit budu :) cituji znova.. "400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce." Jen aby jsme věděli kde jsme :)

V takovém bytu bych já nebydlel ani zadarmo třeba :D..ale jak koukám jsou to samé odloučené lokality. Ruprechnice třeba atd..

1+1 za 8 tisíc mi taky nepřijde moc přijatelné :)
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Martin Hrabík | ODS
30.04.2018 | 00:57:18
Dne 30.04.2018 00:52:26 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:49:30 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:40:12 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:18:13 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)--- 2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....--- Bohužel se oba pohybujeme uplně v jiných číslech.. ty máš idealistické čísla,která jsou sice hezká ale nereálná. U nás jsou nájmy o dost větší jak jsem řek a pohybují se právě kolem těch 13ti tisíc a to nejsem pražák)

Zorvna nedávno vedle nás soused prodal naprostou barabiznu,která šla hned k demeolici za 5,5 milionu korun :) A to se nejedná o velký pozemek..bohužel asi bydím v drahé lokalitě :)

Když jsem jako dítě ještě bydlel v pronájmu(než sme šli do vlastního)..naše náklady na nájem bylo 13 tisíc rokun bez energií atd.. a to je dost let zpět.

Strašně si mě rozesmál stěma 400. tisíci :DD Funny opravdu :D Muj známej nedávno prodal obrovskou nemovitost v p*deli světa za 3,5 milionu korun. Ta lokalita se dá srovnat právě s mostem atd.. jak řikáš. Opravdu nešlo o velkou nemovistost.,ale hold obchod je obchod.

Já mám prodejce a kupce kolem sebe.. takže si nevymejšlim a mužu mluvit z vlastních zkušenosti.

Naše ceny jsou srovnatelné s Německem,ale tam mají trošku větší přijmy ;) Jenže němcká vláda se to snaží řešit a ve velkém se staví nové byty a sociální bydlení. Jen v čechách se nic neděje.. zas :)--- https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/most?cena-od=0&cena-do=400000&bez-aukce=1--- ANo..vždyt sem řikal,že v některých lokalitách,kde nikdo bydlet nechce koupíš i za částku jakou řikáš... to je jasné. Vyhlášený Litvínov a Most.. Já se ale nechci bavit o vyloučených lokalitách :)
Přece mi nechceš tvrdit, že celej Most je vyloučená lokalita. ... Proto píšu pod 400, ve vyloučenejch lokalitách i pod 60 ;) ....

Jinak k tomu tvýmu Liberci:

https://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty/liberec?region=obec%20Liberec&cena-od=0&cena-do=10000®ion-id=1818®ion-typ=municipality&vzdalenost=0.5

Nájem i pod 10. Jasně, není to žádnej luxus, ale žít se v tom dá.
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
30.04.2018 | 00:52:26
Dne 30.04.2018 00:49:30 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:40:12 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:18:13 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)--- 2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....--- Bohužel se oba pohybujeme uplně v jiných číslech.. ty máš idealistické čísla,která jsou sice hezká ale nereálná. U nás jsou nájmy o dost větší jak jsem řek a pohybují se právě kolem těch 13ti tisíc a to nejsem pražák)

Zorvna nedávno vedle nás soused prodal naprostou barabiznu,která šla hned k demeolici za 5,5 milionu korun :) A to se nejedná o velký pozemek..bohužel asi bydím v drahé lokalitě :)

Když jsem jako dítě ještě bydlel v pronájmu(než sme šli do vlastního)..naše náklady na nájem bylo 13 tisíc rokun bez energií atd.. a to je dost let zpět.

Strašně si mě rozesmál stěma 400. tisíci :DD Funny opravdu :D Muj známej nedávno prodal obrovskou nemovitost v p*deli světa za 3,5 milionu korun. Ta lokalita se dá srovnat právě s mostem atd.. jak řikáš. Opravdu nešlo o velkou nemovistost.,ale hold obchod je obchod.

Já mám prodejce a kupce kolem sebe.. takže si nevymejšlim a mužu mluvit z vlastních zkušenosti.

