Rozprava k návrhu: Všechny země EU by se měly podílet na pomoci hraničním státům EU ve zvládání migrace

Návrh BYL přijat
Hlasováni skončilo 03.07.2018 11:03:00
83%
17%
Příspěvky v této rozpravě nejdou editovat, ani mazat.
K zapojení se do diskuse musíte být poslancem
1 |
Ivo R. | Svobodní
02.07.2018 | 07:51:32
Říkám ano, neboť zastávám zásadu, že nejdřív je potřeba problém vyřešit a až pak dohánět viníky. V tomto případě je potřeba to řešit společnými silami, neboť pak bychom mohli skončit tam, kde se záda v nohy mění, úplně všichni. Vychází to i z myslím bulharské pověsti, kdy král na smrtelné posteli svým třem synům na základě tří proutků ukázal, že když budou sami za sebe, budou zlomeni, zatímco při spolupráci je těžko někdo porazí.
O návrhu se již hlasovalo
Paul | SPD
01.07.2018 | 01:41:39
Co je to za otázku? "Všechny země EU by se měly podílet na pomoci hraničním státům EU ve zvládání migrace",

Všechny země se na tom podílejí již nyní zejména finančně a i fyzicky.. A co dělá Frontex a další neziskové organizace podporovali jen pašeráctví. Navýšit jejich počet taky znamená zvýšit finance na ochranu hranic EU. Salvini řekl jasné NE,
O návrhu se již hlasovalo
TORTERAjirka | Piráti
29.06.2018 | 22:43:27
Ano, ale organizovaně a využívat všechny prostředky
O návrhu se již hlasovalo
Josef Trojánek | Svobodní
29.06.2018 | 21:03:00
Proč bychom měli pomáhat my ? Vždyť za toto může jen Merkelová, USA, Francie a Británie...

Proč se nezodpovídají tyto nedemokratické subjekty ?

Nedemokratické ? Jo, kdo potírá svobodu a názor druhého, není demokrat. Tyto subjekty rozpoutali válku na Středním a Blízkém východě... Proč ? Protože se jim nelíbil názor lidí, kteří tam v míru žili.

Nemusíme si zde nalhávat, že každá národnost má své tradice a do tradic spadá i tradiční Svoboda.

Každého národa věc, jaké má svobody. ( Tímto nesouhlasím s žádnou vírou, nebo týráním žen či dětí, je to nehumání ) Tak proč se západní státy starají jaké svobody mají ti ostatní ?
Navrhuji, ať se zodpovední zodpovídají u soudů poškozených zemí.

My, náš stát se nemáme za co zodpovídat, naši vojáci, lékaři, atd... dobrovolně jezdí do válečných zemí pomáhat tamním obyvatelům, nikoliv válčit pro moc a peníze.

Dost už bylo s tím, jak s námi zametají jak cizí vlády, tak naše vlastní vláda.
O návrhu se již hlasovalo
Light | Piráti
29.06.2018 | 20:21:19
Ano, ale organizovaně a systematicky. Přijímat jen ty, kteří nejsou bezpečnostní hrozbou a primárně válečné uprchlíky. Dále hraniční státy podporovat finančně. Kvóty jsou špatné.
O návrhu se již hlasovalo
MartinChromec | ČSSD
29.06.2018 | 13:02:41
Otázka je jak pomoct, jestli integrovat nebo vykopat. Integrovat ne, vykopat nelegální migranty nebo ty co nedostali azyl rozhodně ano.
O návrhu se již hlasovalo
Jiří Hráček | KSČM
29.06.2018 | 03:23:14
Migranty pozvala Merkelová, takže je to její problém. Také je to problém států, které zničili státy středního a blízkého východu. Takové Francie má ruce od Libyské krve a Britová společně s USA zase rozvrátili Irák a Afgánistán. Sýrie je kapitola sama pro sebe. Proč má naše země řešit selhání západu?
O návrhu se již hlasovalo
Doménico | ČSSD
29.06.2018 | 02:21:47
Záleží jak se to vezme.. Jako celek nemužeme nechat Itáli a Řecko na pokraji zhroucení a měli by jsme pomoc jakoukoliv cestou.. napířklad i finančně. Nelze ignorovat problémy jednho členského státu. Musíme jednat jako celek,neboli jedna rodina. Rozhodně nejsem nadšenej,že V4 odmíta jezdit na zasedání atd.. takhle se problémy neřeší. Problémy se řeší diskusí a dialogem..

Migranti se musí ovšem umět rozdělit.. nemužou zde zustat všichni. Například Syrský uprchlík se musí za každou cenu dostat zpět do vlasti jakmile bude syrský režim znovu obnvem. Je na čase skoncovat s občanskou válkou a uznat současný Syrský režim. Stabilizovat postižené země a začít pomáhat a budovat..

Celou tíhu nemohou nést pouze 3 státy..takhle to nefujguje. Ovšem kvoty jsou jedna velká blbost.. Jak jsem zde již Několikrát řekl..Německo není uprchlický tábor a nemá povinnost nést takovou tíhu. Odpovědni jsou pouze Západní velmoce UK a France.. duvody jsem psal v minulém přispěvku.

Být já na pozici Spolkového kancléře,tak už dávno zatrhnu německé peníze do východních zemí plus kontroly na hranicích. Prosím uvědomte si jak je na tom Německo a Itálie zle.

Co ovšem nechápu je proč nejsou země V4 ochotni pomoci alepson dočasně válkou postižených uprchlíku.. je to tak těžké ? Takovejch 5 tisíc by nas přece nezabilo a to je opravdu minimum. Znovu opakuji DOČASNĚ !) Ukažme Evropě,že se nebojíme vzít zodpovědnost a že jsme ochotni pomoci vybraným uprchlíkum,které si sami vybereme. Nelze se uzavřít před světem..

Mé nazory na migrační krizi znáte,tak se zde nebudu tolik rozepisovat.. nejsem ani "vítač",ale ani totální odpurce.Mám na to svuj pohled..
O návrhu se již hlasovalo
1 |