Rozprava k návrhu: Mezinárodní společenství by mělo zvažovat vojenské řešení severokorejské otázky

Návrh BYL přijat
Hlasováni skončilo 03.01.2018 13:43:00
60%
40%
Příspěvky v této rozpravě nejdou editovat, ani mazat.
K zapojení se do diskuse musíte být poslancem
1 | 2 |
Jan Chyla | ANO
03.01.2018 | 09:37:30
Vážení upřímě si řekněmě, že kdyby Vám bylo hrozeno likvidací také budete se smažit bránit. Kim se brání silnými vyjádřeními, ale sám dobře ví, že nemá šanci proti celému světu. Navíc Čína se vyjídřila, že KLDR nepodpoří pokud zaútočí jako první. Já v tomto sporu vidím ambice USA rozpotat válku na základě záminky s jáderným programem KLDR. V případě napadení by se po boku KIma postavila Čína a to už věřém, že by jsme byli na prahu 3.sv. války. Opravdu se chceme další válku světového kalibru která by měla katastrfické důsledky?
O návrhu se již hlasovalo
Lukáš Kvarda | ANO
03.01.2018 | 09:06:52
Já řikám jednoznačně ano. Už dost bylo věčnému přešlapávání a diplomatičnosti s KLDR. Nyní musí být slova vystřídány skutky a to tlustý severokorejský prase musí dostat pořádně přes prsty. To, že dojde ke škodám na majetku či na životech, je nesporné, avšak neříká se nadarmo, že když se kácí les, lítají třísky.
O návrhu se již hlasovalo
Lothias | SPD
02.01.2018 | 23:31:12
Rozhodně ne. Víte, možná kdyby USA nebyla každou chvíli hrrr do nějaké války a nevedla pořád ty svoje silácké řeči, možná, by situace nebyla tak vyhrocená. Navíc Čína prostě nemá zájem na tom, aby KLDR padla a vyvolat válku s Čínou? Ne, děkuji.
O návrhu se již hlasovalo
Kozák Karel | SPD
02.01.2018 | 21:54:45
Myslím, že vojenské řešení severokorejské otázky je nesmysl. Historicky mají severní korejci z Američanů hrůzu. Tito jim za korejské války zničili celou zemi. Přehrady, elektrárny, města, prostě všechno. Severní korejci nebudou mít klid, dokud se nebudou cítit před USA bezpečně. Proto výzkum jádra, rakety a milionová armáda. Severní Korea několikrát nabízela zrušení vojenských programů za záruky, že USA zemi nenapadnou. USA byli vždycky proti. Kim se svoji soldateskou na nikoho neútočí, jen buduje obranu. Korejci nemají letadlové lodě u pobřeží USA. Pokud Korea na někoho zaútočí, potom je čas na vojenské řešení. I v případě preventivního útoku, bude mít S.Korea čas na jaderný útok.
O návrhu se již hlasovalo
Tommenn711 | SPD
02.01.2018 | 21:39:58
Politika by měla být založena v prvé řadě na dialogu, avšak pokud dialog selže má nastoupit hrubá síla. Buď se může Evropa, Amerika a zbytek světa nechat vydírat agresorem a čekat dokud nebude mít k dispozici technologie, které mohou zabít či nakazit (v případě biologických zbraní) miliony lidí nebo můžeme bojovat. Historie se opakuje a učí nás. Není tomu dlouho, kdy demokratické státy také čekaly, čekaly a ustupovaly v domnění, že se agresor nasytí. Skončilo to nejhorší a nejkrvavější válkou v dějinách lidstva.

Jsem pro válku se Severní Koreou. Překvapme nepřítele a bojujme, dokud je čas. Válka není dobrá, ale v tomto případě je nezbytná.

Lidé mají na výběr dvě možnosti, buď utéct nebo bojovat a myslím si, že lidé se nautíkali už dost.
O návrhu se již hlasovalo
KarelKancik | SPD
02.01.2018 | 21:28:33
Rada bezpečnosti OSN by měla dát mandát k tomu, aby se problém s KLDR vojensky vyřešil. Je to totiž mimo jiné daleko větší průšvih, než třeba Afghanistán, Irák nebo Libye... A o to asi jde, nikdo si nechce spálit prsty.
O návrhu se již hlasovalo
Doménico | ČSSD
02.01.2018 | 21:26:00
Opravdu chcete válku ? To nebude jen nová korejská válka, ale muže to být nová světová válka.

Mocnosti jako Čína a Rusko nezustanou pozadu a okamžitě přijde odveta.. Čína nikdy nenechá KLDR padnout.

Nevím jak vy, ale já o válku fakt nestojím :))
O návrhu se již hlasovalo
Ludmila Novotná | Piráti
02.01.2018 | 19:37:06
Ne. To je totiž přesně to co Kim-Čong-Un a jeho generálové chtějí. Rozpoutat válečný konfllikt. Doplatili by na to jen severokorejští civilisté, protože by tam vypukl hladomor.
O návrhu se již hlasovalo
Gabriela Macečková | Piráti
02.01.2018 | 19:36:56
Vojenské řešení v severokorejské problematice nemá smysl. Samozřejmě, ale musíme být schopni rozlišit mezi planým vyhrožováním Kim Čong Una a realnými přípravy k napadnutí k některému ze suverenních států. Proto musíme udržovat dobré diplomatické vztahy, které máme se Severní Korejí a také posilnit naší rozvědku k získávání infomarcí. V případě útoku, musíme být schopni okamžitě jednat.
V Severní Koreji propagují Evropu tak, jak vypadala za 2. světové války, Kim Čong Un, jejich vůdce je pro ně víc než obyčejný diktátor, musíme se zamyslet také nad způsobem žití občanů této země, který opravdu rozlišný od toho našeho. Věří, že vůdce dokáže ovládat počasí, že Kim Ir Sen, dle nich vymyslel ultrazvuk, hamburgry a podle nich údajně vznikly řetězce jako Mc Donald a KFC. Vidí ho jako boha. Dokonce, když Severní Korea hrála MS v Jihoafrické republice, když přijeli zpátky, všem byly ukázané falešné výsledky, kde vyhráli s převahou nad ostatními státy a Kim Čong Un, jim dokonce předal pohár vítěze a to jen pro image.
Jsou tam nucené dětské práce, kdy pracuji na stavbách mrakodrapů a jiných budov, na mnohých místech země není k dostání pitná voda a mnoho, mnoho dalších odlišností.
Takový systém je třeba pomaličku nabourávat ze vnitř, podporovat ty, kteří jsou v ropzporu s řízením Severní Koreje. Bohužel tohle je otázka několika desítek let. Skrz černý trh, který je v Severní Koreji tolerován se dostávají na trh západní filmy, potraviny a jiné, byť mezi nepatrné množství občanů.
O návrhu se již hlasovalo
Antonín Tesař | ODS
02.01.2018 | 17:08:26
Takto položené otázce musím dát ANO. Nejsem agresor a nechci okamžitě útočit vojenskou silou, vždy je lepší jít na to diplomaticky, ale je třeba být připraven i na ty méně příjemné scénáře. Proto by se mělo začít zvažovat i vojenské řešení. A ne, zvažováním opravdu nemyslím vypálit jaderný arzenál směr Kim-Čong-Un.

Někdo moudrý kdysi dávno prohlásil, že ten, kdo chce mír, musí se chystat na válku. O hlubším významu můžeme diskutovat, nicméně něco na tom rozhodně bude..
O návrhu se již hlasovalo
1 | 2 |