Naše ceny jsou srovnatelné s Německem,ale tam mají trošku větší přijmy ;) Jenže němcká vláda se to snaží řešit a ve velkém se staví nové byty a sociální bydlení. Jen v čechách se nic neděje.. zas :)--- https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/most?cena-od=0&cena-do=400000&bez-aukce=1
ANo..vždyt sem řikal,že v některých lokalitách,kde nikdo bydlet nechce koupíš i za částku jakou řikáš... to je jasné. Vyhlášený Litvínov a Most.. Já se ale nechci bavit o vyloučených lokalitách :)
2
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Martin Hrabík | ODS
30.04.2018 | 00:49:30
Dne 30.04.2018 00:40:12 Doménico napsal(a):

Dne 30.04.2018 00:18:13 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)--- 2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....--- Bohužel se oba pohybujeme uplně v jiných číslech.. ty máš idealistické čísla,která jsou sice hezká ale nereálná. U nás jsou nájmy o dost větší jak jsem řek a pohybují se právě kolem těch 13ti tisíc a to nejsem pražák)

Zorvna nedávno vedle nás soused prodal naprostou barabiznu,která šla hned k demeolici za 5,5 milionu korun :) A to se nejedná o velký pozemek..bohužel asi bydím v drahé lokalitě :)

Když jsem jako dítě ještě bydlel v pronájmu(než sme šli do vlastního)..naše náklady na nájem bylo 13 tisíc rokun bez energií atd.. a to je dost let zpět.

Strašně si mě rozesmál stěma 400. tisíci :DD Funny opravdu :D Muj známej nedávno prodal obrovskou nemovitost v p*deli světa za 3,5 milionu korun. Ta lokalita se dá srovnat právě s mostem atd.. jak řikáš. Opravdu nešlo o velkou nemovistost.,ale hold obchod je obchod.

Já mám prodejce a kupce kolem sebe.. takže si nevymejšlim a mužu mluvit z vlastních zkušenosti.

Naše ceny jsou srovnatelné s Německem,ale tam mají trošku větší přijmy ;) Jenže němcká vláda se to snaží řešit a ve velkém se staví nové byty a sociální bydlení. Jen v čechách se nic neděje.. zas :)
https://www.sreality.cz/hledani/prodej/byty/most?cena-od=0&cena-do=400000&bez-aukce=1
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Doménico | ČSSD
30.04.2018 | 00:40:12
Dne 30.04.2018 00:18:13 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)--- 2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....
Bohužel se oba pohybujeme uplně v jiných číslech.. ty máš idealistické čísla,která jsou sice hezká ale nereálná. U nás jsou nájmy o dost větší jak jsem řek a pohybují se právě kolem těch 13ti tisíc a to nejsem pražák)

Zorvna nedávno vedle nás soused prodal naprostou barabiznu,která šla hned k demeolici za 5,5 milionu korun :) A to se nejedná o velký pozemek..bohužel asi bydím v drahé lokalitě :)

Když jsem jako dítě ještě bydlel v pronájmu(než sme šli do vlastního)..naše náklady na nájem bylo 13 tisíc rokun bez energií atd.. a to je dost let zpět.

Strašně si mě rozesmál stěma 400. tisíci :DD Funny opravdu :D Muj známej nedávno prodal obrovskou nemovitost v p*deli světa za 3,5 milionu korun. Ta lokalita se dá srovnat právě s mostem atd.. jak řikáš. Opravdu nešlo o velkou nemovistost.,ale hold obchod je obchod.

Já mám prodejce a kupce kolem sebe.. takže si nevymejšlim a mužu mluvit z vlastních zkušenosti.

Naše ceny jsou srovnatelné s Německem,ale tam mají trošku větší přijmy ;) Jenže němcká vláda se to snaží řešit a ve velkém se staví nové byty a sociální bydlení. Jen v čechách se nic neděje.. zas :)
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
Martin Hrabík | ODS
30.04.2018 | 00:18:13
Dne 29.04.2018 21:50:51 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:51:44 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:33:26 Doménico napsal(a):

Dne 29.04.2018 13:08:47 Martin Hrabík napsal(a):

Dne 29.04.2018 00:44:36 Jiří Hráček napsal(a):

Dne 26.04.2018 03:22:03 Doménico napsal(a):
Zákon předložila paní ministryně Marksová v Sobotkově vládě,která chtěla byty nabídnout seniorům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým nebo mladým lidem opouštějícím dětské domovy. Proti tomu ale stálo ministerstvo pro místní rozvoj vedené koaličním hnutím ANO, které požadovalo, aby zákon cílil pouze na ty nejchudší... Tak málo stačí k neštěstí :)

Obce protestují,že nemají kapacity a je to prý zátěž.. kdyby nezprivatizovali byty,které měli tak to dneska nemusí řešit. Sociální bydlení beru jako jednu z priorit,které musí ČSSD splnit. Problémy s bydleném má v naší republice mnoho rodin a stát to neřeší dostatečně rázně. Na sociální byty se čekají fronty několik let,protože je město prostě nemá. Například v našem městě jsou kapacity opravdu malé a muj příbuzný čekal na byt pro seniora několik let.. opravdu děsný. Míst stavění hloupých projektu,které nám tu ve městě rostou by se mě město mělo starat právě o nové výstavbě. NIkdo to ovšem neřeší. Stačí se podívat kdo nám v našem městě vládne a je mi zle.. Hlavně,že se náš primátor vytahuje,že zavedl re-kola -_-

Je potřeba neustále investovat do nové výstavby bytových jednotek a nových středisek pro seniory a vytvářet tak nové lokality,které budou seniorum vyhovovat.Nájemné nesmí přesáhnout určitou částku. Senior bude moc využívat našich služeb,které mu poskytnem(donášky,nákupy,doprava,stravování).

Mělo by se taky myslet na urychlené výstavbě rodinných bytu s doporčenou rodinnou politikou,která zahrnuje bezuročné pujčky atd..---Děkuji za obsáhlou reakci. Systém sociálního bydlení by zde měl být pro všechny ohrožené skupiny obyvatel ne jen pro ty nejchudší. V době kdy jsou náklady na bydlení obrovské je nutné tento problém řešit komplexně. Je nutné obnovit masovou výstavbu státních družstevních domů ve spolupráci s obcemi.

Mladí lidé, senioři, matky samoživitelky a další potřebují jistotu dostupného bydlení, jinak tento problém povede k eskalaci sociálního napětí ve společnosti. Není možné, aby stát aktivně neřešil tuto problematiku. Potvrdilo se, že trh nic neřeší, protože podstata kapitalismu je protilidová. Obecní a družstevní bydlení má být služba pro občany ne zdroj zisku.

Jedině radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit.--- "jenom radikální levice je schopná tento závažný problém vyřešit" ... Ach jo. Tedy vlastně máte pravdu.. kdyby tu vládla radikální levice, tak by statisíce lidí uteklo a turistický ruch by se několika násobně snížil. Takže ano, z ničeho nic by tady klesly ceny nemovitostí..... a nebylo by ani třeba stavět nové byty.

Jako obrovský problém to nevidím, dosáhnout na nájem mi nepřijde nereáné, a našetřit trochu na vlastní bydlení nebo si ho vzít na hypotéku také ne. Kdyby bylo totiž nereálné koupit byt, tak by ceny bytů klesaly, ale ony rostou. To tedy znamená, že je někdo kupuje.

To co je na realitním trhu špatně je byrokracie. Kdyby se stavební povolení vyřizovalo třeba do 6 měsíců, ceny by šly dolů. To je největší problém.

Taky se v poslední době čím dál tím méně staví domy vlastními silami, to logicky žene cenu nahoru. Náš dům jsme tak třeba stavěli, i cihly jsme si pálili sami, a tak finanční náklady rozhodně nebyly tak nedosažitelné.

PS: Je mi jasné, že vaším ideálem je, že každý má právo na bydlení ať už se o něj snaží nebo ne. Ale to, že když se člověk narodí, má právo na dům, jídlo, a prostě všechno bez toho, aby vstal z postele, je strašně špatně.--- Uz vidim jak samozivitelka s platem 15. Tisic si nasetri na nove bydleni -_-..

Pokud nema rodina mesicni prijem aspon 50 tisic a to je minimum,tak nikdy nic nenasetri sorry jako..a takovej prijem ma v cr opravdu malo lidi kdyz je prumer kolem 24 tisic..--- Ano matky samoživitelky, to mají těžké. Uznávám. Na byt si jen tak nenašetří. V té situaci nejsem a tak bych nechtěl radit. Ale nájem pro ně nedosažitelný snad není. Prostě holt nemůžou bydlet v centru, když na to nejsou peníze.

Já třeba platím nájem 2750 se vším všudy, a tak mi přijde smutné, když lidi říkají, že nájmy jsou moc vysoké. Někde určitě ano, kdybych bydlel v Praze, tak bych patil 3 krát víc. Ale pokud chci platit málo, prostě v Praze bydlet nebudu. To samý s cenama bytů. Jsou města, kde si koupíš pěknej byt do 400 tisíc, na to se našetřit přeci dá.

Mladá generace má podle mě problém s tím šetřením. Kdyby byli všichni zvyklí šetřit už třeba od první brigády. Bydlení by se řešilo mnohem snáze. Jen si vem kolik, tvých přátel jezdí na dovolenou k moři a kolik z nich si pak bude stěžovat, že nájmy jsou vysoký.--- 2000 kč ? Tak to bydlíš někde na vesnici asi né ? Moje celá rodina,až na pár jedincu bydlí ve svém díky Bohu,takže ti nemám co říct :), ale moje známá bydlí na okraji města za 13

tisíc měsícně bez energie a za 2KK střešní byt. Podle tvojí logiky by se měla polovina národa přestěhovat na vesnice do strašných lokalit.. to přee nejde si myslím,jen pro to ,aby si někdo mastil kapsu..

400 tisíc za nenovitost ? Ty asi žiješ v 90tých letech si myslím..moje rodina se živý nákupem a prodejem nemovitostí. Takový byt koupíš tak možná opravdu jen na té vesnici nebo ve strašných lokalitách,které nikdo nechce. Házíš sem střašná čísla .. vrat se do přítomnosti prosím. Kdyby stál byt 400 tisíc,tak ho má každej druhej .. bohužel čísla jsou v milionech. Ovšem nebaím se o zabavených nemovitostech ve dražbě..to je pak něco jiného. Poslední koupený byt byl za 2,5 milionu kč a to nebyl zorvna v centru :) Už vidím jak si tohle každej tady koupí .. Omg -__-

Budu reagovat i na tohle kolego .. "Možná, žiju jen v nějaké sociální bublině, ale zdá se mi, že se prostě v České republice máme opravdu dobře, a tak mě trošku zaráží, že to hodně lidí nevidí.." .Pokud budu svině a koukat jen na sebe, tak si budu myslet,že žiju vté nejlepší republice... ovšem nejsem naivní člověk,který problemy jen přehlíží a vidí vše ružové jako ty. Já hledím i mezi lidi mimo mé přátelé a okolí a je to děs..Přestan koukat jen na sebe a trochu se porozhlídni kolem sebe.. Já vidím každý den v jídelně seniory počítající každou korunu, Matky,které koupí dětem tu nejlevnější potravinu s tou nejhorší kvalitou jen aby ušetřila... není den,aby mě někdo nepožádal o nějakou tu korunu.

Muž 20 tisíc čistého.. žena 15 tisíc čistého.. mě 35 tisíc nepřijde jako moc peněz :) Polovina rozpočtu jde na nájem a nergii, a kde máš jídlo a základní potřeby, sporty a aktivity pro děti, léky atd.. sorry jako ale řikat že se nám zvedli po 30ti letech platy je ubohý..

Já jako mladý člověk vidím svou budoucnost opět v Německu :)).. V čr je prostě nepoměr bohužel.. nemužu se na to dál koukat :) Raději platit daně pro stát,který se o vás ve staří slušně postará ;)
2750 .... V centru Jindřichova Hradce. V Budějovicích ("tam by chtěl žít každý") se dá sehnat nájem za 7, takže ve dvou za krásnejch 3 500. To přece není hodně. V Praze se dá sehnat nájem za 12, pro jednoho tedy za 6, ale ty platy jsou tam jinde. Prostě se mi to opravdu nezdá moc. Když to člověk platí sám, tak je to náročné, to ano, ale né neřešitelné. Do 400 tísíc byt jsem možná maličko přehnal, ale i takovýhle byty jsou opravdu k sehnání. Jasně není to Praha.... Ale třeba takový Prachatice, Most, Teplice, Chomutov.....
3
Pro hodnocení se musíte přihlásit
1 | 2 | 3 | 4 |